New Posts New Posts RSS Feed - Stagnacija u napretku - razlozi?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Stagnacija u napretku - razlozi?

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2017 at 14:25
@iver za voce smatram samo u bb, jer bi to onda bio nepotpun obrok zapravo.. sport je sasvim druga prica, bb nikad nisam nit cu smatrati sportom.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2017 at 20:09
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

@iver za voce smatram samo u bb, jer bi to onda bio nepotpun obrok zapravo.. sport je sasvim druga prica, bb nikad nisam nit cu smatrati sportom.


Slažem se s tobom bb nikada nije bio sport niti ce biti, a što se tiče voća za međuobroke to sve ovisi od čovjeka do čovjeka, ja npr ne mogu za meduobrok jesti voće jer se ne mozes zasititi njime, neko moze i odgovara mu
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2017 at 21:26
@iver,žene preferiraju UH više nego proteine i masti,pogledajte prehrambene navike ženskih osoba oko sebe i kako izgledaju njihovi jelovnici kad žele smanjiti težinu.
Zašto me se tu proziva za nekakvu alternativu,nije mi jasno. To što mislim da je brojanje kalorija epsko sranje,da su dijete sranje i da je fitness fokusiran na pogrešne stvari,to nije alternativa.
To što sam patio od debljine,bio je rezultat prehrane u kojoj su glavni sastojci bili šećer,bijelo brašno i hidrogenizirana mast. Inzulin je itekako bio krivac. Recite mi jeste li više siti od 100 grama jaja od 150 kcal ili od 100 grama bijelog kruha od 250 kcal...a trebao bi kruh dati više energije,jel?
Osobu se odmah kvalificira kao lijenu i moralno bankrotiranu čim je pretila. Tri put sam bolovao od Henoch-Schönleinove purpure,imao psihičkih problema,što zbog konstantnog zafrkavanja u školi što zbog depresije prvo bake,onda i majke,probao sam konzumaciju sredstava koje ovdje opće ne želim spominjati da bi jedne noći neuspješno pokušao samoubojstvo...tako da razmislite malo prije nego što kažete da je problem jednostavno suficit kalorija...
To što ja nakon dnevnog rada u području robotike,elektrotehnike,strojarstva i CNC obrade odvajam vrijeme za proučavanje prehrane,treninga i ostalih zdrastvenih biomarkera da pokušam udijeliti što bolji savjet ljudima koji žele poboljšati zdravlje,to nije alternativa. Ako vam je alternativa proučavanje inhibicije puta mTORa radi produljenja života,ok,ljudi me smatraju ekstremnim na tom području. Ne mislim se nikad odreći posta niti pokušaja da malom čovjeku koji se neće natjecati u BB showu olakšam život bez brojenja kalorija i bez da radi stvari koje neće,poput dugih iscrpljujućih kardiovaskularnih treninga. Ja provodim kardiovaskularni trening na dnevnoj bazi i ne kužim na koji sam ja način onda protiv progresije u kardiu.
Ovo stani na loptu,ne razumijem,s čim da stanem na loptu? S pokušajima da pomognem kome god mogu? Da sam ja imao savjete i znanje koje imam sad,bio bi mnogo efikasniji sa vlastitim gubitkom težine.
Prvobitno sam napisao duži post,ali se stranica srušila,a s njom i moj post,ovo je sažetak.




"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2017 at 11:08
Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:

@iver,žene preferiraju UH više nego proteine i masti,pogledajte prehrambene navike ženskih osoba oko sebe i kako izgledaju njihovi jelovnici kad žele smanjiti težinu.
Zašto me se tu proziva za nekakvu alternativu,nije mi jasno. To što mislim da je brojanje kalorija epsko sranje,da su dijete sranje i da je fitness fokusiran na pogrešne stvari,to nije alternativa.
To što sam patio od debljine,bio je rezultat prehrane u kojoj su glavni sastojci bili šećer,bijelo brašno i hidrogenizirana mast. Inzulin je itekako bio krivac. Recite mi jeste li više siti od 100 grama jaja od 150 kcal ili od 100 grama bijelog kruha od 250 kcal...a trebao bi kruh dati više energije,jel?
Osobu se odmah kvalificira kao lijenu i moralno bankrotiranu čim je pretila. Tri put sam bolovao od Henoch-Schönleinove purpure,imao psihičkih problema,što zbog konstantnog zafrkavanja u školi što zbog depresije prvo bake,onda i majke,probao sam konzumaciju sredstava koje ovdje opće ne želim spominjati da bi jedne noći neuspješno pokušao samoubojstvo...tako da razmislite malo prije nego što kažete da je problem jednostavno suficit kalorija...
To što ja nakon dnevnog rada u području robotike,elektrotehnike,strojarstva i CNC obrade odvajam vrijeme za proučavanje prehrane,treninga i ostalih zdrastvenih biomarkera da pokušam udijeliti što bolji savjet ljudima koji žele poboljšati zdravlje,to nije alternativa. Ako vam je alternativa proučavanje inhibicije puta mTORa radi produljenja života,ok,ljudi me smatraju ekstremnim na tom području. Ne mislim se nikad odreći posta niti pokušaja da malom čovjeku koji se neće natjecati u BB showu olakšam život bez brojenja kalorija i bez da radi stvari koje neće,poput dugih iscrpljujućih kardiovaskularnih treninga. Ja provodim kardiovaskularni trening na dnevnoj bazi i ne kužim na koji sam ja način onda protiv progresije u kardiu.
Ovo stani na loptu,ne razumijem,s čim da stanem na loptu? S pokušajima da pomognem kome god mogu? Da sam ja imao savjete i znanje koje imam sad,bio bi mnogo efikasniji sa vlastitim gubitkom težine.
Prvobitno sam napisao duži post,ali se stranica srušila,a s njom i moj post,ovo je sažetak.





[email protected] da te ko čuje iskusniji za ovo goriAngry...izgleda da si otporan na inzulin......možeš se zasitit sa kruhom ka i proteinima s tim da podigneš hormon leptin....više cinka a pogotovo magnezija u prehrani jer inzulin bez ovoga ne radi...vrati sol u prehranu i ne naliji se vodom bezveze tipa nekakvi diuretici
 jer voda ispire minerale i vidit ćeš šta je osjetljivost na inzulin Wink
 

iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2017 at 12:04
Cink i magnezij unašam na dnevnoj bazi,a ne nalijevam se vodom,sol ne izbjegavam.
Osvrnite se malo oko sebe koliko ljudi ima naznake metaboličkog sindroma i inzulinskog otpora. Proteini više zasićuju čovjeka od UH.
Ja i dalje stojim iza te rečenice gore šta god mi Vi ili iver napisali.

"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2017 at 13:25
..osobno volin kako pišeš i vidin da pomažeš na forumuThumbs Up..i uz to si pristojan...samo me iznenadilo da ne osjetiš energiju od UH a mlad si  ..za današnje ljude i inzulinski otpor je istina...i kronično nizak tlak će stvarati inzulinski otpor....jedeš a nemaš snage 



Edited by dena75 - 01 Svibanj 2017 at 13:26
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2017 at 18:44


Jel Metvica na kraju dobila odgovor? :D

Mislim da ovdje svatko može bit u pravu, jer imamo premalo informacija da bi zaključili što bi točno bilo najbolje napravit. Nekad je rješenje u deficitu, nekad u pretumbaciji makrosa, nekad u kratkoročnom suficitu, a nekad treba samo pustit vremenu da odradi svoje. Što se deficita i suficita tiče - ja sam svoje cure više hranila nego izgladnjivala, pogotovo nakon dužih dijeta, i to je tek pokrenulo stvari.


Bilo bi korisno vidjet malo detaljniji jelovnik (3 dana i više) i onda procijenit di ima prostora za korekcije. Ova količina proteina skupljena je iz svega....i životinjskih i biljnih...jer to aplikacije rade....pa je to rješenje upitnika oko nepostojećih proteina...tu su, tu...i isto se broje :) A ako se cilja na "čiste" onda tu definitivno ima rupica za popunit (za tih 150g ako je baš to cilj ali uz 200g UH-a...nepotrebno)...

Metvica, kad nisu jaja za ručak što je zamjena?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2017 at 20:43
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

..osobno volin kako pišeš i vidin da pomažeš na forumuThumbs Up..i uz to si pristojan...samo me iznenadilo da ne osjetiš energiju od UH a mlad si  ..za današnje ljude i inzulinski otpor je istina...i kronično nizak tlak će stvarati inzulinski otpor....jedeš a nemaš snage 




Ja svakako mogu reci da od prehrane siromasne ugljikohidratima nemam energije.. pod energijom smatram potrebnu energiju da bih mogao 4h igrati tenis, a ne da bih mogao 1h dizati utege..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.