New Posts New Posts RSS Feed - Mršavljenje, kako dalje ?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mršavljenje, kako dalje ?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Powerslave View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerslave Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mršavljenje, kako dalje ?
    Posted: 04 Lipanj 2014 at 13:35
Pozdrav svima,

ukratko, imam 28 god, 179cm, unazad dvije i pol godine smršavila sam 27 kg, nekom svojom dijetom, u jutro i navećer cornflakes u svim kobinacijama (sa mlijekom, suhim brusnicama, medom, voćem, jogurtom, češnjakom, salamom,sirom ) ili voćne salate sa medom i jogurtom, a ručak po izboru. Orbitrek plus vježbe iz knjige Convict conditioning sam radila unazad godinu dana u periodu od pet mjeseci. Osjećala sam se super i imala snage. Stala sam na 91 kg i nikako nisam uspjela pasti ispod. Nekako imam osijećaj da mi tih 90 kg predstavlja već i neki psihološki pritisak koji ne mogu pobijediti. Usljedilo je preseljenje u drugi grad, prestala sam vježbati, počela jesti i dobila 10 kg.

Sada sam na nekom dvotjednom nezdravom programu gdje unosim svega 700-800 kalorija dnevno, 3 obroka dnevno, jedem huhanu ribu, piletinu, mrkvu, zelenu salatu, špinat, jaja, jabuke i u jutro pecivo. Znam da to nije rješenje ali si nisam nikako mogla dozvoliti da se vratim na staru kilažu. Program mi završava za nekoliko dana, zasada sam izgubila 5 kg, (sada sam na 95 kg), vjerojatno vode, no dobro se osjećam, jedem puno salate što je za mene velika promjena.

Počela sam i sa orbitrekom, po pet-deset minuta, što dalje, posebno sa prehranom? 

Čitala sam dosta da su zobene pahuljice ok?
Pregledala sam i recepte, volim ih jesti, dali bi bilo ok da jedem npr ovako:
jutro: zobene pahuljice sa mlijekom
međuobrok: pločica od zobenih pahuljica ( našla sam recept sa suhim brusnicama, orasima i sl, koje bi pravila) ili voće
ručak: meso, kuhani krupir, salata 
većera: kuhane pahuljice ili u kombinaciji sa sviježim sirom, zapravo nemam iskustva s tim pahuljicama i baš nekih ideja za pripremu  :)

Evo bilo kakav savijet je dobro došao. Želim promjeniti prehrambene navike, u velikoj mjeri već jesam. Želja mi je pasti na naekih 80 kg i zadržati tu težinu.














Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2014 at 15:26
Zenska osoba bi minimalno trebala unositi 1200 kalorija na dan moras si izracunati tvoj kalorijski unos. Ovdje na forumu imas moj dnevni jelovnik u razno raznim kombinacijama i isto tako moj dnevni trening. Nesmijes tako malo jesti da se ne razbolis. Bolje je da gubis 500 grama tjedno nego 1 kg tjedno i da kada se vratis svojim prijasnjim prehranama da ti se sve vrati. Sretno
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
Powerslave View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerslave Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2014 at 11:32
Hej,

hvala za jelovnike SmileSmile

jos nekoliko dana cu biti na ovom svom rezimu, cisto da dokazem sebi da mogu, a i mislim da ce mi ovih 500 kalorija plus doci kao nagrada Embarrassed
Bacila sam izracun, i drzati cu se tvog savjeta te podici kalorijski unos na 1200, planiram dodati jos dva međuobroka, znaći 5 obroka dnevno. Napraviti cu si nekoliko svojih jelovnika za nekoliko dana..to me sada veseli.

Sada radim listu za kupnju namirnica, kako nebi odmah prvi dan po isteku ove moje dijete, navalila na junk food.

Sviježi sir već godinama nabavljam domaći, vidim da svi govorite samo o posnom, dali baš mora biti posni, tj hoće li mi to bitno utjecati na dijetu ?

Planiram ubaciti i sjemenke lana i hrpu novih stvari koje do sada nisam ni zamjecivala u trgovinama.




Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2014 at 12:55
pozdrav
pogledaj si ovdje sta sve jedu forumasi https://www.fitness.com.hr/forum/moj-dnevni-tjedni-jelovnik_topic1632_page342.html
i ovdje sta se kuha
https://www.fitness.com.hr/forum/pokaite-to-jedete_topic7758_page119.html
cookies are for pussies
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2014 at 15:30
Imas li doma bicikl da se vozis vani. Evo savjet ako nemas problema i ako ti posao nije jako daleko odi sa biciklom. Uz to ces vjezbati, dobiti na kondiciji i ustedjeti na mjesecnoj karti ili benzinu. Ako ti je dosadi piti vodu onda pokusaj u jedan veliki lonac staviti vodu i voce. Ostavi preko noci i slijedeci dan imas vodu sa okusom.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
Powerslave View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerslave Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 15:01
Hej,
ovo s vodom je odlicno, pijem preko dvije litre dnevno tako da mi je promjena okusa dobrodosla :).
Evo primjer mog jelovnika od unazad dva dana
D: 50g zobenih, deci mlijeka i mala zlicica meda, cimet
MO: jogurt 150g
R: rizoto s piletinom, tikvicama, paprikom i salata od ktastavaca s jogurtom i malo bucinog ulja i cesnjaka
MO: mala kocka zobene plocice sa suhim vocem
V:200 g posnog sira, rajcica

