New Posts New Posts RSS Feed - Još sam vam samo ja falila
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Još sam vam samo ja falila

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Ygritte View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ygritte Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Još sam vam samo ja falila
    Posted: 20 Listopad 2014 at 23:20
Pozdrav svima!

Stranicu pratim već duže vrijeme...čitam,proučavam i primjenjujem ono što mi se čini interesantnoza mene.Eto danas došla inspiracija da se i uključim u vaše probrano društvo!
Zovem se Jadranka, imam 36 godina i zadnjih godinu i pol redovito treniram (4-5x tjedno).
Visoka sam 181cm i imam 72 kg.Prije 3 godine sam imala 103 kg.
Sa težinom se borim više manje cijeli život i tek kad sam promijenila tu molekulu u glavi i kad mi je sjelo da je fitness stil života a ne neka kratkotrajna dijeta sa blitz efektom...e tek tada su stvari došle na svoje.
Uživam čitati vaša iskustva i savjete. Onaj tko želi može stvarno puno toga naučiti.

Eto,toliko o meni....
Pozz
Back to Top
JonyBravo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote JonyBravo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2014 at 13:10
Svaka čast za postignuto.

Pozdrav i dobrodošla!
keep walking
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2014 at 09:32
Bas mi se svidja tvoj rezultat!
Rado bi procitala malo detaljnije o tvom programu.
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2014 at 11:55
ono što je najvažnije i što je Ygritte dobro napomenula je da fitness mora postati stil života.... onda se u tome uživa i ne gleda se na to kao na žrtvovanje koje će rezultirati samo manjim brojem kilograma.
"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
Ygritte View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ygritte Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2014 at 18:22
Hvala ti Bejb!
Pa moj program skidanja kila je bio hektičan i nepreporučljiv, moram priznati.Kilograme koje sam skupljala par godina htjela sam skinuti preko noći.I naravno, pribjegla "dobroj", staroj metodi izbacivanja UH.Samo meso i povrće. I vrlo mala količina hrane...jer kad uđeš u ketozu više baš i nisi gladan. Kile su brzo odlazile...sa dijetom sam započela u travnju 2011(imala sam 103kg) a u listopadu 2011 sam imala 76 kg. Znaći 27 kg u nekih 7 mjeseci.Puno previše u premalo vremena.Naravno, ćim sam počela normalno jesti kile su se po malo vraćale...za nekih godinu dana imala sam 10 više, 85 kg...ovaj puta nisam čekala da dođem do 100 već sam ponovila opet isti sistem. I opet skinula 10 kg za nekih 3 mjeseca. Odlučila sam da mi se baš i neda svako malo dobivati i gubiti po 10-15 kg i bacila se u proučavanje ishrane i treninga. Upisala teretanu u proljeće 2013 i krenula polako...pa malo jače...pa sredila prehranu...i konačno došla do nekog sistema koji mi je postao stil života. 80% clean/20% cheat/4-5 days a week gym.I za sada funkcionira :-)Sorry na duuugooom postu ;-)
Back to Top
Ygritte View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ygritte Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2014 at 18:25
Ma to je živa istina Nenno...ne možeš biti na dijeti, gladovat, iscrpljivat se i kad dođeš do nekih rezultata opet sve po starom!Nema šanse da će to držat vodu! Nije faca tko skine kile, faca je tko ih ne vrati!
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2014 at 18:39
Joooj, a hocu li ja ikad ista postici :( Ovo par dana sam bas depresivna, i vise ne znam sta da radim. Da li sam na pravom putu ili ne, pa tu i tamo pogrijesim, jer izgubim vjeru u sebe, i onda samo gore napravim.
Back to Top
Ygritte View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ygritte Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2014 at 19:23
Hej Didii! Kao prvo nemoj se gristi zbog pogrešaka i skretanja sa puta. I to je sastavni dio putovanja do cilja. Bitno je samo vratiti se na pravi put! Gdje je zapelo?
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2014 at 09:23
Ma sve redom je zapelo. Od prvog dana kako pokusavam nesto postici (prije 2 mj.) sve radim na svoju ruku, i nemam nikog da mi kaze da li sam na pravom putu ili se samo tjesim. Prvoo sto me muci je sto ne znam koliko kalorija unesem na dan, zelim da znam da sam napravila deficit, a mislim da je to nemoguce bez kuhinjske vage. U teretanu idem vec mjesec dana, svaki drugi dan, dobro mi je, problem je sto u teretani budemo bez ikog nadzornog, znaci sve nam je na raspolaganju, pa tako i same sebi pravimo program vjezbanja. Na traci budem 20 min, a onda odradim sve druge vjezbe snage u 2, ili 3 serije. Vaga je jos na mjestu, sto mi je donekle ok, jer razumijem da dobijam na kilazi zbog misica.Kupila sam proteine, i niko da mi kaze kako da ih pijem, da li samo poslije vjezbi ili, ili sam se zeznula pa mi nikako i ne trebaju? Omisljam se i da uzmem sagorjevac masti, a ne znam da li je to uredu. Eto, to je trenutno sto me muci, ima toga jos, ali post je predug i ovako. Treba mi neko da me drzi pod kontrolom, da mi daje volju i da mi kaze da sam na pravom putu :)
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2014 at 09:59
ovdje po meni bitnu ulogu treba odigrati privatni trener.... biti s tobom mjesec-dva, upoznati te s načinom prehrane, korištenjem suplemenata (kojih i kada), te dati ti upute kako pravilno vježbati. nakon toga možeš sama nastaviti dalje voditi brigu o sebi.
nije neki hir ali i ja razmišljam sve više da platim trenera nekih mjesec dana čisto da vidim da li sam i koliko griješio u svojem načinu prehrane i vježbanja
"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2014 at 10:07
Ma i o tome sam razmisljala, ali trenutno mi je previse izdvojiti 125 KM za 2 mj. Raspitivala sam se, ali i to je online trenerstvo, a ovdje kod nas nema nikog ko bi mogao biti uz mene pa da mi pokaze kako i sta. Ustvari, upravo sam se mjerila, na nekim djelovima i ima manje centimetara, ali nemam ono samopouzdanje koje ce mi reci da vec jesam nesto postigla, nego mislim da se varam, umisljam itd :D
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2014 at 10:49
Didi, jasne su te frustracije koje imaš, no radiš kardinalnu pogrešku kao i svi početnici. Baciš lovu na suplemente , a ne znaš što i kako uopće jesti, trenirati. Dok dođeš do nekog smislenog treninga sama od sebe  i prehrane,  proci ce dosta vremena kada ce taj trening biti na razini da poluči nekim ozbiljnijim transformacijskim učincima, do tad je isprobavanje, napikavanje u učenje na pogreškama koje može potrajati mjesecima, a da nema na kraju nekog velikog učinka, a na kraju ispadne da si i krivo naučila raditi. Jasno u tom natapakvanju gore dolje mjesecima dobar dio ljudi i otpadne razočaran neuspjehom .Poslje krive genetiku i sve ceg se sjete jer kao oni su vjezbali ali im ne pomaže.

