New Posts New Posts RSS Feed - Moj dnevni / tjedni jelovnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moj dnevni / tjedni jelovnik

 Post Reply Post Reply Page  <1 355356357358>
Author
Sivooka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sivooka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 08:57
Pozdrav ja sam nova članica... Vježbat sam počela prije 3 tjedna xD
Pa sam eto odlučila i pripaziti što jedem... ugl visoka sam 158cm (tj. niska) i imam 52kg, ne želim smršaviti nego malo oblikovati tijelo i povećati mišićnu masu :)

pa evo za dns:(radim od 7-15 pa ne mogu bolje iskombinirati)
6:30 - šalica kave + keks
oko 8 - grickala bademe (nekad lješnjake ili suhe brusnice)
11:00 - marenda- za dns sam napravila sendvič: integralno pecivo, margo, pileća prsa i pomidor
oko 13:00 - šalica čaja (možda jos malo badema)
oko 16h ručak - pileća prsa punjena sa sirom i šunkom, riža i salata od pomidora i krastavaca
oko 18:30 cu vježbati pa nakon toga popiti 1 mjericu proteina u 1dcl mlijeka
večera 20h - što ostane od ručka ili zobene s jogurtom

Lijep pozdrav svima!   
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 10:16
Pozdraav :)
Evo par savjeta da korigiraš prehranu malo, jedi odma ujutro pravi doručak, umjesto u 11.. Tada uzmi međuobrok, možeš te orašaste, sir, jogurt, neke svoje domaće zobene keksiće, ili opet takav sendvič.. Umjesto marga možeš maslac, on je bolji, ili nekakav sir..
I nakon treninga se dobro najedi :)
Lp
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 10:44
dobro ti je mrs. never rekla :) okej je prehrana i zasigurno ćeš profitirati iz toga, ali malo taj redoslijed nije kako spada. ovaj sendvič možeš radije ujutro odmah prije kave, nevalja kava na prazan želudac, ili zobene možeš sa bademima jogurtom i kakvim voćem...ili wheyem i mlijekom?smrviš ovaj keks unutra i da vidiš koji mega doručak-desert imaš. 
sendvič ti onda netreba tu  osim ako si jako gladna, al poslije zobenih nevjerujem da buš bila hehe navečer poslije treninga si isto napravi pravi obrok dodaj ugljikohidrata i whey sa vodom (ili konkretan obrok tipa ručak) da se tijelo napuni energijom poslije napora pa kasnije oko 8-9 mazni čašu mlijeka sa malo badema- to ti je super stvar ako želiš mišićne mase.
inaće odabir namirnica i jelovnik je super, samo probaj malo tajming  poštelaj i sigurno ćeš se osjećat još bolje i još više profitirati od treninga :D igraj se malo čisto toliko da ti ne dosadi i da vidiš kako ti i kada određena hrana paše
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Sivooka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sivooka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 12:52
Hvala puno na savjetima!
Svakako cu ih primjeniti, doručkovat cu onda prije posla, a nakon vježbanja cu večeru poboljšati...

Lp
Back to Top
medenjara View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medenjara Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 13:42
evo da napisem i ja svoj jelovnik. treniram po hard body programu, 4 puta tjedno. snaga mi se popravila ali mi se cini da vaga ne pokazuje bas manje. ne znam od koliko sam krenuo, a prvi puta sam se vagao prije 2, 3 tjedna.

jelovnik:
- dorucak 6:00: 40g zobenih + 4 dcl mlijeka + 1 banana + mjerica whey = smoothie
- rucak 10:30: vecinom piletina + prilog + salata
- medjuobrok: 14:00 2 fittness keksa + saku susenog voca
- medjuobrok: 17:00 2 rizina keksa sa maslacom od kikirikija + 2 vocke
- 18:00 trening, pola sata prije L-carnitin, nakon treinga mjerica whey + 5g kreatina
- 20:00 vecera: 2 jajeta + posni sir + kukuruzni slanac + 1 rajcica ili 1 paprika sa malo bucinog ulja
- 21:00 vecernji obrok: 2 petit keksa + salica kefira

ovo je oko 3000 kcal, po izracunu mi je TDEE oko 4200 kcal. Vaga pokazuje BMI od 34, a udio tjelesne masti 33%

na hlacama osjetim da sam skinuo, no ne ide verojatno brzo ako bih htio.

jedino sto vidim da mi nedostaje zelenog a to mogu ubaciti jedino u veceri.

