New Posts New Posts RSS Feed - Molim savjet o treningu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim savjet o treningu

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2019 at 22:59
Ne nisi me razumijela, ja ne kazem da ne umrem u tom trenutku dok izvodim vjebu. Umrem itekako i ne bi mogla povisit kilazu. Dok radim kneeling squat doslovno ispisam krv. Al pricam o tome da onda zavrsi serija, i ja kao nova, mogu dalje, mogu jos i imam snage za jos. Tako se osjecam. Svaka vjezba mi je teska i osjecam napor, ali cim uzmem pauzu se regeneriram i to mi dopusta da odradim vjezbu opet jednako kvalitetno bez da moram smanjit ponavljanje ili kilazu.
Ako mislis sad rec pa ocito se ne obnovis ako ti je teska vjezba. Obnovim se jer da se ne obnovim ne bi mogla ponovit, a to sto je tesko to je i poanta. Necu radit vjezbu da ne crkavam dok je radim, koja je onda poanta u izvodenju jel. Nikad nisam u comfort zoni. Znaci ja u svakoj vjezbi se izmucim da je napravim, al i nakon svega toga, zavrsi trening i odmah iste sekunde imam osjecaj kao da sam ko nova.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2019 at 23:07
Znači, teško da ćeš izolirati i ubiti samo i jedino gluteus u jednom treningu, to sam htjela reći sa ovim kvadricepsom i ložom. Ti ako radiš složene vježbe, tebi u svakoj takvoj vježbi za "gluteus" rade i drugi mišići nogu. A ako ti možeš još i misliš da to nije to, možda trebaš pojačati težine, a ne dodavati još vježbi. Ništa neće biti ako recimo sa 64 kile uspiješ dobro odraditi 7 ponavljanja umjesto 8. A obzirom da vidim da ti je to bitno dosta.... jesi razmišljala o tome da uzmeš trenera par sati, ako se bojiš sama eksperimentirati?

Edited by Justanyone - 07 Studeni 2019 at 23:09
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 09:45
Originally posted by tina057 tina057 wrote:


Jos sto se tice ovih ponavljanja, probala sam jedan period sa malim ponavljanjima, tad uopcee nisam rasla. Znaci teska nula. Bilo bi mi super jer bi manje vremema potrosila al napredak nikakav.
 

Kako je točno to izgledalo, koliko ponavljanja i serija i koliko si dugo tako radila?

Ne forsiram teoriju da bi ti to trebalo odgovarati, samo volim prokopat situaciju do kraja.


Ja bih na tvom mjestu digla kilažu za 2,5 kg i tjerala dalje....ok je ganjati ponavljanja, sve je to progres, ali nekad ne treba čekat da udariš u zid sa 12 pa da onda ideš na više. Povećaj prije, vidi kako ide, napravi šok, igraj se. Komforna zona može biti i to, da se držiš jednog ranga i pičiš samo po tome. Nije poanta da izlaziš sa jezikom do poda iz gyma, nisam ni ja tako izlazila, ali ako vidiš da nešto ne ide nešto trebaš mijenjat. A sumnjam da je  stvar u povećanju volumena...čim ti s ovime što radiš ne napraviš dovoljno dobar posao, znači da taj posao ne odradiš dovoljno dobro, koliko god ti mislila da odradiš...i to ne znači da se srušiš nakon serije nego da pogodiš što treba. 

I da, bilo bi dobro imat nekoga da te gleda i iskorigira što treba....







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 10:08

Ne nisi me razumijela, ja ne kazem da ne umrem u tom trenutku dok izvodim vjebu. Umrem itekako i ne bi mogla povisit kilazu. Dok radim kneeling squat doslovno ispisam krv. Al pricam o tome da onda zavrsi serija, i ja kao nova, mogu dalje, mogu jos i imam snage za jos. Tako se osjecam. Svaka vjezba mi je teska i osjecam napor, ali cim uzmem pauzu se regeneriram i to mi dopusta da odradim vjezbu opet jednako kvalitetno bez da moram smanjit ponavljanje ili kilazu.

