New Posts New Posts RSS Feed - Dobar jutar :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dobar jutar :)

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dobar jutar :)
    Posted: 19 Lipanj 2013 at 08:21

Pozdrav,

prvo pohvale za forum i sve vas jer sve mi je divno ovdje! Vaša volja i spremnost za pomaganje drugima u nevolji i pocetnickim mukama. 

Da krenem po pravilu i da se predstavim,imam 37 godina, dolazim iz jednog gradica pokraj Zagreba i prije tjedan dana sam pocela vježbati i pridržavati se vaših savjeta prehrane kojih je ovdje more Smile.
Kako nismo svi isti odlucila sam i ja potražiti savjet uigranog tima na ovom forumu.
Pa krenimo....
Pocela sam vježbati u teretani za žene koja se bazira na principu kružnog treninga ( necu navesti ime da ne ispadne reklama Smile ). Uvela sam 4-5 manjih obroka jer do sada sam samo papala 1-2 obroka dnevno koji su bili totalni junk, da ne spomenem one dane kad je nutella bila neizbježna vecera :( .
No dobro odlucila sam to ostaviti i krenuti novu stranicu.
Da za pocetak ne duljim...., visoka sam 162 cm i teška 66.5 kg. Radim kao blagajnica, a dugi niz godina sam odradila sezone gdje sam gubila po 10 kg i to mi je vrlo vjerojatno slomilo metabolizam jer se debljam cim popije cašu vode Angry.
Sad gibam na svoje vježbanje i kad ulovim ponovo malo vremena stavit cu primjer kako sam se hranila prošli tjedan da cujem primjedbe i savjete .
Pozzzz...


Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 09:25
Dobrodosla :))

Joj kad Gym-ka vidi ovo: "...teretani za zene..." LOL
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 09:57
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Dobrodosla :))

Joj kad Gym-ka vidi ovo: "...teretani za zene..." LOL



Pa kaj me bude jako špotala Cry ?
 Meni odgovara taj princip vježbanja zbog posla i obaveza ali zato jer sam se u lokalnu teretanu razocarala u treneru koji nije ne doživljava amatere ni 5% a tu me prate na svakoj spravi :).
Kako sam prošli tjedan startala sa 68 kg a danas imam ipak manje pretpostavljam da sam pokrenula makar  vodu u svom organizmu Wink  koje pijem na hektolitre !!!
A sad ovako sam njupala prošle dane:

7:30 kava
8:30 vježbanje
9:30 zobene pahuljice sa jogurtom
11:00 jagode
14:00 piletina + riža+zelena salata
posao di nemam pravo na gablec , samo vodaConfused
20:00 piletina + zelena salata
22:00 još malo piletine Wink

I sad cekam da me osudite, ispravljate i sl.
Još da spomenem da sam bila i na fešti za vikend pa sam se zasladila nekim sirnim kolacem, nisam mogla odoljeti pa sam birala najmanje zlo ( bar tako mislim, a misliti je .....).

Naravno da imam i pitanja tipa šta prije vježbanja u jutarnjim satima, prije vježbanja u popodnevnim satima, procitala sam više postova i sve me dosta zbunjuje . Pa ako vam se da pomagajte.., i da jel bi trebala možda otvoriti temu negdje drugdje jer tu se ipak treba predstaviti Ermm?



Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 10:24
Malo ti je to hrane.. prije posla ovaj obrok nadam se da je obilan, barem 600,700 kcal... 
Navecer ubaci posni sir i kikiriki, bareme, orahe.. moras unosit masnoce...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 21:08
dobro nam došla:))

