New Posts New Posts RSS Feed - D: Koliko duboko možete cucnuti? - Mali vodic za
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Koliko duboko možete cucnuti? - Mali vodic za "ass to grass" cucanj

 Post Reply Post Reply
Author
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Koliko duboko možete cucnuti? - Mali vodic za "ass to grass" cucanj
    Posted: 20 Sijecanj 2019 at 13:18
Svi komentari na temu: Koliko duboko možete cucnuti? - Mali vodic za "ass to grass" cucanj

Ako može primjedba, bilo bi dobro opomenuti ljude da veliki broj odraslih ljudi naprosto ne može duboki cucanj zbog oblika zdjelice i vrata natkoljenicne kosti, kuta, duljine itd... Koliko god vježbe mobilnosti zaista dobrodošle, ne treba ici u preforsiranje i uništavanje zglobova. Ona stara prica da kao bebe svi možemo, pa samo izgubimo mobilnost je poprilicno netocna, jer se rastom mijenja i anatomija pa mnogi izgube mogucnost dubokog cucnja. Ono što mnogi rade u teretanama da stave uteg na ledja i spuštaju se što niže pod opterecenjem je nažalost za veliki broj vježbaca dugorocno siguran put ne za postizanje dubokog cucnja nego na fizioterapiju ili još gore na operaciju. Svi smo razliciti, pa tako ni zglobovi a ni kralježnice nisu iste, vježbe i opseg pokreta se treba individualizirati.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2019 at 09:13

Slažem se, nepotrebno za dobar rezultat i često kontraproduktivno. Meni osobno ta dubina nikad nije odgovarala, jednostavno mi nije bila prirodna. Nedavno sam imala priliku bit pod mentorstvom A.Mikete koji mi je i sam savjetovao da se držim paralele ili samo blago ispod, čak i uz vježbe mobilnosti koje su uvijek korisne ali same po sebi ne osiguravaju sigurnu izvedbu pri tolikoj dubini. A i rijetki ih imaju volje raditi kontinuirano.

Uz sva istraživanja, iskustva, razna mišljenja stručnjaka....za ništa ne postoji jedan odgovor, ako bolje obratimo pozornost skužit ćemo sami znakove tijela. Uostalom, koliko ja znam ne postoji neki generalni zaključak o većoj aktivaciji gluteusa pri ATG-u (zbog čega ih većina tako i radi), tako da nije vrijedno rizika u tom pogledu :)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2019 at 23:56
Gymka, tko poznaje dobro anatomiju može sebi odrediti granice, ali većina pojma nemaju pa pitaju trenere, od kojih opet većina ne znaju pa tupe svoje. Miketu osobno ne poznajem, ali sam uvjeren da to zna, pa imamo i zajedničkog prijatelja koji je još premlad završio na operaciji kuka. Ali i Miketa je samo jedan, pa dolazi 100 koji ne zna, i opet jedan miketa.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2019 at 10:26

Ja inače nisam tip od slijepog vjerovanja ikome, ma koliko god iskustva imao, no ovdje su mi se nekako posložile kockice jer sam i sama osjetila da je tako. Trenera na tone da, i nije uvijek lako procijeniti tko je u pravu, pogotovo početniku. Ja sam se i nakon toliko godina treniranja lijepo iznenadila koliko sam u biti toga krivo radila...u biti nije bilo tako lijepo Smile Pa eto sad još više cijenim pravu stručnu procjenu na samom početku treniranja. Kasnije se, ako se već i izvučemo od ozljeda, malo teže odučiti od starih obrazaca. Dođoh, vidjeh, promijenih. 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.