New Posts New Posts RSS Feed - (Početnik)Mršavljenje i teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

(Početnik)Mršavljenje i teretana

 Post Reply Post Reply Page  123 10>
Author
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: (Početnik)Mršavljenje i teretana
    Posted: 09 Sijecanj 2015 at 04:19
Pozdrav, prije par dana sam krenuo u teretanu sa ciljem da povecam misicnu masu.
Visok sam 1,78 i tezak 83kg tako da planiram smrsati nekoliko kilograma.
Dnevna ishrana:
Dorucak - Tuna u biljnom ulju(koje iscijedim) 115gr i 2 parceta integralnog hljeba.
Uzina(2-3h prije treninga) - Jabuka
Rucak(2-3h poslije treninga) - Riza sa piletinom i parce int hljeba
Uzina - Banana ili jabuka
Vecera - Male kolicine rize i piletine i parce int hljeba
Takodje, 2 sata prije spavanja pojedem jabuku.

Svaki trening je u trajanju minimalno 1h, sa intenzivnim radom.

Moj cilj je imati vidljive trbusne misice i misicnu masu.

Pitanja: Da li uzimam previse kalorija i da li trebam promijeniti nesto?
Svaki savjet je dobrodošao, unaprijed hvala!
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2015 at 10:31
Pozdrav :)
Ja ti ne mogu dati neke stručne savjete,samo čini mi se da ima dosta uh, i da bi u međuobroke mogao ubaciti recimo nekakve orašaste plodove, sir, jogurt..
I prije spavanja isto jabuku da izbaciš, a staviš neke masti ili proteine recimo..
Za količine hrane ne znam, to pokušaj barem okvirno sam izračunati i odredi koliko kcal bi trebao jesti.
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2015 at 01:38
Kupio sam orah, grožđice i neke musli kao pahuljice.
Jabuku prije spavanja sam izbacio, međutim ovako mi se dešava sada..
Naveče kasno zaspim, ustanem tek oko 12h(podne) i jedem oko 13h, nakon toga odmah uzmem bananu i oko 16:30 pojedem jabuku, u 18 idem na trening..Nakon treninga izadjem u grad i dodjem kuci oko 22h ili kasnije..
Da li nakon toga mogu da uzimam nesto? Npr. veceras sam morao pojesti oko 50g tune.. Molim pomoc/savjete, ne shvatam zasto niko ne odgovara!?
Back to Top
anel89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2014
Location: xxxx
Status: Offline
Points: 110
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anel89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2015 at 03:26
ja sam ovdje mozda i najmanje strucan za ovo al eto ja mislim da tu jabuku ne bi trebao izbaciti , bolje je smanjiti parce hljeba ako vec hoces smanjit UH,nego ih smanjivati preko jabuke ... jabuka dokazano dobra za probavu i sluznicu zeluca.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2015 at 07:59
Pa bolje pojest jabuku ujutro, ne izbacujes je, a pojedes kad je pametnije. Uz to za probavu jedi dosta lisnatog povrca i zitarica (grah,jecam,leca..). I svakako nemoj jesti te musli jer su uglavnom prepucne nepotrebnih secera, uzmi zobene koje takodjer dobro utjecu na probavu :), i jedi ih s mlijekom,jogurtom, dodaj u to npr ribanu jabuku,bananu,cimet,orasaste,crnu cokoladu, ovisi sto ti odgovara.. Imas recepte po forumu, da ne pisem sada sve....voce bilo bi bolje da jedes kroz jutro, a za popodnevni medjuobrok orasasti plodovi ili nekakav sir,jogurt, tuna,piletina...uglavnom ne bas uh, osim naravno ako nema izbora, pa bolje pojedes ista, nego se izgladljivati
Nakon treninga mislim da bi pozeljno bilo nekako cim prije uzeti neke proteine i uh valjda, uglavnom svi uzimaju whey..
Neka odgovori neko sa vise iskustva :)
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2015 at 09:04
Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