Ok, to razumijem, jer imaš i pauze od minutu i pol, dvije, i to je ok. Nije ti ni toliki pritisak na živčani sustav, i ni ne trebaš nakon treninga umirat da ne možeš doć sebi, barem ne u tom rasponu ponavljanja. Ali onda bi ti i moglo biti dosta. Btw, šta kaže ogledalo? Ono bar ne laže, ako laže sve ostalo.
A opet pišeš da još nije ono šta bi ti htjela.
Ako je tako, Gymka ti je napisala cca što bi i ja. Prvo, kako je točno izgledalo to s nižim ponavljanjima?
Ja ću se opet nadovezat pitat jesi sigurna da radiš dovoljan opseg pokreta da pogodiš šta hoćeš, a da ti je forma ok? I osjetiš li imalo mišić poslije treninga, bez obzira što imaš energije, tj. nisi psihički umorna, nazovimo tako. Moj report od jučer je da je glut patio jučer, a kvadricepsi jutros. Ne šepam, ali nema Boga oca da bi radila takav trening 3 sata, niti danas opet, i vidim na nogama i guzici da sam odradila ok. Bude li i tebi tako poslije ovakvog treninga?
Jer nema ništa magično u broju 8 ili 12 ili 6. Ako je dobra forma i težina, trebala bi nakon treninga osjetiti da si napravila posao, pa barem da te zateže mišić.
Možeš i koji iskorak ubaciti umjesto glute bridgea i hip thrusta u istom treningu uzet recimo hip thrust i iskorak,pa ići širi korak i niže, meni to ubije glute.
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 12:31
Joj vi mene uopce ne razumijete sta ja zelim rec, ja ovdje nisam dosla sa izjavom da ne osjecam da nisam dovoljno dobro odradila trening pa ga zelim jos pojacat. Da odem sad povecat recimo na cucnju kilazu, pa umrla bi dok bi radila, ili ga uopce ne bi dobro odradila il bi pala u nesvijest. Ja sam dosla sa pitanjem dal ubacivat taj pull through jer mi se on kao vjeba cini jako jako jako efikasan i zelim ga u treningu a ne zelim nijednu drugu vjeznu izbacit jer za sve isto mislim da su jako efikasne, al me strah da onda ne bi bilo preprevise tjednog volumena ako nadodam jos tu vjezbu. To je doslovno bilo pitanje cijelog ovog posta a vi ste izfilozofirali boga i oca. Takva sma u svemu ne samo u treningu, mogla sam ucit 12 sati za redom i imala bi osjecaj da mogu jos, mogu jest dok ne crknem i dalje bi imala osjecaj da mogu pojest jos, mogu 20 sati hodat po shoppingu bez umora i jos imat osjecaj da mogu obic jedan shopping centar, mogu se napit da ne mogu stajat al bi imala osjecaj da mogu jos 10 travarici drmnut. Jednostavno sam takva, uvijek mogu jos, zato i moram pazit na takve stvari da nadem maksimum u svemu jer ja svoj maksimum ne osjecam.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 13:00

I na to pitanje si od mene odmah dobila odgovor - ubaci pa vidi da li će ti bit previše volumena ili ti je baš to trebalo. Već i sama znaš po čemu ćeš to vidjet. Ovo ostalo traži dodatnu filozofiju ali ako ti je već i do sad previše ionako nema smisla :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 13:02
Stvar je u tome da u prvom treningu je u day 1 samo 2 crvene vježbe (tako ću zvati ove koje primarno pogađaju guzicu) a u day 2 ima 4 crvenih vježbi, DA LI JE TO BITNO ? (kao u prvom danu premalo odradila guzicu, a u drugom previše)
A druga stvar je što bi u drugom dodala cable pull through, jer kako kažu treba biti tjedno 20-25 radnih serija za pojedini mišić (radne serije se računaju samo za crvene vježbe kad je riječ o guzici,jer one primarno pogađaju guzicu, jel?), da li je to onda super taman odlično ili će onda biti preveliki volumen ?

