New Posts New Posts RSS Feed - Pravilan program za zene
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pravilan program za zene

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Leopardica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leopardica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pravilan program za zene
    Posted: 18 Ožujak 2014 at 13:43
Pozdrav za sve forumase,

Vrzmam se mjesecima po netu, koga da pitam sta kako i odlucim se na ovaj sajt i forum. Naime idem u teretanu vec 4-ti mjesec , 5 dana sedmicno uglavnom. Na netu sam pronasla raznih programa i objasnjenja kako vjezbati tako da pocetne stvari neke sam savladala. Takodjer vremenom sam povecavala i tezine koje dizem. Zanima me slijedece.
Zelim skinut par kilograma, a za to prije svega je bitna prehrana to razumijem, dalje cardio trening, to sam mislila da 3 put sedmicno: trcim/brzo hodanje 30 min na traci ili steper/biciklo neka dakle cardio sprava.
S obzirom da cardio trening nije dovoljan, za dobro tijelo, a i zelim i dizat utege zelim biti sigurna da radim ispravno sto se tice opterecenja, serija i ponavljanja. Da li je uredu raditi vjezbe na nacin: 3 serije, 15-20 ponavljanja sa postepenim povecavanjem tezine (npr. za cucanj sipka, pa sipka sa 5kg, pa jos 5kg itd), tako i za biceps, ledja, triceps, prsa, itd i da li kako povecavam tezinu da smanjujem ponavljanja u serijama?
Vjezbe dizanja utega bih radila danima uz kardio osim onog dana kad radim noge. I naravno po grupama, jedan dan ledja, biceps, trbusnjaci, drugi prsa, triceps, treci ramena, cetvrti noge..itd.
To su neke nedoumice za koje mi je potrebna potvrda od nekog ko zna, jer ne zelim ni pitati u gym u koju idem jer nisu mi neki "bilderi". LOL Nadam se da nisam smorila i da ce mi neko dati koji savjet. Tongue
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2014 at 18:08
Odakle ti informacija da carido trening nije dovoljan za dobro tijelo :) ? što misliš to pod dobro tijelo :D?


5 puta tjedno...reci mi malo o tome treningu ? Čisto reda radi... split pred psotavljam...a zašto split trening kao početnik? Zašto utezi?

Hoću reći  kako ti stoji stabilnost tijela sklekovi..zgibovi? čučnjevi?  Propadanja? dali si preskočila osnove?

Zašto bih skinula par kilograma? jel misliš da imaš previše? :D

Zanima me malo unazad tih 4 mjeseca što si radila..i trenutno što radiš...prehrana također...

Moj ti je savjet...iskreno...ako unazad 4 mjeseca nisi mogla sklek napraviti..makni se od utega...ako se nisi mogla podići na šipci..makni se od utega... 

Počni vježbati sve mišićne skupien u 1 danu....drugi dan..ili dva odmaraj...po potrebi..kardio je dodatna potrošnja i ništa drugo...radi ga u dane kada ništa ne radiš..a ako ti je sila se kretati u dane vježbanja idi šetati :)

ustvari neću još ništa govoriti...ajde prvo da rješimo ono prvo...detalji detalji detalji!!!!!!!!! :D 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Leopardica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leopardica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2014 at 19:00
U super si ti mene tu ispitao sad cu da pokusam na sve odgovarati. Pa sve informacije prvo nasla sam na nepresusnom netu, a onda mi i zvuce logicno. Cardiom se moze skinut viska sala, ali ja bih htjela bas se utegnut. Pod dobrim tijelom mislim da nema stomaka nikaka da je ravno :) Tj. imam 60kg, 1.66 sam visoka. S obzirom da zelim ravan stomak i rijesiti se to viska sala u donjem dijeli stomaka onda predpostavljam da moram cardiom skinut koju kg, iako i trening snage topi salo. Nisam radila kad sam samo krenula split treninge, nego sam cijelo tijelo pripremala i privikavala se na vjezbanje, vise da steknem kondiciju, zagrijem tijelo itd. To sam radila neko vrijeme i tek onda krenula na grupe misica. Tako sto sam samo npr radila cucanj dugo bez opterecenja i tek onda pocela  dodatno neko opterecenje tipa samo sipka itd. Znam da ne smijem tj ne mogu odmah tezine neke extra ni dizat nego postepeno. Sad vec imam snage u nogama jer sam moram reci njih vise radila, ruke i gornji dio tijela manje. Zato sam postavila gore prva ona pitanja sto se tice serija, opterecenja, ponavljanja. Tako da se mogu fokusirat i raditi. Sto se tice prehrane tu cu jos tek poraditi, ono sto je sigurno ne pijem gazirano (pila sam 2l coca cole dnvno) ne jedem cips itd, ne jedem kruh nikako, a ostalo trudim se jesti zdravije i hranjivije. Takodjer sam planirala poceti piti whey protein bar jedan sejk dnevno, i da uvedem vise manjih obroka, s obzirom da radim to ce mi biti najteze izvoditi ali trudit cu se. Eto nadam se da ima dosta informacija da ista valjam Approve
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2014 at 21:12
Dosta informacija ali ne ono što meni treba hehehe

