New Posts New Posts RSS Feed - za razmisliti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

za razmisliti

 Post Reply Post Reply
Author
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: za razmisliti
    Posted: 26 Sijecanj 2015 at 10:39

http://www.jutarnji.hr/branko-cikatic--dopingirani-zombiji-zedni-krvi-setaju-nam-ulicama/1281113/

"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2015 at 11:21
Ja mislim da je to puno ozbiljnija tema od ovoga kako se u tekstu pristupilo... čisti senzacionalizam!
Nisam pobornica uzimanja steroida, ali treba razlikovati doze, utjecaje, treninge, prehranu, genetiku i drugi niz faktora.

Jednako kao i u alkoholu: Zar je isto ako netko povremeno popije 1dl vina nakon ručka i netko tko se oblijeva svaki dan? Zar ćemo i ovome prvome reći da "odmah stane jer će umrijeti od alkohola!"

Uglavnom, smatram da temi treba malo stručnije pristupiti. Učinak ovoga teksta je ravan senzacionalizmu, a ne nikakvoj edukaciji.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2015 at 13:24
Sterojidi:

- ginekomastija

- akne

- opterećenje i oštećenje jetre

- agresivno ponašanje ili depresija

- retencija vode i soli

- virilizacija

- visoki krvni tlak

- gubitak kose

- glavobolje

- seksualne disfunkcije

- oštećenje bubrega

- atrofija testisa i sterilnost

- promjene imunosnog sustava

- promjene u zgrušavanju krvi

- bolesti krvožilnog sustava

- anafilaktički šok

Ukratko, svi potencijalni pozitivni anabolički efekti su nebitni. Džaba ramena golema ako su m**a malena. I tu je kraj priče.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2015 at 14:00
 
Big smile Ramena svi vide, muda malo manje Big smile

Članak, heh, li la.. .Doručak šampiona :) ... ovisi da, o mnogočemu, kao i sve ostalo, malo je pretjerano, nit svi umiru u mukama nit su svi agresivni... ...no, rijetki su oni koji to pametno rade ako se to može tako nazvat...al šta ćeš, zahtjevi "sporta", il upadni u igru ili se zadovolji prosjekom. Nametnuto je i možeš se slikat. Ako te pogodi, šta ćeš, bar si se proslavio.  A amateri koji još ne znaju ni jest ni trenirat pa se uglave u to...nađe se tu i tamo koji u mojoj blizini pa mi zanimljivo promatrat teoriju u praksi.  Dalo bi se o ovome...

A autor je čist? :)




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2015 at 14:20
Da, mislim da je licemjerno govoriti kako steroidi postoje samo u bodybuildingu... upravo bi Cikatic mozda mogao progovoriti o "problemima" s kojima se borci jadni susreću: svaki drugi ima dijagnosticiranu slabu proizvodnju testosterona pa si moraju davati nadomjestnu terapiju... Siročići ;)

Meni se čini da se o steroidima priča samo u onim sportovima u kojima nema brdo para i sponzora... bilo bi zanimljivo napraviti doping kontrole u sportovima u kojima su milijuni... ili mozda nekom velikom imenu poput Coca-Cole, Nikea ili slično ipak ne bi pasalo da neki njihov sportaš "padne"... eh, daleko je ova priča od jednostavne...
Be healthy, be happy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2015 at 14:24
Hehe da,da.....

Nemoguća misija Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2015 at 14:28
Ja bih ovog novinara pitala sto je on zapravo htio postići ovim tekstom:

1. upozoriti čitatelje da su ljudi na steroidima opasni (pljačkaju banke i slično)?
2. upozoriti da su steroidi nezdravi i tko god ih proba, gotov je
3. Izreklamirati Cikatića i ovog drugog?
4. Ili samo ima broj tekstova koje u danu mora našvrljati pa je to i napravio?
Be healthy, be happy.
Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2015 at 14:44
Po mom skromnom mišljenju, tko god to uzima, a nije profesionalni sportaš (premda i oni ne bi smjeli naravno) je psihički nestabilna osoba kojoj treba odgovarajuća psihološka pomoć.
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2015 at 19:03
Vrhunske sportase koji imaju velike ugovore, velik novac u pitanju jos i mogu shvatiti ali daleko od tog da opravdavam,no po teretanama ekipa vecina ima problema sa samim sobom , tastina i strasni kompleksi i jos puno drugih dijagnoza.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 00:13
zorro, pa članak je iz jutarnjeg lista, ala tabloid, pa što je čudno što zvući senzacionalistički? Ovo je pak stranica specijalizirana za fitness, a isto ima na žalost napise slične ili još gore nekvalitete. Ali nigdje se ne spominje da ga uzimaju samo bodibilderi, spominje i svoj thai box. Za nastup na natjecanju bilo koje doza može činiti nelegalnu prednost u odnosu na druge natjecatelje koji ne uzimaju, pa količina i nije bitna. Naravno da se koriste u raznim sportovima razni broj pojedinaca, ali se vjerajotno slažeš da u pro bodybuildingu nema ni jednog koji ne koristi, a Mr Olympia je sajam steroida, nema niti jednog bez toga, bio bi totalno nekonkurentan. Podržavam Phoenixov stav, da još mogu razumjeti one kod kojih je veliki novac u igri, kao američka profi košarka ili NFL, a i neki pro BB čisto dobro(mada ne toliko) zarade pa rizik ima opravdanja. Jest složena tema, ali osobnu osjetljivost na nešto i trajne posljedice je nemoguće unaprijed znati-odrediti, zato se i spominju samo "moguće" negativne posljedice, a ne "sigurne". Ali klince i vježbače prosječne genetike ne mogu razumjeti, što njih ni ne zanimaju sporedni efekti niti će ikad biti profi natjecatelji, jedino će možda u svojoj ulici postati prvi.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 09:09
nisam niti u jednom trenu htjela niti reći, niti zvučati kao da sam pobornica ili zagovaram korištenje steroida. Moj je stav da steroidi postoje u svim sportovima, samo se o onima u kojima ima više novaca - manje o ovom problemu priča. Da, Mr. Olympija je sajam steroida, ali ne bih dala ruku u vatru da je Liga prvaka nešto drugo. Jedina razlika je što se, zbog različitih zahtjeva sporta, koriste različita sredstva...
Uglavnom, ja smatram da se o steroidima trerba pričati na znanstven i ozbiljan način i da je samo tako moguće doprijeti do tih mladih ljudi koji će se, bez imalo razmišljanja, odlučiti za uzimanje nečega...
kad netko s manjkom samopouzdanja pročita ovaj tekst iz jutarnjeg, vjerojatno će još lakše posegnuti za nečim jer će "biti veća faca"...to je poruka koju ovaj tekst šalje.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 11:50
Originally posted by ero-sa-ovoga ero-sa-ovoga wrote:

Po mom skromnom mišljenju, tko god to uzima, a nije profesionalni sportaš (premda i oni ne bi smjeli naravno) je psihički nestabilna osoba kojoj treba odgovarajuća psihološka pomoć.

Moraju ako žele nešto značajnije napravit i to je tužno. Neću se hvatat za to da je svugdje tako jer je malo nespretno iz moje perspektive ali mislim da mogu reć da je u većini sportova, ili uđi ili izađi...

A psihička nestabilnost....neki se hvataju za steroide, neki za alkohol, neki za cigarete, neki za brdo hrane...bla bla...

Slažem se sa Phoenixovim stavom ali znam da ova naša črčkarenja ionako ništa neće promijenit i da će toga i dalje bit sve više među onima koji traže brza rješenja i neke umjetne osobine. Puno puta prožvakana tema..


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.