New Posts New Posts RSS Feed - Kutak za tete u srednjim godinama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kutak za tete u srednjim godinama

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 18:26
Ekipa, možemo na ti, nije problem. Puno hvala na angažiranosti, ljubim vas!

Lindynette pijem već dosta dugo, ne mogu procjeniti je li debljanje zbog njih. Dobro ih podnosim, nemam smetnji. Imam miome na grliću, male, preporučena mi je Mirena, što sam odbila jer ufff ne sviđa mi se ta ideja.
Moja prehrana je oduvijek bila neka primorsko talijanska kombinacija :) ne jedem paštu jer mi već na uši izlazi :) a i spava mi se poslije UH obroka. Zobene mi najbolje pašu ujutro za doručak.

primjer jelovnika
3 žlice zobenih, po žličica lana, sezama i chie, cimet, mlijeko u to preko noći. Ujutro turska kava sa 1 tbl. stevije ulijem malo čiste kave u zobene i to pojedem, ostatak kave popijem. Nevjerojatno al to mi je dovoljno do ručka. Probala sam jaja - žgaravica, rižine krekere - odmah sam bila gladna, jogurt - brzo sam bila gladna...
Ručak - nešto od proteina, pileći file ili 2 jaja kajgana ili pljeskavica i mješana salata
Užina - nešto od voća...jabuka ili kruška ili malo jagoda ili breskva sa malo oraha badema šta već imam.
Večera - nešto kao ručak ili volim tunjevinu u salati, posni sir, od salama jedem samo pršut i kuhanu šunku, ako sam jela salatu za ručak, za večeru krastavac na salatu s mladim lukom, rajčica i mozzarella.

Dakle, od mliječnog malo mlijeka u zobene i dec u kavu, 20dag posnog sira, ili mozzarella, jogurt ne jedem ni voćni ni obični, mlijeko zasebno ne pijem

Grahorice podnosim ali ne jedem često, najčešće grah i to baš onaj vojnički ili namočeno preko noći sa s. bikarbonom i dobro skuhan pa na salatu. Navodno da grašak, kukuruz nisu dobri za IR.

nesanica dođe pa prođe, ali u zadnje vrijeme zaspim ok ali svaku noć se probudim, ponekad se samo okrenem i zaspem, a ponekad ustanem. Skužila sam da ustanem kad očito imam neki ružan san, nešto me u spavanju uznemiri, probudim se i nema šanse da ostanem u krevetu. Da, slažem se da je problem u remećenju spavanja i neurednom spavanju, da dobro spavam, ne bih šetala po kuhinji i unosila nepotrebne kalorije. Mislim da sam kronično neispavana, da li je problem IR, štitnjača ili nešto treće ne znam ali moram to rješiti. Grozan je osjećaj kad se probudim umorna, oči me bole...

Najjače mi je kad kao ne mogu zaspat, vrtim se, i probudim se i shvatim da je to samo san, ali baš mi se često dešava da tako sanjam i da me to probudi. Sanjam da ne mogu zaspat! Ma mislim stvarno, šta je to u mojoj glavi, kao da sam prolupala Shocked

Slažem se za pregled štitnjače, kopka me to sve još od onda i morat ću na detaljan pregled.

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 18:50
Što se tiče vježbanja, ufurala sam se u Hasfit i Fitness blender, pola sata HIIT, ili nešto sa utezima, do 45min imam ih više kod kuće pa kombiniram. Bila sam redovna 2g u teretani kad sam bila mlada hahahah, pa se sjećam vježbi, ako ima tko kakve prijedloge slobodno  iznesite, slušam rado... 

Dvoumim se za teretanu, radije bih prvo preglede i sredila spavanje, a i ne volim punu teretanu, grupne treninge i gužve,  eventualno, ono što potajno želim je  kickboxing ili krav maga ali definitivno sam lijena za se interesirat a kamoli ustrajat na redovnom odlasku, za sad je tako, ali pokrenula sam se nakon godina neaktivnosti i to je nešto za početak 

Vjerujem da je stres glavni okidač kod mene ili igra veliku ulogu, 3 vrlo stresna događaja sve to  u par godina, treba to sve isprocesirat i sažvakat, imala sam i stručnu pomoć ali očito nije bilo dovoljno Confused

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 19:01

Odlično, i nema na čemu, pa zato smo tu! Wink

Justanyone ima osobno iskustvo što se IR-a tiče i nekih drugih stvari pa mi je drago da sudjeluje iz svog kuta, jer definitivno može postaviti neka vrijedna pitanja i ponudit savjete koji su njoj pomogli. Ja sam tu dosta oprezna sa savjetima kad se radi o zdravlju i interakcijama s lijekovima, jer nemam previše iskustva s klijentima koji su imali takve probleme. Zapravo uvijek nekako procijenim koliko tu mogu i ako ništa drugo, uvijek volim prvo provjeriti mišljenje i savjet doktora. Škakljivo je to ovako, pogotovo online :) Velika je odgovornost, ali ono što možemo, možemo dati neki hint pa onda bar malo dobiješ neke smjernice na što biš mogla pripaziti.

