New Posts New Posts RSS Feed - Hajmo ispocetka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Hajmo ispocetka

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
bugili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bugili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Hajmo ispocetka
    Posted: 12 Ožujak 2016 at 09:53
Pozdrav fitovci
jos jednom predstavljanje i par pitanja
46 godina, 164 visina ,66 kg, 1460 bmr, 2200 tdee
znaci po meni imam 3-4 kg viska i to onih najtezih (POSLJEDNJI)
prije 3 godine sam imao 72 kg pa sam za 6 mjeseci bio na 61,5 i sad sam tu na 66.
Mogu reci da imam vec nekog iskustva i sa ishranom i treninzima a to je otprilike ovako;trening u teretani 3-4 dana u sedmici;15 min zagrijavanje na traci 10km/h,cucnjevi sa opterecenjem 60 kg 4 serije po 8 ponavljanja,mrtvo dizanje isto opterecenje iste serije,dizanje na sipci do brade 4 serije 6-8 ponavljanja,benc 50 kg 4 serije po 6-8 ponavljanja+++++.ostale vjezbe na spravama u fitnesu ukupno 1h-1,15h istezanje 10 minuta i to je to.Uz to jako volim djogirati i dva puta sedmicno otrcim 10-12 km za nekih 50-60 minuta.Imam slobodnih 1 ili 2 dana u sedmici(nema ni trcanja ni treninga) ISHRANA:
-mjerim,zapisujem unosim u app myfitnesspal dnevno 1500 kal pa sam podigao na 1600 a to izgleda otprilike ovako:
D-75 gr zobene,100 ml mlijeko 0,9-banana
MO-jabuka,narandza,banana
R-konzerva tune sa povrcem,crna vekna,nemasni jogurt
PRIJE TRENINGA-200 gr.bijelo meso piletina+salata ili przene paprike
trening
V-posni sir 250 gr+50 gr losos(OVO JE PROGRAM RADNIH DANA)
izmjene za vikend je u dorucku gdje imam 2 bjelanjka i dva cijela jaja sa crnim kruhom pa onda teretana,rucak ev. neko kuhanje grah ili mahune ili grasak sa salatom
-omjer imam otprilike 40%UH- 30%masti- 30%bjelancevine (myfitnesspal)
-pitanje ;sta mislite o ovome.sugestije ,iskustva navalite
-da li mijenjate ishranu u dane treninga ili uvijek isto
-jedem li malo -puno-sta kako
-vagam se uvijek subotom ujutro a i mjerim se metrom....stoji vec dva mjeseca ovako a ja bi smanjio malo stomak i da ;svi oko mene su zadovoljniji mojim izgledom nego ja pozzzzz bugili
Back to Top
bugili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bugili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2016 at 15:17
moje varijacije sa ishranom su uglavnom bazirane na pilitini ili puretini za rucak ev. manje kolicine i za veceru i sve se przi natur bez pohovanja na maslinovom ulju.Moja slabost je voce jer sam cesto preko dana u autu i tu imam uvijek voca i pojedem recimo 3 jabuke,2 banane,2 mandarine u periodu od posle dorucka do vecere.....
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2016 at 17:56
pa meni se cini na tu kilazu i visinu da je nekih 1700-1800 kcal dovoljno,
eh sad...prvo dorucak radnim danom ja tu vidim samo zobene i banana, nema proteina,
ja bih izbacila bananu a zamijenila sa jagodama ili borovnicama, kombinacija banana i zobene
je puno ugljikohidrata, ubaci jaja u tu kombinaciju ili piletinu,
previse voca jedes Cry znam da je tesko ali ako zelis rezultate vocni secer se mora smanjiti.
prvo recimo na 2 vocke dnevno ( 1 banana i 1 jabuka) onda nakon 3-4 sedmice na jednu vocku dnevno
dok ne dodjes do rezultata koji zelis, onda postepeno lagano uvoditi mozda na 2 vocke dnevno.
Mada ja svejedno mislim da je vise od jedne banane i jedne jabuke puno vocnog secera za bilo koga,
radije uvedi jagode.
Meni se ostalo sve cini ok, kazem, taj medjuobrok, radije ubaciti protein ili orasaste plodove a ne
bazirati se na voce Smile
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2016 at 18:00
druga stvar...ugljikodrate iz sedmice u sedmicu smanjivati....prvo recimo 20 grama smanjit
pa opet 20 i sve tako do nekih 50 grama, s tim da imas punjenje svakih 3-4 dana,
eh sad...izvori ugljikohidrata kod tebe kako vidim su crni hljeb i voce...odmah da ti kazem
ZABORAVI NA SMANJENJE SALA OKO TRBUHA SA OVIM UH!