Kažeš da ti je skupo platiti mjesec dana treninga koje ti je moglo skratiti taj period učenja i preksočiti mjesece samostalnog tapkanja i traženja što i kako da bi uopće trening dao rezultate, ali si svejedno bacila lovu na suplemente(Whey), čak i razmišljaš o daljenjem ulaganju u suplemente iako niti ne znaš kako ih koristiti, kada, zašto. 
Za tu lovicu si si mogla platiti trenera i imala bi više koristi nego od te kante wheya, koja ti trenutno znaći jednako kao i čaša vode.
Ne odnosi se to samo na tebe, apsolutni svi početnici  prvo o čemu razmišljaju i čime se opskrbe su suplementi, ali im je preskup trener i onda bauljaju mjesecima, neki i godinama po teretani a da ni sami ne znaju što rade i kako dalje. 

Vrlo jasan primjer kako fitness industrija usađuje ljudima suplemente kao nešto spektakularno i mami ih na kupnju, jer se vec nazalost smatra pod normalno da ako ides vjezbati da trebas hrpu raznih suplemenata da bi uspio.i to nije skupo, ali je skupo platiti nekoga da te nauči kako raditi. Kad vidis da whey ne pomaze, posegnes za drugim, kad drugi ne pomogne ide i treci, a zapravo stvar je jednostavna.....grijesis u osnovama, treningu i prehrani.