Edited by medenjara - 22 Rujan 2015 at 13:43
Back to Top
netaa1989 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Lipanj 2015
Location: ?akovec
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote netaa1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 14:59
Doručak
5:30 - Zobene pahuljice s jogurtom (nekad stavim bananu , brusnice i sl.)i zeleni čaj ( preko dana ga pomijem sigurno litru)
Međuobrok
9:00 - voće različito ili povrće , nekad proteinski shake, ovisno
12:00 - jabuka
Ručak
15:30 - piletina/puretina/riba u kombinaciji sa povrćem, posnim sirom, riža s umakom od povrća ovisno o danu, juhe različite i salate su mi uvijek dio ručka (ručak mi je uvijek poseban)
Međuobrok
17:00 - posni sir s povrćem
Večera
20:00/21:00 - proteinski shake

Uvijek nastojim popiti 2 litre tekućine ;)
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2015 at 19:13
ovo je dobra tema i trebali bi stalno pisati pa sa vremenom na vrijeme pogledat što se promijenilo i kako se osjećamo :D a ima i ideja ovdje vidim.....
1. naravno 60 g zobene (nastavlja se)- banana-150 g posnog sira- žlica kakaa- malo ruma i kave kuhane-žlica mljevenih oraha i kikiriki maslaca (ovo morate probati!)
2. smoothie od mrkve, jogurta, jabuka, limuna, naranče i malo cimeta i još pol banane
3. dva pileća batka fino marinirana sa kimom , malo kikiriki malaca, vegete i ljute papričice i peršina (također probati!)-100 g krumpira i puno puno kuhanog kelja i još mrkve...spremljeno na maslinovom ulju sa dodatkom jabučnog octa
4. ostatak smoothia od drugog obroka i još dve žlice zobenih- žlica lanenih sjemenki- mljeveni orah
..........danas se mastim
5. ? tu još moram nešto staviti malo laganije danas jučer sam pretjerala....možda malo posnog sa paprikom i tako...vitamina pun **C , željezo idem popit, nakon toga možda još 2 litre čaja

jbg prehlada lovi a bog zna da sam totalni hipohondar...*evo već ja imam 2 tumora na grlu koji taman pušta metastaze pa me ošamutio, to objašnjava temperaturu ne? :D i upravo sam  zaradila gadnu tuberkulozu...nema mi spasa salmonela je tu 3 puta sam kakila...stomu već sutra imam! hahaha pokop je u petak ;)*

A dotad ću ja jelovnike pisati ......
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Lorraine View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lorraine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2015 at 19:16
Pozdrav, u nedjelju krenula s prehranom i treninzima pa pliz komentar prvih par jelovnika, tj. idem li u dobrom smjeru. Samu sebe u koracima ispravljam prema ovim vašim primjerima, kupila sam whey za poslije treninga i trudim se jest više proteinastih stvari jer mislim da na tome štekam. 

Nedjelja
9: 50g zobenih + 1/2 žličice meda + cimet + 2 dcl mlijeka - nisam znala da mi je to puuno, ostalo za međuobrok
11: ostatak doručka
trening
14,30: jaje na oko + kelj i krumpir + integralni toast 1 feta
18: domaći kefir 3 dcl
20: dvije konzerve tune u salamuri + 1 kuhani bjelanjak + zelena salata + integralni toast 1 feta

Ponedjeljak
9: 40g zobenih + cimet + kakao 1/2 žličice + 1dcl mlijeka
12,30: juneća šnicla + kroketi + zelena salata
trening
15: pureća šunka 3 fete
17: pureći medaljoni 150g + kelj i krumpir + integralni toast 1 feta
20: pureća šunka 2 fete + domaći kefir 3dcl