Jendostavno ne ide. Moras poceti jesti slozene uh kao sto je riza, slatki krompir, krompir,
tu i tamo integralna tjestenina (to bi ubacila na dan punjenja), a hljeb kao hljeb povremeno samo,
jer obicno je unutra i obicno bijelo brasno, eh sad ja ne znam koju vrstu jedes ali osim proteinskog hljeba
ili bezglutenskog gdje nema bijelog brasna, je ne preporucujem nista drugo.
Back to Top
bugili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bugili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2016 at 20:24
Hvala @ motivation na odgovorima
tu i tamo jedem ja rizu ili krompir sa piletinom ili puretinom ali oni donose poprilicno kalorija tako da se bojim ali probacu,ista stvar sa orasastim(ja jedem ili orahe iz ljuske ili kikiriki iz ljuske dakle ne przrne ili bademe) puno kalorija...hm .hljeb ili kornspitz uzimam u spar-u ,ako si jos u Austrili onda vjerovatno znas koji su...Ovo oko "punjenja" nerazumijem bas.Da li kombinujete drugacije u dane treninga ili isto svaki dan (kalorijski unos) to me interesuje.pozz
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2016 at 08:45

100 grama riza ili krompir imaju isto kalorija kao i 100 gram a mesa Wink

za orahe se slazem, ne pretjerivati ali jedna sakica nece dodati extremno puno kalorija,
u tom hljebu ima bijelo brasno, ja bi to izbacila, umjesto toga pokusaj naci proteinski hljeb,
zapravo u sparu mora biti Eiweiss brot.

pozz Embarrassed


Edited by motivation_ - 14 Ožujak 2016 at 08:46
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2016 at 08:46
Svaki 4.dan 200-400 kalorija vise, i u svakom obroku jesti ugljikohidrate
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2016 at 14:12
Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:


100 grama riza ili krompir imaju isto kalorija kao i 100 gram a mesa Wink



Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2016 at 14:19
Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:

druga stvar...ugljikodrate iz sedmice u sedmicu smanjivati....prvo recimo 20 grama smanjit
pa opet 20 i sve tako do nekih 50 grama, s tim da imas punjenje svakih 3-4 dana,
eh sad...izvori ugljikohidrata kod tebe kako vidim su crni hljeb i voce...odmah da ti kazem
ZABORAVI NA SMANJENJE SALA OKO TRBUHA SA OVIM UH!

Jendostavno ne ide. Moras poceti jesti slozene uh kao sto je riza, slatki krompir, krompir,
tu i tamo integralna tjestenina (to bi ubacila na dan punjenja), a hljeb kao hljeb povremeno samo,
jer obicno je unutra i obicno bijelo brasno, eh sad ja ne znam koju vrstu jedes ali osim proteinskog hljeba
ili bezglutenskog gdje nema bijelog brasna, je ne preporucujem nista drugo.

Ne bih se složila s ovim Smile Iako se slažem da su dolje nabrojeni izvori uh-a bolji izbor od kruha, nikako ne bih rekla da se i kruhom, čak i bijelim ne može smanjiti salo oko trbuha....može, ako se ne pretjeruje pa time ne premaši energ. unos Wink Ja sam pred prošlo ljeto poprilično skinula baš sa trbuha ne odričući se kruha, čak i nije uvijek bio domaći, raženi, integralni, bilo je i bijelog jer mi je to takav gušt i ne sramim se toga Big smile Tongue......poanta je bila samo u tome da sam smanjila unos uh-a za pola....i wooplaaa....... može se, može...a bome i sa voćem Smile Iako je u ovom slučaju jedno od rješenja zbilja smanjiti voće i dodati nešto proteinski za međuobrok.....ili ostaviti 1 voćku pa neki izvor P, ili umjesto voća nešto od kompleksnih uh-a....ili nešto masti....

Ujutro podebljati proteine (pa možda čak i zob dignuti malo) i navečer poslije treninga pojesti nešto dobrih izvora uh-a uz P.....meni tu nije mjesto za lososa. Eventualno u dane odmora.


