New Posts New Posts RSS Feed - adolescenti u teretani i na spravama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

adolescenti u teretani i na spravama

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
bea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: adolescenti u teretani i na spravama
    Posted: 07 Lipanj 2011 at 19:31
zanima me kakav je pravilnik kod ovakvih treninga ako tko zna, sjecam se da kad sam upisivala fax da sam morala prilozit dokument o clanstvu u teretani minimalno 4god to bi tad znacilo da sam cijelu srednju skolu morala ic u teretanu...tad sam dobila potvrdu iako nisam isla, ali je pisalo pored uz posebno strucno vodstvo znaci kao adolescent ustvari nebi smio koristit sprave bez propisanog i nadziranog programa ako sam u pravu?
Where are you?
Here.
What time is it?
Now.
What are you?
This moment.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 22:46
U pravu si, mislim da je maloljetnicima to po propisu zabranjeno, no cini mi se da nitko ne obraca baš pažnju na to
Back to Top
bea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2011 at 22:04
vidim i na forumu se ignorira rasprava o tome
Where are you?
Here.
What time is it?
Now.
What are you?
This moment.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2011 at 22:45
ne znam baš, ne bih rekla...ja sam uredno sa svojih š4 god. radila što mi palo na pamet, a ne vjerujem da je samo kod nas tako :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2011 at 23:07
Kod mene u teretani stoji napomena da osobe mlađe od š8 mislim mogu jedino u pratnji odgovorne osobe/trenera i to je OK kaj se mene tice
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2011 at 23:12
A da? Ma to je ok, da...baš me zanima da li je i drugdje tako..možda i je po ovim vecim teretanama..
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2011 at 23:21
Jedino bi sad lagao dal je granica š8 il š6, al znam da piše, kad s evratim u teretanu bum memoriral :)
Back to Top
bea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2011 at 11:30
dogovoreno :D znam da je zabranjeno jer sam ja morala imat takvu enku potvrdu,a ako si ko klinka od š4 radila sama na spravama bez adekvatnog znanja e onda je to vec problem pogotovo teretane

Edited by bea
Where are you?
Here.
What time is it?
Now.
What are you?
This moment.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2011 at 11:15
Ma to pricaju zato jer dok se razvijamo, kao nebi smjeri raditi s utezima da nebi omeli razvoj.. 
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2011 at 12:48
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Ma to pricaju zato jer dok se razvijamo, kao nebi smjeri raditi s utezima da nebi omeli razvoj.. 


Rekao bi da je to više radi toga da se netko nebi ozljedio jer u tim godinama 99% njih nezna pravilno raditi, a i mentalni sklop im je takav da su podložniji radu s neprimjerenim opterecenjima radi dokazivanja i preseravanja a tehnika i znanje im je 0. Samim time sanjse za ozljedu su im ogromneeee....
Da se razumijemo i stari "bikovi" nisu puno bolji kaj se tice "dokazivanja" u teretani, ali za ove maljoletne iskljucivo ti odgovaraš.
A ovo da maloljetnici u tim godinama, pa i puno ranije nebi smjeli radit s opterecenjem su babske price koje su se ukorijenile iz neznanja i usmenog prenošenja i ja do nedavno nisam bio siguran što misliti o tome, a zapravo istina je da je vrlo  poželjno da rade s opterecenjem,pa i pono ranije od navedenih za primjer š4 god., posebo curice.......(ali pravilno i sa odgovorajaucim težinama).
Evo jucer sam svojim klincima od 4 i 2 god slagao poligone i pokusao ih dobit da rade BP LOL, naravno sa primjerenim stvarima za njihovu dob, ali nek se uce pokretu, razvijaju sposobnosit i sve ostalo.Naravno s tak malim klincima nemres radit duze od par minuta u najboljem slucaju, ali kolko ide Big smile


Edited by The Phoenix
Back to Top
bea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2011 at 14:12
dobro kaze phoenix,nema ti to veze s utezima djeca bi u razvoju i terbala radit s njima treba se samo sve prilagodit,a posebno obratit paznju na senzitivnu fazu :)
Where are you?
Here.
What time is it?
Now.
What are you?
This moment.
Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2011 at 21:04
ovo je tako glupa tema za raspravljat!!