Jbga, to nisi prvi put napisala , a cca troje nas je vrlo slično shvatilo. Ali nema veze, bitno da smo se sad razumjeli.
A da mijenjaš? Pa da na jednom treningu radiš drugom pull through umjesto good morninga? Ili na jednom good morning, a na drugom pull through umjesto glute bridgea i hip thrusta u istom treningu? Ili da ga ubaciš na kraju pull dana kao izolacijsku, ako osjetiš da bi trebalo? Nigdje ne piše da se stalno moraju raditi iste vježbe, na isti način, kao ni da se sve mora odraditi odjednom i da ako se nešto izbaci na jednom treningu nema napretka. Nismo uvijek raspoloženi za sve, niti svakome sve paše, a mislim da je svaka vježba efikasna ako se dobro odradi.
That said, Gymka ti je već napisala, a i ja se slažem: 7 vježbi samo za glute u istom treningu mi se čini malo previše. Osnove su uvijek osnove i noge se većinom super daju pogodit sa 4-6 vježbi po treningu da sve odradiš. Imaš u jednom RDL, a u drugom Good morning, a pull through pogađa dosta slično tim vježbama. Ali to je samo moje skromno, laičko mišljenje.
Osim, ako je nekom baš gluzte/stražnja loža problematični pa ih ne osjeti dobro, slabiji su.... Nek' ti ona sama potvrdi, ali mislim da je Gymka sama radila glute jedno 3 puta tjedno.
Ali i tu se moraš sama istestirat. Odlučit kakav točno imaš cilj, dobivaš li to s ovim što radiš, u razumnom roku. Ako ne, onda probat dodavat, mijenjat. Nitko ovdje ti ne može reći je li to previše za tebe, to smo mi tebi htjeli reći.
Imaš ljudi koji su jako quad dominantni i vrlo slabo osjete gluteuse, pa im neki posvećuju cijeli jedan trening, sa puno izolacija. Ali mi ti preko tipkovnice ne možemo reći jesi li ti takva.
A i sama si napisala: Da odem sad povecat recimo na cucnju kilazu, pa umrla bi dok bi radila, ili ga uopce ne bi dobro odradila il bi pala u nesvijest.
Znači neku granicu ipak osjetiš. Po njoj se ravnaj.

Edited by Justanyone - 08 Studeni 2019 at 13:04
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 14:05
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

 Nek' ti ona sama potvrdi, ali mislim da je Gymka sama radila glute jedno 3 puta tjedno.

O yeeahhh, 3x squata tjedno (sa 1x DL-om) i samo to mi je napravilo razliku na mojoj extra lijenoj guzi Big smile Bez ijedne vježbe za glut više, nikakve izolacije i slično....samo progres iz treninga u trening, i to 5x5. Tako mi je došlo i tako sam radila neko vrijeme i onda opet u mix svega i svačega.

Naravno, ne kažem da je to dovoljno pa možda niti za sve pravilno radi drugih stvari, niti jesam niti bih to radila na duge staze, samo je to bilo nešto što je u tom trenutku za mene bilo najviše izvedivo s obzirom na neke okolnosti, a i uz cijeli taj minimalizam je dalo rezultate koje sam vidjela i ravnala se prema njima. 

Probaj. Prati. Korigiraj ako treba. Isto kao što kalkulator kalorija nikako ne može znat koliko nama istih točno treba, tako ni mi ne možemo na temelju nekih generalnih podataka na papiru reći gdje su kome granice. 

Nebi morali razviti filozofiju, i uštedili bi i sebi vrijeme, da se to usvojilo od početka.






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 16:05
Pa imala sam dva pitanja, jedno je da li ako imam dva treninga s nogama, da li treba u jednom treningu staviti sve vjezbe kojima je primarna aktivacija gluteus a u drugom staviti vjezbe za kvad i lozu ILI u ta dva treninga raspodjeliti jednako vjezbe sa primarnom aktivacijom gluteusa a ne ubiti ga u jednom danu a u drugom ne? A drugo pitanje bilo da ako ubacim pull through da li ce biti preveliki volumen.

Za ovo prvo pitanje je Frane jercic snimio jako dobar video koji stvarno ima smisla: https://youtu.be/oV5drp64zWw

Ali nazaloat govorio je najvise o bicepsu i tricepsu koji su potpuno drugaciji misici od gluteusa pa sam zato ovdje i postavila ovo pitanje, on mi ne odgovara 😂

A @justanyone sto ae tice mijenjanja vjezbi to stvarno ne zelim radit (prije jesam) jer je puno dobrih trenera koji svoje izjave temelje samo na istraživanjima (inace ih ne bi ni slusala) i uvijek daju reference, kao npr frane jercic, different.hr i dario zinic, reklo da se treba držati jednog treninga jako dugi period i nista ne mijenjati jer se mijenjanjem vjezbi upropastava progressive overload sto je po meni totalno logicno jer kako ci napredovat na vjezbi ako je ne radim svaki tjedan

Edited by tina057 - 08 Studeni 2019 at 16:07
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 16:08
I p.s. Suludo je uopce cucanj smatrat vjezbom za glut kad je njegova aktivacija u toj vjezbi tek sekundarna. Po meni je to primarno vjezba za kvad