Da, nemoj da te kopka jer nije za igrati se s tom malom ali moćnom žlijezdom Smile Zna ona dobro stresti cijeli metabolizam, potrebe za energijom prepoloviti na pola, a ti onda jedeš skoro pa ništa, debljaš se i naravno da ti nije jasno kako. Kažem ti, ta cura koja je tek nakon dužeg vremena otkrila Hashimoto - jela je tako uredno da nije mogla bolje, i ništa, ni mrdac. A kad bi izgubila kilicu, i to jedva - samo jedan malo veći obrok preko noći bi nabio 3 kg, užasne oscilacije je imala s težinom. I sad mi možemo isto tako kopati po jelovniku, dodavati i oduzimati svašta - a problem uopće nije u tome, već negdje dubinski. Ne bih htjela da gubiš vrijeme! A i živce vjerojatno, jer vjerujem koliko to sve frustrirajuće može biti....

Ok , i IR nosi svoje, ali gledajući jelovnik - ne znam na što bih ti obratila pažnju :) Ok, neke sitnice možemo korigirati tu i tamo ali u globalu to je sasvim ok jelovnik, i ako ovako izgleda svaki dan ili gotovo svaki? onda moguće stvarno metabolizam malo šteka. 

E sad, jedan dan ne govori puno pa sad možemo drviti dalje po pitanjima: ima li na neke dane nekih većih oscilacija, što je sa vikendima, kad krenu keksi u kojim je to količinama i što jedeš preko noći, možeš li time nadoknaditi energiju kroz dan?

Vezano za snove, može li to bit povezano s nekim događajima u životu, stresovima, traumama, bilo što?









"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 19:09
Originally posted by EllaRi EllaRi wrote:


Vjerujem da je stres glavni okidač kod mene ili igra veliku ulogu, 3 vrlo stresna događaja sve to  u par godina, treba to sve isprocesirat i sažvakat, imala sam i stručnu pomoć ali očito nije bilo dovoljno Confused


Vrlo, vrlo vjerojatno Ouch

Prošla sam i ja nedavno neke stresne situacije i to isto tako u relativno kratkom periodu tako da znam koliko žestoko zna sve to udarit na psihu i na tijelo. Ja sam srećom godinama prije drvila po raznim knjigama samopomoći i svega sličnoga i već prije samih događaja imala neku svoju istreniranu percepciju i miran duh tako da sam kroz sve to prošla dosta solidno i u biti postala još jača. Eto, kao da sam godinama imala pripremu za ono što slijedi.... :) Al priznajem, na momente mi je bilo poprilično gadno i sve besmisleno.

Uglavnom, to je nešto što čovjek treba definitivno rješiti i smiriti se. Nekad vrijeme napravi svoje, ali nekad treba puno, puno više. Pogotovo kod nekih gubitaka, i to naglih... to je....treba imat snage i dobre ljude oko sebe. Nać dobru motivaciju za nastavit dalje. Nije lako....i dugo nas prati.

Ako ti treba netko za razgovor oko toga, I'm here Smile


Originally posted by EllaRi EllaRi wrote:


Dvoumim se za teretanu, radije bih prvo preglede i sredila spavanje, a i ne volim punu teretanu, grupne treninge i gužve,  eventualno, ono što potajno želim je  kickboxing ili krav maga ali definitivno sam lijena za se interesirat a kamoli ustrajat na redovnom odlasku, za sad je tako, ali pokrenula sam se nakon godina neaktivnosti i to je nešto za početak 


Slažem se, da si ne radiš još jedan stres na tijelo, što se treninga tiče. A i ako ti je spavanje neuredno, neće ni intezivan trening sjesti kako treba bez dobrog oporavka. Možda bi tu korisnije bilo nešto tipa pilatesa ili takvih nekih malo manje stresnih aktivnosti...

Pokušaj za početak samo malo hodati više! Malo pomalo, ima vremena za sve :) Teško ćeš se motivirati uz takav umor i stres....treba ti što više relaksacije.