Evo ovako...

Kao početniku...4 mjeseca imaš staža...ali zašto odvojene mišićne skupine?

Mislim da bih prvo trebala startati osnove ostaviti se utega na jedno vrijeme..i raditi sa svojim tijelom..da dobiješ snagu,...izdržljivost..stabilnost bla bla....zatim se držati složenih vježbi sa tegovima...a kasnije sa izolirajućima raditi...

ravan stomak možeš dobiti i bez kardia...i topiti salo bez kardia....ono što ti je važno je reulirati prehranu i raditi onako kako spada....

Ostavi se splita .....

Kruh? ne vidim razloga zašto ga ne jest..pogotovo ako ga sama možeš raditi također imaš dobro brašno i može ga sa cjelovitim žitaricama raditi..što može biti odličan izvor Ugljikohidrati koji su ti potrebni....

Nije bit skidati kilograme...niti oni igraju nekakvu ulogu..pokazatelji su ti centimetri i ogledalo...

Trebala bih regulirati hranu...tako da ima dovoljno svih nutrijenata...da ga možeš pokreniti i iskoristiti za trening...whey niej magični napitak..nego običan dodatak koji može bilo koji protein zamjeniti iz hrane.... tako svejedno....

A sada treba ga pravilno i dozirati kada treba pa tako nakon treninga sa brzim UH-om i ujutro ga dozirati je super kombinacija...ali opet možeš i od sporo probavljivih krenuti..ovisi kako tijelo ti reagira...najbolje...sama znaš..eto to ti je moj savjet :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Leopardica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leopardica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 11:22
A prije svega zasto ne jedem kruh, od cjelovitih zitarica da ali posto nisam uvijek u prilici da njega jedem a nudi se samo iz pekara pun aditiva kruh pa fakticki ne jedem nikako. Da li skinut koji kg il smanjit centimetar isto mi dodje spasti mora :)
 Hvala na svim savjetima, ima dosta tema na forumu, a i ti si cest komentator kako sam mogla zamjetiti pa sad to sve iscitavam.Big smile Super sajt sve u svemu, postajem freak...
Ja sam nastojala laganije krenut i nisam tezine forsirala tijelom se koristila, privikavala se na gym i vjezbanje pa sad tek krenula s nekim tezinama (najvise za noge i donji dio) sam i postavila post jer njih vise zelim odraditi, mase dodati na noge da su lijepo zaobljene :) dok gornji dio tijela ruke, ramena, prsa. ledja ne bih uopste tretirala nekim tezinama vec manje radila i forsirala. To mi je neki plan u glavi kako sam iscitavala sve pa sam tako i zamislila  Approve
Protein bih kupila i jednom poslije treninga pila jer ne mogu nikad iz hrane uzet neophodnu kolicinu proteina, da se bas trudim i samo iskupljam namirnice mozda da ali od zivota, posla bas ne mogu pa nastojim najhranjivije konzumirat, hraniti se, a samo bih protein pila.
Nego ja kako sam shvatila i treninzima snage, vjezbanjem topi se salo, ali mogu i ukljuciti kardio nije na odmet? Nije da ce naskoditi....?
Puno Handshake
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 12:08
Mett, otkad si ti protiv split programa? Tongue

