New Posts New Posts RSS Feed - Dorucak mi NE odgovara
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dorucak mi NE odgovara

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dorucak mi NE odgovara
    Posted: 02 Sijecanj 2010 at 19:43
Evo, stalno citam o važnosti dorucka i trudim se poslušati taj savjet. Zvuci logicno potaknuti metabolizam i ok.

No, događa se to da ako za dorucak pojedem recimo mlijeko sa muslima, ja za pola sata ne mogu funkcionirati! Spava mi se, doslovce mi se kapci zatvaraju, energija 0 bodova!

Nešto je bolja situacija ako pojedem tipa posni sir s povrcem, ali jednostavno se pregenijalno osjecam kad ne jedem dorucak. Imam hrpu energije dok ne osjetim pravu glad i sve krene ok. Vježbam izvrsno gladna također!

što zapravo da radim? Da li baš moram forsirati taj dorucak?

Da li je normalno imati takav pad energije nakon obroka sa dobrim UH? (razumijem pad nakon obroka s brzim šecerima, ali i ovo?!).

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2010 at 22:38
  Pa ono...ne moraš jesti odmah nakon što se probudiš..ok je i jedno š, 2h nakon buđenja...bitno je da ti prvi obrok ne bude 5h nakon..kad vec pregladniš....;)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 11:11
Originally posted by Ann Ann wrote:

Evo, stalno citam o važnosti dorucka i trudim se poslušati taj savjet. Zvuci logicno potaknuti metabolizam i ok.

No, događa se to da ako za dorucak pojedem recimo mlijeko sa muslima, ja za pola sata ne mogu funkcionirati! Spava mi se, doslovce mi se kapci zatvaraju, energija 0 bodova!

Nešto je bolja situacija ako pojedem tipa posni sir s povrcem, ali jednostavno se pregenijalno osjecam kad ne jedem dorucak. Imam hrpu energije dok ne osjetim pravu glad i sve krene ok. Vježbam izvrsno gladna također!

što zapravo da radim? Da li baš moram forsirati taj dorucak?

Da li je normalno imati takav pad energije nakon obroka sa dobrim UH? (razumijem pad nakon obroka s brzim šecerima, ali i ovo?!).



Hej
Znam kako ti je.. Ni ja nemogu tako rano doruckovat.. ja se budim oko 9, 9 30 i doruckujem tek oko šš.. evo danas sam se probudio u š0 i jos nisam doruckovao.. Jednostavno mi je muka jesti rano ujutro, mozda kad se probudim samo casa jogurta, i to pod AKO.. ali nece ti biti nista ako sat i pol nakon budjenja pojedes
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 11:19

Originally posted by dalila dalila wrote:

  Pa ono...ne moraš jesti odmah nakon što se probudiš..ok je i jedno š, 2h nakon buđenja...bitno je da ti prvi obrok ne bude 5h nakon..kad vec pregladniš....;)
 

Da, kažu da je unutar š h idealno - ja recimo jedem cim se dignem, gladna ko vuk  ali puno njih ne može to ni zamislit. Ono, kavica ujutro i do rucka bi mogli produžit. Ja to kao prvo radi treninga nebi mogla provodit (a i ne pijem kavu), jer kakva mi onda korist od njega ako ne jedem pravilno.

Ne moramo ni govorit zašto energija brzo padne nakon prva kombinacije dorucka krcatog šecera , a s ovom drugom to nebi trebalo bit tako? Ne znam, mene složeni uh ujutro energiziraju š00% (zapravo vec se i probudim takva hehe), pogotovo zobene.

Treba se isprobat razne varijacije dorucka pa vidit što najbolje odgovara. U svakom slucaju bolje je pojest bar malo nego pustit preveliku pauzu....