Pozdrav, prije par dana sam krenuo u teretanu sa ciljem da povecam misicnu masu.
Visok sam 1,78 i tezak 83kg tako da planiram smrsati nekoliko kilograma.
Dnevna ishrana:
Dorucak - Tuna u biljnom ulju(koje iscijedim) 115gr i 2 parceta integralnog hljeba.
Uzina(2-3h prije treninga) - Jabuka
Rucak(2-3h poslije treninga) - Riza sa piletinom i parce int hljeba
Uzina - Banana ili jabuka
Vecera - Male kolicine rize i piletine i parce int hljeba
Takodje, 2 sata prije spavanja pojedem jabuku.

Svaki trening je u trajanju minimalno 1h, sa intenzivnim radom.

Moj cilj je imati vidljive trbusne misice i misicnu masu.

Pitanja: Da li uzimam previse kalorija i da li trebam promijeniti nesto?
Svaki savjet je dobrodošao, unaprijed hvala!

Pozdrav Wink

PreWM (obrok prije treninga) se uzima 1-1 ipo sat prije treninga, a ne 2-3 sata i to još samo jabuka, tu griješiš. Da bi obavio dobar trening tijelo mora imati energiju, a to ćeš postići tako da 1-1 ipo sat prije treninga pojedeš obrok sa složenim ugljikohidratima i proteinima (komad mesa, ne brzoapsorbirajući proteini kao whey). 

Također obrok nakon treninga najbolje je uzeti u vremenu do 60 min od završetka treninga (ugljikohidrati i proteini). Ako koristiš suplemente onda odmah poslije treninga u vremenu do 10 min popij whey+dekstrozu, i za 30-40 min opet složene ugljikohidrate i proteine (meso) kao i u PreWM.

Izbjegavaj masti prije i poslije treninga jer usporavaju apsorpciju. Njih možeš uzimati u ostalim obrocima tijekom dana, najbolje predvečer.

Što se tiče kalorija izračunaj svoj BMR i TDEE i radi deficit ili suficit (ovisno što želiš postići) od 500 kcal od TDEE-a. U vezi ovoga dobivanja mišićne mase i vidljivosti trbušnjaka ima razlika. Ako želiš vidljive trbušne moraš smršavit (smanjiti % bf-a) i trebaš biti u deficitu, a ako želiš dobiti ozbiljniju mišićnu masu moraš biti u suficitu tako da ti to ne ide zajedno, jedino ako si početnik.

Eto nadam se da sam ti pomogao Smile
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2015 at 09:14
Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

Kupio sam orah, grožđice i neke musli kao pahuljice.
Jabuku prije spavanja sam izbacio, međutim ovako mi se dešava sada..
Naveče kasno zaspim, ustanem tek oko 12h(podne) i jedem oko 13h, nakon toga odmah uzmem bananu i oko 16:30 pojedem jabuku, u 18 idem na trening..Nakon treninga izadjem u grad i dodjem kuci oko 22h ili kasnije..
Da li nakon toga mogu da uzimam nesto? Npr. veceras sam morao pojesti oko 50g tune.. Molim pomoc/savjete, ne shvatam zasto niko ne odgovara!?

....mujke...na ovoliko kila...jednu jabuku, bananu,trening i još doći kući i nejestiBig smile....je za tvoj metabolizam nuklearni ratShocked...ono se pita šta se vani dešava...salo će ti dati na kapaljku jer unutra vlada teška panika a viruj mi da ti i mišiće lagano pretvara u šećer(katabolizam)Dead...da bi smršavija trebaš pojest svoj deficit (2300kcl) i tu više tribaju prevladavat  proteini i masti a manje UH...50%P 30%UH 20%M... čitam tvoj post i sitim se da sam ja nekad bija gori od tebeLOL...šta se tiče prehrane...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2015 at 02:59
Prvo da se zahvalim na ovako jasnom odgovoru
Sve to sam vec danas uradio, i uocio sam razliku u tome da se nisam osjecao slabo.
BMR - 1971, TDEE - 3400 i treba da radim deficit.
Procijenio sam dnevnu ishranu, to izgleda ovako:
Pileca prsa 250-300g, tuna(konzervirana u biljnom ulju) 115g, integralni hljeb 100g, riza(kuhana) 200g, banana/jabuka, mix grozdjice, badem, orah 150-200g.
Sto se tice mrsavljenja i bf, na tome vec radim sa ishranom i intenzivnim treningom..
Da, pocetnik sam(nazalost) i da li da prvo radim na misicnoj masi ili se posvetim trbusnim.. Moze li to kombinovano da se radi i kako?
Jos jedno pitanje samo, da li da pocnem koristiti BCAA ili twinlab whey?
Fortitudo, ocekujem tvoj odgovor
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2015 at 15:17
Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