jelovnik a di su kolicine? i da vjerovatno je davor u pravu da je to malo tanko?
teretana za žene to su one moje omiljene:))
Back to Top
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 13:19
A joj malo hrane.., a ja imam osjecaj da cjeli dan nesto klopam. Kako sam se do sad hranila ili bolje receno nisam se hranila ( 1-2 obroka dnevno) nisam jos pocela mjeriti hranu u gramima sad jos sve radim odokativno. Klopoam sve sa malog tanjura i ne uzimam repete :) .Izracunala sam BMI , TDEE, sad jos samo da izracunam tocno koliko grama proteina i UH na moju kilazu i onda startam. Odredila sam si 2 tjedna privikavanja na vise obroka i na to da UH ne veceram. Bune me malo masti jer sam mislila da su one inace u namirnicama... tu vas molim pomoc. A sta se tice teretanice za zene... hahahahhi sta da kazem. Dodala bi jos svakodnevno pjesacenje na posao i s posla cca 40 min/ dan.

Na myfitnesspal cu izracunati tocno koliko dnevno moram unositi kojih namirnica pa cu ih ovdje postat.
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 13:58
Ta teretana za žene... da nije možda Magic Well?

A na poslu, pa jel možeš bar prošvercat neku vocku, kikiriki, bademe i sl.?
Back to Top
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 14:51
Mhhhh Ilirija,,,. upravo ta Embarrassed.
Nije to dobro ili ? Mislim ja sam pocetnik u vjezbanju i to mi se cinilo prihvatljivo. Koliko zbog toga sta su uvijek kraj mene ( a to nije bio slucaj u teretani ), sta zbog cinjenice da za isto novaca mogu biti svaki dan tamo i koristiti druge sadrzaje ( a ne ko u teretani 10x mj.) a i zbog rezultata koje imaju starije clanice.., istopile su cm a to meni treba za pocetak Wink.
Valjda me zbog ovoga necete shvatiti neozbiljno?
Mogu probat koji badem prosvercat ali kak su uvijek kupci u blizini nemrem bas zvakati a pauze nema jer sam na pol radnog vremena.

Back to Top
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 14:55
I da... my fitnesspal izracunao 165 gr UH, 45 gr proteina i 40 gr masti na dan!? Tu mi nesto ne stima,a vama? Morat cu pronaci neki drugi nacin racunanja.
Pitanje sta je to pwm i sta klopati kad je trening ujutro ( prije posla) a sta kad je poppodne ( poslije posla ) ?
Back to Top
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 14:11
Evo ja izracunala moje potrebe pa me zanima dal sam na dobrim putu? Ovako 66 kg, vjezbe 3xtjedno.
BMR 1436, TDEE 1975 -25% i dobila sam potrebnih 1481 kcal na dan.
Uzimajuci 1,5 g proteina na kg ispada mi 99 g P/ dan, tj. 396 kcal.
Za UH san uzela 2,5 g/ kg i ispalo 165 g UH/dan,tj. 660 kcal.
Ostatak ostaje za masti. To je 47 g/ dan, tj. 425 kcal.
Ako sam negdje fulala pleeesseee ispravite me ili ako je ok dajte zeleni svjetlo da se mogu bacit na slaganje jelivnika...., ovaj put sa
gramima
Back to Top
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 15:12
Proucavam tablice za slaganje obroka pa me nesto buni..., ako gledam namirnicu npr. Proteinsku dali zbrajam sve poznate vrijednosti ili gledam samo proteine. Pa tako UH namirnice samo UH itd.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 15:14
Gledas kalorije, proteine, ugljikohidrate i masti.. i onda sve zbrajas.. npr zobene, imaju na 100g oko 370 kcal, oko 70g Uh, 14g P, i 7g M..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 15:28
Super, hvala ti :). A jesi bacio mozda pogled na moje izracune jel to ok? Da ne slozim jelovnik po tone pa onda da ne valja
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2013 at 12:14
Može probaj tako pa ceš vidjeti kako ide. Nema tocne formule i brojke za svih. Pokušaj s ovim pa kasnije ako isi zadovoljna probaš smanjiti Uh dignuti malo M i P. Uglavnom igraš se i eksperimentiraš.

