New Posts New Posts RSS Feed - Mišicna masa - povecanje mase
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mišicna masa - povecanje mase

 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112>
Author
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2012 at 09:59
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by alpinist alpinist wrote:

jel probao tko ovaj trening ili nešto slicno i kakva su mišljenja? LINK


Nisam prcitao trening , preletio sam samo, , ali radio sam nesto slicno, odnosno na principu velikog volumena , cak puno veceg od ovog , 5-6 x tjedno, ali u split sistemu, svaka mis grupa 2x tjedno i bilo mi je super........vjerujem da je i ovo ok i da mozes dobiti dobar muscle gain.
da, nešto poput 2-day splita, pa 3 kruga tjedno napraviti. Ali tu ipak jedan dan odmaraš mišic, dok ga ovdje svaki dan radiš, zato me i zanima kako to djeluje (prije pre treniranosti  Smile) ?
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2012 at 10:06
Originally posted by alpinist alpinist wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by alpinist alpinist wrote:

jel probao tko ovaj trening ili nešto slicno i kakva su mišljenja? LINK


Nisam prcitao trening , preletio sam samo, , ali radio sam nesto slicno, odnosno na principu velikog volumena , cak puno veceg od ovog , 5-6 x tjedno, ali u split sistemu, svaka mis grupa 2x tjedno i bilo mi je super........vjerujem da je i ovo ok i da mozes dobiti dobar muscle gain.
da, nešto poput 2-day splita, pa 3 kruga tjedno napraviti. Ali tu ipak jedan dan odmaraš mišic, dok ga ovdje svaki dan radiš, zato me i zanima kako to djeluje (prije pre treniranosti  Smile) ?


Je, odmaras ga, ali ono sto sam ja radio je bio dalekooo veci volumen na svakom treningu na svakoj misicnoj skupini, toliki da bi se tresao poslije treninga bar 20 ak minuta.
Tu je svaki dan ista skupina, ali sa puno manjim volumenom nego ovo, tak da za mjesec dana -mjesec i pol nebu doslo do pretreniranosti ukoliko dobro jedes i odmaras.
Nema druge neg da probas :)
Back to Top
leandro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leandro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2012 at 01:19

Pozdrav svima.

Ovako, imam specifican "problem". Naime, mišici na rukama (triceps i biceps) su mi preveliki u odnosu na ostatak tijela te bih njihov opseg htio smanjiti. Je li trcanje jedna od metoda kojom ce mi se mišicna masa na rukama "izgubiti"? Naravno da izbjegavam vježbanje ruku.

Znam da sam prije trebao misliti na to, ali što mogu sad...

Hvala

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2012 at 10:12
Originally posted by leandro leandro wrote:

Pozdrav svima.

Ovako, imam specifican "problem". Naime, mišici na rukama (triceps i biceps) su mi preveliki u odnosu na ostatak tijela te bih njihov opseg htio smanjiti. Je li trcanje jedna od metoda kojom ce mi se mišicna masa na rukama "izgubiti"? Naravno da izbjegavam vježbanje ruku.

Znam da sam prije trebao misliti na to, ali što mogu sad...

Hvala



Ne možeš trcanjem skinuti mišicnu masu samo sa ruku, u slucaju da ne jedeš , a stalno trciš skinut ceš ju svugdje.......Jednostavno poradi na tome da ojacaš i povecaš ostale dijelove tijela, a prestani direktno  radit ruke.
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 20:18
dali je netko od vas trenirao po Bill Starovom 5x5 treningu.
bio bi odlican pogotovo za pocetnike koji zele nabit kvalitetnu masu na cjelom tijelu.
samo treba dobro savlada tehniku,posto je sq..dl....
pitam ako je tko radio da vidim neka iskustva??
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 00:56
Decko i ja smo radili 5x5 ali uvijek u nekoj kombinaciji, ne po cistom principu.....više po nekim našim šemama :) Neki powerbuilding ajmo tako rec :) Bench, dl, i sq....i jako lijepo je išlo....donedavno smo radili tako, ja sam se sad prebacila na više serija po 3 na dl-u i benchu....probaj, ima i tu više varijanti, od one sa samo tih par vježbi + zgibovi/veslanja do ukljucivanja nekih izolacija.....
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 15:57
meni su definitivno najbolji bili pocetni strenghtlifts 5x5 i onda madcow 5x5 iza toga.
Back to Top
-sly- View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -sly- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2012 at 15:14
ovako nakon mjesec dana teetane odlucio sam po preporukama vjezbat 45 min inace sam vjezbao 1h20 min otp.... ovo danas mi se ucinilo jako slabo.. 5min zagrijavanja i 45 vjezbe sa 60 sec pauza.... dali cu stvarno ovako brze napredovat?
Back to Top
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2012 at 15:24
Zavisi sta si radio,kojim intenzitetom.Ti mozes odraditi trening za 20-30 minuta pa da ne znas gdje si a mozes i 2 sata pa da ti nista ne bude... :)
Back to Top
horde_zla_tr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Listopad 2012
Location: Travnik
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote horde_zla_tr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 15:35
jel moze neko da mi napise program treniranja ali kod kuce,sklekovi,zgibovi itd ? Hvala
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 19:50
Originally posted by horde_zla_tr horde_zla_tr wrote:

jel moze neko da mi napise program treniranja ali kod kuce,sklekovi,zgibovi itd ? Hvala


