New Posts New Posts RSS Feed - Un dijeta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Un dijeta

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
gammy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Lipanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gammy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Un dijeta
    Posted: 23 Lipanj 2008 at 21:31

 pozdrav svima ja sam na un djeti imam 6š kg i visoka sam š63 cm . ima izrazen trbuh i nikqako ga nemogu maknuti također i bedra masne naslage se samo kupe a da nepricam o celulitu !!!!! misalim da cu sa un djetom uspjeti

 

±to vi mislite o un djeti

 

Edited by gammy
ľivot bez ljubavi nema smisla
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2008 at 23:26
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2008 at 23:56
Originally posted by gammy gammy wrote:

 pozdrav svima ja sam na un djeti imam 6š kg i visoka sam š63 cm . ima izrazen trbuh i nikqako ga nemogu maknuti također i bedra masne naslage se samo kupe a da nepricam o celulitu !!!!! misalim da cu sa un djetom uspjeti

 

±to vi mislite o un djeti

 

Vjerujem kako ce neki ocekivati da se sletim ko ptica grabljivica na bilo koji oblik pop dijeta, no toga nece biti ovaj put, cemu se ponavljati.

Super, želim ti svu srecu da uspiješ, zaista!
No, što misliš da ce se dogoditi kad prestaneš s dijetom? Dajem ti hint - ima veze s 2 stvari, kožom i kg.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
gammy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Lipanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gammy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2008 at 11:45

 Super, želim ti svu srecu da uspiješ, zaista!
No, što misliš da ce se dogoditi kad prestaneš s dijetom? Dajem ti hint - ima veze s 2 stvari, kožom i kg.

 

 

 

evo primjer moja susjeda je smršala š8 kg kile joj se nisu vratile jer i dalje svako jutro jede voce  !!!! cak ni sa viškom kože nema problema sve se je zategnulo a nejde na nikakve aktivnosti

 

ľivot bez ljubavi nema smisla
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2008 at 12:38
Originally posted by gammy gammy wrote:

 Super, želim ti svu srecu da uspiješ, zaista!
No, što misliš da ce se dogoditi kad prestaneš s dijetom? Dajem ti hint - ima veze s 2 stvari, kožom i kg.

 

 

 

evo primjer moja susjeda je smršala š8 kg kile joj se nisu vratile jer i dalje svako jutro jede voce  !!!! cak ni sa viškom kože nema problema sve se je zategnulo a nejde na nikakve aktivnosti

 


Onda je ta doticna cura prisiljena provoditi cjeloživotnu dijetu kako se kg ne bi vratile a u njezin slucaj ne bi ulazio buduci da nemam nikakve informacije o njoj. To što ona jede voce ujutro meni ništa ne znaci, jedem ga i ja pa ne kažem da sam na dijeti.
što se tice kože, kod brzih i velikih gubitaka kg neminovno dolazi do pojave viška kože (koja se naravno rastegnula pod pritiskom kg) stoga je nemoguce reci kako se sve samo zategnulo. Najsigurnije je postepeno pomalo gubiti - progresivni gubitak masti gdje ce se tijelo samo prilagoditi novonastaloj situaciji.
Ponavljam, govoriti o nekome koga ne znam je neispravno, dok opet s druge strane naglašavam kako je svaka osoba posebna. cak i da povjerujem kako se sve zategnulo, ne misliš li kako bi se kod tebe mogao dogoditi suprotan proces? Baš zbog toga jer je svaka osoba posebna i treba pristupiti individualno.

Zašto dijeta? Zašto ne procitati malo po forumu i naci što se pisalo o gubitku kg?
Zašto ne povecati kolicinu fizicke aktivnosti, ekstra kardio treninzima (hiit ili duži lagani kardio)?


You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2008 at 14:01
loša, jako, treba promijeniti kompletan nacin prehrane za rezultate, a ne iscrpljivati se 3 mjeseca, a onda nakon toga opet na staro. 
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2008 at 18:45
 
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2008 at 18:46
nemoj nikako na nju!!moja frendica je pocetkom 2007. išla na nju,mršavila je brzo,za prošlo ljeto je bila bomba,a sada je doslovno prasica i  sada ni ne izlazi više van!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2008 at 22:59
da...te dijete...baš zeznu ljude.... 
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2008 at 10:52
Kad se ta dijeta tek pojavila, pokrenula sam temu na jednom drugom forumu i to je bilo cudo - zadnji put kad sam pogledala bilo je preko 4000 postova!!!!!

Uglavnom, ekipa je na tom forumu provodila tu dijetu i bili su si međusobna potpora. I kod nekih je i funkcioniralo, ali kad mi se tip javi "Oprosti, jel mi možeš reci da li mi je za proteinski dan bolje pojesti POHANI SIR ili POHANU PILETINU..." WTF!!!!!

Kao i sve dijete - jo-jo efekt! I to grozan! Ljudi se vrate na staro samo tako. A i oni koji smršave su tako groooozno mlohavi!!!!

Pravilna prehrana + treninzi = ZAKON!!!!!