Ovi omjeri su po meni za pocetak sasvim dobri jer ti daju dovoljno prostora za kasnije ako bude potrebe, smanjivanje Uh i manipuliranje s ostalim.

Složi si jedan takav jelovnik pa da vidimo kako izgleda?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2013 at 12:52
gili, dobrodošla Hug

..i bez brige, necu te špotat Big smile

U biti, te "teretane za žene" su po meni dobra stvar što se tice poticaja ženama da se uhvate treninga, bez srama i uz vodstvo, jer su cesto to ogranicenja koje žene udaljavaju od teretana opcenito. Radila sam pa znam da je mnogima taj prvi dolazak bio mogu cak reci i stresan...i da je prvo pitanje bilo - koliko muških ovdje ima i jesu li zlocesti? LOL

Dakle, apsolutno podržavam sve što nekoga tjera da radi na svom tijelu i zdravlju (pod uvjetom da to ima smisla, ne ;)) i da se osjeca dobro dok to radi, pa se tako i ti gili nemaš cega sramiti niti misliti da cemo te shvatiti neozbiljno. Kako da te shvatim neozbiljno kad si ozbiljno odlucila nešto napravit za sebe? I to ne napamet nego si došla tu po savjete Wink

Ajmo ovako - kolika ti je otprilike ciljana težina, s koliko si se osjecala najbolje? Di su kriticna mjesta - noge, trbuh? 

Kako taj kružni trening izgleda, je to samo po spravama ili?


Što se ovih kalkulacija tice, vec sam puno puta pisala o tome ali sve je razbacano pa da ponovim. Ti izracuni su samo procjene, nešto otprilike što može i ne mora biti tocno. Ajmo rec, nešto od cega možeš krenuti pa pratiti situaciju. Cesto se zna desit da su dobivene brojke za 100,200,300 kcal više nego što inace jesu (zbog viška masti u tijelu, odnosno manjka mišicne mase - nešto što ti kalkulatori ne uzimaju u obzir) pa ljudi stagniraju ili cak i dobivaju na težini. Ali zato i postoji vaga, metar, dobro staro ogledalo, neki komad odjece po kojem se možemo testirat, pa si lako možemo prilagodit i nac pravi unos Wink


Dakle...zaokruži ovaj unos na 1500 kcal pa prati što se dešava. S obzirom da nemaš neki veliki višak, ne biš trebala puno gubiti na tjednoj bazi....cak bi i manje od 1 kg bilo poželjno.

Proteine pusti na 100g, Uh-e tu negdje, u dane treninga bez treninga ih možeš i malo spustit, a dignut masti, sve ovisi kako inace podnosiš uh-e - samo ne idi ispod 100g, nepotrebno. I slobodno ih jedi oko treninga!

I kombiniraj što više izvora proteina, nemoj samo po piletini lupat Smile

Puno povrca....

I negdje si napisala da te bune masti - da si mislila da su inace u namirnicama? Naravno da jesu Wink Zato ti je kod slaganja obroka najbolje prvo izabrat izvor proteina i ravnat se po tome. Ako je u tome što izabereš vec nešto masti prisutno možda nece morat dodavat ili dodat samo malo, npr. pol žlice ulja u salatu. S druge strane, ako je nešto lean (tipa tuna u konzervi, kuhana piletina, bjelanjci....) slobodno dodaš masti sa strane (cak cijelu žlicu ulja LOL). I obavezno na pocetku mjeri te masti....dakle ne uzet bocu ulja i nasipat ju u salatu, tu se puno može skupit. Ili vrecicu orašastih pa udri, "nema veze, kažu da je zdravo" LOL Žlica ulja, šaka orašastih Wink


Uglavnom, i ako ti se neda vagat, mjerit, kalkulirat...bar na pocetku odradi taj dio da dobiješ tu svjesnost o tome što i koliko jedeš! Kasnije ceš sve moc od oka...ok, vecinu Smile


Da, dodajem još nešto....što se obroka na poslu tice - ne zamaraj se time, nebitno. Pojedi dobro prije posla i nešto u sklopu kcal i ne preteško kad se vratiš doma i to je to!