Proteinski kruh.....hmmmm Smile Ja zadovoljnija sa svojim wasa krekerima Wink






Edited by Gym_girl - 14 Ožujak 2016 at 14:23
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2016 at 15:24
Pozdrav gymka, i jest tako... Besmislica je povući crtu da je svaka dijeta za svakoga i svaku situaciju... Osobno, najmanje masnoća sam imao nekad davno kad su mi međuobroci bili kruh sa šećerom pa popodne kruh sa mašću ili prepržen na masnoći i češnjaku. Ali mi je i potrošnja kalorija, treninzi i metabolizam bili na vrhu. Danas bi i iz uha curila masnoća da tako jedem. Ali je ovo moda danas iz "fiziologije" teretane, u zadnjih 20 godina sam se i od prijatelja trenera naslušao toliko gluposti da više ni u caffe bar od teretane ne idem :) Kao "danas sam" na lchf, pa za mjesec na paleo, pa samo čekam koliko im treba da budu u banani, mada bih radije upotrijebio onaj nepristojan izraz. Onda uz pivo dođu "tihi" muški razgovori kao "nešto mi je opala spolna želja..." Obično odgovorim pa prestani se ubijati treningom ili počni žderat. Ljudi neprekidno miješaju osobe i prehrane, pa pročitaju nešto o prehrani za određenu populaciju i odmah to preslikaju u svoju teoriju. Znam bar sto ljudi koji kad god ih srednem žderu voće, a tokom cijele godine imaju vidljive trbušnjake da se isti dan mogu slikati za reklamu fitness produkta. bugili ima 46 god, i ne ide na kozmetičko natjecanje nego želi izgubiti nešto preostalih masnoća.
@bugili, o cikliranju i kalorija i uglj.hidrata, kako za koga, koju aktivnost, cilj, vrijeme, itd. bi se moglo danima, nekad pomaže nekad hmmm... Bit je zaista biti u deficitu prilagođenom tvom cilju i treningu, smanjiti tvojem tijelu preferencijalne energetske supstrate. Ako si bio na nekom duljem periodu polugladovanja, odmori se, pa počni ispočetka. Promjeni i način treninga možda, probaj neki metabolički, ili kružni sa malim pauzama, između krugova odmori koliko treba da se regeneriraš za potreban intenzitet, pa ispočetka. Puno se teoretizira da li je potrebno na treningu oznojiti se, definitivno je za sagorijevanje masnoća puno efikasnije kad se preznojiš. Vidim da kardiovaskularne kondicije imaš ako pretrčiš 12km, ukoliko možeš kod kuće ujutro odradi neki 10 minutni brzi trening, može i par vježbica u krug bez pauze, pa će ti čitav dan do večernjeg treninga metabolizam više sagorjevati energije. To možeš svaki dan. A i one dane kad ne treniraš ubaci neko hodanje ili slično, trajanje ovisi o brzini. Pazi na unos kalorija, kad se preždereš jedan dan, često se time uništi par dana efekta dijete ili treninga, jasno opet ovisi, ako ti je dijeta na rubu gladovanja, može. Možda, kako je cilj par kg masnoća, možda može i sa kojim preskočenim obrokom( i to nekom radi nekom ne), to da će se onda svakome metabolizam usporiti ili izgubiti 3.5 grama mišića je idiotizam, ovisi o osobi, i skoro nikom zdravom se metabolizam za 10-12 sati ne uspori.   
   