Kako je ljeto vec tu, vjerujem da želiš ubrzati proces. Prijedlog: izbaci veceru (malo ceš biti živcanija, ali izdrži) i pojacaj treninge!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2008 at 12:41
Originally posted by Theia Theia wrote:



Kako je ljeto vec tu, vjerujem da želiš ubrzati proces. Prijedlog: izbaci veceru (malo ceš biti živcanija, ali izdrži) i pojacaj treninge!

malo mi je ovo kontradiktorno. Pojacani treninzi i uskracivanje jednog obroka? Ne ide jedno s drugim. Katabolizam joj ne gine, kao i visoka razina kortizola a pretpostavljam da znamo negativne efekte ovoga. Radije ubrzati metabolizam, znaci obroci svaka 2-3 sata (odnosno podijeliš vrijeme koje provedeš tokom dana budna sa brojem obroka i vidiš kada trebaš jesti) pa makar i taj zadnji obrok bio vecera.

Oduzimanja u prehrani nece puno postici, radije primijeniti modifikaciju ili zamjenu.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
gammy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Lipanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gammy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2008 at 19:01

 ok valjda sam skužila punojesti manje obroke preko dana ili tak nekaj !!!!

za korizmu sam se odrekla svega slatkog gaziranih sokova i grickalica sa 60 kg došla sam na 56 kg ali kaj mi to vrijedi kada sam poslje opet pocela jesti sve to i vratila se  opet 60 kg

nadam se da ste u pravu što se tice ove dijete  

ľivot bez ljubavi nema smisla
Back to Top
slavica402 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote slavica402 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2009 at 22:25
bila sam na toj dijeti prije tri godine i došla na željenu težinu.nakon toga dugo nisam vratila kilograme jer sam nmastavola s vježbanjem i umjerenom prehranom.možda je i drugima, kao i meni bitno brzo skinuti višak a onda koristiti ostale savjete za održavanje težine
...ľivot je more...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2009 at 09:29

 Kad je vec ova tema iskocila iskoristit cu priliku pa ispricat razgovor sa jednom curom koja mi je došla na trening prije nekih mjesec dana...radi se o prilicnom višku kg..

ja: Reci mi, šta jedeš?

ona: Na un dijeti sam

ja: Hmm nisam baš za te dijete, nebi li ti bilo bolje postepeno srediti prehranu i povecati aktivnost, a ne muciti tijelo takvim režimom?

ona: Ali meni je super! Vec sam 4 kg skinula! Prvi dan jedem samo meso, drugi samo voce, treci pijem samo vodu, a onda je onaj cetvrti škrobni kad mogu jest i paštu i pizzu, i cak kolac za veceru -- uff jedva cekam taj dan!

Kužite poantu? Oci su joj zasjale kod tog škrobnog dana. Ona ce skinut kile tom dijetom, to sigurno - jer se sve te dijete baziraju na jednom - deficitu kalorija i šoku organizma. Ako jedemo voce cijeli dan ili pijemo vodu, ili jedemo samo meso, normalno da cemo bit u deficitu ali hoce li to naše tijelo moci normalno funkcionirat? Nece - ono teži ravnoteži, a ovo je daleko od toga. A da ne govorim o psihi.

Možda ce netko uspijet zadržat te kile, ne kažem da nece ali ce uvijek bit više onih koji ce sve cak i dvostruko vratit jer mnogi jedva cekaju zadnji dan dijete da nastave po starom. Imam primjere oko sebe. Svi gomilaju kile godinama i onda bi ih preko noci izbrisali, a da pritom budu utegnuti i siti.

Ako se radi o zaista velikom broju kg, odnosno ako to vec daleko nadmašuje zdravstvene probleme onda je nužno nešto brzo poduzeti i obratiti se nekom strucnom, a ne knjižari. Ali ako se radi o manjem broju kg iz cisto estetskih razloga, ovakve dijete su ludost.

Ljudi takvim dijetama i knjigama samo zarađuju na našem neznanju i željom za brzim rezultatima i nije ih briga hoce li to kome ostaviti neke posljedice. Ako želimo bit sigurni da cemo i dalje kontrolirat svoju težinu, moramo promijenit sklop u glavi i sredit prehrambene navike kao i ukljucit što više aktivnosti u svoj dnevni raspored. Samo znanje, trud i volja - i malo vremena za sebe   

 

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2009 at 13:18
moj mali doprinos

i ja sam prije 2 god bila na toj dijeti..i skinula sam kile..ali sam ih bogme i sve vratila

moja prijateljica isto..još su joj se uduplale

ne poznajem NIKOGA tko je bio na toj UN dijeti a da je ostao na kilaži koju je skinuo..baš nikoga...koliko god pricali o promjeni metabolizma...moš mislit
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2009 at 13:37
Originally posted by Skviki Skviki wrote:

moj mali doprinos

i ja sam prije 2 god bila na toj dijeti..i skinula sam kile..ali sam ih bogme i sve vratila

moja prijateljica isto..još su joj se uduplale

ne poznajem NIKOGA tko je bio na toj UN dijeti a da je ostao na kilaži koju je skinuo..baš nikoga...koliko god pricali o promjeni metabolizma...moš mislit

ja znam dvije cure (sestre su),al kaj je najbolje pazi kakva im je prehrana -(naravno tjelovježba 0 bodova):
š sestra -dorucak: pecivo,rucak: -mamin rucak, vecera: nescaffe ili caj
2 sestra:- dorucak: Lggš50g+žitarice i (mamin) rucak.

i tako vec 2 godine stalno isto...bez promjene jelovnika...nije ni cudo kaj im se kile ne vracaju...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.