Ne bih se složila sa nekim napisanim stvarima, sorry Wink Kad bi svi čekali da naprave 10 zgibova i 20 sklekova prije nego se uhvate treninga s opterećenjem o kojem govorimo, teretane bi bile prazne, a ljudi u još gorem stanju nego što jesu ;) 

Tu bi se opet dalo filozofirat o tome od čega treba krenut i na čemu treba radit, i o formi i o pronalaženju te rješavanju slabih strana kod svakog pojednica i sve je to bitno na početku i zaobilaženje dobrog početka može dovesti do ozljeda ili neadekvatnog treninga u najmanjem slučaju ali da skratimo priču......Leopardice, dobrodošla i jelovnik na sunce, bar 3 dana zaredom Wink

A možeš nam i malo detaljnije opisati svoj trening Smile







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Leopardica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leopardica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 12:57
E hvala Gym_girl na dobrodoslici i par rijeci Big smile
Nakon priprema i prilagodjavanja na sve....osjetila sam da mogu preci pa raditi grupe misica dakle neke konkretne vjezbe ali i to sam postepeno samo sa "tijelom" pa tek sam onda pocela neka dodatna opterecenja..nije da bas manijakalno dizem 50, 60, kg Wacko ..Takodjer najvise sam slusala tijelo i sebe sta mogu, a sta ne uraditi i nisam htjela ici protiv toga kad ne mogu nesto i cini mi se previse, jednostavno ne radim to nego polako pa vremenom onda mognem. Kad me nesto zainteresuje puno izucavam to, tako da sam samo po netu i citam, citam, gledam...kazem vam freak Stern Smile
Ono cega se mislim drzati jeste da vise radim noge tj. njih radim sa opterecenjima jer zelim malo "na masu" ih fino kvadricepse istaci itd. Na to mi se i odnosio post sa serijama, opterecenjima i ponavljanjima, da li da povecavam kilazu a smanjujem broj ponavljanja?...Dok gornji dio tijela ne bih opterecavala tezinama nikakvim niti forsirala jer ne bih bas da razvalim ledja sto kazu mada znaaam nije to kao kod muskaraca, ali da skratim to znaci samo minimalna opterecenja za gornji dio tijela...cak sto vise ne razumijem zasto bih ikako radila vjezbe za prsa (ima ih i previse hihi)...
Kardio...znam da i trening snage topi salo ali eto moze nekim danom i 30min brzog hodanja....zasto ne...Necu bas plocice na stomaku al da je ravan to da LOL...
Hrana...uhh s obzirom da radim teze mi svasta nesto izvoditi, ali nastojim bas nastojim kako sam ŽDERALA sve i svasta sad sam ja mila majka...Svidja mi se prica s vama na forumu jer oko mene nemam s kim pricati kad ih ne interesuje pa me samo gledaju...Confused
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2014 at 12:42
Gornji dio tijela radi s malo više ponavljanja u serijama, ako ne želiš ne trebaš se forsirati težinama, ali poanta je da ipak radiš neki otpor u treningu. Čemu povlačenje nečega i dizanje bez da išta osjetiš? Jesu li to 2, 5 ili 20kg ovisno o vježbi, to sama odredi prema mogućnostima.

Prsa ne bi trebala zanemariti. Da ne brljam neke priče u detalje, čisto bar iz razloga što ti sise bolje stoje Meni je kul odraditi prsa u superserijama s vježbama za leđa. Kad biram onda je to neki potisak za prsa na klupici (postoje varijante), imaš i na spravi. Ako radiš sklekove, onda ćeš isto pogoditi dobro.

Pločica na trbuhu se ne moraš bojat jer, evo, mislim da se svi tu godinama mučimo za njih, tako da nemaš brige

Hoću ti reći da je odlično hodanje na traci, posebno nakon treninga kojih 20ak minuta jako uzbrdo i s ful stiskanjem dupeta da imaš i neke veće koristi. Tu ti i listovi lijepo dobivaju svoje.

No, opet, prehrana, prehrana, prehrana za sve ostalo.