Edited by iver - 14 Ožujak 2016 at 15:25
Back to Top
bugili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bugili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2016 at 18:54
pozdrav gymka ,iver,motivation
naravno da je svacije tijelo drugacije i da ne reaguje isto...isto tako vjerovatno svako je pomalo u pravu samo na osnovu iskustva sopstvenog ili nekog bliskog covjek moze dati precizniji i strucniji odgovor.Motivation vjerovatno ima strah od UH kao i ja sam i tu je Gym girl uvijek kontra(sto naravno respektiram ,a malo sam i pozitivno ljubomoran sto ona jede UH vise nego ostali) Ivera isto razumijem kad kaze da je najbolje izgledao nekad ???? kad je jeo sve i svasta...ali tad se bilo mladje a stvari su sada drugacije.Ja sam nekada kod viska kg tri dana pio vodu,pa onda polako jabuke dva dana,pa onda dalje a tad sam imao 22-25 godina.....sada itekako nisam ljubitelj dijeta nego gledam da jedem zdravo(dobra stvar je da nejedem nikad slatko i nepostoji nista bez cega nemogu)
Mene interesuje vase misljenje o odnosu ukupnog unosa kalorija i je li 1650 cal OK
Ja imam lagani osjecaj da sam premalo jeo 1500 cal. jer mi se metabolizam poprilicno usporio(period 2 mjeseca),citao sam dosta i o navikavanju tijela na isto pa sam malo u konfuziji......
P.S. Iver nije bas da se ne takmicim----Becki polumaraton u aprilu nije zezancija ha ha
pozdrav svima
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2016 at 22:39
ja nemam strah od uh, nego znam kako to ide, ljudi koji genetski imaju nakupljanje sala oko stomaka
bijeli hljeb je bolje izbjegavati, govorim iz svog iskustva, drugo je skinuti salo,
i smrsati, to je druag stvar, ali covjek zeli skinuti koliko sam ja skontala zadnje salo sa sebe,
e onda ako je tako onda ide totalno clean Tongue
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2016 at 02:36
bugili, ili ne znam pisati, ili nisi dobro pročitao :( Nisam nigdje pisao da mi je žao što ne izgledam kao nekad, nego sam pisao da bi mi masnoća curila i iz uha da danas tako jedem. Samo kao primjer da se i sa UH može biti vitak sa washboard pločicama na trbuhu. Ali onda sam sa ljudima tvoje težine na leđima trčao po 1km dnevno, a to je bilo samo zagrijavanje za trening. Tako da mi ni takvi treninzi ni takav izgled ne nedostaje danas. I danas su mi ugljikohidrati preko 50% unosa kalorija, ali mi ni nije cilj pokazivati trbušnjake nego biti zdrav i uživati u životu. Takođe nemam pojma i nisam pisao da se takmičiš ili ne, nego sam pisao da se NE spremaš na kozmetičko natjecanje, a to je kad se ne dokazuje i boduje nikakav rezultat ili vještina, spretnost, nego samo izgled i dojam nastupa, što vjerojatno znaš i sam. Njima skinuti zadnju kilu masnoće ili tebi, nije isto. Ono je samoubojstvo, jer na takmičenje dođe netko sa još 20 grama mqnje masnoča. Kao što sam gore pisao i nešto drugo, ali očito je kriva meta ili odstojanje.
Organizam ti je vjerojatno nakon 2 mjeseca odradio neke prilagodbe, kako i koliko to najbolje osjećaš ti sam. Jesi umoran i izgubio nešto mišićnog tkiva, promijenio se puls i tlak?? Dali je za tvoj slučaj, znači i dob i aktivnosti i cilj, to premalo ili nije, najbolje sam osjetiš. ja obično preporučam do 500kcal deficita, ako je više onda sa kratkotrajnim prekidima-refeedima. Oni koji čitaju fitnes portale, će ti reći da je premalo, ja ne znam, jer sam bio u trening kampovima gdje su neki dečki, osjetno teži od tebe, po par mjeseci bili na 1500kcal a trenirali su preko 4 sata dnevno. Ali to su bili mladi sportaši čije tijelo ima sasvim drugačije adaptacije.
    . U prethodnom komentu sam između ostalog pisao da probaš i odmoriti dijetu tjedan dva, ako si dugo u deficitu, ali bez prežderavanja a i da promijeniš način vježbanja. No očito te takve prakse ne zanimaju, krivi sam procijenio ovih 46god da želiš razumjeti što se događa i što raditi, pa te ostavljam, ne da mi se ponavljati.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2016 at 10:17
Originally posted by iver iver wrote:

Pozdrav gymka, i jest tako... Besmislica je povući crtu da je svaka dijeta za svakoga i svaku situaciju... Osobno, najmanje masnoća sam imao nekad davno kad su mi međuobroci bili kruh sa šećerom pa popodne kruh sa mašću ili prepržen na masnoći i češnjaku. Ali mi je i potrošnja kalorija, treninzi i metabolizam bili na vrhu. 
   

Tako je, kad bi se svi više kretali manje bi trtarili oko prehrane. Poznato je da tijelo u pokretu, pogotovo pod većim opterećenjem bolje iskorištava kalorije. Tu još plus što nije u strahu od gladi jer hrane uvijek ima, a i um je miran kad ništa ne nedostaje, nema odricanja, jede se po guštu. Savršena formula za formu, Nažalost, toliko nam je toga olakšano u zadnjim desetljećima da je pimplanje oko jelovnika postala obveza. 

