New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pitanje
    Posted: 25 Ožujak 2016 at 17:34
Pozdrav svima koliko vas god ima :D

Znaci evo doslo je to vrijeme di ti je pun k sala sto imas na sebi lol. Osjetim si trbusne, onako malo sam se i razvijo i u ostatku tijela i sve to, ali masti mi prekrivaju trbuh i iritirame jako. Zelim se ogulit do ljeta i onda lijepo na jesen na pravu masu i to je to. Sad ja i trener iz teretane smo mi izracunali koliko bi trebao UH, masti, proteina i kcal. 260UH, 54 masti, 157g proteina i 2200 kalorija. Sad dali bi nekom bio problem kad bi mi dao neki prikaz prehrane tokom dana po ovim podatcima? Ili dao neku ideju bilo sto. Hvala unaprijed.
Back to Top
justhard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote justhard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2016 at 19:21
pozz
eo ovako ako te zanima da se prvo rjesis sala,moje ti je savjet da se drzis 3 stvari:-prehrana
       -trening
       -odmor
sto se tice PREHRANE:jedi minimalno 3 puta dnevno,dorucak zapocni s : jajima,sir posni,povrce(po izboru),ručak:pileca prsa (broj 1) besz masti,crveno meso,junetina,povrce
večera:tuna (komadi) povrce ili vocna salata
ZNACI BEZ ZASICENIH UGLJIKOHIDRATA,IZBACI APSOLUTNO TJESTENINU I KRUH TO OBAVEZNO,rizu 1 tjedno (ne vise ) krumpir kuhani(2 tjedno) i normalno nikakve SOKOVE ČIPSEVE GRICKALICE, SLATKO MOZES JEDINO U KAVU AKO PIJES,ALKOHOL JEDNOM TJEDNOM OK ( ALI BOLJE BEZ TOGA,ZATO JER TJELO DEHIDRIRA I DOBIJA MASNOCE OD ALKOHOLA)
TRENING:MINIMALNO 5 DANA U TJEDNU FIZICKU AKTIVNOST,AKO NE TERETANA I DIZANJE TEGOVA,1H TRCANJA ILI HODANJA 5 H
ODMOR:poslje svega toga odspavati minimalno 9 sati da se misici odmore
rezultati su vidiljivi nakon 3 mjeseca ali da se drze plana bez krsenja.
eto ovo ti je moj prijedlog i usput ovoga sam se ja drzo i nakon 3 mjeseca sam skinuo 20 kg hodanjem,trcanjem i prehranom toliko od mene poz
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2016 at 19:36
Originally posted by justhard justhard wrote:

pozz
eo ovako ako te zanima da se prvo rjesis sala,moje ti je savjet da se drzis 3 stvari:-prehrana
       -trening
       -odmor 
sto se tice PREHRANE:jedi minimalno 3 puta dnevno,dorucak zapocni s : jajima,sir posni,povrce(po izboru),ručak:pileca prsa (broj 1) besz masti,crveno meso,junetina,povrce
večera:tuna (komadi) povrce ili vocna salata 
ZNACI BEZ ZASICENIH UGLJIKOHIDRATA,IZBACI APSOLUTNO TJESTENINU I KRUH TO OBAVEZNO,rizu 1 tjedno (ne vise ) krumpir kuhani(2 tjedno) i normalno nikakve SOKOVE ČIPSEVE GRICKALICE, SLATKO MOZES JEDINO U KAVU AKO PIJES,ALKOHOL JEDNOM TJEDNOM OK ( ALI BOLJE BEZ TOGA,ZATO JER TJELO DEHIDRIRA I DOBIJA MASNOCE OD ALKOHOLA)
TRENING:MINIMALNO 5 DANA U TJEDNU FIZICKU AKTIVNOST,AKO NE TERETANA I DIZANJE TEGOVA,1H TRCANJA ILI HODANJA 5 H 
ODMOR:poslje svega toga odspavati minimalno 9 sati da se misici odmore
rezultati su vidiljivi nakon 3 mjeseca ali da se drze plana bez krsenja.
eto ovo ti je moj prijedlog i usput ovoga sam se ja drzo i nakon 3 mjeseca sam skinuo 20 kg hodanjem,trcanjem i prehranom toliko od mene poz

Zasiceni Ugljikohidrati?
3 obroka?
Izbacit tjesteninu, kruh? Secer samo u kavu? Itd. Itd.
Ako nisi troler, onda zaista ne znam odkuda ti ove informacije, koje su kolale svijetom dok valjda internet nije postojao...

