New Posts New Posts RSS Feed - Guza
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Guza

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 13>
Author
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 17:20
Možeš li napisati taj program i prehranu svoju?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 23:13

 dianna, nemoguce da u godinu dana nisi postigla ništa ako dobro radiš. Nije da lupam bezveze jer je i moja guza prije godinu dana bila beznadan slucaj, a da ne govorim prije 3-4 god.  Normalno, neke od nas se moraju gadnije pomucit, a neke par puta dignu nogu i eto je, stoji :) ali MOŽE SE! Rad, rad rad..i ceste varijacije programa.

Kod tih iskoraka i cucnjeva (kao i u svemu uostalom) nije stvar da se samo odradi zadani broj ponavljanja i serija nego da se svaki pokret pravilno izvede i osjeti. Znaci, ako cucnjevima želimo maksimalno uposlit guzu nađemo položaj di cemo je najbolje osjetit prilikom podizanja - ja to najbolje osjetim kad malo raširim noge i prste okrenem prema van. Isto tako npr. rumunjsko dizanje - noge ravne, koncentracija na guzu. I misli sredit - zaboravit sve na svijetu i tih nekoliko minuta il kolko vec nam treba mislit na divne nam gluteuse .

Osjecaš li dan poslije upalu, malo zatezanje u loži i guzi - jer to je onda prava stvar - kao meni danas 

Također, bilo bi dobro vidit program, da..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 07:41
evo program:

š.dan-grudi, ruke , stražnjica i stomak
2.dan- noge, stražnjica i stomak
3.dan. leđa, ramena , stražnjica i stomak

kao što vidite naglasak je na donji dio tijela, radim 3 serije 20/š6/š2 ponavljanja, iskorak radim 20/20/20
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 09:24
Originally posted by dianna dianna wrote:

i mene zanima šta raditi za guzu, da ne visi,i nije spljoštena

u teretani radim svašta, cucnjeve,iskorak, mrtvo dizanje, pa onda s onim utezima oko noge na sve cetri i dižem nogu u zrak, nema šta ne radim , ali stražnjica ni makac prema gore.... heeeeeelpppppp


? Uh.... Potpisujem onda da ne radiš dobro vježbe....
Proljetos sam bila kod bratove cure preko vikenda i bas komentiramo kako sam izgubila guzu.... To je bila nedjelja. Bila sam u pon i uto na treningu, a u sri smo išle u kino i ja joj se okrenem i kažem: "A, šta ti rade 2 trening!" , a ona: "I JA BIH TAKAV TRENING!!!!!"


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 09:42

Originally posted by dianna dianna wrote:

evo program:

š.dan-grudi, ruke , stražnjica i stomak
2.dan- noge, stražnjica i stomak
3.dan. leđa, ramena , stražnjica i stomak

kao što vidite naglasak je na donji dio tijela, radim 3 serije 20/š6/š2 ponavljanja, iskorak radim 20/20/20
  

 

ali nisi nam napisala koje tocno vježbe radiš za noge i guzu (osim cucnjeva i iskoraka i onih na sve 4) i s kojim težinama. Ova ponavljanja i serije su ti uvijek iste ili? I vježbe koje radiš, jel ih mijenjaš malo?

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 12:58
evo ovo radim za noge i guzu:

*mrtvo dizanje na ravne noge, naizmj.dizanje ruke i noge cetveronoške
*abductori ležeci sa utezima oko noge
*leg ekstenzija, pressa, cucanj, leg curl, klupa za listove,dizanje ploce ležeci za stražnjicu, poliercolina, iskorak sa bucicama

to je sve što radim za donji dio tijela, serije 3x 20/š6/š2, osim iskoraka kao što sam vec navela , svaki trening radim druge vježbe ali vrtim to sve u krug


težine ovisi , radim sa 30%,40% i 50% snage, npr.stavim jednu kilažu i onda do zadnje serije povecavam, pressa max.60kg, leg curl š5kg i slicno..
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 14:06
Previše vježbi, bolje uzeti cucanj, i dve tri vrste iskoraka, recimo 2 x tjedno, pa ceš vidjeti kakav je osjecaj kad se bojiš sjesti koliko te boli
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 14:12
a ne znam ,tak mi je trener dao da radim, nadam se da on zna
Back to Top
lordhumungus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 112
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lordhumungus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 17:01