Šta god odlucio raditi, racunaj da niti jedan trening ne bude isti...

ako kreneš sa
A1 sklekovi 3x10
A2 zgibovi 3x8
Odradi prvo A1 pa minuta pauze pa A2. Sljedeci trening odradjuješ 3x12 i 3x10... Povecavaj serije ili ponavljanja i neceš požaliti. Apsolutno je svejedno kakav ceš trening raditi jer si limitiran mogucnostima. Samo neka postoji odredjena progresija.

Meni se osobno jako svidja metoda uz teretanu... Recimo 10 sklekova i 10 zgibova prvi dan. Svaki sljedeci dan dodaješ po 1 sklek i 1 zgib. Broj serija je nebitan, ali sve odradi.
Isto i tebi preporucam. Jedina razlika je što nejdeš u teretanu pa ceš izvoditi 3 serije umjesto jedne. Ako gledaš dugorocno na 50-ti dan ceš vec raditi 3x60 sklekova i 3x60 zgibova... Uz nekakvu ok prehranu kojom zadovoljavaš dnevni unos proteina 2 do 2,5g po kilogramu tjelesne mase te 25-35% masti od ukupnih potrebnih kalorija, tvoje tijelo garantirano nece biti isto kao i prije 2mj.


Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 21:14
3x60 zgibova wtf, to ni iskusniji vježbaci ne mogu
Back to Top
horde_zla_tr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Listopad 2012
Location: Travnik
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote horde_zla_tr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Studeni 2012 at 21:27
Originally posted by keclu keclu wrote:

Originally posted by horde_zla_tr horde_zla_tr wrote:

jel moze neko da mi napise program treniranja ali kod kuce,sklekovi,zgibovi itd ? Hvala


Šta god odlucio raditi, racunaj da niti jedan trening ne bude isti...

ako kreneš sa
A1 sklekovi 3x10
A2 zgibovi 3x8
Odradi prvo A1 pa minuta pauze pa A2. Sljedeci trening odradjuješ 3x12 i 3x10... Povecavaj serije ili ponavljanja i neceš požaliti. Apsolutno je svejedno kakav ceš trening raditi jer si limitiran mogucnostima. Samo neka postoji odredjena progresija.

Meni se osobno jako svidja metoda uz teretanu... Recimo 10 sklekova i 10 zgibova prvi dan. Svaki sljedeci dan dodaješ po 1 sklek i 1 zgib. Broj serija je nebitan, ali sve odradi.
Isto i tebi preporucam. Jedina razlika je što nejdeš u teretanu pa ceš izvoditi 3 serije umjesto jedne. Ako gledaš dugorocno na 50-ti dan ceš vec raditi 3x60 sklekova i 3x60 zgibova... Uz nekakvu ok prehranu kojom zadovoljavaš dnevni unos proteina 2 do 2,5g po kilogramu tjelesne mase te 25-35% masti od ukupnih potrebnih kalorija, tvoje tijelo garantirano nece biti isto kao i prije 2mj.



Hvala ti. Puno si mi pomogao :) samo jos da li da radim svaki dan ili 1 dan pa sljedeci odmor..tj da svaki drugi dan odmaram ili ? 
Back to Top
-sly- View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -sly- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 09:05
Originally posted by Mjauk Mjauk wrote:

Zavisi sta si radio,kojim intenzitetom.Ti mozes odraditi trening za 20-30 minuta pa da ne znas gdje si a mozes i 2 sata pa da ti nista ne bude... :)


ma malo sam se zajeb... navecer sam osjetio a i jucer citav dan..... dobro sam radio ali jednostavno nakon treninga nisam imao osjecaj da sam bio u teretani jer ipak skoro pola sata sam manje nego prvi mj....

a cuj intezitet pa ono dizem max tezine koje mogu ponoviti 7-8 puta.... pauza 60 sec....

sad mislim da je ok....
Back to Top
-sly- View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -sly- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 09:07
Originally posted by horde_zla_tr horde_zla_tr wrote:

jel moze neko da mi napise program treniranja ali kod kuce,sklekovi,zgibovi itd ? Hvala


Doma možeš nabildat samo desanku.... kreni u teretanu i dodatke  (whey) uzimaj....

meni su ruke i ramena poceli rasti vec nakon 1mj... ;D

doma si mozes plocice nabildat i to je to
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2012 at 10:37
LOL sly , ako decko misli vježbati kod kuce neka vježba
to ti misliš da se samo plocice dobivaju kod kuce
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.