Hip thrust je kralj vježbi za glut

Edited by tina057 - 08 Studeni 2019 at 16:10
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 16:19
Evo tocno u ovom videu je objasnjeno zasto ne treba mijenjati vjezbe:
https://youtu.be/K-cXPEHZ1ac
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 17:21
O Isuse Bože. Samo da ti kažem da je Different.hr dečko koji s treningom, stručnim, profesionalnim nema veze. Trenirao je,da. Neki sport, nekad davno, i završio fitnes učilište. To znam jer mi je nekakav daleki, daleki poznanik. Ali da je on autoritet, nije. Nije ni KIF-ovac. Ne da je to nepogrešiva alfa i omega sveg znanja i stručnosti, ali ipak nešto vrijedi. Tina, molim te, uzmi stručnog trenera. Pliz.
Pola ovoga što si napisala mi ne drži vodu po prostoj logici, i sad me malo strah kako izvodiš neke vježbe, ali ne znam teoriju treninga i biomehaniku zaista, pa neću pisati nešto što bi samo mogla ispasti glupost.
Istraživanja? Ajmo o istraživanju. Znanstvenici su zaključili da jelo 48 grama tamne čokolade dnevno popravlja inzulinsku osjetljivost. Još se zaključilo da ima protuupalno djelovanje kod dijabetičara. Yep. Rezultati znanstvenog istraživanja.
Hoćemo sad svi slistiti po pola jedne lijepe, lila J.D. Gross? I tako svaki dan, pa da vidimo kud bi nas to dovelo? . Ili ćemo razmisliti o tome koji su dijabetičari sudjelovali u tom istraživanju koje čitamo i kako su jeli prije. Ako su prije mlatili Milke i kekse naravno da im je tamna čokolada, uz ostale obroke koji su vjerojatno vrela vlakana, po preporuci doktora, u odnosu na ono što su prije jeli popravila inzulinski profil. Žive li ti dijabetičari samo na čokoladi, da se nadovežemo, ili jedu i nešto drugo što može tijekom dana, tjedana utjecati na upalne procese u tijelu i inzulinsku osjetljivost? Provodi se hrpa istraživanja na istu temu svaki dan i gro njih dobiju kontradiktorne rezultate. Isto tako, ljudi sažmu ono što nađu i pročitaju, počesto da bi naglasili ono što njima odgovara, a izostavili nešto što im predstavlja rupu koju ne znaju popuniti.
Na prvo tvoje pitanje ne znam odgovor. Neki rade tako, pa im odgovara, a znam neke koji i ne. Na drugo mislim da si jedino sama možeš odgovoriti prema onome što i kako si radila do sad i kakve rezultate imaš, a tako ti je i napisano.
Ali iskreno, sad imam i ja par pitanja:
Ako ja radim u polju. I do sad sam dizala krumpir. I kopala krumpir. Znači li to da sad ne smijem uzeti u ruke plug i orati tlo ili nositi kamenje jer neću imati snage nakon nekog vremena opet kopati krumpir? Ili ako sam do sad radila s autima i čučala i dizala dijelove, ako se zaposlim na baušteli i dižem kamenje i spuštam, zar neću više moći dići i držati branik? U međuvremenu mi je, hvala Bogu i to kamenje postalo lagano, a umirala sam kad sam prvi put uzela u ruke jedan od onih blokova.
Jasno mi je da ako radim u polju 3 dana, pa odustanem i vratim se za stol i samo ruksak u ruke, da neću moći kopati ko' moj dida koji u polju radi cijeli dan, svaki dan, ali ovo me sad malo buni.... Hmmmm....

Edited by Justanyone - 08 Studeni 2019 at 17:33
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 18:09
Meni stvarno nije jasno kako si ti dosla do toga da ja krivo izvodim vjezbe al dobro haha
Pa upisi squat muscles worked i svuda ce ti doc da je glut sekundarni, a kvad primarni.
A i na ovoj stranici: https://www.bodybuilding.com/exercises/ squat uopce nije na vjezbama za glut. I treneri stalno tupe po tome da ne slusamo gluposti da je cucanj nsjbolja vjezba za guzicu. ne kazem ja da guzica ne radi ali da se cucanj moze kategorizirat kao vjezba za guzicu, ne moze. Isto kao i sto biceps radi u svim vjezbama za leda, te vjezbe nisu vjezbe za biceps.