Daj napiši neki primjer [OBAVEZNO] kako papaš u danu da ti možemo više pomoći!
LiveStrong
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2014 at 13:15

Agree zika Wink pogotovo sa dijelom o prsima Smile I ja ih često radim u superserijama s leđima (ili bar u istom treningu). Tako mi je trening trenutno i koncipiran.

Leopardica, i treba polako Smile Mislim da se previše opterećuješ sa tim fiksiranim brojevima ponavljanja i svime - samo radi! Smile Ako je 20 ponavljanja gornja granica - hoćeš li na tom broju stati čak i ako možeš odraditi još npr. 5 kvalitetnih ponavljanja? Hoćeš li smanjiti težinu ako nisi dostigla 15 ponavljanja jer misliš da će 10 ili12 biti previše? A kamoli tek 6-8? Shocked Big smile



Neka ti ta ponavljanja služe samo kao okviri, kao neki pokazatelji koliko teško radiš i koliko možeš. Ja prolazim kroz sve rangove ponavljanja...od 1 do preko 20 ponavljanja nekad ako mi je gušt (uglavnom kod lateralnih podizanja za srednje rame ali nađe se tu i leg press nekad, čučanj, potisci...) Jednostavno radim po nekom osjećaju....i tome koliki pump mi je potreban CoolBig smile


Poanta je u tome da pratiš koliko napraviš i da sljedeći put na neki način u tome budeš bolja (po broju ponavljanja, po povećanoj težini, ili čak po boljoj formi/tempu izvođenja). Povećavaš težine dok ne budeš zadovoljna onim što vidiš, a onda se jednostavno na njima održavaš.

Bitno je samo da ne zanemaruješ niti jedan dio tijela. Ne samo da ćeš se tako razvijati uravnoteženije nego ćeš moći i papati više ;)

Kako radiš noge? Kojim vježbama, kojim danima?




I još uvijek čekamo jelovnik Wink.....









Edited by Gym_girl - 20 Ožujak 2014 at 13:16
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Leopardica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leopardica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2014 at 21:17
Oooh hvala vam na pisanju prije svega Tongue
Ono sto je sigurno da necu nista onda preskakati, cak sam prekljuce radila prsa, sa klupe lezeci podizanje sipke, sa klupe lezeci podizanje bucica itd. i radila taj dan i biceps. Da ne nabrajam vjezbe, a danas sam vec radila ledja i triceps...
Sto se tice serija i ponavljanja necu na to toliko onda gledati koliko sta kako nego kako gym girl kaze pridrzavat cu se toga Sleepy po osjecaju.
Noge sam vise radila i forsirala i dalje i planiram jer njih zelim vise "razviti" mase nabiti, tako da radim cucnjeve sa sipkom, pa opterecenja na sipku dodajem do negdje 35kg za sad, radim pressu tu sam na 50kg, radim iskorak sa bucicama, radim iskorak sa jednom nogom unazad podignutom na klupicu, radim sa klupicom jednom nogom stanem i dizem se i mijenjam noge tako, radim na prostirci vjezbe neke klececi dizuci nogu unazad i tako bas kombinujem vjezbe te..nekad i sprava za stojeci gluteus...Noge sam npr radila u pon, planiram u sub, ove dane izmedju sam prsa i biceps, kardio, danas ledja i triceps..sutra pauzu mislim napraviti...
Sto se tice hrane npr. danas sam doruckovala kuhana jaja 3 nisam odvajala zumanjak i kravljeg sira, i jednu narandzu, poslije podne sam pilecih prsa jela u 2 navrata i jos jednom musli sa mlijekom... Ono sto planiram kupiti je zob za zobenu kasu sa wheyom koji isto planiram kupiti...eto nadam se da ima dosta informacija...ono sto je glavno da nikako ne pijem gazirana pica, sokove opcenito, samo vodu nastojim, ne jedem grickalice, ne jedem kruh bijeli tj. kupovni koji je pun aditiva, ali vec onaj od cjelovitih zitarica da (bas moram to sve za vikend obnoviti)...Imala sam 60kg vec sam 2kg izgubila...nemam stomaka toliko ravan je on al pitam se koliko ce mi trebati da salo nestane da trbusnjaci se prikazu iole haha, ali radit cu ih pa desit ce se i to :D

