New Posts New Posts RSS Feed - keto dijeta pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

keto dijeta pomoc

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
jasminko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jasminko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: keto dijeta pomoc
    Posted: 12 Veljaca 2015 at 11:47
lijep pozdrav! odlucila sam zapoceti keto dijetu, pa bih vas molila vasa iskustva, savjete itd. koliko cesto i kako radite punjenja? ako je moguc i primjer jelovnika biti cu jako zahvalna jer sam se izgubila na netu citajuci sve o njoj!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 13:52

https://www.fitness.com.hr/forum/keto-dijeta-pa-da-malo-raspravljamo_topic1585_page1.html

 sve na jednom mjestu Wink

Pokušaj složiti nešto po savjetima pa zapiši tu ako hoćeš da korigiramo ako treba....s tim da nas izvijetiš što više o svemu....trenutnoj formi, tipu tijela, vrsti, intenzitetu i frekvenciji treninga, ciljevima, stažu u svemu ovome :) bla bla bla ;)

Ali ako si tek na nekom početku, imaš puno kila za izgubiti i još uvijek pobrkane navike....prvo bih ti preporučila nešto jednostavnije, basic first...


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 14:17
Preporučio bih ti da odeš do knjižnice i potražiš knjigu Istine i laži o hrani od Anite Šupe. Imaš unutra sve što trebaš znat o LCHF-u, a ako vidiš da možeš implementirati takvu prehranu i odgovara ti, onda slobodno dalje smanjuj ugljikohidrate i idi u ketogenu dijetu.

A sve te priče s punjenima, to ostavi za sarmu i filovanu papriku, ili možda pečeno pile, puricu, ili teleća prsa.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 15:55

Baš Šupe da.....no dobro. Za mene je ketogena upitna i za većinu nepotrebna. Nikome to nebi savjetovala na osnovu jedne rečenice.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 16:43
Slažem se s gym girl. Keto dijeta je nešto čemu pribjegavaju mnogi, ali ne zbog nekog posebnog znanja već zbog paničnog straha da će se udebljati sa svakim gramom ugljikohidrata koji pojedu!
Keto dijeta je veliki šok za organizam i nije igrarija s kojom se krene ovako "preko noći"... Dakle, ni ja je ne bih baš preporučila svakome.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 17:27
Originally posted by ZorroRi ZorroRi wrote:

Keto dijeta je nešto čemu pribjegavaju mnogi, ali ne zbog nekog posebnog znanja već zbog paničnog straha da će se udebljati sa svakim gramom ugljikohidrata koji pojedu!

Upravo zato i reagiram na takve savjete...

Moram samo reći da ja niti ne demoniziram keto niti ju slavim Smile Kao i za sve i za to ima mjesta tu i tamo, u određenim situacijama, kod određenih poremećaja, metabolizama....no koliko ja znam, dugoročni efekti još nisu poznati. Tako su mnogi i protiv dijeta sa jako malo kalorija pa čak i one mogu biti nužne u nekim slučajevima, ali izvedene po planu i pod nadzorom, ne napamet pa što bude. Širok je spektar. Nema tu ne ni da, treba pitati i kopati, prvo probati stvari rješiti na jednostavniji način...zato je individualni rad tako potreban, a generalni savjeti ko horoskop u story-u, više manje....




Edited by Gym_girl - 12 Veljaca 2015 at 17:28
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
jasminko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jasminko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 09:59
nisam na pocetku, dakle nisam ni pocetnica sto se tice treninga, prehrane itd :) razlog ove dijete je sto cikliranje uh vise ne pomaze
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 10:36
Možda i nemaš više višak kilograma? Da li i dalje primjećuješ bilo kakav napredak u promjeni tjelesne kompozicije?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 12:57
I prije ulaženja u keto ima varijanti za probijanje plafona, i kod treninga i kod prehrane. Za to bi trebalo malo više informacija, da se vidi što se točno zbiva i di ima mjesta za korekcije. 

Možda samo treba malo striktnije cikliranje (kalorijski, vrste hrane, više low dana ili nešto treće), koji kardio više, ili čak i neki kratki period povećanog unosa kcal. Da ne nabrajam dalje...

