New Posts New Posts RSS Feed - Mišićna masa - ŽENE
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mišićna masa - ŽENE

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
purplewings View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2015
Location: Split
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote purplewings Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mišićna masa - ŽENE
    Posted: 28 Ožujak 2015 at 18:39
Pozdrav Smile
Nova sam na forumu a i u svijetu treninga i iako već dva mjeseca provodim po internetu proučavajuci,čitajući razne savjete...čini mi se da ipak nešto radim krivo jer u mjesec dana aktivno treninga još uvijek ne vidim ama baš nikakve rezultate. Možda još nije ni vrijeme al radije bih pitala odmah nego da još mjesec dana bezveze treniram Smile
Visoka sam 170cm i imam 54 kilograma i imam tzv. skinny fat sindrom ( u deficitu sam s misicnom masom ali nemam pretjeranu kilazu ) i izgledam si odlicno obucena al cim se skinem sve se treska Dead Citala sam da bi trebal sagorit preostalo salo i nabit misice te da je najbolje da se koncentriram na snagu i ne radim previse cardio. Tako da sam pocela radit doma treninge ( uglavnom se sluzim youtubeom npr women workout channel i tako to ) . Mjesec dana skoro svaki dan treniram i kako nemam skoro nista misica nisam mogla koristit utege no ima par dana sam pocela i to raditi( krenula sam u teretanu).Na prehranu se trudim paziti koliko mogu ali priznat cu da nisam sad bas pretjerano disciplinirana mada svakako pojedem nesto proteinsko nakon treninga. Imate li kakav savjet? Koliko ce mi trebati da izgradim misice i mogu li u isto vrijeme gubiti salo i dobivati misice? Koliko trebam trenirati i koliko dugo,sta,kako, plz help LOL svaki savjet je dobrodošao!!!
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2015 at 09:44
nemožeš istovremeno GRADITI mišiće i GUBITI masno tkivo. ali možeš se zatezati. tj. definirati se. ja bih ti preporučila da za početak izračunaš koliko tvome tijelu treba kalorija za održavanje. pokušaj dva tjedna unositi tu količinu kalorija i vježbaj 3 puta tjedno trening snage i jednom do dva puta tjedno cardio. nakon svakog treninga pojedi obrok bogat proteinima i ugljikohidratima dodatno što za dane odmora nećeš raditi. općenito što se tiče prehrane, svaki dan si imaj cca 3-5 obroka, 4 najbolje i neka ti tanjur u svakom obroku izgleda kao mercedesov znak- ugljikohidrati jedan dio (kruh i zamjene), povrće drugi dio, proteini treći (meso i zamjene). masnoće se provlaće kroz svaku namirnicu tako da tu ne brini, eventualno u jedan međuobrok ubaci šaku badema (do 50g). počni otuda, dva tjedna i prati se- metrom, vagom, ogledalom. e onda se javi pa ćemo vidit šta dalje. postoji milijun savjeta za redoslijed definicije mase , prehrane i treninga itd. ali vjerojatno ćeš uvidjeti da se zatežeš. ako ćeš htjeti dalje, onda slijedi program definicije, znači prvo ćeš skidati salo- onda reduciraš 300 kcal od svoje prehrane i to tako da ih oduzimaš iz izvora ugljikohidrata. jutarnji obrok ostaviš kakav je, i obrok nakon treninga. preostala 2-3 bez kruha i zamjena. ali otom potom. prvo ti sebi odredi koliko hrane trebaš, vježbaj i ubaci dodatan obrok na aktivne dane. možda se iznenadiš rezultatima samo zatezanjem tijela. :D
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
MidnightRun View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Listopad 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MidnightRun Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2015 at 19:34
Pozdrav. Nakon dugog premisljanja odlucila sam odraditi jedan bulking/cutting ciklus. Nakon perioda mrsavljenja i odrzavanja kilaze, trenutno sam na 54.5kg/168cm. Odokativno sam na kojih 21-23% bodyfata te bih ga htjela smanjiti na kojih 18%. Cilj mi je odraditi lean bulk kojih 4 mjeseca pa onda cutting kojih 3-4 mjeseca. Prehrana mi je sredjena, no nisam sigurna oko postotaka/gramaze makronutrijenata. Trenutno testiram tdee da si vidim bazu. Zasad je 2100 kalorija za odrzavanje.