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2014 at 21:59
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Mett, otkad si ti protiv split programa? Tongue

Ne bih se složila sa nekim napisanim stvarima, sorry Wink Kad bi svi čekali da naprave 10 zgibova i 20 sklekova prije nego se uhvate treninga s opterećenjem o kojem govorimo, teretane bi bile prazne, a ljudi u još gorem stanju nego što jesu ;) 

Tu bi se opet dalo filozofirat o tome od čega treba krenut i na čemu treba radit, i o formi i o pronalaženju te rješavanju slabih strana kod svakog pojednica i sve je to bitno na početku i zaobilaženje dobrog početka može dovesti do ozljeda ili neadekvatnog treninga u najmanjem slučaju ali da skratimo priču......Leopardice, dobrodošla i jelovnik na sunce, bar 3 dana zaredom Wink

A možeš nam i malo detaljnije opisati svoj trening Smile








Nisam napisao da sam protiv split treninga... nego da mi niej za početnike... jbga ja sam izrazio svoje mišljenje... i ostajem pri svojoj filozofiji :)

Niti vidim da iko treba dirati utege dok prvo ne nauči kontrolirati vježbe i savladati sa tijelom... po meni nema smisla dirati benchako ne možeš napraviti 10 sklekova i više da se ne umoriš..ili 15 propadanja bez da se en umoriš...što imaš se hvatati za utege? ako nemaš osnovni balans?

Smješno

Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Leopardica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leopardica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 11:17
Aaa neda mi covjek vjezbati Tongue

Pa radila sam ja i sklekova kad sam privikavala se pripremala, na klupicu skok pa onda sklek i tako te vjezbe skoro svaki dan...a sad sto sam presla na dizanje utega ne znaci da dizem na bendzu 80kg nego samo pocela dizat sipku tj. da pocnem vec nesto konkretno raditi....trazi mi tijelo i dusa LOL

Nije mi smijesno cak sto vise prija Wink
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 12:24
Mett, nisam split spomenula zbog početnika (jer se i ja slažem da bi bilo dobro krenuti sa treningom cijelog tijela na početku, i ne samo na početku) nego zbog toga što si i ti to radio kao početnik. Ne?

A što se tiče toga što prvo, utezi ili bodyweight, ja ću tu ostati pri svojoj filozofiji, a to je da sve ima svoje mjesto i da će kvalitetan program treninga utezima ojačati ono što je potrebno da se i bodyweigh vježbice odrade bez problema i pravilno. Ne samo ojačati nego i pomoći u tome da se osoba razvija ravnomjerno i da nađe vježbe prilagođene sebi.  Kontrola, balans i sve drugo što treba ..može krenuti i od šipke i bučica. Ja znam koliko sam napredovala u sklekovima radeći potiske. 

Uostalom, masa ljudi niti ne zna pravilno odraditi sklekove, a o zgibovima i čučnjevima da ne govorim. Tako da i te selfmade prakse doma mogu biti štetnije nego da se upišu negdje i rade pod stručnim vodstvom. 



Leopardice, nikako da izvučemo od tebe konkretna 3 jelovnika od a do ž :))) Ovako nabrojeno može izgledati ok ali kad se stvari poslože po redu često zna ispasti zbrklja živa ;)

Možda jedeš premalo, možda jedeš previše, možda treba malo presložiti te obroke, a možda se jednostavno trebaš strpiti još malo ;)











"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Leopardica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leopardica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 13:58
Ne zurim ja nigdje, savjeta sam dosta dobila sta me zanimalo, na forumu tek ima temi i svega...sad je na tome da se hranim zdravo i redovno treniram...rezultata ce biti, a vec ih i ima Approve

Vi ste svi vaki Thumbs Up Wink
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 14:28
Hug  Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 15:02
eeee pa zbog ovoga što si napisala baš to pišem 
Uostalom, masa ljudi niti ne zna pravilno odraditi sklekove, a o zgibovima i čučnjevima da ne govorim. Tako da i te selfmade prakse doma mogu biti štetnije nego da se upišu negdje i rade pod stručnim vodstvom. 

Ali po meni ne možeš prije puzanja prohodati.... 



Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.