To sto si napisala ima u neku ruku smisla ali ne moze se bas usporedivat to dcoje, po meni cist razum i logika nalazu da je jednostavno glupo stalno mijenjati trening. Kao prvo ne mozes pratit napredak, kao drugo kako ces napredovat na vjezbi ako je stalno ne radis nego kad ti se prohtje? I opet stalnooo tupe po tome da ne treba mijenjat plan treninga, svako malo mi svuda to iskace. Po meni ova dva videa savrseno drze vodu i potpuno su logicna i potpuno su objasnila zasto je tako kako je. Nadam se da si pogledala ta dva videa.
I da upravo pred sat vremena sam pitala takoder jednog treneea za ovaj svoj plan na sta je rekao:
Kao prvo ovo je jedan od najbolje osmišljenih treninga koje mi je netko poslao.
E sad moje pitanje je kako ti periodiziras ova dva treninga kroz tjedan i gdje je ostatak tijela.
Prebaci se na drugi jer ima vise volumena i možeš ti imat i samo crvene vjezbe u treningu neće tijelu nis bit.
Tako da moj je odgovor super taman odlično.
Trening je složen besprijekorno

Tako da sam zapravo dobila odgovor 😂

Edited by tina057 - 08 Studeni 2019 at 18:12
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 18:26
Usput, pretražila sam sad međuu svim živim fajlovima tekst o čučnju od jedne jako dobre trenerice pa evo:

1. PROBLEM: RADILA SAM ČUČNJEVE, GUZICA JE OSTALA ISTA, SAMO
SU MI NOGE NARASLE. OVO JE UŽAS. IMAM NOGE KAO PROSINEČKI



Da se razumijemo ČUČANJ JE ZAISTA JEDNA OD NAJBOLJIH VJEŽBI..
OK, ČUČANJ JEST NAJBOLJA VJEŽBA ZA DONJI DIO TIJELA. ALI za kompletan donji dio
s primatom na noge, TEK POTOM (u praksi, izuzetci molim na stranu) NA GLUTEUS.
Ja ne kažem da čučanj ne potpomaže u gradnji guzice i da ona ne radi, i da ga sad trebate
izbaciti (NEMOJTE, JER JE DOBAR ZA NOGE), ali da čete od njega vidjeti veliki
napredak, nećete, što se tiče guzice. Za izgradnju dobre guzice najbolje
su HIP DOMINANT VJEŽBE.

Mogla bi naći još 10005156 ovakvih tekstova o čučnju, al fkt mi se neda haha

Također poznajem jako puno cura kojima je bilo bitno samo izgraditi guzicu (meni nije, ja ne zelim zanemarit ostatak nogu) pa su rekle da im je puna kapa vise i cucnjeva, i bugarskih cucnjeva i iskoraka nego su pocele radit samo hip dominant vježbe i u kratkom periodu imale troduplo bolji napredak s obzirom na prije.

P. S. Ako ti to znaci, zavrsila je KIF


Edited by tina057 - 08 Studeni 2019 at 18:43
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 19:17
Girly fitness? Ok. Ali onda čitaj sve xD.ČUČANJ JEST NAJBOLJA VJEŽBA ZA DONJI DIO TIJELA. ALI za kompletan donji dio
s primatom na noge, TEK POTOM (u praksi, izuzetci molim na stranu) NA GLUTEUS

