New Posts New Posts RSS Feed - zelim sve izbaciti iz sebe.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

zelim sve izbaciti iz sebe.

 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2015 at 15:50
jbg..lako je vama..ai razumijem vas jer sam i ja tako nekoc gledala druge kad bi jeli zabranjene namirnice i nisam mogla vjerovati da to rade sebi.
zelim reci da imamo drukciji mentalni sklop, vi imate disciplinu i istreniran karakter koji se stjece s vremenom.
ja sam jbg upala u jednu krizu prosle godine pa je sve to skupa povuklo sa sobom. svi mi imamo slabe tocke, i nije tako jednostavno poceti.

zelim reci, nije uvijek sve crno bijelo, ima tu i podosta sivog.

jer zdrav um je u zdravom tijelu, ima neku disciplinu.

iako ja ne zelim bas postat svakodnevni jedač posnog sira, meni je cilj naci ravnotezu.
a naci cu ju kad se rijesim secerne ovisnosti..
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2015 at 20:50
Kao neko ko isto obozava secer i uvek mi je to izbacivanje slatkog nesto sto mi jako tesko pada kada sam na nekim rezimima gde malo dovodim svoju ishranu u red mogu ti reci da je to samo u pocetku tesko a sto vise vremena prolazi bez secera to sve manju potrebu osecas za njime. Secer nam pravi taj zacarani krug zavisnosti i najbitnije i najteze je preseci taj krug i posle tog inicijalnog momenta dalje ide mnogo lakse...
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2015 at 21:37
ne mora to biti posni sir, poanta je da kad imaš barem 3 balasnirana obroka (nekima ne trebaju međuobroci), imat ćeš i tu ravnotežu. Ravnoteža je više mentalna nego materijalna. Ravnoteža nije imati 4 obroka u danu koja su zdrava i dva koja su čokolada, keksi i sladoled, već ova tri balansirana, pa tu i tamo nešto iz ove druge skupine.Mentalno, to znači da te neće proganjati taj keks tu i tamo, već da ćeš uživati u njemu i bez problema nakon njega nastaviti po starom, bez opsesije da ga trebaš spaliti trčanjem 10 km ili zgražanja nad samom sobom.
nije svima lako i nije uvijek. najteže je krenuti, onda ovo što je morrighan rekla, što manje slatkog jedeš manje te i traži, ali i da razviješ tu "disciplinu" di ti je svaki dan posni sir (metaforički jel) kad tad ćeš poželjeti sladoled. Ako si ja, poželjet ćeš tri i pojest ćeš ta tri jednom u deset dana kad te je došla volja i dobro (možda me i sutra bude volja, ali sutra ću si reći NE, jer bi to moglo dovesti do pretjerivanja, ali opet, to je zato što sam ja takva)
što se tiče obroka, shvatila si otprilike.
bez obzira na broj obroka u svakom bi bilo poželjno imati proteina, a onda uz to ili masti ili UH.
meso nije jedini izvor proteina ako ga baš ne voliš. najbolje da googlaš ostalo pa vidiš što ti najbolje odgovara, bila to riba, sirevi, jaja...
od masnoće se misli na one dobre: orašasti plodovi, lanene sjemenke, kokosovo i maslinovo ulje... ali umjereno s tim. povrća možeš koliko hoćeš, voćke oko 2-3 dnevno, po mogućnosti u jutro, ali bolje je i voćka nego sladoled pa kad god to bilo.
nadam se da će ti biti lakše sad i da ti išta od ovog pomaže, ali ključ je u tvojim rukama, na tebi je da kreneš i da budeš ustrajna, mi smo tu da ti pomognemo, možda razjasnimo sumnje, posavjetujemo najbolje kako znamo i to je otprilike najviše što možemo :)
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2015 at 23:13
hvala vam na porukama i podrsci. mnogo mi znaci

danas
12:00 30 g zobene s jogurtom 0.9

15:00 goveda juha, lešo meso 100 g, brdo salate

18:00 2 dc jogurta s isjeckanom bananom i 5 suhih sljiva (znam, znam nisam smjela, ali bolje voce nego cokolada :D )

i to bi bilo to. nisam gladna :)
Back to Top
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2015 at 12:30
jucer

dorucak : 2 dcl jogurta s nasjeckanom bananom i 50 g kuhane sunke na rizinom kolutu.

rucak u 15 : zelena salata i tanjur kuhanog graha s koromačom

zadnji obrok u 19: tanjur kuhanog graha s koromačom i 3o g kuhane palente.