Utorak
8: 40g zobenih + cimet + kakao 1/2 žličice + 1dcl mlijeka
trening
10,45: posni sir 100g + 1/2 banane + cimet
12,15: sendvič: integralni toast dvije fete + malo maslaca + 3 fete pureće šunke
16,15: pureći medaljoni 150g + 125g riže + zelena salata
19: posni sir 100g + 1/2 banane + cimet

Srijeda:
8: 40g zobenih + cimet + mjerica wheya + 1dcl mlijeka, domaći kefir 3dcl
12: prokulice + pljeskavica + zelena salata + jogurt (180g)
14: mandarina
18,30: integralni toast 1 feta + malo maslaca + 2 fete pureće šunke
21: 2dcl mlijeka + mjerica wheya

Četvrtak:
10,30: 40g zobenih + cimet + kakao 1/2 žličice + 1dcl mlijeka
14: 2 pileća batka + grašak i mrkva (225g) na m.ulju
trening
16,45: whey
18,30: 1 batak + grašak i mrkva (225g) na m.ulju
planiram još nekad kasnije popit kefir

Previše? Premalo? Smile


Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2015 at 20:49
Ovako na brzinu gledajući, doručak 50g zobenih previše? Joj haha, ma nije ti to puno.. Slobodno se najedi ujutro. Npr.probaj tako 40g zobenih,bananu/jabuku..,posni ako želiš,pa malo kakaa i slicno.. Nekako da upotpuniš to i bolje se zasitiš.. Jer od 40g zobenih i malo mlijeka, ja osobno bi bila gladna i ne bi imala dovoljno energije.. A sad, prilagodi sebi..najbolje ti je izracunati dnevne potrebe pa vidi okvirno kako jedes. I otvori temu svoju,ako nemas vec. Jer ovdje komentiranje bas tvoje prehrane je vise spamanje, posto se pisu jelovnici..

D: integralno pecivo + šunka
Mo: 2 palačinke od zobenih,banane,posnog i čokolade
R: kelj varivo + kuhani buncek
Mo: kava s mlijekom
Trening
Vecera: isto sto i rucak
I sada, 100g zrnatog sira i 2 kriške šunke
Back to Top
Lorraine View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lorraine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2015 at 21:05
imam, imam svoju temu, nisam mogla odlučit di da pišem Big smile
Možemo se prebacit tamo, evo kopiram post odmah
Back to Top
cura(s)mora View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cura(s)mora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2015 at 21:45
pozdrav svim!! evo jos jedne nove Handshake na forum mislim :P 
evo moja dva primjera jelovnika
jutarnja smijena:
8:00 D:zobene,chia,lanene sijemenke,whey,sojino mljeko+banana i kava turska bez dodatka
11:00 M1:razeni kruh,posni,pola avokada,sunka,rukola,par snite paradajza,sunke + jogurt sa cimetom
14:00 M2 kava(tad se mjenja smijena pa iskoristimo vrijeme da se podruzimo) +neka brzinska vocka
15:30 R tu ne biram sta mama skuha :P a tu bude svegaDisapprove
18/18:30 trening
nakon treninga šeik
(nekad zna trening bit i u 20:30 pa izmedu pokedem jos koju vocku sa jogurtom, a nakon banana ili smoothie od alnavite)
ako je trening ranije onda pojedem najcesce palentu za vecerom ili ostatke rucka

popodnevna smijena
7:00 smoothi ili 2integralna tosta sa kikiriki maslacem i marmeladom od stevie i kava naravno
8:00 trening
nakon treninga šeik
10:30 zobene,chia, lanene sijemenke sa soinim mljekom
12:00 vocka+salica yogurta sa cimetom
14:00 rucak(ne biram)
17:30 salata od tune= tuna rial u umaku od rajčice <3, naribana mrkva,kukuruz,grah, rukola ili zelena, rajčica + posni (neke pute znam si i quinoiu ubacit)
prije kraja smijene pojedem jos malo orascatih plodova,ili puding od soje
9:30 šeik
sta kazete jel to uredu?