Jasno mi je da je u danasnje vrijeme vecini placanje trenera luksuz, da ne ispadne to pisem iz nekog interesa i navlačenje vode na mlin, ne tvrdim da dio ljudi ne moze sam i bez trenera. Moze vecina ako to zaista želi, no potrebno je učiti, čitati i raditi. Nekome će trebati dva mjeseca da krene s nečim smislenim , netko neće nikada trenirati smisleno i lutat ce dozivotno teretanom a da s enije pomaknuo, no jedno je sigurno, trener ce svakome skratiti taj period učenja drastično, pa ako vec razmisljas o suplemetima kao totalni početnik i imaš love za to onda plati rađe nekome da ti pokaže što i kako mjesec dva nego da kupiš prašak koji možeš jedino doma iskorisiti kao kakao napitak prije spavanja Smile


Edited by The Phoenix - 28 Listopad 2014 at 10:51
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2014 at 11:03
Hahaha, slazem se sa svakom tvojom rijecju, ali u nekim stvarima nisam dala dovoljno informacija, pa mozda neki pogresno prosude. Proteine sam kupila, to je tacno, ali samo malu kolicinu, posto se kod nas moze uzeti za koliko zelis novca, tako da sam uzela cisto da probam i pijem poslije treninga. Nije sad da ne mogu izdvojiti te pare za trenera, ali nekako mi je bezveze davati pare nekome ko ce me obucavati preko neta, mozda grijesim, alii..
Brat mi je godinama u tim vodama, trenira redovno, zna sve o tome, ali je malo sebican i nece da mi pomogne, pa razmisljam onda radije da njemu platim, samo da me nauci. Smatram da znam dosta o tome, ali da najvise grijesim u ishrani. Dosta citam o tome, trudim se da nadjem nesto novo, samo eto ima nesto sto se zove oslonac, treba mi neko da kaze "Bravo, napredujes, ides u pravom smjeru" Nekako nemam ni od kog podrske, i onda ponekad posustanem, kao sad. Prosle zime sam za mjesec i po izgubila 5 kg, radeci svaki dan cardio u kuci, a sad u teretani nista, vaga stoji, samo se tjesim da je to zbog dobitka na misicima.
Back to Top
Ygritte View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ygritte Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2014 at 11:09
Slažem se Phoeinx! To je živa istina. I ja sam prva četiri mjeseca više manje bauljala po teretani. Pošto sam bila zaista redovita i drugi su vidjeli da se trudim ali ne znam počeli su mi uskakati, ispravljati me, pomagati. Onda sam konačno odlučila investirati 150 kn da mi trener iz gyma složi neki program vježbi koji bi odgovarao mojim željama. Cijeli tjedan me vodio kroz dnevne treninge i konačno sam vidjela razliku između sat i pol brljanja i sat i pol kvalitetnog treninga. Ali sam i sama puno čitala i učila i isprobavala. Gledala druge koji su radili sa osobnim trenerima i kopirala. Didii,na dobrom si putu samo trebaš strategiju. Pa ženo, centimetri padaju...i to fino! Šta bi ti više za prvih 2 mjeseca!?
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2014 at 11:17
Pa nista, mozda i ja malo pretjerujem s obzirom da su posebni dani u mjesecu :P :$
Evo upravo sam odlucila, ponudit cu brata da me vodi kroz teretanu, barem pola mjeseca, da vidim gdje sam grijesila, a proteini se nece baciti svakako, i on ih koristi, tako da ponudit cu mu razmjenu :P haha
Uglavnom, nema predaje, sad kad sam odavno usla u taj rezim "zdrave prehrane" ne bih trebala sad stati, jedino da mi neko pojasni onaj BMR. Ako bi neko htio izracunati ga za mene, da sam sigurna koja mi je granica :D

Back to Top
Ygritte View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ygritte Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2014 at 11:22
I da, ostavi se fat burnera...neće ti dati ono što očekuješ. Vjeruj mi, been there, done that! Za rekreativce kao što smo mi sve što nam treba možemo naći u kvalitetnim namirnicama i dobrom planu prehrane.To iziskuje trud, pogotovo u početku...i kuhinjska vaga bi bila poželjna ali kad se uhodaš u grame i nutritivne vrijednosti postat će ti to kao vodu piti. Možda ide i jednostavnijim putem ali ja sam na svojoj koži iskusila da je ovo najbolji put. U dane kad imam više UH držim masti nisko...kad su mi UH nisko, pojačam masti. Proteini su uvijek tu negdje. A za proteine koje si kupila nema veze, super su kao obrok poslije treninga a i u kombinaciji sa zobenima ujutro!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.