Doktor21;
Koliko si visok, tezak i koliki je bf.?
Ako ti je trener odredio makrose, zasto ti nije objasnio i kako da ih izracunas?
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2016 at 20:49
18 god, 178cm visina i 72kg. Bodyfat ne znam, ali reko bi negdje oko 17% mozda? Nisam siguran imam malo, ali dosta da me zivcira. Ma bilo mi ga je malo neugodno vec zamarat pitanjima, pa sam mislio da nadjem ovako online rijesenje. U teretani sam 5/6 puta tjedno i ne radim nikakav cardio. 
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2016 at 21:07
Skini si app.
Myfitness pal. i tamo unosi sve sto jedes, 
ona ce racunat za tebe.

Iako smatram da je ovo previse kcal da bi uopce skidao salo.
No pokusaj pa vidi.
Na takvoj podlozi posto si pocetnik, vrlo vjeroj. je moguce neko vrijeme, 
paralelno rast i topit salo, kada se sve kockice oko treninga i prehrane posloze u hrpu,
i napravi maksimalno ozibljan pristup!

edit;
svaki post moram naknadno editirat, da bi maknuo nesto sto mi se pokazuje svaki put kad postam nesto, gore iznad posta. Cekam admina da vidim jel zna u cemu je probl. ConfusedBig smile


Edited by CeLe111 - 25 Ožujak 2016 at 21:11
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2016 at 21:09
Ne znam jeli to do mene, ali ne mogu vidjeti prvi dio tvog posta :(
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2016 at 21:16
Aha hvala ti :) Pa ne znam meni je ispalo 2500 kcal za odrzavanje, pa je 2200kcal kao 300 samo minus, valjda dovoljno za topit, a opet da ne smrsavim previse u ostalim dijelovim jer realno nisam debeo. Samo jos jedna stvar, koju hranu bi preporucio za jest? Koliko ugljikohidrat i masti jer cuo sam da njih treba sto manje za vrijeme rezanja. I koji su najbolji izvori proteina? Sorry na gnjavazi, ali eto kad sam vec otvorio temu, pa da pitam sto me zanima :)
Back to Top
justhard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote justhard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2016 at 23:24
profesore CeLe111:ja sam doktoru predlozio moj nacin ishrane i treninga,također sam napisao da sam na taj nacin izgubio 20 kg kroz 3 mj,ocito je da zeli smrsavit i istopit salo a ovo je jedan od boljih nacina
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2016 at 00:31
A gle ja ne znam koliko ja bi ja uopce i trebao smrsavit ako uzmemo u obzir da sam ja vec i ovako i onako mrsav. Ja sam vise skinny fat.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2016 at 08:35
Originally posted by Doktor21 Doktor21 wrote:

Aha hvala ti :) Pa ne znam meni je ispalo 2500 kcal za odrzavanje, pa je 2200kcal kao 300 samo minus, valjda dovoljno za topit, a opet da ne smrsavim previse u ostalim dijelovim jer realno nisam debeo. Samo jos jedna stvar, koju hranu bi preporucio za jest? Koliko ugljikohidrat i masti jer cuo sam da njih treba sto manje za vrijeme rezanja. I koji su najbolji izvori proteina? Sorry na gnjavazi, ali eto kad sam vec otvorio temu, pa da pitam sto me zanima :)

Brojevi na papiru veoma cesto se ne podudaraju sa onime u praksi.<br>Jer racunanje unosa kcal na principu visina_tezina je samo ugruba,dva na oko ista tijela mogu trosit razlicito kalorija,isto tako dva na oko potpuno drukcija tijela (mrsavac, i debeljuco) mogu se hranit jednako,jedan ce imat problem dobit kile, drugi ce imat problem skinut kile... Doduse u ovom slucaju vrlo vjeroj. pricamo o nekom obliku skinny fata, ali nebitno!Jednostavno treba krenut od nekuda, pratit sto se desava na odredenom unosu kcal i od toga dalje regulirat. 
Makronutrijente ti je trener odredio, kako si gore napisao, pa kreni po tome.UH; krumpir, riza, tjestenina, zobene, kruh, palenta, krumpir... itd.Prot; meso, riba, posni, whey. Masti; orasari, maslinovo, lanenovo, riblje ulje.Za ostale sitnice veoma lako ces nac informacije citajuc i guglajuc,jer vidim da jos ni sa osnovama ne raspolazes.Sve je mnogo mnogo puta vec pisao, samo se treba malo potrudit i potrazit. Smile
Originally posted by justhard justhard wrote:

profesore CeLe111:ja sam doktoru predlozio moj nacin ishrane i treninga,također sam napisao da sam na taj nacin izgubio 20 kg kroz 3 mj,ocito je da zeli smrsavit i istopit salo a ovo je jedan od boljih nacina

