New Posts New Posts RSS Feed - Treniralica - jelovnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Treniralica - jelovnik

 Post Reply Post Reply
Author
treniralica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treniralica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Treniralica - jelovnik
    Posted: 27 Srpanj 2015 at 21:20
da se predstavim,  21 godina, 165 cm i 60 kg  ... zelja mi je imat 55 kg, i ucvrstit se, trcim vikendom po sat vremena, i skoro svaki dan napravim oko 50 cucnjeva, nije bas puno.. stalno sam na nekim rigoroznim djetama, a sada citam da to nije dobro Confused  ovako otprilike izgleda moj meni u zadnjih par tj:

doručak-lagan, znaci neki jogurt, voćka ili oni keksi el vita (ni oni kao nisu bas zdravi)
meduobrok- ili ga nemam ili isto neko voce
ručak--puno povrca, lagano kuhanog, zelje, kelj, krumpir,mrkva, ili neko meso najcece piletina neznam kolko je to u gramima
vecera-  salata paradajz, zelena ili nesto s malinivim uljem i malo soli

ali kile nejdu dolje, pijem i phen375 kapsule, nesto malo djeluju ali ne kao ocekivano

jucer sam kupila Thermo speed hardcore, pa se nadam da ce dat neke rezultate

E sad moje pitanje je kako izracunate koliko bi cega trebali pojest dnevno, i te stvari. a da kile ide dolje

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2015 at 22:18
Treniralica, 1x tjedno trčkaranje se ne može smatrati treningom, prerijetko je to da bi imalo ikakvog utjecaja i dalo neki rezultat. morala buš počet češće i ozbiljnije trenirati ako želiš nadimak treniralica, ali i skinuti taj špekec.
Bez treninga ništa i upravo je žalosno da bacaš velik novac za burnere, tablete i gluposti umjesto da se prihvatiš treninga, jer bez treninga i sređene prehrane bacaš novac u smeće jer tabletice mogu pomoći ali samo uz redovan i dobar trening i dobru prehranu.........
Rigoroznom dijetom možeš samo izgubiti zdravlje , a kile ako i odu tim načinom vratit će se poput munje čim počneš normalno jesti, jer ipak teško da češ doživotno živjeti na par listova salate.
Pogledaj prvi gore jelovnik iznad tvog, Israelin, pa da izbaciš obroke 2 i 5 i bas nista ne prilagođavaš svojim brojkama, potrebama ili ičim već time si poboljšala prehranu 200%. Jednostavno trebaš uravnotežene nutritivno obroke
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2015 at 22:31
Treniralica, tvoj post sam preselio u novu temu.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
treniralica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treniralica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2015 at 17:33
hvala na odgovoru, vec sam se popravila

danas:  doručak-saka  zitarica s pola jogurta
               meduobrok- druga polovica jogurta
               ručak-  slalta od mahuna i piletina
               poslje posla-     trcanje 20 minuta
               poslje trčanja-  lagan juha od tikvica


i sada necu vise nista jesti do sutra, jedini problem je sto se sada osjecam kao da sam se udebljala Embarrassed
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2015 at 00:05
Originally posted by treniralica treniralica wrote:

hvala na odgovoru, vec sam se popravila

danas:  doručak-saka  zitarica s pola jogurta
               meduobrok- druga polovica jogurta
               ručak-  slalta od mahuna i piletina
               poslje posla-     trcanje 20 minuta
               poslje trčanja-  lagan juha od tikvica


i sada necu vise nista jesti do sutra, jedini problem je sto se sada osjecam kao da sam se udebljala Embarrassed

Svakako se vagni ujutro da provjeriš koliko si se udebljalaClown
Nije ti nist bolji menu.........al bez zezancije sad........moja 6 godisnja kcer sa 25 kg pojede vise........
Nemoj biti ljena i zbroji si kalorije iz ovog kaj si pojela, razvrstaj nutrijente pa će ti biti jasno da radiš nerazumne stvari.
Prouči jelovnike gore............
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2015 at 08:25
Originally posted by treniralica treniralica wrote:

hvala na odgovoru, vec sam se popravila

danas:  doručak-saka  zitarica s pola jogurta
               meduobrok- druga polovica jogurta
               ručak-  slalta od mahuna i piletina
               poslje posla-     trcanje 20 minuta
               poslje trčanja-  lagan juha od tikvica


i sada necu vise nista jesti do sutra, jedini problem je sto se sada osjecam kao da sam se udebljala Embarrassed

