New Posts New Posts RSS Feed - Topljenje sala...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Topljenje sala...

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Topljenje sala...
    Posted: 04 Lipanj 2008 at 13:20

 Prije svega pozdrav svim forumasima!

E ovako, vec dugo vremena imam visak kilograma i napokon sam shvatio da je vrijeme da se to promjeni. Zadnjih 2 mjeseca sam na konstantnoj dijeti, smrsavio sam 9kg tj. sa šš4kg na š05kg. Dijeta se sastoji od toga da normalno doruckujem, naravno pazim da ne jedem junk food, znaci bez majoneze i slicnih dodataka. Rucam uglavnom nesto kuhano, povrce, mada je to upola manje nego sto sam inace jeo. Veceru sam izbacio potpuno. Sada isto doruckujem, za rucak pojedem nesto sasvim malo, ali sam vratio veceru, jer mi je uzasno bez vecere, prvih 2 sedmice nisam gotovo uopce spavao. Naime drug mi je savjetovao da veceram Musli, tj. zitarice sa mlijekom. On tvrdi da uopce ne debljaju, ali ja se cudno osjecam sit poslije toga i malo mi je cudno da ne debljaju. Pa vas pitam da li je pametno to da nastavim vecerati musli i skroz slabo jedem za rucak ili da pojacam rucak a veceru ponovo skroz ukinem?

Jos jednom pozdrav svima i unaprijed hvala!

Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2008 at 13:22
 i da, zaboravio sam napisat da dnevno najmanje šh pjesacim, setam po gradu...hehe
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2008 at 15:03
Ukratko:
muesli su bolji za dorucak (a i dobro ce djelovati na probavu iduce jutro )
nemoj izbacivati nijedan obrok, ni slucajno (manji broj obroka usporava metabolizam i obratno)
prouci ostale teme na ovom i drugim podforumima (nutricionizam, dijete, dnevnici...), ima ih puno, u njima ti je detaljno opisano sta i kako i zasto, ukljucujuci i ovo kaj sam ti gore napisala

Sretno, samo budi uporan, dobre stvari brzo mogu preci u naviku i nacin zivota, ako ne gledas na to kao na torturu. Hodaj i dalje, a kad osjetis da mozes vise, ubaci jos neki oblik rekreacije koji ti se svidja.

Good luck
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2008 at 16:17

 Hvala na savjetima

Isao sam 2 mjeseca u teretanu 3-4 puta sedmicno,osjecao sam se fantasticno, ali sam jos vise jeo. Ipak morat cu ponovo pocet ic u tretanu, ali uporedo sa dijetom.

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2008 at 17:58
Originally posted by BorG BorG wrote:

 Hvala na savjetima

Isao sam 2 mjeseca u teretanu 3-4 puta sedmicno,osjecao sam se fantasticno, ali sam jos vise jeo. Ipak morat cu ponovo pocet ic u tretanu, ali uporedo sa dijetom.


Signorina je dobro rekla, nikakvi musli navecer - pogotovo s mlijekom! I još ak imaš problema s viškom kg! Ostavi ih za ujutro.

A što se tice teretane, samo naprijed! Možeš uciniti samo bolje svome tijelu (uz pretpostavku da imaš kvalitetno posložen i odabran trening). Ova konstatacija da si više jeo dok si išao u teretanu mi malo klimavo stoji i ne bih htio da se ostavi dojam kako se nabijaju kg dok se ide u teretanu (tj. više se jede - pitanje je što se jede i kako).

Teretana (opet ponavljam, pravilno iskorištena) može biti odlican alat za tvoje ciljeve, kao nadopuna pravilnoj prehrani.

 

Edited by Hammerstrength
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2008 at 22:02
A jesi ti procitao bilo šta ovdje prije svog pitanja?

Ne izbaciti obroke... dapace...ubaci ih još malo...prouci prehranu...nauci se hraniti pravilno...ubrzaj metabolizam... I upiši opet teretanu.....

I musle izbaci skroz...ujutro zobene, mlijeko i banana npr....