Čak i ona kaže izuzeci na stranu, što znači da i tu OVISI. Rekla sam ti već da ima i jako kvad dominantnih ljudi, ali ima ih i kojima baš čučanj to super pogodi. Rekla sam da nisam sigurna u tvoju izvedbu, ne mogu ništa reći jer te ne vidim, a evo šta me kopka.
Ono što mogu reći SAMO IZ ISKUSTVA I ONOGA ŠTO SAM VIDJELA PO TERETANAMA jest da osobe koje tvrde da u čučnju primarno osjete kvadriceps ili stanu na određeni način ili imaju tzv. prednji tilt zdjelice i zato ne mogu ili ne znaju dobro aktivirati trup i zadržati uspravnu poziciju tijela. Ono što se događa(meni prvoj) je da su im fleksori kuka zategnuti, a gluteusi oslabljeni, kao i trup. Takve osobe doslovno kvadricepsima "klize" prema naprijed, i ne aktiviraju ni trup ni gluteuse jer jednostavno ne zadrže neutralnu poziciju zdjelice i posao trupa preuzimaju donja leđa, a posao gluteusa kvadricepsi. Imaju jedan krater iza leđa, ko Silicijska dolina. I taj čučanj izgleda skroz drugačije( a i osjećaj je drugačiji) od osobe koja nema lordozu iza, i koja sjednje dolje, aktivacijom i gluteusa i kvadricepsa, i trupa, sjednu dolje ravno, barem do paralele, i tako se vrate nazad, "šireći" stopalima pod i gurajući ih u pod kad se vraćaju nazad. U takvom čučnju je jako teško se dići gore, a ne aktivirati gluteus, i to poprilično. O sumo stavu da i ne govorim.
Sjećaš se da sam te upravo ja pitala o trupu i o tome imaš li kakvu "rupu" pod leđima kad legneš na pod. Ja ne kažem da ti uopće glut ne osjetiš, i ne mogu znati jesi li kvad dominatna ili nisi, ne znam tvoju anatomiju ni ništa, ali evo zašto mogu sumnjat.
A ako ti netko kaže da je neki trening najbolji, ti sumnjaj u njega! NEMA JEDNOG NAJBOLJE SLOŽENOG TRENINGA.
Ja bi našla svom treningu napisanom prije zamjerke: Čemu toliko serija čučnjeva? Čemu 2 čučnja i 2 iskoraka u treningu. Ali on meni paše. I ja njim pogodim i osjetim sve, i napredujem. Za neko vrijeme ću ga možda mijenjati.
Tvom mogu reći: Zašto i hip thrust i glute bridge u istom treningu kad su to dvije JAKO slične vježbe? Ali ako on tebi paše, ok. Ako ne, stvar je samo u tome da ti iskoristiš vrijeme koje imaš na najbolji mogući način. Ako se ne uspiješ povezati s nečim, mijenjaj i traži novo. Netko rekao lat pulldown super. Ja ga krenula raditi, i samo radi srednje rame. Dok me nisu namjestili s laktovima za 1 mm više unutra. Ahaaaaaaaa.... TO su latovi. Ovo ispod pazuha su mišići? ??? Ahaaaaaaaaaa.......Pa sad gle čuda, može Just i obrnuto veslanje donekle.
Pravilo: Mrtvo dizanje se radi iz nogu. Kao stojeći leg press.
Ok. Ajmo iz nogu
*does set* *ouch!*
Dok mi nisu objasnili što je to gluteus medius i kako se aktivira. Kao i ostatak gluteusa.
* Does back extensions 2 months later* Ahaaaaaaaa...... OVO JA TREBAM RADIT *facepalm*
I koliko takvih stvari i slučajeva.
Isto tako, nisam rekla stalno mijenjat trening U međuvremenu mi je, hvala Bogu i to kamenje postalo lagano, a umirala sam kad sam prvi put uzela u ruke jedan od onih blokova.
Jasno mi je da ako radim u polju 3 dana, pa odustanem i vratim se za stol i samo ruksak u ruke, da neću moći kopati ko' moj dida koji u polju radi cijeli dan, svaki dan, ali ovo me sad malo buni.... Hmmmm....

Ali progres se može ostvariti na razne načine, JEDNOM KAD SE TIJELO PRIVIKNE NA JEDNO TE ISTO.
Ja mjesecima radim isti trening za noge, odnosno vježbe koje su mi godinama temelj treninga. Volim čučnjeve jer sam naučila aktivirati trup pa derem po tome. Volim iskorake jer ih nisam prije mogla raditi, a sad mogu. Ali mijenjam težine, tip iskoraka, čučnja, pauze, ubacim sumo mrtvo.... nekad prednji čučanj kombiniram s palloff pressom, jer mi je naglasak na trupu, a noge ubijem stražnjim čučnjem. Nekad iskorak kombiniram s mrtvim na lower dan. Pa ubacim leg press. Osnove su mi uvijek iste, ali mijenjam stav, hvat, pauzu.... Ne sad čučanj sa kupolom na bosu i pilates lopti. Nego čučanj, veslanje. potisak. Jedna riječ. Ali mijenjaš raspored ili vrstu. Nije isto ako radim plank to elbow nakon skleka ili floor pressa ili odmah kad sam svježa. Itd.

Edited by Justanyone - 08 Studeni 2019 at 19:30
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2019 at 19:40
Ovaj tilt koji sam pisala gore ne mora biti kod svih i uvijek, samo kažem da sam to često viđala. Ne kažem ni da je kod tebe to slučaj, ali to se zna desiti kod onih koji se kunu da im čučanj primarno pogađa kvad.

Edited by Justanyone - 08 Studeni 2019 at 19:44
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.