Prvo da se zahvalim na ovako jasnom odgovoru
Sve to sam vec danas uradio, i uocio sam razliku u tome da se nisam osjecao slabo.
BMR - 1971, TDEE - 3400 i treba da radim deficit.
Procijenio sam dnevnu ishranu, to izgleda ovako:
Pileca prsa 250-300g, tuna(konzervirana u biljnom ulju) 115g, integralni hljeb 100g, riza(kuhana) 200g, banana/jabuka, mix grozdjice, badem, orah 150-200g.
Sto se tice mrsavljenja i bf, na tome vec radim sa ishranom i intenzivnim treningom..
Da, pocetnik sam(nazalost) i da li da prvo radim na misicnoj masi ili se posvetim trbusnim.. Moze li to kombinovano da se radi i kako?
Jos jedno pitanje samo, da li da pocnem koristiti BCAA ili twinlab whey?
Fortitudo, ocekujem tvoj odgovor

Nisi se osjećao slabo jer si tijelo opskrbio energijom pa onda išao na trening i to je dobro. Tako si u stanju napraviti što bolji trening i uz to sprječavaš katabolizam, a pospješuješ anabolizam. Poslije treninga su mišići toliko "gladni" da "žderu" sve što im ponudiš, stoga se nemoj bojati da će obrok poslije treninga otići u salo. Samo tako nastavi. Radi deficit 500 kcal od TDEE, znači ako si izračunao da ti je TDEE 3400 kcal uzmi oko 2800-2900 kcal dnevno. 

Ove namirnice su dobro izabrane samo mi se čini da na ovim količinama koje si napisao ne možeš doći do 2800 kcal. Bilo bi dobro još malo povećati količine i ako financijski možeš ubaciti i posni sir naročito navečer prije spavanja (spori proteini omogućavaju da se tvoje tijelo (mišići) opskrbljivaju cijelu noć (dobar dio noći), a uz to ima skroz malo ugljikohidrata).

Pomoglo bi kada bi napisao detaljan plan prehrane (što od ovoga jedeš ujutro, ručak, navečer, poslije treninga, međuobroci..) tako da bi mogli bolje vidjeti tvoj unos nutrijenata tijekom dana, također i koliko obroka jedeš dnevno?

Ovo što sam ti zacrvenio gore u citatu mislim da ne bi trebala biti ova riječ u zagradama. To što si početnik je u neku ruku i dobro jer si u stanju neko kratko vrijeme  trošiti salo i istovremeno dobivati mišiće. Ali to je samo neko vrijeme dok je organizam još "zbunjen". To vrijeme moraš što bolje iskoristiti. 

Što se tiče toga s čime prvo početi, masom ili definicijom, smatram da je najbolje prvo malo smršaviti do 13-15% bf-a i onda krenuti na kvalitetnu masu i opet kad dođeš do 15-18% prijeći na definiciju i tako raditi cikluse. Ali kako si ti početnik s tim se trenutno ne moraš zamarati jer si u stanju, kako sam gore već napisao, neko kratko vrijeme i gubiti salo i dobivati mišićnu masu.