Back to Top
Paf View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paf Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2015 at 16:30
cini mi se da se ti mucis malo...zar ne mores to jednostavnije i sa guston,e...
Back to Top
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2015 at 16:49
mucim sa cim?
Back to Top
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2015 at 17:08
ne razumijem sto tu treba biti jednostavno, ja imam tko mi kuha i mogu jest fino i kuhano. a sta je tebi fino i jedostavno, posni sir s jabukama?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2015 at 08:33
Originally posted by saymyname saymyname wrote:



sto se tice slaganja obroka znam da ujutro idu ugljici, pa za rucak bi trebalo neko meso s povrcem, a navecer navodno proteini s mastima ili povrcem, plus 2 meduobroka. tako nekako.




Ne znam zašto je ovo postao neki zakon? Možeš ti ugljiće u svaki obrok, samo ih pažljivo biraj i naštelaj da ti sveukupno odgovara dnevnim energetskim potrebama. Stalno ti ugljići....muvaj se i jedi Smile

Vidim da ti večera još šteka tako da si to još malo popravi da ti liči ručku.

A što se tiče te discipline i svega toga....opet mi je interesantno kako navodiš da si nekad ti bila jedna od onih koji ajmo reć prijeko gledaju one koji jedu "zabranjeno"...pa se opet vraćam na ono tvoje žaljenje na ljude koji se rugaju, ne razumiju, fitnessovce kojima je samo to na pameti ;) Eto, čisto da napomenem kako nekad znamo zabrijat na nešto, a i sami smo na neki način takvi, ili bili takvi...

I opet ću reći, što se toga tiče, govorim u svoje ime....ja uopće nisam neki 100% healthy freak, dižem i jedem po guštu. Većina obroka je ok jer ih volim i navikla sam se jesti tako uravnoteženo tako da ne patim ali svaki dan uleti nešto na što bi neki vrištali. Tako da...po meni treba naći ravnotežu između discipline i gušta, uz naravno korektne treninge, jer da ih nemam bi vjerojatno bila slon :)) Napominjem ovo da se ne misli da se od moje strane zagovara neko savršenstvo u prehrani, jer ću ga ja rijetko zagovarati....osim ako se ne radi o natjecateljima jer je to neki drugi svijet...pa čak si i oni tu i tamo daju malo gušta....

Samo kreni od osnova, najedi se dobrih stvari pa će te i ti gušti za slatkim polagano napuštati, ali si ne nameči strah od svega toga i ne zabranjuj izričito jer ćeš onda baš to željeti...

i nije samo posni sir....ima toliko toga finoga ;) i puno toga što se sa tim sirom može napraviti da se razbije dosada.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Wednesday View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 304
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Wednesday Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2015 at 09:34
Saymyname, pročitaj ovo: https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-prehrana.aspx

Onda upiši u Google "fitness jelovnik" ili nešto u tom smislu i pročitaj ih još par. Odi ovdje na forumu na Nutricionizam, također na jelovnike. Samo, molim te, kreni čitati. Tako se, kažu, uči.

A ovo "lako je vama reć" je... Pa... Nije baš... Khm. :)


Edited by Wednesday - 18 Svibanj 2015 at 09:36
Tko želi, naci ce nacin; tko ne želi, naci ce ispriku.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2015 at 09:37
ja ti savjetujem da npr pokusas koristit myfitnesspal aplikaciju, mozes i online i na smartphoneu pa da upises par dana ovo sto jedes.. .mozda ti bude jasnije o čemu mi svi ovdje pričamo.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2015 at 10:35
Da, bilo bi dobro i jedno i drugo, čisto radi dobivanja ideja za obroke i razvijanja svijesti koliko di čega ima Smile

Zbilja je potrebno dati si malo vremena, polagano sve postane navika. I sve je fino ako se malo potrudimo oko pripreme :) Poigraj se malo i sa začinima Wink Origano, bosiljak, curry, kurkuma, kajenski papar....pa cimet u doručak....možda čak i muškatni oraščić ako ti ide ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2015 at 12:40
eto...od 75 kg, vaga danas pokazuje 72,4

to je voda znam, ali opet mali pomak je :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2015 at 22:14
Zašto bi bila samo voda? Smile U kojem vremenskom periodu je to izgubljeno?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2015 at 13:47
nemam pojma :) evo jucer se vagala i pokazuje 71,9 :)

Back to Top
saymyname View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saymyname Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2015 at 13:48
1 - 1,5 kg tjedno. ajmo rec na dan 200 g da gubim, tak nes
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.