Edited by Gym_girl - 25 Lipanj 2018 at 19:14
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 19:18
Želim savjete iskusnih, jer vidim da se u doktore baš ne mogu pouzdati.
Da, možemo mi razglabati ali cure s iskustvom sigurno će imat neki dobar savjet i smjernicu. Naravno da ću na kraju na pregled otići. Privatno ili kako ne znam ali hoću.

Ajme pa ja osciliram u kilaži po 1kg ili 1,5kg. Jutros sam imala 75 pred par dana 73,5..pojma nemam koja je točna kilaža, možda nedostatak sna je uticao ali ne razumijem zašto tolika oscilacika. E sad definitivno idem na pregled štitne.

Jelovnik je stalno takav, jednom u 15 dana komad pizze, home made pizza, ili punjena paprika, ne pijem alkohol, ne izlazim vikendom pa nema nekih većih pretjerivanja.
Pijem 2l vode na dan.
Keksi su napolitanke, ma ni to nije puno 5,6 komada ili petit beurre neko vrijeme sam i sama pekla kekse low carb i dukan, ni ne znam zašto sam prestala
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 19:48

A ne znam što reći, ne kažem da im ne treba vjerovati jer ipak mnogima spase život, ali nekad zbilja naprave neke propuste, male i velike, da se zapitam pa čemu te silne škole i prakse....čast iznimkama. Ne znam, ja uvijek nekako dođem naoružana pitanjima pa me skoro izbace van LOL Neću ni pričat iskustvo sa zadnjim nalazom krvi....na kraju postaneš sam svoj doktor i popraviš ono za što su oni rekli da je to normalno, bez ikakvih dodatnih pitanja.

E, te oscilacije mogu nekad biti normalne, i jesu često normalne. Zadržavanje vode, hrana u želucu itd, znači može biti više razloga tih svakodnevnih oscilacija, ne mora to odmah biti znak. Ali ovo su bile baš velike, oko 3 kg! Kako god - može biti znak pa je bolje provjeriti.

Imaš li još koje simptome osim ovih koje smo naveli? Padanje kose, suhu kožu, nemir, razdražljivost, padove energije kroz dan itd? Ma ima toga dosta, i ovisno je o tim promjenama hiper u hipo i obrnuto...i naravno može sve biti vezano za nešto drugo, ali eto čisto ovako da li si primjetila neke znakove?

Da....sa takvim pristupom prehrani, uz neredovite neke takve namirnice, nebi trebalo biti tako teško. Da si u nekim ful trenzima preporučila bih ti čak da malo pojačaš unos hrane, ali ovako ti i ne treba puno. Imaš i proteina, i zdravih masnoća i vlakana....dosta povrća pojedeš?

Možeš pokušati sa nekim konkretnijim proteinom u doručku (tipa svježi sir pa sa zobenima) i sa još više raznolikog povrća, čisto da se poradi na nekim mogućim decitima mikronutrijenata, može i to kočiti stvar radi pretvorbe energije u tijelu. Jesi probala kad odraditi neki vitaminsko - mineralni test?

S tim da kod povrće, opet je dobro imati štitnjaču rješenu, jer joj poneko povrće smeta.














"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 20:16
Ja sam imala grozan pad energije kad mi je željezo bilo ispod 4, pa sam to popravila. Onda sam se opet žalila na umor i na svoju inicijativu tražila OGTT test, kad sam počela sa gluforminom preporodila sam se. Sad sam opet u kolapsu, da vidimo što bi sada moglo biti...
Sigurno idem na pregled štitne. Kosa opada, pripisala sam to blajhanju. Suha koža daaaa jedino kokos ulje pomaže, razdražljiva nisam, ali nemirna jesam, čak ponekad kao da mi srce preskače, energija mi je nula ali zato kad trebam ići spavati ja gledam ko sova.

Ma bolje se ne oslanjati baš previše na doktore ili potražiti drugo mišljenje. U više navrata sam posvjedočila nemaru doktora, tako da slušam ja njih ali i sebe sve više, čitam, zanimam se, evo i sad upala ko padobranac ovdje, tražim smjernice na sve strane.

