New Posts New Posts RSS Feed - Strah od UH!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Strah od UH!

 Post Reply Post Reply
Author
mskop View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Travanj 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mskop Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Strah od UH!
    Posted: 01 Svibanj 2017 at 22:22
Pozdrav,
Nakon što sam nabila 82kg prije par mjeseci, ukinula sam pastu, kruh i slične izvore UH. Uz jednostavnu formulu kalorijskog deficita, ponekog cardia i malo težina uspijela sam se spustiti na 74kg. I tih 74kg vučem već par tjedana bez ikakvog konkretnog napretka.
Sagledala sam svoju prehranu do tada i shvatila da se na svakom youtube videu poznatih fitness blogerica, one zapravo užasavaju se na spomen ''low carb'' i 1200cal ''dijetama'' pa sam odlučila povećati unos cal na 1500cal (127g proteina, 119g UH i 56g masnoća). Treninge nogu i stražnjice 3 puta tjedno sa težinama, 2 puta HIIT i trening ruku i ramena..
Trenutno STRAHUJJEM da će me tih 119g UH totalno poremetit, odnosno da ću prije ''nabit'' koju kilu nego izgubiti. Gol mi je gubitak masnoće ali ne pod svaku cijenu, radim na mišićima pogotovo nogama..
Da li mogu smršati uz ovakvu prehranu ili će ovo značiti održavanje?
Inače,
22god, 175cm

Hvala unaprijed
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2017 at 23:14
Pozdrav,

najbolje je da pratis zbivanje na tjednoj bazi, sto se desava sa mjerom struka i brojkom na vagi.
Ja nekako vjerujem, da bi trebala nastaviti gubiti, jer 1200kcal je zaista malo i moguce je da si vec nacinila 'starvation mode'.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
mskop View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Travanj 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mskop Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2017 at 23:37
Hvala na odgovoru!!

Šta mislite o tom omjeru makrosa? Par ljudi mi je prokomentiralo da je to previše proteina..
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2017 at 00:07
2gr. po kilogramu tezine je nekakva 'norma', tako da se ovo cini sasvim uredu. ;)
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2017 at 07:15
Originally posted by mskop mskop wrote:

Pozdrav,
Nakon što sam nabila 82kg prije par mjeseci, ukinula sam pastu, kruh i slične izvore UH. Uz jednostavnu formulu kalorijskog deficita, ponekog cardia i malo težina uspijela sam se spustiti na 74kg. I tih 74kg vučem već par tjedana bez ikakvog konkretnog napretka.
Sagledala sam svoju prehranu do tada i shvatila da se na svakom youtube videu poznatih fitness blogerica, one zapravo užasavaju se na spomen ''low carb'' i 1200cal ''dijetama'' pa sam odlučila povećati unos cal na 1500cal (127g proteina, 119g UH i 56g masnoća). Treninge nogu i stražnjice 3 puta tjedno sa težinama, 2 puta HIIT i trening ruku i ramena..
Trenutno STRAHUJJEM da će me tih 119g UH totalno poremetit, odnosno da ću prije ''nabit'' koju kilu nego izgubiti. Gol mi je gubitak masnoće ali ne pod svaku cijenu, radim na mišićima pogotovo nogama..
Da li mogu smršati uz ovakvu prehranu ili će ovo značiti održavanje?
Inače,
22god, 175cm

Hvala unaprijed


Nemoj strahovati od UH, jedi ih više u prvom dijelu dana, a ne navečer, tijelo nema di iskoristiti tu energiju navecer, osim ako tada treniras. Omjer makrosa ti je dobar. Nemoj samo strahovati, sada prati malo kako će to ići, ali vjerujem da ćeš i s ovim kcal gubiti
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2017 at 08:59


Originally posted by lucijaprsa12 lucijaprsa12 wrote:

   tijelo nema di iskoristiti tu energiju navecer, osim ako tada treniras.



Ne bih se složila, mislim da u većini slučajeva tu nema štete ako se makrosi i kcal tako poslože tokom dana da sve upada u računicu.

Treba probati.



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mskop View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Travanj 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mskop Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2017 at 12:05
Hvala!!!!! :))
Back to Top
mskop View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Travanj 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mskop Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2017 at 12:05
Hvala!!
Upratit cu sad ovaj novi rezim pa se nadam da ce uspijet :)
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2017 at 20:47
Nemoj se bojati kilograma kao kilograma jer su varka...ako pojedeš vrećicu čipsa + napiješ se brutalno puno vode dobit ćeš na vagi takvu kilazu da ce ti pamet stati...ako ne jedes jedan dan izgubit ces isto brutalnu kilazu od glikogena itd.
Povisi unos vlakana kroz zeleno povrće tipa artičoka,brokula,kelj pupčar...povisi kalorije za 400 500 kcal ako nema gubitka onda spusti :)
Svakih par dana jedi na održavanju mase. Pa onda opet spusti. Pa opet održavanje. Cikliraj unos energije.
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.