New Posts New Posts RSS Feed - Vezbe za ramena
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vezbe za ramena

 Post Reply Post Reply
Author
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vezbe za ramena
    Posted: 12 Ožujak 2015 at 18:52

Zelela bih dodati malo mase na ramena kako bi izgledala vizuelno sira - posebno prednje rame koje mi je i slabije od zadnjeg ramena i generalno mi je zadnji deo ruke jaci i razvijeniji... Pa me zanima da li postoje neke vezbe koje ne ukljucuju teretanu i brdo rekvizita i sprava...Imam kuci dva tega od po 5 kila, podesivi su, odnosno imaju sipku i dve ploce tako da mogu budziti sve na jednu sipku pa raditi jednorucne vezbe ako vec taj deo zahteva neko vece opterecenje. Bavila sam se raznim aktivnostima, ali nikad nisam uspela u potpunosti da povecam taj deo, cak mi ni penjanje nije prosirilo taj deo, inace nemam problema sa dobijanjem bilo kakve mase tako da nije u pitanju konstitucija, ishrana i slicno vec ja nisam upoznata mnogo sa vezbama za taj deo tela... Unapred hvala   
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2015 at 22:01
Potisci i fly-evi za srednje rame, ne znam zašto misliš da ti treba gym i brdo rekvizita i sprava Smile

Koliko pon. možeš napravit sa tih 5 kg?




Edited by Gym_girl - 13 Ožujak 2015 at 22:31
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2015 at 12:03
Prednje od zadnjeg? Vrlo interesantno... U većini slušajeva prednje rame prednjači ... Pa gledaj ja imam stvarno jako dobra ramena..velika....i vježbe koje ja radim su ti Lateralna dizanja... od 4-8 serija kako kada... prednje  ti gađa svaki potisak tipa bencha...tako da puno tu ne treba...no ako kažeš da si sigurna da je prednje...preporučio bih ti vježbu koju ja radim..

Ova mi je brutalna http://www.building-body.com/images/misicna_anatomija/vjezbe_ramena/1.jpg

A kažem ti opet.. meni je dovoljno samo jedna vježba za srednje...i jedna za prednje...i tu  se igram sa ponavljanjima... od recimo 8-20 kako kada...

A za zadnje rame to nekako većini kaska...tu je veslanje uključeno i sa dvoručnim i sa jendoručnim utegom i sa sajlom ... Ramena su zakon! :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2015 at 12:50
ova mettova je bolja, ali ako želiš baš izolaciju prednjeg, uzmi uteg pothvatom kao da radiš biceps pregib, tijelo nagni naprijed cca 10 stupnjeva da se što manje aktivira gornji pectoralis, i sa cca ravnim ili blago savijenim rukama diži ruke koliko možeš visoko, dlanove probaj za čitavog pokreta držati u istom položaju, u gornjem položaju zadrži mrvu, sekundu dvije, ovisno o opterećenju. Nisam vidio na netu pa nemam fotku sorry, ali u 20 godina nisam sreo nekog kome ovo ne pomaže. Ostalo je i genetika, a i puno ljudi je pretjeralo sa velikim brojem sklekova što naravno ima utjecaj na mišićna vlakna, i razdiobu i prilagodljivost i biokemiju. Broj ponavljanja sama osjeti, kreni od cca 10 pa po potrebi smanji ili povećaj
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2015 at 13:29
Htio sam i ja tu XD ali nisam mogao se sjetiti kako se zove...ali isto odlična... sloboda pokreta i drugačijih kuteva :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2015 at 19:46
Shoulders front and lateral raises
-kod front raisa možeš mijenjat hvat kao sta je iver ako se nevaram spomenia, tako da su ti dlanovi prema gore ili u čekič stil (palac prema gore), ali je po meni najbolji ovaj u videu, dlan prema dole.., isto tako možeš radit naizmjenice, jedna pa druga ruka...
-mislim da su ti težine koje imaš sasvim dovoljne, bar za pocetak
Hindu push ups, ako dosade utezi ovo bi te moglo zabavit...




Edited by Thor - 14 Ožujak 2015 at 19:48
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2015 at 21:37
   
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Potisci i fly-evi za srednje rame, ne znam zašto misliš da ti treba gym i brdo rekvizita i sprava Smile


Cisto zbog vece dostupnosti tezina pa mogu menjati po potrebi, ovako sam ogranicena na 2-3 tezine koje su mi izgleda ili premalo ili previse, zavisno od pokreta :D Ove izbacaje dosta i radim ali u kombinaciji sa cucnjevima - cucanj + izbacaj u gornjoj poziciji(ranije sam radila i sa sipkom neko vreme)...Negde oko 12-og krene da me pece i umara i nakon toga mogu eventualno jos 1 ili 2, mada nisam objektivna jer to radim vec posle krugova vezbi u kojima su mi vec radila ramena. Svejedno opet mi se cini da tu radi prednje rame, ili zavisi od toga kako se drze tegovi?



Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Prednje od zadnjeg? Vrlo interesantno... U većini slušajeva prednje rame prednjači ... Pa gledaj ja imam stvarno jako dobra ramena..velika....i vježbe koje ja radim su ti Lateralna dizanja... od 4-8 serija kako kada... prednje  ti gađa svaki potisak tipa bencha...tako da puno tu ne treba...no ako kažeš da si sigurna da je prednje...preporučio bih ti vježbu koju ja radim..

Ova mi je brutalna http://www.building-body.com/images/misicna_anatomija/vjezbe_ramena/1.jpg

A kažem ti opet.. meni je dovoljno samo jedna vježba za srednje...i jedna za prednje...i tu  se igram sa ponavljanjima... od recimo 8-20 kako kada...