od svoje š0g sam vec bila u sportu i to u atletici!koja zahtjeva sve : dobro zagrijavanje ,istezanje,vjezbanje,pa tako i teretanu!
eto imala sam sricu sta mi je trener bija rus i nikog nije stedija niti jedne vjezbe,pa tako ni gyma!unutar kluba smo imali gym dakako samo s nama najpotrebnijim spravama,imali smo cak i rucne utege,ali samo do neke kilaze.uvik je stvara natjecateljsko raspolozenje medu nama i potica na medusobno natjecanje,takvo raspolozenje kad se stvori je jako dobro za ekipu za dugorocne rezultate,za klub,a i za pojedinca,je nekad se vise svadas al i to je imalo svoju draz,a i pozitivno djeluje na izgradnju osobnosti.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2011 at 22:17
Originally posted by berlava berlava wrote:

ovo je tako glupa tema za raspravljat!!

od svoje š0g sam vec bila u sportu i to u atletici!koja zahtjeva sve : dobro zagrijavanje ,istezanje,vjezbanje,pa tako i teretanu!
eto imala sam sricu sta mi je trener bija rus i nikog nije stedija niti jedne vjezbe,pa tako ni gyma!



Nije glupa tema nego si ti fulala poantu i pitanje postavljeno u prvom postu, a to je dal znamo vrijede li i ako da kakva pravila za adolescente same u teretani..........

Osim toga, nema glupih pitanja, samo glupi odgovori, kao npr ovaj da si trenirala u klubu pod nadzorom trenera i ne vidiš smisao u toj temi jer ti si kao od š0. god u sportu......... jedinoooo to baš i nije bilo pitanje,al ak si se morala pohvalit da si trenirala atletiku i  imala trenera rusa nek ti bude



Edited by The Phoenix
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2011 at 22:56
Originally posted by bea bea wrote:

dogovoreno :D znam da je zabranjeno jer sam ja morala imat takvu enku potvrdu,a ako si ko klinka od š4 radila sama na spravama bez adekvatnog znanja e onda je to vec problem pogotovo teretane


ma dobro, pazi...sigurno da je mene trener (i najdraži bivši šef Smile) proveo po spravama, sve lijepo objasnio i bio spreman za uskocit kad je trebalo, dakle nije baš da sam upala unutra ko seljo beljo Smile Ni ja, a ni ekipa poslije mene...mi inace koji smo na pultu kad god netko dođe prvi put napravimo đir s njim po spravama i objasnimo kako se što radi...imao on š4 ili 40..

Stvar je samo u tome da nije trebalo stalno bit pod nadzorom trenera, što meni tada nije ni trebalo s obzirom kakav sam trening radila :) Ajde možda prvih mjesec dana uvrh glave da se pohvataju osnove nebi bilo loše angažirat trenera ali cemu više, do kad bi to trebalo, do š8-e? Smile Prije ce se ozlijedit netko puno stariji koji nateže te težine samo da bi bio viđen...djeca su najmanji problem....

...i inace..vjeruj mi da pol ekipe po teretanama od 7 do 77 god. radi bez adekvatnog znanja Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2011 at 00:32
ma znam kako to funkcionira ali evo bas ucimo na faxu o svemu tome i jako puno predavanja imamo iz metodike treninga dijece i mladih,pa shvacam kolika se pozornost treba pridodat tome to sta je pokazat kako se radi na kojoj spravi nebi spadalo pod vodeni trening ako kuzis sta hocu rec, iako znam da se ne pridrzavaju teretane ugl sta zbog manjka osoblja sta zbog nekakvih drugih politika svejedno me zanima ako netko bas zna pravilnik sta kaze a za sve bez adekvatnog znanja znam itekako,najdraze mi je vidjet trzaje i nabacaje s potpuno krivom tehnikom onda si samo vizualiziram ostecenja kraljeznice
Where are you?
Here.
What time is it?
Now.
What are you?
This moment.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2011 at 07:43
Zasad to sve manje više bez nadzora, osim u nekim teretanama u kojima radi strucno osoblje, ali vecinom se kod nas ne obraca pažnja tko radi u fitness centrima, no u novije vrijeme je i ljudima bitno tko te vodi kroz trening, tako da su to stvari koje ce se mjenjati. Sigurno da jedan š4-godišnjak/njakinja nebi trebali raditi treninge sa težinama bez nadzora, i sigurno da nekog u rastu i razvoju ne treba opteretiti jednako kao razvijenu osobu. Sam pravilnik kod nas je kao što vidiš...donesi potvrdu, a što je u praksi je manje bitno.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.