U vezi pitanja sa suplementima koje si postavio, smatram da ako imaš novca, mogućnosti i želiš kupiti neke suplemente bolje bi ti bilo da kupiš Whey (imaš od MyProteina impact whey koncentrat, savršen omjer uloženo/dobiveno) i dekstrozu (možeš također od Myproteina ili u DM-a imaš pola kile za 11 kn). To su ti po mome mišljenju dva osnovna suplementa (prije BCAA, glutamina, kreatina...) i njih bi uzimao neposredno poslije treninga kao PWM. Ali također moraš znati da je prehrana uvijek na prvom mjestu, a suplementi su dodatak prehrani. S lošom prehranom da koristiš ne znam kakve i koliko suplemenata svejedno nećeš imati napredak. Wink

Eto, napiši detaljno kada koji obrok uzimaš i od čega se sastoji taj obrok, također napiši i koji program treninga radiš pa ćemo moći još dublje i detaljnije provjeriti stanje. Sorry na malo dužem postu, ali nisam mogao kraće. Tongue


Edited by Fortitudo - 12 Sijecanj 2015 at 15:22
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2015 at 16:58
Hvala na ovako kratkom odgovoru
Što se tiče TDEEa, ja sam pogriješio i uzeo sam BMR(1971) i po njemu računao/određivao ishranu.
Što se tiče posnog sira, pokušao sam sa Dukatelom ali mi se ne sviđa, povraća mi se od tog. Takođe, posni sir..koji da kupim, količina i na koliko sati prije spavanja da pojedem?
Detaljan plan prehrane:
Doručak - Tuna u kunzerviranom biljnom ulju 115g, šnita integralnog hljeba
Međuobrok - Banana
Ručak(1h, 15 min prije treninga) - Pileća prsa 100-150g, šnita integralnog hljeba ili riža umjesto hljeba
Trening(više od 60 minuta) - Voda
Međuobrok(odmah nakon treninga) - Banana i orašasti plodovi 120g
Večera(4h prije spavanja) - Kuhana riža sa pilećim batacima 300g

Da li je ovo dovoljno da smršam?
U međuobroke nekada ubacim Jogobellu light, je li uredu to?
Jabuke su mnogo jeftinije od banani, da li da ih uzimam?

Trening radim svaki dan u sedmici, s tim što petkom i ponedjeljkom radim samo noge(traka 25min, steper 10 min, zadnja i prednja loša, iskorak.

Suplementi, novac imam ali sad ne previše, npr. mogao bih uzeti neki protein do 20,25eura maksimalno..
Ako možeš da mi preporučiš neki takav, izvoli



Edited by Mujjke - 12 Sijecanj 2015 at 16:58
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2015 at 20:00
Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

Prvo da se zahvalim na ovako jasnom odgovoru
Sve to sam vec danas uradio, i uocio sam razliku u tome da se nisam osjecao slabo.
BMR - 1971, TDEE - 3400 i treba da radim deficit.
Procijenio sam dnevnu ishranu, to izgleda ovako:
Pileca prsa 250-300g, tuna(konzervirana u biljnom ulju) 115g, integralni hljeb 100g, riza(kuhana) 200g, banana/jabuka, mix grozdjice, badem, orah 150-200g.
Sto se tice mrsavljenja i bf, na tome vec radim sa ishranom i intenzivnim treningom..
Da, pocetnik sam(nazalost) i da li da prvo radim na misicnoj masi ili se posvetim trbusnim.. Moze li to kombinovano da se radi i kako?
Jos jedno pitanje samo, da li da pocnem koristiti BCAA ili twinlab whey?
Fortitudo, ocekujem tvoj odgovor

...mujke tih 3500 kcl šta si izračuna je za ekstreman fizički rad + treningBig smile ....ako si bauštelac i još treniraš to je to ...ako samo treniraš onda ti je TDEE 2800 a deficit 2300 ... mujke imaš kakvog idola kakav želiš biti?...tarzan......brad pitt(troya)...ryan reynolds(blade)...vin dizelBig smile...

iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2015 at 23:06
Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