Ne znam, ja to gledam iz svog kuta jer iz drugog ne mogu hehe, meni je nezamislivo ne bit gladan ujutro , a valjda neki stvarno tako funkcioniraju bolje...ili je to navika? a booo :)

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tally View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tally Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 11:25
...evo i mene...i ja se slazem sa vama...
definitivno nisam jutarnji tip osobe...treba mi sat vremena da se razbudim...i doruckujem tek nakon sat - dva...i to nesto lagano...jogurt...voce ili zobene pahuljice...previse hrane i meni ,ubije, svu energiju! :) ...ali zato manji obrok obavezno...da ne pregladnim, pa kasnije navalim na sto prvo naidje... ;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 11:50

Originally posted by Tally Tally wrote:

...evo i mene...i ja se slazem sa vama...
definitivno nisam jutarnji tip osobe...treba mi sat vremena da se razbudim...i doruckujem tek nakon sat - dva...i to nesto lagano...jogurt...voce ili zobene pahuljice...previse hrane i meni ,ubije, svu energiju! :) ...ali zato manji obrok obavezno...da ne pregladnim, pa kasnije navalim na sto prvo naidje... ;)

eto, pa to, ne treba se ubit od hrane :) Netko ce pojest malo više, neko malo manje ali glavno da se bar nešto uzme da bi prekinuli to nocno gladovanje i da nebi pregladnili....jer kad pregladnimo, vuce nas na prvo što vidimo, pogotovo na slatko jer nam je šecer na minimumu pa na kraju zabrljamo :) 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 12:29
  Zato gym se ujutro najede za cijeli dan
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 12:44
 Za vas koji niste ujutro gladni i nemate energije...jednostavno receno, vrlo vjerojatno ste poremetili hormonalnu sliku i metabolizam.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 13:03

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Zato gym se ujutro najede za cijeli dan
  

Skoro  Nije baš za cijeli, ali priznajem da mi je to najdraži dio dana :)

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Za vas koji niste ujutro gladni i nemate energije...jednostavno receno, vrlo vjerojatno ste poremetili hormonalnu sliku i metabolizam.
 

..ili je vecera bila dobra

A svašta tu može bit....bioritam, malo sna, loš san, stres... ne znam, ja sam uvijek imala najviše energije ujutro tako da nemam iskustva s tim..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lacko_gym View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lacko_gym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 13:29
ma ujutro poslije teretane gladan sam ko vuk i ubijem se u zobenim
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 13:47

Originally posted by lacko_gym lacko_gym wrote:

ma ujutro poslije teretane gladan sam ko vuk i ubijem se u zobenim
 

Osim ako nemaš izbora, vježbanje u jutarnjem dijelu dana s tegovima i nije najbolja opcija  Ujutro je metabolizam ionako ubrzan (još ako se odradi i kardio tim bolje) i osjetljiv na apsorcpiju nutrijenata, pogotovo UH, tako da ako tegove odvojiš popodne zadaš još jedan kick metabolizmu (i ponovno sve benefite toga), umjesto samo jednog kicka u dijelu dana kad je on ionako aktivan i ubrzan.

No ako si teški ekto ili mezo, onda ceš vrlo vjerojatno zanemariti ove info

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 16:41

Originally posted by lacko_gym lacko_gym wrote:

ma ujutro poslije teretane gladan sam ko vuk i ubijem se u zobenim
 

a prije treninga?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lacko_gym View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lacko_gym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 17:18
lol, niste me shvatili, vježbam recimo u 20:00 h, onda popijem shake i pojedem si posni i sve, nego dan poslije, tj. jutro poslije sam baš fino gladan :D

Edited by lacko_gym
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 18:37
ja san navika vjezbat oko sat-sat i po poslin rucka to bi bilo negdi oko 2,2 i po ali sad teretana ce samo radit dvokratno tako da popodbe tek od 4 radi i to mi je malo sjebano jer tada uglavnom zavrsavan trening i sad cu uz rucak opet nesto oko 3 morat pojest. sta se dorucka tice zobene prelijen sa whey shakeon i to mi je nekako dosta do rucka jer se oko šš obicno dizen,a navecer veceran oko 7 i po,oko 9 pojeden 2,3 jaja i š00 gr kikirikija ili orasa i prije spavanja posni,i jos uz rucak i ostale obroke uvik iman energije
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2010 at 19:53

Originally posted by lacko_gym lacko_gym wrote:

lol, niste me shvatili, vježbam recimo u 20:00 h, onda popijem shake i pojedem si posni i sve, nego dan poslije, tj. jutro poslije sam baš fino gladan :D
 

Tako reci, nesporazumcic 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2010 at 21:47
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Za vas koji niste ujutro gladni i nemate energije...jednostavno receno, vrlo vjerojatno ste poremetili hormonalnu sliku i metabolizam.
 

..ili je vecera bila dobra



Meni se baš kod prekasnih obroka dešava da sam ujutro gladna ko vuk...

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.