New Posts New Posts RSS Feed - PROTEINI
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

PROTEINI

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Keksolino View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Keksolino Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: PROTEINI
    Posted: 29 Lipanj 2015 at 09:51
Dakle, ne zanima me kako.
Več KADA je najbolje koristiti proteine?

Koristim dve doze na dan kada imam treninge i jednu na dane kada nemam treninge.

Dakle za dane kada imam trening jednu dozu koristim POSLJE treninga, ali kamo sa prvom?
Back to Top
Mata_Cro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mata_Cro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2015 at 10:27
Proteine? Očito je da mislis na prah, jer proteine (meso, jaja, riba, posni sir) trebas konzumirati u svakom obroku. Whey protein konzumiraj obavezno poslije treninga u kombinaciji sa ugljikohidratima visokog glikemijskog indeksa ( grozdjani secer), a po potrebi, whey mozes konzumirat bilo kada tokom dana.
Back to Top
Keksolino View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Keksolino Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2015 at 10:31
Mislim na whey, uglavnom jedna doza ide sigurno poslje treninga..
A sada da tu drugu uzmem prije treninga (možda najpametnije) ili bilo kada tokom dana?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2015 at 11:19
Zašto uopće moraš dve doze na dan treninga? Smile Možeš i ne moraš, bolje da imaš što više konkretnih obroka. No ako već hoćeš, mogućnosti su ti velike. Ubaci bilo gdje, od doručka sa npr. zobenima ili drugim žitaricama preko međuobroka u vidu nekog shake-a ili mixa sa jogurtom/svježim sirom i slično, do zamjene za izvor proteina u drugim obrocima....recimo ako nemaš ili ti se ne jedu meso/riba/jaja itd. uz neki ugljikohidatni ili masni prilog ubaci mjericu wheya. Ili pred trening sa nekom voćkom recimo ako ti je duža pauza od prošlog obroka....

A ako imaš volje i mogućnosti možeš si sklepati neke palačinke, muffine, proteinske pločice itd ;)


Edited by Gym_girl - 29 Lipanj 2015 at 11:20
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2015 at 21:06
baš moraju dve biti :) umjesto da uživaš i trpaš domaće što više, ti se odlučiš za whey obrok! nakon treninga je koristan i naravno za ljude koji nemaju novaca da unose toliku količinu mesa jaja ribe ili neki drugi izvor proteina u svakom obroku. ali kao što je gym girl rekla, možeš svašta sa njime da ti bude "ukusniji" , onda ga je najbolje smjestiti ujutro ubaciti u zobene, malo posnog da dobiješ sve moguće aminokiseline a i dodatan kazein će se dugo apsorbirati dok će whey brzo obaviti svoj posao kao što ujutro i treba. ja bih sad nabrajala milion verzija pošto sam gladna ali mjerica wheya sa mlijekom i vodom, posni sir, zobene, zgnječena banana i naribana jabuka, mala žličica cimeta i velika žlica kakaa (ja bi i sjeckani kikiriki stavila) je nešto preodlično. mada bih ja počela radije rokati po mesu i kruhu od jutra, ovo je sasvim brutalna zamjena, pogotovo ako te meso začepi pa se igraj malo sa receptima :D
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2015 at 00:12
Auu jbt, vi od dorucka radite cijelu nauku. Zobene, whey voda i to je to. Eventualno sa strane neka vocka ili ponekad palacinke od zobenih, wheya i jaja. Za druge komplikacije nemam vremena .
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2015 at 10:06
meni više vremena oduzimaju palačinke od wheya nego pobacat sve u zdijelu i zaliti mlijekom XD a nauka je ta da ako već moram jesti čisto da onda bar bude fino da se gušta u tim zobenima i wheyu :D
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
ZozoZGB View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2015
Location: ZGB
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZozoZGB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2015 at 19:09
Pročito sam negdje da je kao 32g proteina za masu a 27 za defku. Ja sam trenutno na defki tak da pijem 27g i več mi se vide pločice

Edited by ZozoZGB - 21 Prosinac 2015 at 19:10
samo jako,drukcije nikako
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2015 at 22:13
Originally posted by ZozoZGB ZozoZGB wrote:

Pročito sam negdje da je kao 32g proteina za masu a 27 za defku. Ja sam trenutno na defki tak da pijem 27g i več mi se vide pločice



Kakva je ovo sprdnja?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2015 at 09:19
Originally posted by israela israela wrote:

meni više vremena oduzimaju palačinke od wheya nego pobacat sve u zdijelu i zaliti mlijekom XD a nauka je ta da ako već moram jesti čisto da onda bar bude fino da se gušta u tim zobenima i wheyu :D

Zbilja, to sam i ja pomislila za palačinke - kao komplikacija je uz zobene i whey smiksati još pokoju zdravu namirnicu ali napravit palačinke je sekunda posla :D Hehehe...i ja volim pomiješati svašta u taj doručak, ne samo radi okusa već i radi više nutrijenata koje pokupim iz voća, sjemenki, orašastih ili što već stavim kao izvor masti, a bome i bolje sitosti zbog ravnoteže svega u tom obroku....zobene, whey, voda/mlijeko...boringgggg......i brže sam gladna od toga....but that"s me Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2015 at 10:35
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Originally posted by ZozoZGB ZozoZGB wrote:

Pročito sam negdje da je kao 32g proteina za masu a 27 za defku. Ja sam trenutno na defki tak da pijem 27g i več mi se vide pločice



Kakva je ovo sprdnja?


Znanost, bajo moj. Ja sam na rekompoziciji i svaku mjericu provjerim na vagi da ima točno 29,5g protejina. Pločice prvoklasne španjolske.
Back to Top
ninookrizanovic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Veljaca 2016
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninookrizanovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2016 at 22:23
Mislim da nije potrebno uzimati proteine prije treninga... Uzmi ih poslije treninga i onda obavezno kvalitetan obrok.. Pod kvalitetan obrok smatram obrok s visokim postotkom proteina.. To je recimo to.. Nadam se da sam pomogao..
Back to Top
ITFighter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Studeni 2016
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ITFighter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2017 at 22:56
Evo još bolje... kada i koji protein i suplement uzimati uzimati
Što bolji plan i kvallitetniji protein uzimaš- bolji rezultat
khm, moji dan otrpilike...
Jutro (doručak mjerica i pol Impact wheya, Myproteina uz tribulus pro i omegu 3 i zobene)

Pwm (Impact Whey isolate, dekstroza, L-glutamin i kreatin)

Pred spavanje (Tribulus Pro i Micelarni kazein)

Naravno pisao sam samo supllemente kroz dan da ne mislite da zivim na tome 
Back to Top
Colina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2020
Location: Zadar
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Colina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2020 at 04:47
Alooooo Ekipa...ima neko vrijeme da u PWM uz whey i kreatin stavljam med....sto mislite o toj ideji....s tim da je iz ducana, znaci, nema nista posebno ono ala domace i te pizdarije...nego eto, imam ga pa nemoram uzimati dekstrozu.
Zbog prirode posla, radim treninge uglavnom prije posla ( znaci budjenje, dorucak, trening, posao..) pa sam se uvjerio da med nije losa kombinacija. Ima li sto lose u ovoj kombinaciji?
Back to Top
Tarik6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2020
Location: Bihac
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tarik6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2020 at 00:15
Postovanje, PWM moze biti post-workout meal, a moze biti i preworkout meal, naglasi da ti mogu tacnije odgovoriti :)
Zelis smrsati? Zelis dodati misicnu masu? Zelis dostici svoju top formu, a ne znas kako? Ja ti mogu pomoci.
Tarik Mehtic - Online coach
E-Mail: [email protected]
Viber: +38762499103
Back to Top
Colina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2020
Location: Zadar
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Colina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2020 at 00:35
E Tarik....radi se o post workout mealu...jbg na brodu sam pa nemogu imati sve sto mi treba....tako da sam si umislio da dekstrozu zamijenim medom...ima fruktoze u njemu pa zato i pitam....znaci, uz whey i creatin s vodom stavim meda......prije treninga uzmem samo malo wheya s mlijekom...dodje mi ko marenda jer se sat dva prije toga probudim....btw hvala sto si se uopce javio:)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.