Back to Top
MidnightRun View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Listopad 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MidnightRun Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2015 at 22:29
Pozdrav. Primjer jednog dnevnog od 1950 kalorija:

Dorucak: palacinke od banane, posnog i zobenih s jednim redom rastopljene tamne cokolade.
Uzina: 35g dimceka, 15g goude, 30g mozzarele, omlet od 1 jaja izmedju 2 wassa fibre krekera
Uzina: 1 popecak od posnog i zobenih
Rucak: 100g piletine, 15g kuskusa, 1 salica meksickog miksa povrca
Uzina: 30g maslaca od kikirikija na pola banane
Vecera: 100g piletine, 90g graha
Uzina: 1 muffinod grckog i banane i 1 jabuka
Vecera: 1 jaje, 100g posnog


Primjer br.2 za bulking od 2400 kcal

Dorucak: 50g zobenih s pola banane, zlicom oraha, 2 zlice lanenih sjemenki, cimetom i pola salice mlijeka
Uzina: 1 popecak od poanog i zobenih i 2 muffina od grckog i banane
Rucak: 125 g oslica pecenog na 1 zlici maslinovog ulja,, 200g kuhanog krumpira, 225g spinata
Uzina: 30g maslaca od kikirikija na pola banane, nescafe cappuccino
Vecera: 125g oslica, 2 salice carskog miksa
Uzina: jabuka, 30g oraha, 1 muffin
Vecera: 1 jaje, 100g posnog

Edited by MidnightRun - 17 Listopad 2015 at 22:31
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2015 at 23:33
Evo sad kad gledam jelovnike od cca. 2000 kcal, mogu reci sa sigurnoscu da sam dnevno unosio oko 3000kcal, ali nije ni to tako lose :)
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2015 at 11:55
1. 80 g zobi, ribana jabuka, 2 dl jogurta, 100 g posnog, cimet, žlica lanenog sjemena i kikiriki maslaca
2. 3 kuhana jaja, 60 g kuhanog ječma, salate na pretek sa malo maslinovog
3. jogurt, šaka badema, šaka zobenih, 100 g posnog sira, banana
4. šnita kruha cca 50 g, 70 g dimceka, par kriški sira (cca veličine palca) i velika salata
5. nisam mogla odolit maminoj piti od sira pa jedan komad....xd

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Fairytale View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fairytale Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2015 at 22:51
dorucak:     50 gr zobenih 1 banana 100 gr posnog 1-2 dcl mljeka 1 mj whey sve zmiksano..i 2 cjela  jaja sa malo kruha...kad ubacim whey izbacim jaje i posni sir i obratno
rucak :                250 gr batata 200 gr piletine ili 200 gr rize umjesto batata,,riba umjesto piletine..i  blitve ili salate
medzuobrok:     jabuka
prije treninga : 100 gr  rize  100 gr piletine 
nakon treninga: 1 mj whey i šaka  grožđica
vecera :             2 cjela jaja sa 100 gr posnog sira  i 100 gr piletine

ako ima neko nesto za dodat/maknut javite na pp Big smile neki prijedlog za prije treninga ?
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2015 at 16:40
evo od jučer:
1.  80 g zobene + banana + 100 g posni + 100 ml jogurta + 1 žlica kikiriki maslaca + 1 žlica kakaa, kap kave ruma i malo sjeckanog oraha ^^
2. 20 g feta sira+ 100 g svinjskog buta + 50 g kruha + mješana salata- pripremljeno meso na maslinovom
3. 30 g zobene + 100 ml mlijeka + 100 ml jogurta + žlica lanenog sjemena + naribana jabuka
4. konzerva tunjevine sa malo maslinovog + opet kruh 50 g (nije bilo ničeg od uh) + zdjela salaturgije
evo kak sam danas krenula:
1. 100 g zob + pola banane i pola jabuke + 200 g posni + čepić ruma žlica kokosa kakao 
2. 3 cjela jaja + 20 g feta sira + zelena salata s maslinovim + špinat + malo krumpira cca 150 g XD
3. tu ću zgurati još 250 ml mlijeka, vjerojatno šaku oraha i zobene sa redom tamne čokolade pa nek me kolesterol dostigne......ili haringu sa salatom i rižom.....čitav dan ležim
jbg traže hormoni, guzica se zaokružuje dobit ću periodu bez prozaca give me some fat
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 355356357358>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.