Test nisam radila, morat ću i to. Povrće volim, pogotovo svježe. Mom sinu je za jednog boravka u bolnici napravljen detaljan pregled krvi ali nitko nije obratio pažnju da je magnezij i kalcij skoro na nuli, ispravljala sam to sama suplementima uz pomoć frendice koja radi u ljekarni.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 20:59

Eto, sve je rečeno :) I sasvim je logično sve te simptome pripisivati nečem drugom, svi smo takvi. I ok, i može biti nešto drugo, ali uvijek je bolje otkloniti ono na što se prvo posumnja pa onda ići dalje. S obzirom na navedeni stres, vrlo moguće da je sve ovo posljedica toga.

Svaka čast na pristupu, tako i treba, zato sam i ja freak za sve ove stvari da me (ili sve oko mene) ne mogu muljati kako im pukne. Naravno, tu ima masa toga za učiti još i svi oni su se susreli sa puno više primjera u svojoj praksi ali brate mili, kako onda mogu raditi takve greške, koje onda neki laik sa strane (ili mi sami) vidi i rješi stvar?

Zato mene sad i vuče klinički nutricionizam, samo trenutno istražujem da li ga mogu upisati sa svojim završenim osposobljavanjem za nutricionista :)

Što se povrća tiče, kupusnjače su malo problematične kod problema sa štitnjačom, kao i kofein i baš bi i radi takvih stvari trebalo odradit sve pa bit na miru. 

Moguće je da je sve to povezano, i IR i to ako je......odnosno da je jedno utjecalo na drugo...

Jedeš li ribica što?






Edited by Gym_girl - 25 Lipanj 2018 at 21:00
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 21:14
Ja i kofein... Nikako nismo si dobri.
Jednom sam ozlijedila rotatornu manžetu u lijevom ramenu, nije kalcifikat slikala sam. Primila sam inekciju voltaren i dex ujutro i nisam oka sklopila cijelu noć. Kad sam pitala doktoricu zašto sam imala takvu reakciju, nije znala šta reći.

Uuu da, inćuni srdele,brancin, orada.... , obožavam

Edited by EllaRi - 25 Lipanj 2018 at 21:15
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 22:02

Koliko vidim voltaren može kod nekih uzrokovat nesanicu, a kod nekih pospanost :) A što reći, kolegica s posla nije mogla zaspat par sati svake večeri dok nije skužila da je uzrok - krema protiv celulita s kofeinom Big smile Pazi koja je to osjetljivost .....

Jedi ribice Thumbs Up
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 07:13
Evo čitam, i jelovnik je po P.S.-u. Ja bi možda isto ubacila sira ili čak jaja, jer je mliječno JAKO individualno na IR, i ipak je to mliječni šećer, ali na lijekovima ne bi trebalo smetati u količinama koje navodiš. Što se tiče štitnjače, isto mi malo vučeš na hiper, ali zbilja se ne kužim u nju i nisam stručnjak. Moja mama je imala slične simptome, nesanica, debljanje, UŽASNA razdražljivost(ok, kod tebe je manje), i ništa se nije riješilo bez operacije. A štitnjača dijelom podivljala zbog-stresa! Ima li u obitelji povijesti bolesti štitnjače? Jer s ovakvom prehranom, lijekovima i bar nekim kretanjem bi se IR riješio. Ono što ti preostaje ako baš ništa drugo ne pomogne, jest eventualno LCHF,ne na duge staze baš, nego da se stanje ekspresno popravi i da te se makne s lijekova. Ali to kao zadnja opcija i ništa bez znanja o tome kakva ti je štitnjača, jer možeš napraviti više štete nego koristi dokidanjem ovih kompleksnih ugljikohidrata. Ono što meni upada u oči je stres i apsolutno nedostatak sna. Otkako sam se preselila, zadnjih godinu dana jako loše spavam isto, i kortizol mi divlja. Mučila sam se sa hranom, od LCHF-a, do vraćanja svega u ishranu do eto sad eliminacije mliječnog. Meni je doduše štitnjača ok, i pazim na te obroke po noći, ali ništa se nije pokrenulo dok nisam sredila san i počela spavati bar 6-7 sati, kako-kako god.
Za doktore ista priča, nažalost same moramo istraživati, meni je moj doktor dao opće smjernice, ali mi nikad nije rekao da bi mi moglo smetati mliječno. A kako stvari stoje možda je upravo u tome bio problem.
Što se tiče kilaže, važeš li se uvijek u isto vrijeme? Recimo prije nego po noći pojedeš? Može ti taj obrok raditi razliku ako ga pojedeš u 2 ujutro, a važeš se u 6.
Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 09:52
Kad pogledam unazad, više godina, ja jesam jela puno navečer, pila sam pivo, obroci su bili obilniji, grickalice... Sve sam to maknula kad sam se trgnula, kad mi je dijagnosticirana IR pred godinu dana. Dakle, dobro se hranim, pokrenula sam se, dosta hodam, ponekad i 100.000 koraka tako kaže aplikacija, pazim na sebe i ne želim biti nerealna, ali voljela bi skinuti makar 10kg. Na 165cm 74kg ipak mi je previše. Naravno da nije isto ako je to salo ili mišići ali ipak, ipak je to salo u mom slučaju i to ono najgore, trbušna debljina. Navodno, tu dosta igra testosteron ulogu, kortizol itd, što opet vodi do stresa kao glavnog čimbenika u mojoj priči.
Možda kombinacija pilula, IR, možda štitnjača iako nitko u obitelji nema problema sa štitnjačom. Jedino u trudnoći sam imala puno kila i posle malo po malo vratila se na staro. A sad samo idem gore i ma zadnjih 5 ili 6 g. Nikako spustit ispod 70. Sad sam već ozbiljno zabrinuta. Dobivala sam i komentare tipa... Pa šta očekuješ od svog tijela, imaš skoro 50g!!! Pa što sad, trebam izgledat ko vreća??? Zapustit se? Došlo mi je napokon iz dupeta u glavu da se malo bolje pobrinem za samu sebe ali nekako sam zapela, vrtim se u krug align="middle" />
Važem se ujutro, uvijek isto vrijeme, isto mjesto.