I naravno, kako piše iznad treba vidjet u čemu je uopće problem, da li u kilaži, kompoziciji itd ili čistom subjektivnom doživljaju :)







Edited by Gym_girl - 13 Veljaca 2015 at 12:59
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
jasminko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jasminko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2015 at 08:36
cikliranje, vise cardia sve sam prosla i nisam se pomicala s mjesta, zato sam se odlucila za ovu dijetu
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2015 at 09:23
Probaj onda keto ali u kratkom periodu, samo da ti se tijelo šokira, a onda se opet vrati cikliranju. ja nikako ne bih savjetovala neki duži keto.
Be healthy, be happy.
Back to Top
jasminko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jasminko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2015 at 11:21
hvala pitanje..tvrdi sir gauda da ili ne?
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2015 at 13:14
Može i gouda, no biraj kvalitetnije sireve s dužim periodom zrenja, idealno 9 mjeseci i više.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2015 at 20:45
Originally posted by jasminko jasminko wrote:

cikliranje, vise cardia sve sam prosla i nisam se pomicala s mjesta, zato sam se odlucila za ovu dijetu
mozda si nalik meni, ja isto nekako glupo reagiram na vise ugljikohidrata. za odrzanje zdravlja (pcos) toleriram neku kolicinu (ne veliku), ali za skidanje sala jedva da ikakvu - osim u dva slucaja!
ukratko, moram jako jako trenirati da mi to dade rezultata (recimo davno, doba svakodnevnih priprema za natjecanje u trajanju vise sati, mogla sam jesti sta sam htjela i mrsaviti), ili drugo - moram obavezno dizati utege ako zelim jesti carbse, i to velike vjezbe, 3-4x tjedno.
trenutno nisam u nicem od tog jer najvise uzivam u kardiu tipa hiking, uz sto mi dobro pase jako low carb prehrana. ne znam sta bi ti rekla, nisam bas predugo u tim vodama, ali brini se za tri stvari: da pijes jako, jako puno vode, tri litre je minimum (ako ti je mokraca prozirna, smatraj to idealnim), obavezno vitaminska suplementacija, s naglaskom na c vitamin, cink i magnezij po potrebi, naravno i omega 3, i dovoljno kalorija (ne premalo). na taj nacin ne bi trebalo biti nikakvih nuspojava, mene je potpuno zaobisla glavobolja, pa cak i umor, na sto se ljudi tuze obicno u pocetku. za punjenje ne znam sto bi ti rekla, meni nije bilo potrebno ni nakon 3 sata uzbrdo po snijegu, samo sam se dobro odmorila i hidratizirala, nikakvih bolova nisam imala ni premorenosti. no u planu su duzi trekkinzi i tada cu vjerojatno pripremiti nekakve carbse za jelo, jer ipak 10 sati nije za igrati se. Big smile
Uglavnom, necu te nagovoriti ni odgovoriti, samo trebas biti oprezna, ne skakati u to ko u vatru, ne zanemariti tekucinu, ne si svoditi obroke na pticju velicinu, ne preskakati vitamine.
e da, ja sam odlucila za pocetak par mjeseci pa cu vidjeti dalje. nisam nikad to radila, a moje krvno stanje (kolesterol ispod granice i sklonost inzulinskoj neosjetljivosti) mi govori da bi moglo biti ok. zasad sam jako zadovoljna.
Back to Top
MartaUzelac91 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 19 Rujan 2017
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MartaUzelac91 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2017 at 10:25
Kao i svaka druga dijeta, i ova ketogena nosi sa sobom odredjene nus-efekte. Ja je praktikujem vec godinu dana, i prilicno sam zadovoljna rezultatima. Ovo je ipak bila radikalna promena u mojoj ishrani, jer sam jela dosta ugljenih hidrata. Trebalo mi je 3 meseca uhodavanja da bih konacno mogla da se opustim. Ono sto bih preporucila ostalima, da ova moja tri meseca skrate, jeste ovaj keto calculator koji mi je zaista olaksao posao. Nakon sto unesete svoje podatke koji se ticu telesnih dimenzija, godista,  itd, dobicete izracunat BMI, kao i preporucen dnevni unos kalorija. Ovo je vrlo dobar nacin da pratite svoje stanje i budete sigurni da sprovodite dijetu kako treba. Ponavlja, sa dijetama se ne treba igrati, mogu doneti vise stete nego koristi.
Pozdrav i srecno!

Back to Top
ketogirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 08 Kolovoz 2018
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ketogirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2018 at 17:13
Pozdrav,

evo još jednog novaka. Visoka sam 174 cm, teška ravnomjerno raspoređenih 102 kg :( Htjela bih od početka ići ispravnim putem. Planiram držati keto 4 tjedna. Ono što mi je problem jest računanje nutrijenata i kalorija. Koristim Myfitnesspal aplikaciju, ali mi je problem što u bazi podataka nema nekih naših domaćih jela.

Evo mog današnjeg menija:

Doručak:
2 meko kuhana jaja, nekoliko komadića Delmata livanjskog sira u maslinovom ulju, kava sa steviom i malo bademovog mlijeka

Međuobrok:
Po nekoliko (4-5) lješnjaka, badema i brazilskih oraščića

Ručak:
Zdjelica prazne domaće teleće juhe, lešo meso teleće koljenice, salata od paprike i krastavca posuta začinskim uljem i ribanim sirom

Za večeru planiram popiti proteinski shake od čokolade sa dodanom žlicom ulja.

Je li ovo ok? Što mislite da bih trebala korigirati?

Hvala unaprijed na korisnim savjetima 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.