New Posts New Posts RSS Feed - Joga - koliko od vas se bavi jogom?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Joga - koliko od vas se bavi jogom?

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Joga - koliko od vas se bavi jogom?
    Posted: 29 Lipanj 2009 at 16:24
Zanima me koliko od vas se bavi jogom i koliko cesto ju primjenjujete?
cisto me zanima u brojkama i da vidimo - kao malo istraživanje..

što pronalazite u jogi i da li ju smatrate opcenito korisnom?



Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2009 at 22:12
Evo ja se bavim jogom.

Trenuto power jogom i to oko 2 puta tjedno, a ostale dane radim nešto drugo.

prije sam radila iskljucivo jogu, 5-6 do cak 7 puta tjedno, tj. više manje svaki dan. od isprobanih stilova ashtanga i power su mi se najviše svidjele jer su dinamicne, zahtjevne i poslije se zbilja dobro osjecam. one nemaju previše meditativne komponente (pogotovo power koja je prilagođena zapadnjacima).

u tom periodu su mi se "core" mišici ojacali nevjerojatno. postala sam fleksibilnija nego ikad, a izvana, ruke i leđa su mi postali baš super te promjene su me baš dosta iznenadile, iako i su ostali mišici radili, a i crobna sposobnost mi se poboljšala zbog specificnog disanja, tempa itd.

no nakon par godina sam se malo zasitila i nekak sam to pocela odrađivati rutinski bez nekog entuzijazma pa sam uvela druge stvari, a jogu smanjila.

no i dalje je preporucam, barem za probu. nekima se svidi, nekima ne, ali dok se ne proba ne može se znati. e da, za neko drasticno mršavljenje i nije, no opet može se poceti i s lakšim stilovima u danima pauze od treninga ili cak nakon treninga.
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2009 at 21:26
pa kaj baš nitko ne radi jogu?
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2009 at 12:24
Ne  ali bi je volila isprobat u buducnosti
Back to Top
tony123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tony123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2009 at 16:12
 radim i ja
samo se treba portudit
Back to Top
Boaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Boaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2009 at 20:21
  ja sam i ovo probala u teznji za utegnutim tijelom i dusevnim spokojem
ma vraga. moj um je predivlji za neke epohalne satove di bi ja mogla otpustat napetost, smireno kontrolirano disati i jos usput misliti o svemu sto radim. kako pa da ne. nije islo. meni je to nekako prestaticno bez obzira na XYZ figure i oblike koji se zahtjevaju. ja volim da se nesto dogadja. nije ni pilates bogzna kakav natjecateljski spirit al bar si fino mogu opsovat u bradu kad si negdje pritegnem misic malo zesce
...angelyn...
Back to Top
BitterSweet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BitterSweet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2009 at 14:07
ja isto idem na power yogu 2x tjedno, a ostale dane nešto drugo. naucila sam napravit stoj na glavi i rukama, jeeej
ne znam koliko je mom opcem napretku doprinijela baš yoga jer kombiniram puno toga, ali sviđa mi se, pogotovo kad baš nemam volje za trckaranjem, fino te opusti a ipak se oznojiš pa imaš osjecaj da si nešto napravila za sebe
Back to Top
tsmokvica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tsmokvica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2010 at 14:53
ja samo pozdrav suncu ujutro i jako rijetko.
Neko vrijeme je to išlo redovito, pa neznam što se dogodilo.
ąto ne kupim-ne pojedem!
Back to Top
flyerST View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote flyerST Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 16:11
Ja radim na periode... ljeti... ne volim je u zatvorenom
prostoru radit nikako...
pozdrav suncu znam radit kao zagrijavanje...
Odem na you tube pa nađem neki ciklus vjezbi poa probam
svako malo... rado bi da mi uđe u naviku....

:)


POzzz
fbDOF
Back to Top
Prasica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prasica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2010 at 09:05
 Ja sam se nekoc bavila lakšim oblikom yoge na tjelesnom, na fakultetu. Uživala sam- bez kapi prolivenog znoja i agresije prema mišicim, opuštajuce...dok su drugi umorni i zgaženi odlazili sa drugih sportova iz dvorane, ja sam izlazila odmorena s osmijehom. Yoga mi je smanjila tegobe s pmsom, stvarno sam ju obožavala, ne znam zašto sam prestala, sad mi je žao. Razmišljam da ponovo pocnem raditi yougu od jeseni.
Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2010 at 12:36
Originally posted by tsmokvica tsmokvica wrote:

ja samo pozdrav suncu ujutro i jako rijetko.
Neko vrijeme je to išlo redovito, pa neznam što se dogodilo.



identicno
mrtav hladan
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2010 at 17:02
Pocela sam odlaziti na jogu jednom tjedno jer su mi se javili bolovi u donjem dijelu leđa. To mi je opce mucenje jer nisam taj tip i jedva cekam skocit i dic nešto, ali pomoci ce s vremenom, nadam se.
Back to Top
sportFreak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Kolovoz 2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sportFreak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2010 at 15:53
I ja samo poceo. Konacno sam sve fleksibilniji:).
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 15:49
Bas sam pocela od skoro da je praktikujem i da se malo vise informisem o svemu tome, naravno mnoge polozaje ne bih uspela da uradim ni da mi zivot zavisi od toga, ali krenem od osnova pa gde stignem

Moram reci da mi prija uprkos tome sto sam tip koji voli doooobro da se oznoji i iskace, jer mi je fascinantno kako moram da razmisljam i obracam paznju tacno na svaki pokret i da pomno pratim koji misic kako radi - i kako, uopste, da bih osetila da mi nesto radi moram da razmisljam o pokretu i formi. Generalno mi to mnogo znaci i za ples, jer jelte, i tu moram da naucim da kontrolisem pokret i da se koordinisem najvise sto mogu, a takodje, shvatam da mi Yoga moze pomoci oko pravilnog disanja, jer mnogo puta tokom nekih fizickih aktivnosti prosto - zaboravim da disem :/
I inace, stagod ljudi mislili, uopste nije niti lagano niti jednostavno - kada uradis kako treba i u jednoj pozi stojis minut, misici rade i te kako i treba dosta snage za uraditi neki pokret.

Takodje se nadam da ce mi pomoci povecati fleksibilnost, jer mi je ona katastrofalna, uprkos mom krvnickom istezanju

Edited by Morrighan
Back to Top
Tinchy.01 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinchy.01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2010 at 15:40
ja sam je pocela prakticirati zbog problema s leđima i dosta mi je pomogla, ne radim je stalno, tu i tamo kad me uvati volja, ali uz druge treninge mi je odlicna kombinacija
Back to Top
scarlett@r View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote scarlett@r Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2011 at 08:31
Ja sam pocela prije dva mjeseca. Power (Ashtanga) yoga. Najcesce radim po p90x  yoga dvd-ju. Odusevljena sam njom, super se osjecam, fleksibilnost mi se povecala i ukupna snaga.Radim obicno danima kad pravim pauze izmedju ostalih treninga, mada razmisljam da je uvedem kao jutarnju aktivnost, kad god mogu Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.