Hvala na ovako kratkom odgovoru
Što se tiče TDEEa, ja sam pogriješio i uzeo sam BMR(1971) i po njemu računao/određivao ishranu.
Što se tiče posnog sira, pokušao sam sa Dukatelom ali mi se ne sviđa, povraća mi se od tog. Takođe, posni sir..koji da kupim, količina i na koliko sati prije spavanja da pojedem?
Detaljan plan prehrane:
Doručak - Tuna u kunzerviranom biljnom ulju 115g, šnita integralnog hljeba
Međuobrok - Banana
Ručak(1h, 15 min prije treninga) - Pileća prsa 100-150g, šnita integralnog hljeba ili riža umjesto hljeba
Trening(više od 60 minuta) - Voda
Međuobrok(odmah nakon treninga) - Banana i orašasti plodovi 120g
Večera(4h prije spavanja) - Kuhana riža sa pilećim batacima 300g


Da li je ovo dovoljno da smršam?
U međuobroke nekada ubacim Jogobellu light, je li uredu to?
Jabuke su mnogo jeftinije od banani, da li da ih uzimam?

Trening radim svaki dan u sedmici, s tim što petkom i ponedjeljkom radim samo noge(traka 25min, steper 10 min, zadnja i prednja loša, iskorak.

Suplementi, novac imam ali sad ne previše, npr. mogao bih uzeti neki protein do 20,25eura maksimalno..
Ako možeš da mi preporučiš neki takav, izvoli


Probaj posni sir Milbona. Imaš ga kupiti u Lidlu pola kile za 11 kn. Meni je savršen i stvarno je dosta drugačiji od ostalih posnih sireva. Posni sir možeš koristiti tijekom cijeloga dana (osim odmah poslije treninga), ali je definitivno najbolje vrijeme prije spavanja. Uzmeš oko 250 g neposredno prije spavanja (pola ure) i ideš leći, a on dobar dio noći opskrbljiva tvoje tijelo (mišiće) proteinima.

Prehranu si dobro počeo ali si malo zabrljao kod ovoga drugoga međuobroka tj. obroka poslije treninga (zacrvenia sam ti). U tome obroku fale ti proteini, a i ugljikohidrati (nije dovoljno ugljikohidrata u 1 banani). Radije u taj obrok stavi ovo od večere (kuhanu rižu sa pilećim batacima 300g), a ove orašaste plodove 120g za večeru + posni sir ako možeš uzimati.

Jogobella light je uredu ako se nekada dogodi. Ipak ne valja često. Što se tiče jabuka svako voće je dobrodošlo.

Druga stvar, ovo je definitivno previše treninga. Treniranje svih 7 dana u tjednu će ti donijeti više štete nego koristi. Mišići rastu dok se tijelo odmara (dakle poslije treninga, ne za vrijeme treninga), stoga ako im ne pružiš adekvatan odmor neće biti uspjeha jer nemaju vremena za razvijanje i oporavak. 

Savjetujem ti 3x tjedno trening s utezima, najbolje dok si na definiciji full body program (razmak između treninga min. 48 sati). U dane kada ne treniraš s utezima možeš odraditi HIIT (također 48 sati između dva HIIT-a). Ak imaš volje ujutro lagani cardio 60-70% max HR-a. Obavezno neka ti barem jedan dan u tjednu bude potpuno slobodan i dobro se odmori.

U vezi suplemenata, ako odlučiš kupiti, imaš u ovom web shopu. Evo linkovi.

Možeš kupiti whey bez okusa 
https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini/Myprotein-Impact-Whey-Protein-bez-okusa-1kg.aspx

ili dodati 10 kn i kupiti s okusom
https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini/Myprotein-Impact-Whey-Protein-1kg.aspx

Ovo su pakovanja na linku od 1 kg, ako imaš više love onda kupi ona pakovanja od 2,5 ili 5 kg (u startu te izađe skuplje, ali kad na kraju zbrojiš količinu jeftinije je).