Naravno da si izgubio, izgubio si kakvih 20kg, i kada je to bilo?Da se razumijemo, i na; mjesecevim, jusnim, itd. dijetama ces izgubit kilograme, ako cemo se vodit brojkom na vagi. Smile"Gubljenje" je relativan pojam, jer ako je cilj gubitak broja na vagi, a ne ono sto vidimo u ogledalu, prica je poprilicno pojednostavljena.
Ako je primarno ono sto vidimo u ogledalu, a sekundarno ono na vagi, prica opet ide u drugom smjeru.Za mene, a vjerujem i ljude na ovom i slicnim forumima, "gubitak kg." je maksimalni gubitak sala, i max. ocuvanje neceg drugoga. A to na ovaj nacin koji si ti naveo nije potpuno osigurano!
I treca stvar, bez secera u kavi u istom vremenu izgubio bi moguce i 25kg. Smile

Edited by admin - 26 Ožujak 2016 at 12:49
Back to Top
justhard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote justhard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2016 at 13:19
CeLe111 ja kad sam mrsavio isao sam s ciljem da skinem salo,sto mi je uspjelo takvom prehranom i treningom,ali nisam imao nista misicne snage nego samo veliki gubitak kilograma zato sam predlozio svoj program,ako se zeli radit na misicnoj masi normalno je da mora sto vise ugljikohidrata unosit zbog energije ali to je druga prica...
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2016 at 14:46
....nekad se pitam šta to za nekoga znači da je smršavija?.....ono..od prasca dođeš do skinny fata...izgubiš dosta mišićne mase a kad dođeš na plažu i kad sidneš...LOL... onda ti se stvori 5-6 redi polu kobasica umisto trbušnih  a o cicama kako vise da ne govorim...i onda kad ulaziš u more žena dođe iza tebe i uvati te za donji dio leđa(love handless) i razvlači ih ka harmonikuLOL jer će inače upasti u more........eee kad se sitin svojih početaka....ma dobro je od ukusima se ne raspravlja...neko izgubi zube a osmijeh mu je ka slavonska ograda pa se smije od uva do uva  a za sebe misli da je neki macho men....
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2016 at 15:37
Originally posted by justhard justhard wrote:

CeLe111 ja kad sam mrsavio isao sam s ciljem da skinem salo,sto mi je uspjelo takvom prehranom i treningom,ali nisam imao nista misicne snage nego samo veliki gubitak kilograma zato sam predlozio svoj program,ako se zeli radit na misicnoj masi normalno je da mora sto vise ugljikohidrata unosit zbog energije ali to je druga prica...

Tema nije bila uopce rad na misicnoj masi, nego ocuvanje iste tokom dijete i maksimalan fokus na gubljenje "sala".

Mene interesira koliko kilograma si vratio od zavrsetka te dijete?
I jel bi bio voljan podjelit sa nama svoju transformaciju da vidimo kako kazes tvoj uspjesan primjer topljenja masti.

Na meni, iskreno jedan posve strani pristup...
Pa ako radi i funkcionira, zasto ne na dobrom primjeru naucit nesto novo. Wink

Poz.


Edited by CeLe111 - 26 Ožujak 2016 at 15:44
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2016 at 15:37
A sto kazete na to da ignoriram to salo sto imam, pa da odem na neku masu 6 mjeseci, pa da razvijem ipak misice i onda da se gulim?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2016 at 15:48
@Doktor21

Objavi koju sliku da se vidi podloga kako doista izgledas, mislim da ce ti ovako tesko tko moc rec sto dalje.



Edited by CeLe111 - 26 Ožujak 2016 at 15:50
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Doktor21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doktor21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2016 at 16:10
Okay evo jedne http://imgur.com/u97bx9e
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.