A za zadnje rame to nekako većini kaska...tu je veslanje uključeno i sa dvoručnim i sa jendoručnim utegom i sa sajlom ... Ramena su zakon! :D


Slazem se da prednje rame prednjaci vecini ljudi, medjutim sada kada gledam vezbe koje su za sta i delove ramena shvatam i zasto je to tako, ja sam dosta/najvise vezbi radila za taj zadnji deo zbog drzanja i posture (zbog plesa)...Isto tako mi je biceps slabiji od tricepsa. Iskreno ja ne bih ni skontala nego mi je rekao decko koji trenira mene i jos par ljudi a kondicioni je trener sportistima i bas zna da proceni ko je gde slab, gde je kome disbalans i tako dalje. A bilo kakva lateralna podizanja su mi totalno izostavljena iz treninga, kontam da zato uopste i nemam srednje rame Probacu definitivno sa tim pokretima, jedino sto mi je 5 kilograma jako tesko za lateralne pokrete, a samo ona sipka mi je prelaka, onda ne znam da li da nabavim neku kilazu izmedju?



Originally posted by iver iver wrote:

ova mettova je bolja, ali ako želiš baš izolaciju prednjeg, uzmi uteg pothvatom kao da radiš biceps pregib, tijelo nagni naprijed cca 10 stupnjeva da se što manje aktivira gornji pectoralis, i sa cca ravnim ili blago savijenim rukama diži ruke koliko možeš visoko, dlanove probaj za čitavog pokreta držati u istom položaju, u gornjem položaju zadrži mrvu, sekundu dvije, ovisno o opterećenju. Nisam vidio na netu pa nemam fotku sorry, ali u 20 godina nisam sreo nekog kome ovo ne pomaže. Ostalo je i genetika, a i puno ljudi je pretjeralo sa velikim brojem sklekova što naravno ima utjecaj na mišićna vlakna, i razdiobu i prilagodljivost i biokemiju. Broj ponavljanja sama osjeti, kreni od cca 10 pa po potrebi smanji ili povećaj


Mislim da kontam vezbu, samo nisam shvatila koliko telo treba da bude nagnuto, jako malo napred? Probacu i ovo, prednja dizanja mi nisu toliki problem.
Kada su ove vezbe u pitanju, je li bitnije opterecenje ili volumen? Da smanjujem tezine da bih pogodila veci broj ponavljanja ili obrnuto? Koliko sam shvatila, zato sto su misici ruku sacinjeni uglavnom od sporotrzajucih vlakna (ukoliko je ovo istina, vecinu informacija pronadjenih na tim sajtovima uzimam sa rezervom dok debelo ne potvrdim u nekoj ozbiljnijoj literaturi), pa tako bi mozda bolje reagovala na visok broj ponavljanja.




Originally posted by Thor Thor wrote:

Shoulders front and lateral raises
-kod front raisa možeš mijenjat hvat kao sta je iver ako se nevaram spomenia, tako da su ti dlanovi prema gore ili u čekič stil (palac prema gore), ali je po meni najbolji ovaj u videu, dlan prema dole.., isto tako možeš radit naizmjenice, jedna pa druga ruka...
-mislim da su ti težine koje imaš sasvim dovoljne, bar za pocetak
Hindu push ups, ako dosade utezi ovo bi te moglo zabavit...




Hvala ti, dakle lateral raises obavezno da uvrstim u trening :D Hindu push ups znam, radila sam ih cesto i jesu zanimljivi :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2015 at 11:41
Naravno... gledaj samo da nazaviš nešto između...ne mora ni biti uteg...može biti neki predmet od recimo 2-3 Koliko ti već treba...naravno ako nikada nisi vježbala da će ti to biti bed pogtovoo kilaža..i mislio sam da je takvo što u pitanju...srednje rame ti je prekrasan dio...stvarno se potrudi izolirati ga lijepo...radi te pokrete bez cimanja tijela..kako je iver rekao malo samo nagneš ga naprijed i polako... da osjetiš kako ti prlji mišići prekrasan osjećaj... :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2015 at 16:23
@mett, bez brige, ni ja stari magarac ne znam još uvijek nazive svih vježbi, a ni neću :) I u sportu se mnogi nazivi još uvijek strani.

@Morrighan, skoro je sve miješano, ako se dobro sjećam podlaktica pretežno spori, bic i triceps pretežno brzi, deltoid pretežno spori(općenito deltoid, ne znam za prednje), ali dosta varira od osobe do osobe. Sa razmišljanjem krećem od evolucije, oni mišići koje najčešće koristimo, pa rjeđe koristimo, pa stabilizatori... Koristi logiku, ali ima iznimaka naravno, sjećam se da je kod nekih sprintera gastrocnemius 75% brzi, kod nekih maratonaca 75% spori. Ali za hipertrofiju u većini slučajeva nema smisla time razbijati glavu, kao što rekoh ovisi i o osobi, pa aktivacija tj neurologija, pa itd... Što dublje kopaš, to više ima nepoznanica, koliko god ovo bedasto zvučalo. Treba probati na sebi, što bolje radi. Moj osobni stav i logika(ne na temelju znanosti), da kod vježbi gdje je velik krak sile ne bih nikog tjarao na velike težine zbog zglobova, ako netko ipak želi, možda bolje smanjiti krak i amplitudu pokreta.   
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2015 at 13:09
Ja bolje reagiram na manje ponavljanja, do 6.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2015 at 13:44
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Ja bolje reagiram na manje ponavljanja, do 6.

squeeze onako sporih 6 UFFFFFFFFF
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.