Mislim da je to dovoljno za start Smile

Sad si pokušaj nešto složit po svemu tome pa se javi da te pratimo Wink 












Edited by Gym_girl - 22 Lipanj 2013 at 12:55
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2013 at 18:41
Hi i vau ovo je pregrst mrak informacija i puno hvala na njima.

Pocela sam prije nekih 10 dana sa teretanicom u kojoj ima 10 razlicitih sprava a izmedu svake je stanica. To je neki tip kruznog treninga jer se na svakoj spravi i stanici ostaje 30 sek. Rade se svi misici..., na svakoj stanici se drukcije jumpa ..., boks, preskakanje uzeta, jumpin jackovi, sprint na mjestu, cucnjevi, a na spravama svaki put drugi misic. Uradim dva kruga za 30 min i poslije istezanje 15-tak minuta za , kako su rekli, vretenaste misice :).
Na dan mjerenja sam imala 68 kg doma, a kod njih 69,5 kg pa si ja vodim evidenciju od 68 jer mi je tako lakse pratiti pomake Wink. Mjerili su i BF ( valjda se tak zove) i on je bio 35%.
Mjere su bile sljedece: Prsa 94 cm
                                    Struk 77 cm
                                    Trbuh 89 cm
                                    Bokovi 104 cm
                                    Bedro 62 cm
                                    Ruka 31 cm
Nije bas bajno i tu se vidi da su slabe tocke bokovi, bedra i malo ruke. Konfekcijski mi je 40. Najbolje sam se osjecala sa 58-59 kg kad bi dosla iz sezone ali to nije bilo dugog vijeka jer nisam pazila i to je ionako otislo ful ful nezdravo i naravno da se nije moglo zadrzati. Tijelo mi dobro podnasa 62 kg i to mi zna biti kilaza koja se lako odrzava, no ja natukla to sta sam natukla i ne budem rekla da ne znam kako jer jaaako dobro znam kako Censored.

Voljela bi doci na konfekcijski 38, a rekli su mi da je to odprilike 4-5 kg i kad bi to uspjela za mjesec dva  dana bilo bi to vauuuuu !!!
Sad jelovnik, kako radim u smjenama i u razlicitim vremenima necu pisati sate jer to jos moram uhodati. Ali u naj naj scenariju da radim popodne od 15 to bi izgledalo ovako:
7:30  kava
8:30  trening                       g              kcal     UH     P       M
9:30  dorucak  - zobene     30            120     20     4,2    2,1
                          jogurt     300            120     15     12     2,7
                          jaje                           167       1    13      11
                          banana   150            150     34      1       0
11:30 meduob.- posni sir  200            145        8    24      6
14:00 rucak     - piletina    120            173        0    25      4
                          riza           90             331      71    6,5     1
                          zelena
                          salata     200(?)         28         4      2       0
                          ulje            5               47         0      0      5
21:00 vecera   - jaje                           167       1    13      11
                         zelena
                         salata     200(?)         28         4      2        0
                         ulje            5               47         0      0       5

suma                                               1523       158  100,7  47,8

Kad bi radila ujutro onda bi to izgledalo odprilike ovako : Kava i dorucak odmah posle budenja i posao, rucak odmah po dolasku s posla, trening sat-dva posle jela, posle treninga meduobrok i vecera sat-dva prije spavanja.


E sad, jos pitanjce koje orasaste preporucate, i da jos nesto kad me pukne PMS i zelja za svom cokoladom ovog svijeta jel smijem uzet nesto tipa suhim sljiva,smokvi, zlicicu-dvije meda !?

I ekipa to je to, ja odo dalje racunati i slagati jelovnike a vi .... ocjenjujte Smile




Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.