New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje u vezi pudinga - masa!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje u vezi pudinga - masa!

 Post Reply Post Reply
Author
MegaMass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2016
Location: Hrv, St
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MegaMass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pitanje u vezi pudinga - masa!
    Posted: 23 Ožujak 2016 at 16:02
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje..
Puding (dolcela) okus vanilije, jagode.. slika - http://i.imgur.com/4HJrmtW.png , uopće nema šećera u sebi, sastav je sljedeći - slika - http://i.imgur.com/BoIqpwt.png

Zanima me, s mlijekom 0.5/0.9% mm i mjericom proteina skuhati ako je u pitanju masa ? Da li bi smio koristiti navedeni ponekad ili bolje ne ?  Bez ikakvog dodatka šećera.

Hvala svima.
Back to Top
Mata_Cro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mata_Cro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2016 at 22:13
Zasto ne?
Back to Top
MegaMass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2016
Location: Hrv, St
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MegaMass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2016 at 07:05
Hvala.. Čudno mi je da nisam vidio da netko napredniji uzima taj puding, na 100g ima 87g UH a 0g šećera.. A jedna vrećica pudinga je 37g.. Sviđa mi se što nema šećera u sebi, ubacit ću ga na svoj meni nekada ( uz mjericu wheya s mlijekom 0,5/0,9% mm )..Ako ima netko još kakvo svoje mišljenje za izreći, slobodno.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2016 at 07:27
Originally posted by MegaMass MegaMass wrote:

Hvala.. Čudno mi je da nisam vidio da netko napredniji uzima taj puding, na 100g ima 87g UH a 0g šećera.. A jedna vrećica pudinga je 37g.. Sviđa mi se što nema šećera u sebi, ubacit ću ga na svoj meni nekada ( uz mjericu wheya s mlijekom 0,5/0,9% mm )..Ako ima netko još kakvo svoje mišljenje za izreći, slobodno.


Ugljikohidrat u pudingu je modificirani kukuruzni škrob (gustin). Moraš skuhati inače budeš imao probavnih smetnji. Whey nemoj kuhati jer će se zgrudvati. Nisam siguran kako koje sladilo utječe na želatiniziranje škroba pri kuhanju (pr. ne možeš napraviti puding s medom umjesto šećera, neće se zgusniti), možda sukraloza ne bi bitno utjecala.

Jesi razmišljao o palenti? Isti ugljikohidrat, možeš praviti s vodom, može na sto načina, kako slatko tako i slano.
Back to Top
MegaMass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2016
Location: Hrv, St
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MegaMass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2016 at 07:41
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Originally posted by MegaMass MegaMass wrote:

Hvala.. Čudno mi je da nisam vidio da netko napredniji uzima taj puding, na 100g ima 87g UH a 0g šećera.. A jedna vrećica pudinga je 37g.. Sviđa mi se što nema šećera u sebi, ubacit ću ga na svoj meni nekada ( uz mjericu wheya s mlijekom 0,5/0,9% mm )..Ako ima netko još kakvo svoje mišljenje za izreći, slobodno.


Ugljikohidrat u pudingu je modificirani kukuruzni škrob (gustin). Moraš skuhati inače budeš imao probavnih smetnji. Whey nemoj kuhati jer će se zgrudvati. Nisam siguran kako koje sladilo utječe na želatiniziranje škroba pri kuhanju (pr. ne možeš napraviti puding s medom umjesto šećera, neće se zgusniti), možda sukraloza ne bi bitno utjecala.

Jesi razmišljao o palenti? Isti ugljikohidrat, možeš praviti s vodom, može na sto načina, kako slatko tako i slano.

Već mi je dosadio moj jelovnik.. Uvijek mi se vrti u krug (posni sir, tune, sardine, pileća prsa, pureća prsa, brokula, riža, tjestenina, jaja, zobene, pa i palenta itd...) uvijek isto samo skombinirano jedno s drugim pa sam mislio malo dodati nešto.. Puding sam mislio kuhati bez šećera, samo onako iz vrećice.





Edited by MegaMass - 24 Ožujak 2016 at 07:42
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2016 at 08:26
Stevia + Puding
Ili 
Natren + Puding 

Meni osobno se whey nije grudao, i ne gruda...
Doduse, vjeroj. ovisi o samom kvalitetu i proizvodacu istoga.



Edited by CeLe111 - 24 Ožujak 2016 at 08:28
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
MegaMass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2016
Location: Hrv, St
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MegaMass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2016 at 18:54
Prije sat vremena isprobano, odlično je.

Koristio sam mlijeko 0,9% mm (500ml), vrećica pudinga+1 i pol mjerica wheya (okus čokolade)..
Puding nije toliko loš, baš suprotno, mogao bi ga pojesti pun lonac, no moram imati granice.
Šećer nisam stavljao, ne igra ulogu šećer o gustoći pudinga..

Hvala svima na odgovorima ;)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.