e pa ovo nije moj jelovnik! :) gle, ja sam u anoreksiji jela otprilike ovoliko....samo ja sam još kroz dan pojela po pola kg posnog sira i dvije šake kikirikija!
koliko se šalim toliko sam sad i ozbiljna. tvoje tijelo se pod ovakvom prehranom osjeća kao da je u životnoj opasnosti a ne u efikasnom modu za pokretanje metabolizma masti. masti ionako vidim nemaš u svojoj prehrani, tim bolje još manje energije za trčanje ;) 
vidi, tijelu su potrebne tri komponente, ne samo za fizički rad, ne samo za normalne aktivnosti koje obavljaš već i za osnovne vitalne funkcije, a to su ugljikohidrati, masti i proteini koji u sklopu pravilne prehrane tijelu omogućavaju kalorije potrebne za obavljanje svojih procesa.
shvatiti moraš da ti hrana nije prijetnja za liniju i da nemožeš jesti kao golub da bi gubila što više sala (ono mu je tek sekundarni rezervator). organizam je komplexan stroj a posebno kad ti spašava živu glavu- onda kreće rastvaranje mišića kao hranu a to ne želiš. počni jesti, možeš stvarno pogledati jelovnika kao u priči, uključujući moj koji bi ti za početak bio dovoljan (izbaci neke stvari), saznaj koliko ti tijelo troši kalorija (to je samo smjernica tek toliko da budeš upoznata sa unosom i potrošnjom inaće ako ti je premalo samo ti pojačaj, ako se kile ne budu topile, smanjiš, tako je jednostavno), također malo promotri kada se koja hrana jede za maksimalan efekt (i opće zdravlje) npr. jutro počinje sa visoko ugljikohidratnim doručkom (žitarice, kruh) sa nešto zdravih masti (orašasti plodovi, razni maslaci, tu i tamo koji sir ne škodi) te u tvom slučaju bogat i proteinima (meso, mliječni, jaja, soja, riba...); ručak gledaj da imaš mercedes na tanjuru- povrće,meso,riža npr.; međuobroke grickaj voće ili orašaste- možeš svakojake smoothie raditi sa posnim sirom i svačime; večera laganija neka velika salata sa maslinovim uljem, meso na lešo ili riba, sa eventualno malo priloga tipa koja šnita kruha........odi na tablicu kalorija prouči namirnice koje često konzumiraš i uklopi si u dnevni meni, ufuravaj se polako u zdrave navike i BEZ GLADI.
ja sam upravo sada smazala veliku zdjelu zobi sa zgnječenom bananom i ribanom jabukom, dodala par grožđica, žlicu kakaa i cimeta, žličicu kikiriki maslaca sa par dodatnih kikirikija, dvije šake posnog sira par žlica mlijeka....dodala i kocku čokolade da mi krcka pod zubom :P.....evo imam 50 kg i uživam u hrani, izvukla sam se iz anoreksije i jedem sve bez straha i bez pretjeranog računanja i paženja na svaki gram hrane. evo ja sam iskenjala dušu za ovaj komentar, nadam se da ćeš shvatiti da namjerno izazivanje gladi nije nimalo prirodno, efikasno a ni ugodno složit ćeš se. samo jedi zdravu hranu uz povremeni kolačić :) trči, treniraj snagu, i navikni se na sitost ;)

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2015 at 09:47
Potpisujem sve sto ti je israela napisala. Ovom prehranom ces zaista samo dobiti koju kilu jer ce se metabolizam usporiti a tijelo zadržati sve što uneseš jer je u fazi panike.
Be healthy, be happy.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2015 at 14:57
jep, to sam ja morala pretrpjeti kad sam imala kortizol 700 nmol, čim počneš jesti (a u tom slučaju moraš) počneš dobijati SVE uključujući i masno tkivo , tek nakon nekog vremena uspostavljene prehrane(pravilne) dolazi i mišićna masa dok se izađe iz zone gladi. makar ona neće dogurati do tog stadija ja se nadam, teško da bi se izvukla samo tako čim joj je još uvijek usađen taj mehanizam (koje iskorijeniti treba iz čitave zapadnjačke populacije) da konstantan mali unos hrane znači konstantno mršavljenje (micanje masti). problem je još što i trči, umjesto da vježba snagu da tijelo ispercipira da su mu potrebni da ih ne jede u tolikoj mjeri, ali otom potom. zato i pišem ovo čim naletim na ovakav stav samo da se ne desi što se meni desilo jer znam da će takvima biti još gore i neće se isčupati. 
ako jedeš mahune za ručak, valjda bi trebalo biti jasno da to mora biti poprilična količina mahuna i barem još dva teža obroka u danu jer teško ćeš natući potrebnu energiju iz tako niskokaloričnih izvora ako samo njih biraš. ima puno zdrave hrane malo više kalorijske vrijednosti pa bi to također trebala ukomponirati na dnevnoj bazi, makar to bila banana ili šaka orašastih između obroka ako već ne želiš konkretan obrok. puno caka ali stvarno malo mudrosti.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.