Plan mi je za bulk povisiti za 200-250 kalorija i biti na cca 25/40/35 za proteine/uh/masti. Za cutting smanjivati za po 200, a omjer probati 35/25/40. Ici cu polako da se ne zeznem ko prosli puta kada sam na 500 kalorija deficita izgubila i dosta misica (ergo tolko bfa na tezinu).

Vec kojih 4 mjeseca radim treninge snage s jednorucnim utezima od 2.5 i 5kg svaki. Za bulk namjeravam vjezbati kod kuce (teretana me ne privlaci) s promjenjivim jednorucnim do 20kg svaki i to program Body Beast sa Beachbodya (utezi 6x tjedno,razlicite misicne skupine od po 35-45 min) uz 1-2 kraca hiit tjedno. Mislim da ce mi za period bulka biti dovoljna kilaza za neko progresivno opterecenje. A za cutting cu isto snagu, ali malo povecati cardio.

Zanima me vase misljenje oko plana? Je li realan? Trebam li sto promijeniti? S obzirom da sam zena i ne moze nabiti toliko misica koliko muskarci u tom periodu. S definicijom ruku i ledja sam zadovoljna, a htjela bi srediti trbuh i noge. Hvala unaprijed. LP
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 12:30
Originally posted by israela israela wrote:

nemožeš istovremeno GRADITI mišiće i GUBITI masno tkivo. ali možeš se zatezati. tj. definirati se. ja bih ti preporučila da za početak izračunaš koliko tvome tijelu treba kalorija za održavanje. pokušaj dva tjedna unositi tu količinu kalorija i vježbaj 3 puta tjedno trening snage i jednom do dva puta tjedno cardio. nakon svakog treninga pojedi obrok bogat proteinima i ugljikohidratima dodatno što za dane odmora nećeš raditi. općenito što se tiče prehrane, svaki dan si imaj cca 3-5 obroka, 4 najbolje i neka ti tanjur u svakom obroku izgleda kao mercedesov znak- ugljikohidrati jedan dio (kruh i zamjene), povrće drugi dio, proteini treći (meso i zamjene). masnoće se provlaće kroz svaku namirnicu tako da tu ne brini, eventualno u jedan međuobrok ubaci šaku badema (do 50g). počni otuda, dva tjedna i prati se- metrom, vagom, ogledalom. e onda se javi pa ćemo vidit šta dalje. postoji milijun savjeta za redoslijed definicije mase , prehrane i treninga itd. ali vjerojatno ćeš uvidjeti da se zatežeš. ako ćeš htjeti dalje, onda slijedi program definicije, znači prvo ćeš skidati salo- onda reduciraš 300 kcal od svoje prehrane i to tako da ih oduzimaš iz izvora ugljikohidrata. jutarnji obrok ostaviš kakav je, i obrok nakon treninga. preostala 2-3 bez kruha i zamjena. ali otom potom. prvo ti sebi odredi koliko hrane trebaš, vježbaj i ubaci dodatan obrok na aktivne dane. možda se iznenadiš rezultatima samo zatezanjem tijela. :D<div id="__if72ru4sdfsdfrkjahiuyi_once" style="display:none;"><div id="__hggasdgjhsagd_once" style="display:none;"><div id="__if72ru4sdfsdfruh7fewui_once" style="display:none;">


od kud ti to da nemozes istovremeno gradit misice i gubit masno tikivo?
cista logika je da ako se kvalitetno hranis i redovito vjezbas (i cardio i npr. trenini sa utezima) gubis salo, a istovremeno izgradujes misice... to samo u glavam bodybuildera je prica kako treba radit na masi, pa onda defka, pa onda opet malo masa, pa defka i tako u nedogled...


znaci, samo dobra ishrana i redovito vjezbanje i rezultat je tu. e sad, kako ces se hraniti i kako vjezbati to je sad tvoj izbor
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 12:36
imati jasan plan je u redu, samo ja nisam za toliko brojanja...:)
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 12:50
Originally posted by gabrijela gabrijela wrote:

imati jasan plan je u redu, samo ja nisam za toliko brojanja...:)


i ja se slazem, tj. ni ja nisam osoba koja previse broji...

ali ajd, mozda u pocetku nije lose, ali s vremenom se covjek ispraksira i vec okvrino zna koliko cega unosi

Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 13:13
razumijem..ja sam takva u treningu, imam strog plan i nema sanse da ga poremetim.
Ali prehrana..ljudi se cesto ovdje izrazavaju u gramima koliko su neceg stavili u obrok, meni je to ok recimo kad citam neki recept, ali da me netko pita..ja pojma nemam koliko grama pojedem posnog sira, a koliko zobenih za dorucak, nemam pojma koliki mi je omjer UH, masti i proteina, jedan dan cu pojest cca 2000kcal, drugi dan 5000 jer mi je tako doslo, nekad preskocim dorucak jer mi se jednostavno pije samo kava. Ma poanta je da sam htjela reći da mi to nikad, ni najmanje, nije utjecalo na rezultate treninga. Istina, izbirljiva sam po pitanju namirnica, ali koliko cega..ma nikad.
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 13:30
a sad citam prvi post..mislim da je apsolutno premalo mjesec dana za ocekivati neke vidljive rezultate..treba tu dosta vremena u kojem ne vidiš apsolutno pa nista, pogotovo žene, nama treba puno više da bi se nešto vidjelo..dvije godine neprekidnog rada su mi trebale da npr. "dobijem" ruke, kakve su mi bile uzor, dok sam npr. "pločice" na trbuhu dobila nakon par mjeseci samo cardia i malo yoge i pilatesa, na samom početku, bez treninga snage, a i noge su se tu dobro sredile svaki dan na orbitreku po sat vremena, nista se vise nije "treskalo", samo se dobro utegnulo.
Meni je kardio i dalje neizostavan dio treninga, nisam nikada zeljela smrsaviti, ali se izvrsno uklapa u trening snage a da ne moras brojat kalorije i strahovat da ces dobit vise sala nego misica.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 13:37
Originally posted by gabrijela gabrijela wrote:

a sad citam prvi post..mislim da je apsolutno premalo mjesec dana za ocekivati neke vidljive rezultate..treba tu dosta vremena u kojem ne vidiš apsolutno pa nista, pogotovo žene, nama treba puno više da bi se nešto vidjelo..dvije godine neprekidnog rada su mi trebale da npr. "dobijem" ruke, kakve su mi bile uzor, dok sam npr. "pločice" na trbuhu dobila nakon par mjeseci samo cardia i malo yoge i pilatesa, na samom početku, bez treninga snage, a i noge su se tu dobro sredile svaki dan na orbitreku po sat vremena, nista se vise nije "treskalo", samo se dobro utegnulo.
Meni je kardio i dalje neizostavan dio treninga, nisam nikada zeljela smrsaviti, ali se izvrsno uklapa u trening snage a da ne moras brojat kalorije i strahovat da ces dobit vise sala nego misica.


sto se tice rezultata, ovisi u kakvom je stanju osoba...jer i u mjesec dana se mogu itekako vidjeti rezultati. pogotovo kod nekog tko je recimo poprilicno pretil. covjek bez problema u mjesec dana mozes skinuti recimo 10 kg i kod debele osobe to se itekako vidi. ali kad netko treba skinut recimo samo 1,5kg da bi se vidjele te famozne plocice, e to je vec puno teze, jer tu se radi o finesama ;)
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 13:49
hahahahah pa da apsolutno..mislila sam na gdjicu gore za koju se ne moze reci da je pretila,dapace, ali ako tek mjesec dana radi s utezima..i nikad prije nije, teško je očekivat vidljivu mišićnu masu (ovo sad nevezano za pločice )
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 13:52
eeee gabrijel! da znaš da sam se istom logikom vodila godinu dana očekivajući rezultat kakav bi imala standardnim deficit/suficit principom......vježbala sam i jela bez brojanja sve kvalitetno.....i da bilo je nekih rezultata jer se tu i tamo koja kalorija provukla, pa se tu i tamo zavukla....i tako ddoslovno se malo trusiš pa gradiš....nije dobro za tijelo i hormone, zbunjuješ ih na duge staze. 
ne kažem da moraš slijediti bb šeme i sve na grame, ali zna se da kad se radi masa- pola kile krumpira ti ne gine, dok za fat loss ipak moraš malo izrezati taj izvor energije...što se mene tiče, najmanji period izmjenjivanja mase/definicije da se tako izrazim, je 2 tjedna pa 2 tjedna a između tjedan održavanja (opuštanja). i u 365 dana, gledajući širu sliku, tu već i ima uspjeha.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 14:01
ne razumijem na sto mislis kad kazes zbunjujes hormone..radi se o tome da jedes otprilike iste stvari i u istim kolicinama (vecinom, ne bas stalno, ako nisi fanatik), radi se samo o tome da to neprestano ne brojis jer tu onda nestaje svako uzivanje u hrani..nemoj krivo shvatiti, svatko radi kako mu najbolje pase, i kako mu se najbolje ocituju rezultati.
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 14:07
nedavno mi je doslo da bih mogla ići na malo više mase..pa sam naravno malo više i jela..i sad moram kupovat nove traperice
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 14:08
Originally posted by israela israela wrote:

eeee gabrijel! da znaš da sam se istom logikom vodila godinu dana očekivajući rezultat kakav bi imala standardnim deficit/suficit principom......vježbala sam i jela bez brojanja sve kvalitetno.....i da bilo je nekih rezultata jer se tu i tamo koja kalorija provukla, pa se tu i tamo zavukla....i tako ddoslovno se malo trusiš pa gradiš....nije dobro za tijelo i hormone, zbunjuješ ih na duge staze. 
ne kažem da moraš slijediti bb šeme i sve na grame, ali zna se da kad se radi masa- pola kile krumpira ti ne gine, dok za fat loss ipak moraš malo izrezati taj izvor energije...što se mene tiče, najmanji period izmjenjivanja mase/definicije da se tako izrazim, je 2 tjedna pa 2 tjedna a između tjedan održavanja (opuštanja). i u 365 dana, gledajući širu sliku, tu već i ima uspjeha.


e to je druga stvar sto se netko malo trudi :)

zbunjivanje?
kako moze biti zbunjivanje nesto sto je prirodni tok?

idemo ovako; ako covjek izbaci smece iz svoje prehrane i pocne jesti pravilno i kvalitetno, pocet ce prirodno mrsaviti, zar ne? naravno... a ako uz tu prehranu ubaci i redovito vjezbanje, da li ce to vjezbanje pomoci u izgradnji misica? naravno da hoce ->i onda dolazimo do toga da ta osoba ustvari u isto vrijeme gubi salo i gradi misice...

a ovo kako mnogi rade, po nekoliko puta godisnje izmjenjuju masa-defka...tek to po mom misljenju nije dobro za tijelo. npr. sad cu malo jesti 3000cal, pa malo 2200, pa ajmo opet malo 3000 i td..



Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 14:28
ovdje svaka tema ode na neku drugu temu..djevojka iz prvog posta hoce masu..i sad ovdje procita da joj ne gine pola kile krumpira a nije uzela uteg u ruke
ako sam dobro shvatila israela je rekla da se malo trusi (a ne malo trudi) ,u prijevodu valjda gubi mišiće??? ali slazem se s Gabrijelom da kad izbacis smece iz sebe, nema kalorija gore, samo dolje..i onda krenes vjezbat i sve pet:))Znaš koliko okvirno čega unosiš, i dok god se ne uplićeš (to ja dodajem) u neke duboke shemei filozofije..sve ide prema rasporedu, slijedis svoj plan i svoje tijelo.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 14:34
Originally posted by gabrijela gabrijela wrote:

ovdje svaka tema ode na neku drugu temu..djevojka iz prvog posta hoce masu..i sad ovdje procita da joj ne gine pola kile krumpira a nije uzela uteg u ruke
ako sam dobro shvatila israela je rekla da se malo trusi (a ne malo trudi) ,u prijevodu valjda gubi mišiće??? ali slazem se s Gabrijelom da kad izbacis smece iz sebe, nema kalorija gore, samo dolje..i onda krenes vjezbat i sve pet:))Znaš koliko okvirno čega unosiš, i dok god se ne uplićeš (to ja dodajem) u neke duboke shemei filozofije..sve ide prema rasporedu, slijedis svoj plan i svoje tijelo.


ups, krivo procitao hehe

ali i dalje je poanta ista

Pa recimo da se kvalitetna misicna masa dobiva od "kvalitetnih" proteina i naravno vjezbanja. nekako mi se krumpir u taj koncept ne uklapa
"Ubung macht den Meister"
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.