Zanimljivo je to što spominješ taj kruh sa šećerom i mašću.....šokiraš narod Smile Bar ove novije generacije kojima su takve kombinacije...nezamislive. A koliki su na njima odrasli. I izgledali dobro Smile Prvo mi na pamet pada moja baka... Smile

Sve ima svoje mjesto.... isto kao što ne možemo reći da je dovoljno samo pogoditi kalorijski unos, nebitno što jedemo, tako ni tvrdnja da bez savršenstva u prehrani nema skidanja zadnjih masnoća ne stoji uvijek....ili nikad? Mislim da bi se mnogi iznenadili reakcijama svog tijela kad bi se malo usudili eksperimentirati sa hranom, treninzima, aktivnošću uopće. Ja podržavam kvalitetnu hranu ali s druge strane smatram da odricanje od nečega što nam tijelo odavnina traži jednako tako na duge staze nije najbolji izbor. Mislim da svatko od nas možda čak i od malena ima nešto što ga vuče... i što nikakvim zamjenama, zdravim varijantama, 21-dnevnim odricanjima da se navika ustali...ne može izbiti iz glave. A čemu uopće? Pojedi i sagori Wink

U ovom primjeru po mom mišljenju nije problem u previše neke hrane, nego sveukupno premalo hrane. Efekti nečega se ne mjere prema primjerima s interneta,  mišljenjima i iskustvima drugih ljudi i dr. nego prema vlastitim rezultatima. Treba odabrati jednu promjenu jelovniku, a ja bi prvo krenula na dodavanje. I to onoga što sam navela u prošlom postu. Strah od uh-a? Kod velike većine (čast izuzecima, a znamo što oni potvrđuju) - iluzorni strah koji sabotira uspjeh Smile Uostalom, kako pobijediti strah? Akcijom. I to takvom da se povećaju uh-i, i provede vlastiti eksperiment. Možda i uspije pa strah nestane.

bugili....ma... ne jedem ja sad nešto previše uh-a...manje nego pred koju godinu :) Jer sam uvidjela da mi toliko ne treba. Ali sam probala Wink Potrpila malo više masnoća pa išla u suprotnu stranu. Na kraju krajeva - možemo godine i godine utrošiti čitajući tuđa iskustva, a pritom stajati na mjestu....dok smo samo koji mjesec mogli odvojiti za ono najbitnije iskustvo, svoje, i imati dokaz for lifetime....mada...i to je promijenjivo s godinama...pa tako eksperimenti mogu potrajat cijeli život :) Fora Cool







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bugili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bugili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2016 at 20:35
Oje oje
Zadnje sto sam svojim postovima htio je da nekog uvrijedim i zao mi je sto se kolega Iver tako osjeca.Svi foumi svijeta sluze zato da se ljudi izjasne oko neke postavljene teme i naravno da dolazi do razlicitih misljenja sto je i dobro da bi pokretac teme nasao odgovore za sebe.Eh sad ako sam ja pitao iskusnije forumase kako da skinem 3 kg i dao poprilicno informacija o sebi sa ciljem da se zna da sam samoinicijativan i sta sam dosad uradio i sta sada radim.Cilj mi je bio da se tema ne svede na: HALO IMAM 15 GODINA I KAKO DA DOBIJEM PLOCICE??????? onda se neko javi i kaze ujutro jedi zobene jedi posni sir i treniraj.....tema se zatvara ....genijalno...
Ako se pogledaju odgovori ili rjesenja za moj problem vidjece se tri poprilicno razlicita i kontradiktorna odgovora i uglavnom se svodi na to:MORAS SAM OSJETITI.
ok to mi je jasno i znam da ovde niko nije duzan da daje odgovore ali
U moru informacija koje se nadju na netu najlakse se izgubiti i za bolje profiliranje sta je najbolje sluze ovakvi forumi ali eto citacu i dalje ,isprobavati testirati.........
pozzzzz Bugili
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2016 at 10:41
Smile  Mene sigurno nisi uvrijedio, a iver uvijek ima jedan specifičan način pisanja iz kojeg se da puno toga mudrog izvući. a ne shvatiti kao neku negativu Wink Dugo smo ovdje, stvari se ponavljaju, nekad čovjek ne zna više što reći :)

Ja ne vidim toliko kontradiktornih savjeta, ako malo bolje pročitaš vidjet ćeš gdje smo se složili, a ne podijelili Smile I kreni od toga. Kažeš sve se svodi na osjećaj svakog od nas - pa naravno, nego što drugo? Ne toliko na osjećaj, koliko na iskustvo, na reakciju vlastitog tijela. Misliš da ćeš na internetu naći formulu sa tvojim imenom? Smile I najbolji treneri na početku gađaju...mada već po na prvi pogled mogu poprilično pogoditi pravu priču. Zato i jesu najbolji. Ali i njih je do toga dovelo iskustvo i mnoštvo gađanja i početničkih pogreški.

Dobio si dovoljno odgovora da kreneš u samotestiranje. Ne jedan, već par njih koji bi napravili bar neku promjenu. Bar za početak. Pa dalje po potrebi mijenjaš. Tako to ide kad si sam. Za džabe Smile






Edited by Gym_girl - 16 Ožujak 2016 at 10:43
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.