D:isti
MO:pola grejpa
R: peceno rebro, rajcica
MO: jabuka
V: 200g posnog sira, sjemenke lana i svijezi krastavac

D: isti
MO: jogurt 150g
R: juha od rajcice, komad mesa, kuhani karfiol
MO: dinja, par komada
V: kuhano jaje, 100g posnog, zelena salata

Sto mislite? Nadam se da ne premasujem 1200 kalorija?
Osjecam se dobro, ranije mi se samo spavalo. Vagala se nisam, budem za koji dan, no i dalje dam si sva mekana, sto je super :)
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2014 at 17:06
Meni se to cini premalo,pogotovo zato jer jos i treniras,ja mislim da bi trebalo jest bar 1500 kcal jer je po meni 1200 minumum za zensku osobu koja ne vjezba..
To je moje misljenje :)
Back to Top
Powerslave View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerslave Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 12:30
Hej,
pa i meni se cini premalo, ali mi je to bilo i previse hrane nakon one drasticne dijete.
Zaboravila sam napomenuti da svaki dan popijem u jutro i popodne kavu s mlijekom (bez secera)

Evo sto sam jela unazad dan-dva:

D:zobene 60g,mlijeko 1dl, med, cimet
MO:jogurt
R:pola konzerve tune, 2 kuhana jaja, rajcica, snita kruha
MO:jabuka
V:pola konzerve tune, 100g posnog sira, svijezi krastavac

D:jogurt (oko 11h)
R:100g cajne, 150g posnog sira, rajcica
MO:breskva
V:zobene 60g, mlijeko 1dl, med, cimet
uz film pola zdijele kokica

D: integralno pecivo, kava
MO: oko 200g dinje
R: grah varivo, snita kruha
MO:breskva
V: meso s rostilja, oko 200-300g, razno povrce

Nije bas da treniram, oko 15 min orbitrek, i uvela sam sad lagane setnje (45min-1h) par puta tjedno.
Nadam se da radim dobro, nastojim ugljikohidrate i voce unositi u prvoj polovici dana a proteine u drugoj, totalni sam pocetnik i dosta mi je trebalo da uopce pohvatam sve termine/skracenice i sl. koje koristite :)

Za nekoliko dana se vazem, bit ce to na 30 dan moje dijete pa cemo vidjeti rezultate.
Da..tu i tamo vikendom popijem koje pivo i u ranu zoru pojedem slice pizze ili tako nesto, oko 2 puta mjesecno. I pijem zeleni caj skoro svaki dan.
Back to Top
Powerslave View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerslave Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2014 at 11:01
Evo rezultati su tu :)

u 30 dana 5,7 kg manje :)

prije 100.5 kg
sada 94,8

imala sam fazu od nekoliko dana kada sam mislila odustati od svega (pojacano sam i jela), unazad desetak dana sam imala osjecaj da stojim sa kilazom i da se debljam, pogotovo jer sam se prva dva tjedna izgladnjivala pa sam cak i pomislila da ovaj rezultat i nije bas nesto, ali mislim da je i to uspjeh.

Sada sam podigla orbitrek na 20 min, i dalje idem na setnje tj. brzo hodanje.

Pregledala sam ovaj fitness webshop, dali kupujete preko njega ? razmisljala sam o proteinima sirutke u prahu, ne znam koju odabrati... pokusala sam svijezu piti nekoliko dana ali mi bas ne ide :(


Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2014 at 11:10
Bravo bravo :)
Samo nemoj opet pocet premalo jest,pogotovo jer si pojacala orbitrek i ostale aktivnosti,i također nemoj pocet pretjerivat s treninzima...
Whey ptotein koji kupis ima nekakav okus(cokolada,vanilija) pa ga nijr problem piti,i ja mislim da sam cuo da svjeza sirutka ima jako malo proteina u 100g,neka me netko isprqvi ako nije tako! :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2014 at 15:06
Originally posted by Powerslave Powerslave wrote:

Evo rezultati su tu :)

u 30 dana 5,7 kg manje :)

prije 100.5 kg
sada 94,8

imala sam fazu od nekoliko dana kada sam mislila odustati od svega (pojacano sam i jela), unazad desetak dana sam imala osjecaj da stojim sa kilazom i da se debljam, pogotovo jer sam se prva dva tjedna izgladnjivala pa sam cak i pomislila da ovaj rezultat i nije bas nesto, ali mislim da je i to uspjeh.

Sada sam podigla orbitrek na 20 min, i dalje idem na setnje tj. brzo hodanje.

