New Posts New Posts RSS Feed - Moja juha :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moja juha :)

 Post Reply Post Reply
Author
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Moja juha :)
    Posted: 24 Lipanj 2014 at 09:50
Sami možete mijenjati količine sastojaka i vrste povrća po želji. Ja sam ovako radila:
- 1 rajčica
- 1 i pol paprika
- 1/2 tikvice
- komad poriluka
- 3 mrkve
- pola luka

Na malo maslinovog ulja popržiti luk, zatim dodati izrezano povrće i zobene, to sve zajedno malo pržiti s lukom,ja sam dodala još pasirane rajčice, uliti vodu, da pokrije povrće, ali ja sam malo više nego inače jer bude gusto. Kuhati 15-ak - 20 minuta i pred kraj u malo vode izmješati posni sir, i staviti u juhu. Ostavim još par minuta da zajedno kuha i to je to.
Back to Top
Piletina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Location: Pula
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Piletina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 22:06
Znam da sam novi ovdje i da dizem temu iz groba ali nebih htio da netko shvati ovaj recept ozbiljno! Nikada nemojte peći na maslijovom ulju! To je kancerogeno, radije kokosovo ulje. 1L je 35kn i traje 2 3 mjeseca
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 22:30
Originally posted by Piletina Piletina wrote:

Znam da sam novi ovdje i da dizem temu iz groba ali nebih htio da netko shvati ovaj recept ozbiljno! Nikada nemojte peći na maslijovom ulju! To je kancerogeno, radije kokosovo ulje. 1L je 35kn i traje 2 3 mjeseca

Daj molim te prvo pročitaj pouzdane informacije sa neke znanstvene ili slične prihvaćene stranice o raznim temperaturama isparavanja i oksidacije raznih ulja i promjena njihovih sastojaka u ovisnosti o temperaturi, a ne lupetati marketing onih koji prodaju kokosovo ulje. Ne čudi te nimalo zašto već mediteranci odavno nisu izumrli kad tisućama godina koriste maslinovo ulje( sa razumom, svaka vrsta ima svoju različitu primjenu) i ove krajeve nisu naselili oni koji žive na kokosu?
Back to Top
Piletina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Location: Pula
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Piletina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2017 at 21:23
Oprostite onda na mom neznanju jer sam tako čuo. Lijep pozdrav

Edited by Piletina - 21 Lipanj 2017 at 21:27
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.