Originally posted by dianna dianna wrote:

a ne znam ,tak mi je trener dao da radim, nadam se da on zna
 

Necu ulaziti  u to da li trener zna ili ne z7na ali ako godinu dana nešto radiš bez pomaka mislim da ti je jasno da tu nešto ne odgovara i da nešto moraš mijenjati. Iz ovog što si napisala mislim da bi mogla promijeniti intenzitet vježbanja. Kao što je Iluvatar rekao, smanji malo broj vježbi a povecaj intenzitet, tj, povecaj kilaže a smanji broj ponavljanja. Neka ti broj ponavljanja bude u rasponu od š5 do 8. Tu ceš nakon nekog vremena sama osjetit koliko ti odgovara. A drži se osnovnih vježbi- cucanj (duboki ako nemaš problema sa koljenima), iskoraci, mrtva dizanja.... Onda u ovom slucaju neceš tri puta u tjednu radit vježbe za stražnjicu, nego 2 puta najviše ili cak samo jednom (možda je i tu bio problem). To opet ovisi o intenzitetu kojim si trenirala. Veci intenzitet - duži odmor. ( da budemo precizni veci intenzitet znaci veci rad u manje vremena tj, koristit ceš vece težine). Malo poduži odgovor ali nadam se koristan

i am the rocker, i am the roller,i am the out of controller
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 17:53
Originally posted by dianna dianna wrote:

evo ovo radim za noge i guzu:

*mrtvo dizanje na ravne noge, naizmj.dizanje ruke i noge cetveronoške
*abductori ležeci sa utezima oko noge
*leg ekstenzija, pressa, cucanj, leg curl, klupa za listove,dizanje ploce ležeci za stražnjicu, poliercolina, iskorak sa bucicama

to je sve što radim za donji dio tijela, serije 3x 20/š6/š2, osim iskoraka kao što sam vec navela , svaki trening radim druge vježbe ali vrtim to sve u krug


težine ovisi , radim sa 30%,40% i 50% snage, npr.stavim jednu kilažu i onda do zadnje serije povecavam, pressa max.60kg, leg curl š5kg i slicno..


Vrati se na osnove.. pocni radit cucnjeve, mrtvo i iskorak, jer ovdje kao sto svi kazu je previse vjezbi natrpano..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 18:14
ma u teretanama ima dosta tih trenera sta te samo provedu radi ovo radi ono, bez nekog smisla. pa nadan se da si naisla na nekog koji nije takav jer ima i trenera koji ce ti sve pokaza pa procjeni njegov pristup prema tebi pa ces znat jeli dobar ili ne, a sta se tice guze, nama muskarcima jedan od zanimljivij djelova zenskih tjela svi volimo J.LO...
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 18:18
  Ja nikad nebi u teretani pitao.. sami mozemo na internetu sve pronaci, na ovakvim forumima.. i cak i mozemo nauciti kako se izvode vjezbe.. tako da ne treba slusati svakoga..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 18:33
Mislim da se ne može ocekivati od covjeka da svatkome tko dođe u teretanu radi individualni program, pazi na njega, podsjeca ga da mjenja program, ponovo mu ga radi i slicno!

Ovaj program je možda bio dobar za pocetak iako su mišicne skupine loše raspodjeljene i treba ga pothitno mjenjat, od rasporeda, preko ponavljanja pa do samih vježbi
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 18:52
iluvatar nisan to ni mislija ali ako joj je trener vec da program triba je vidit kako ga ona izvodi i eventualno ispravit pogreske
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 19:16
Ma kažem opcenito, a ne vjerujem da ona toliko nepravilno radi koliko je program jednostavno.. loš, barem po mojim saznanjima
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 19:17
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ma kažem opcenito, a ne vjerujem da ona toliko nepravilno radi koliko je program jednostavno.. loš, barem po mojim saznanjima


Ma po onome sto je rekla, program uopce nije organiziran.. ili ga je mozda ona krivo shvatila.. ko ce to znat tocno..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 13>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.