Pregledala sam ovaj fitness webshop, dali kupujete preko njega ? razmisljala sam o proteinima sirutke u prahu, ne znam koju odabrati... pokusala sam svijezu piti nekoliko dana ali mi bas ne ide :(



samo tako dalje. Kao sto je Domon napisao kupi whey protein kojeg okusa zelis, npr. https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini/Myprotein-Impact-Whey-Protein-2kg.aspx
cookies are for pussies
Back to Top
Powerslave View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Powerslave Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2014 at 08:36
Hvala vam na podrsci :)

Borim se svaki dan, istrazujem, citam, ucim o prehrani i namirnicama.

Ima dana kada je sve super, a ima dana kada se prejedem i skroz sam lose :(

Kroz narednih mjesec/dva slijedi priblizavanje onom kriticnom broju od 90 kg kojem sam se priblizila vec nekoliko puta i nikada nisam uspjela pasti ispod..nadam se da ce ovaj puta biti drugacije i da cu uspijeti.

Ono sto sam primjetila je da su mi trbuh i bokovi uzasno omlohavili, kao da mi se s leda sve "slilo" na to podrucje.
Razmisljam o tome da promjenim nacin vjezbanja, tj. da izbacim orbitrek i da umjesto njega radim cucnjeve, trbusnjake, vjezbe za guzicu i sl. Imam elasticnu traku i gumenu loptu od 1kg, set utega od 2 kg pa bi s njima nesto kombinirala...mislim da bi mi to bilo korisnije potrosenih 20 minuta?

Trenutno hodam 4-5 puta tjedno po 1 h, napravim oko 5,5 km, oko 7200 koraka. Postepeno planiram povecati vrijeme i km, tako da budem na 10000 koraka.

Protein jos nisam nabavila, malo sam u stisci s lovom ali prvom prilikom je moj :)

Vagati se planiram krajem mijececa, za dvadesetak dana.

Back to Top
Dragi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dragi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2014 at 13:02
Ćao,imam 55 godina , 1.2. ove godine imao sam 132 kg i odlučio smršati . Pet umjerenih obroka dnevno , bez kruha , sa vrlo malo masnoća , voće povrće , mlijeko i mliječni proizvodi sa vrlo malo masti , juneće i pileće bijelo messo , bez kožice ,2 do 2,5 l vode...ukupno oko 1200 kcal dnevno .Nakon 5 mjeseci vaga je pokazala 107 kg !!! Procenat mišića se povećao , sala smanjio , bio sam prezadovoljan . U međuvremenu sam operisao meniskus , uspješno odradio rehabilitaciju , počeo sa vožnjom sobnog bicikla , vježbe , trbušnjaci , šetnje u parku ...ali salo je prestalo da se ''topi'' .Kontaktirao sam neke nutricioniste , ali bez nekog rezultata , kao tijelo se prilagodilo redukovanoj ishrani i itd , bez nekog pravog savjeta kako i šta dalje . Inače visok sam 183 cm , težak 107 kg , obim struka 99 cm , grudi 120cm ,fizička aktivnost oko 6 sati tjedno , unos oko 1500 kcal dnevno , 2 l vode ... ako neko zna šta bih trebao činiti kako skinuo višak masti , rado bih to primijenio , i bio vrlo zahvalan
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2014 at 13:18
Originally posted by Dragi Dragi wrote:

Ćao,imam 55 godina , 1.2. ove godine imao sam 132 kg i odlučio smršati . Pet umjerenih obroka dnevno , bez kruha , sa vrlo malo masnoća , voće povrće , mlijeko i mliječni proizvodi sa vrlo malo masti , juneće i pileće bijelo messo , bez kožice ,2 do 2,5 l vode...ukupno oko 1200 kcal dnevno .Nakon 5 mjeseci vaga je pokazala 107 kg !!! Procenat mišića se povećao , sala smanjio , bio sam prezadovoljan . U međuvremenu sam operisao meniskus , uspješno odradio rehabilitaciju , počeo sa vožnjom sobnog bicikla , vježbe , trbušnjaci , šetnje u parku ...ali salo je prestalo da se ''topi'' .Kontaktirao sam neke nutricioniste , ali bez nekog rezultata , kao tijelo se prilagodilo redukovanoj ishrani i itd , bez nekog pravog savjeta kako i šta dalje . Inače visok sam 183 cm , težak 107 kg , obim struka 99 cm , grudi 120cm ,fizička aktivnost oko 6 sati tjedno , unos oko 1500 kcal dnevno , 2 l vode ... ako neko zna šta bih trebao činiti kako skinuo višak masti , rado bih to primijenio , i bio vrlo zahvalan


pozz !
IMHO ,mislim da si u startu previše srezao kcal. mislim, ja jedem oko 2000kcal,dnevno,a imam 54kg.
možda bi trebao još pojačati malo kcal,i dalje vježbati,pa prati promjene,jer je po meni i ovih 1500 premalo :)
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Dragi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dragi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2014 at 12:50
Vjerovatno si u pravu , povećaću unos , nastaviti sa vježbama , pa ćemo vidjeti . Hvala na savjetu
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2014 at 14:09
MOLIM,I DRUGI PUT :)
SRETNO:)
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.