Edited by EllaRi - 26 Lipanj 2018 at 09:54
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 10:12
Da... godine naravno rade svoje, i metabolizam se usporava, to je točno. Da, kortizol je užasno važan kod trbušne debljine, a tu stres i san znaju igrati dosta veliku ulogu. Vjerojatno jest kombinacija svega navedenog,i možda bi i manji unos UH pomogao, ali trebaš najprije pregledati štitnjaču, da budeš sigurna u kakvom je stanju i kakva ti terapija treba. Jednostavno ne možemo ništa reći bez toga, znam jako puno ljudi koji su se preporodili sa smanjenjem UH,i više proteinskom dijetom, ali se bojim da bi to možda tebi sa štitnjačom bio samo još veći stres na organizam. Hodaj čim više i probaj se opustiti koliko možeš. Problem će se kad-tad riješiti, iako će možda trebati malo više vremena. Veliki ti je plus što dosta toga znaš i možeš sama sebe pratiti i na vrijeme korigirati možebitno glupe liječničke savjete. Ovdje ćemo zaista pomoći koliko možemo, i riješit će se. Glavu gore.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 10:48
Originally posted by EllaRi EllaRi wrote:

dosta hodam, ponekad i 100.000 koraka tako kaže aplikacija,


Misliš 10 000? Znam da samo za to treba negdje oko 2h hoda pa mi je malo čudno

Inače, te aplikacije su fora stvar, mene moram priznat često potaknu da se još malo mrdnem pa zaokružim neki broj

Inače da, slažem se, nisu to još neke godine, daleko od toga. Ljudi se time tješe, a dobro znaju i sami da se puno toga može držati pod kontrolom. Evo i moja mama, sa svojih 55 god. je skinula 5 kg sa sitnim promjenama :) Tako da...može se...

Uglavnom, potpisujem Justanyone, kako smo rekli - najprije račistit situaciju s štitnjačom pa možemo dalje, jer se sa svim drugim možemo vrtit u krug.

Koje povrće najčešće jedeš?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 15:47
3 puta sam pisala odgovor i svaki put me na mobu izbaci s foruma grrrrrr.....

odgovor: daaaaa, 10.000 koraka, sorry greška. Ponekad mi je takav dan da toliko prohodam. 
Što se tiče povrća volim svježe, salate, krastavci, paprike, mladi luk, kupus,rajčica, pirjane tikvice, pečene paprike na salatu, sad se davim u pečenim paprikama, mahune na salatu, jedino izbjegavam kisei kupus zbog probavnih problema, brokula mi smrdi, zeleno lisnato me napuhuje, špinat podnosim dobro i volim ga jesti u kombinaciji sa kuhanom heljdom.
E, heljdu mogu jest za doručak ručak i večeru haha


Dakle, sad sam u procesu promjene doktora, onda ću razgovarat dal mi može omogućiti konkretan pregled štitnjače, ako ne, morat ću ići privatno. 
Zar može prelazit iz hipo u hiper štitnjaču???



Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 16:33
Ne znam... Ne bi rekla, ali ne razumijem se u to, laik sam totalni. Pregled, pa sve ostalo
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.