I citaj
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2008 at 10:38

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

 ...Ova konstatacija da si više jeo dok si išao u teretanu mi malo klimavo stoji i ne bih htio da se ostavi dojam kako se nabijaju kg dok se ide u teretanu (tj. više se jede - pitanje je što se jede i kako).

Teretana (opet ponavljam, pravilno iskorištena) može biti odlican alat za tvoje ciljeve, kao nadopuna pravilnoj prehrani.

 
 

Pa dobro, ne kazem da sam se debljo tokom vjezbanja, al sam vise jeo tako da nisam imao prilike skinuti koji kilogram. Trener mi je pricao nesto o aminokiselinama, sta vi mislite o tome?

 

Edited by BorG
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2008 at 10:40

Originally posted by dalila dalila wrote:

A jesi ti procitao bilo šta ovdje prije svog pitanja?

Ne izbaciti obroke... dapace...ubaci ih još malo...prouci prehranu...nauci se hraniti pravilno...ubrzaj metabolizam... I upiši opet teretanu.....

I musle izbaci skroz...ujutro zobene, mlijeko i banana npr....

I citaj
 

Cito sam dosta, vjeruj mi, istina bilo mi je cudno, jer energetska vrijednost musli nije uopce mala. Ali ipak, znate kako se kaze, nema glupog pitanja. Znaci potpuno izbaciti musli ili samo za dorucak i nikako vise...

 

Edited by BorG
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2008 at 14:22
da, da, musli nikako za veceru... oni ti daju energiju koja ti treba preko dana, znaci papati za dorucak, energija ti ne treba za spavanje.....

e, da mi je vidjeti tog nutricionistu-frenda koji je dao savijet da ih papaš navecer.
 
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2008 at 18:12
Originally posted by BorG BorG wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

A jesi ti procitao bilo šta ovdje prije svog pitanja?

Ne izbaciti obroke... dapace...ubaci ih još malo...prouci prehranu...nauci se hraniti pravilno...ubrzaj metabolizam... I upiši opet teretanu.....

I musle izbaci skroz...ujutro zobene, mlijeko i banana npr....

I citaj
 

Cito sam dosta, vjeruj mi, istina bilo mi je cudno, jer energetska vrijednost musli nije uopce mala. Ali ipak, znate kako se kaze, nema glupog pitanja. Znaci potpuno izbaciti musli ili samo za dorucak i nikako vise...

 
 Pa izbaci ih....jedi zobene pahuljice umjesto njih.....previše šecera ima u muslima....
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2008 at 12:38
 Izbacio musle skroz...
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2008 at 17:37
 
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2008 at 17:21
Meni su ti zobene prefine kuhane malo u mlijeku, par minuta, žlicica kaka-onog za kolace...ne kraš...i unutra banana, ili brusnice, grožđice, bademi....pa savijet...ako ti nisu fine same
Back to Top
Boarges7 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Boarges7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2015 at 09:57
Loše je to što si izbacio večeru.Slobodno možeš vecerati, recimo posni sir koji sadrži ak kazein koja se sporo otpušta i hrani mišiće dok tijelo odmara. Izbacivanje obroka dovodi do gubitka mišića, a mislim da kilaza nije toliki problem koliki je pmt, potkožno.
Back to Top
pant3rica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Studeni 2016
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pant3rica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2017 at 11:19
Baš to, posni sir prije spavanja top :)
Slobodno jest zobene ujutro pa i s voćem malo da se fruktoza što bolje potroši tokom dana, što ćešći obroci da ti uopće ne skladišti masti, kao i meni prije haha.
sirupići su super za palaćinke malo bez šećera oni , imaš sad akcija na myproteinu našoj str svašta za i samu pomoć pri skidanju kila i masnoća samih.
Nema više nutellice, sam šećer fuj..(osim u pmsu ) hahahahahah :D Embarrassed
Back to Top
Anubis6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2017
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anubis6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2017 at 18:51
Da li je moguće izgubiti masti, a ne gubiti kilograme?

Da li je moguće dobiti kilograme, a ne dobiti masti?

Ako jeste, kako?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.