U 1 kg imaš 40 mjerica (dovoljno za 40 treninga, što ti je više od mjesec dana). Uz to uzmi u DM-a ili Muillera dekstrozu (grožđani šećer), imaš 500 g za 11 kn. Dakle za 20-25 eura mjesečno mogao bi se dobro opskrbiti.

Eto to je za sada sve, ako imaš još pitanja pitaj Smile

Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2015 at 23:08
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

Prvo da se zahvalim na ovako jasnom odgovoru
Sve to sam vec danas uradio, i uocio sam razliku u tome da se nisam osjecao slabo.
BMR - 1971, TDEE - 3400 i treba da radim deficit.
Procijenio sam dnevnu ishranu, to izgleda ovako:
Pileca prsa 250-300g, tuna(konzervirana u biljnom ulju) 115g, integralni hljeb 100g, riza(kuhana) 200g, banana/jabuka, mix grozdjice, badem, orah 150-200g.
Sto se tice mrsavljenja i bf, na tome vec radim sa ishranom i intenzivnim treningom..
Da, pocetnik sam(nazalost) i da li da prvo radim na misicnoj masi ili se posvetim trbusnim.. Moze li to kombinovano da se radi i kako?
Jos jedno pitanje samo, da li da pocnem koristiti BCAA ili twinlab whey?
Fortitudo, ocekujem tvoj odgovor

...mujke tih 3500 kcl šta si izračuna je za ekstreman fizički rad + treningBig smile ....ako si bauštelac i još treniraš to je to ...ako samo treniraš onda ti je TDEE 2800 a deficit 2300 ... mujke imaš kakvog idola kakav želiš biti?...tarzan......brad pitt(troya)...ryan reynolds(blade)...vin dizelBig smile...


To je i meni bilo čudno kad sam vidio, ali mislim tko zna, možda je lik stvarno toliko aktivan pa mi je bolje da šutim LOL LOL 

Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2015 at 01:08
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

...mujke tih 3500 kcl šta si izračuna je za ekstreman fizički rad + treningBig smile ....ako si bauštelac i još treniraš to je to ...ako samo treniraš onda ti je TDEE 2800 a deficit 2300 ... mujke imaš kakvog idola kakav želiš biti?...tarzan......brad pitt(troya)...ryan reynolds(blade)...vin dizelBig smile...


Ovo mi uopšte nije smiješno.
Početnik sam, na TDEE kalkulatoru u koloni ''nivo aktivnosti'' sam označio ovu vrstu ->Veoma Aktivan (Teže vežbe/sport 6-7 dana/ned), zbog toga što svaki dan treniram preko 60 minuta!
Ako nemaš nešto pametno preporučiti, molim ne javljaj se.

Fortitudo, možda se jesam preračunao u tom TDEEu ali sam obilježio ono kako i jeste, a to je da svaki dan treniram preko 60 minuta.
Dakle, dolazimo do toga da nisam dobro izračunao TDEE..???
Što se tiče posnog sira Milbona, iz BiH sam i u mom gradu nema Lidl

Prehranu za sinoć sam uradio ovako: Odmah nakon treninga grožđice, banana, badem i orah i 45 min nakon treninga pileca prsa 250g sam uzeo.
Kasnije, tj.sada nisam ništa još jeo, jednostavno strah me debljanja .

Kupio sam datulu/hurmu, kada nju da jedem i koju kolicinu?

Za treninge ne znam da li ću uspjeti to, jer već sam navikao na njih i osjećat ću se prazno
Pokušat ću sedmično 2 dana izdvojiti bez treninga,npr. srijeda i subota, mislim da bi to bilo idealno..

Edited by Mujjke - 13 Sijecanj 2015 at 01:13
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2015 at 20:34
Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

...mujke tih 3500 kcl šta si izračuna je za ekstreman fizički rad + treningBig smile ....ako si bauštelac i još treniraš to je to ...ako samo treniraš onda ti je TDEE 2800 a deficit 2300 ... mujke imaš kakvog idola kakav želiš biti?...tarzan......brad pitt(troya)...ryan reynolds(blade)...vin dizelBig smile...


Ovo mi uopšte nije smiješno.
Početnik sam, na TDEE kalkulatoru u koloni ''nivo aktivnosti'' sam označio ovu vrstu ->Veoma Aktivan (Teže vežbe/sport 6-7 dana/ned), zbog toga što svaki dan treniram preko 60 minuta!
Ako nemaš nešto pametno preporučiti, molim ne javljaj se.

Fortitudo, možda se jesam preračunao u tom TDEEu ali sam obilježio ono kako i jeste, a to je da svaki dan treniram preko 60 minuta.
Dakle, dolazimo do toga da nisam dobro izračunao TDEE..???
Što se tiče posnog sira Milbona, iz BiH sam i u mom gradu nema Lidl

Prehranu za sinoć sam uradio ovako: Odmah nakon treninga grožđice, banana, badem i orah i 45 min nakon treninga pileca prsa 250g sam uzeo.
Kasnije, tj.sada nisam ništa još jeo, jednostavno strah me debljanja .

Kupio sam datulu/hurmu, kada nju da jedem i koju kolicinu?

Za treninge ne znam da li ću uspjeti to, jer već sam navikao na njih i osjećat ću se prazno
Pokušat ću sedmično 2 dana izdvojiti bez treninga,npr. srijeda i subota, mislim da bi to bilo idealno..

Nepotrebno je, čak bi mogao i reći da se ne preporučuje raditi trening toliko. 60 min aktivnog i dobrog treninga je sasvim dovoljno, naročito za početnike. Poslije 60 min razina testosterona drastično pada, dok se razina kortizola podiže, a pritom dolazi i do razgradnje mišića.

Orah i badem izbaci iz ovoga obroka jer imaju masti što ti poslije treninga nije poželjno kako sam već rekao. Dobro nije opet tolika količina da će baš toliko usporiti apsorpciju, ali stvarno nije potrebno, radije ih ostavi za navečer.

Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2015 at 21:46
Ja bi pak suprotno rekao. Ne opterečuj se time što ti trening traje duže od 60 minuta, to su takve banalne stvari, totalno neprimjetne u krajnjem rezultatu jednog početnika, nekog tko nije ni blizu savršenstvu tijela da bi takvi detalji radili golim okom vidljivu razliku. Vjerojatno nikada neces ni doci do te razine da bi trebao znati i paziti na 100 pravila fitnessa.
osobno nisma nikada vidio nikoga tko je katabolirao i propao zbog dužeg treninga , čak što više, toliko puta gledam ljude kako treniraju i rade upravo onako kako kako bi fitness pravilima (koja  često nemaju nikakve veze sa realnoscu u stvarnom zivotu, van laboratorijskih uvjeta i mjerenja ) bilo proglašeno loše, a izgledaju daleko bolje nego 99% populacije u teretanama. O motoričkim spsosbostima i funkcionalnosti tijela necu niti govoriti. Ne treba otici dalje od lokalnog sportskog kluba  , ne profesionalnog da vidimo treninge koji nerjetko traju i po 90 i vise minuta, intenzitetom dalko iznad onog koji ce 99% ljudi u teretani odraditi i veca ucestalost treninga istog (velikog) intenziteta i trajanja. Mimo svih pravila prvo snaga, pa hiit i sl.....sumnjam da cete naici na nikakve ,ispijene katabolirane tipove. Dok god se ne pretjeruje u nekim deficitima i rade gluposti poput namjernog izgladnjivanja radi sto brzeg skidanja kg cisto sumnjam da mozemo govoriti o nekom kaatabolizmu.
Treniraj redovno, bar 4x tjedno , idealno 5x , sredi malo prehranu da ne jedes toliko gluposti, smanji malo porcije i ne brini dal bi morao kombinirati  badem sa sirom ili uzeti par grama ovog i onog da bi zadovoljio neku kombinaciju ukoliko bas nemas fetish sve vagati, mjeriti i robovati tome.........za to ima vremena puno kasnije kad ce trebati ipak malo vise detalja
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.