New Posts New Posts RSS Feed - Glavobolja poslije fitnessa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Glavobolja poslije fitnessa

 Post Reply Post Reply
Author
Leya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Glavobolja poslije fitnessa
    Posted: 20 Srpanj 2014 at 19:25
Pocetnik sam u fitnessu, visoka sam 168 cm, imam 73 kg i 26 god. Dok treniram osjecam se sjajno, ali sat vremena nakon treninga uslijedi glavobolja srednje jacine. Inace imam hormonalnih problema, nizak progesteron. Zanima me kako da se borim s tim glavoboljama, dosad sam pila Kafetin, ali cula sam da nije zdrav. Ne znam zapravo ni sta trebam piti.
Back to Top
weak_mind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote weak_mind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2014 at 20:36
inace 90% glavobolja je uzrokovano dehidracijom, tj. nedovoljnim unosom tekucine u tijelo.
tijekom treninga se znojis vise nego inace, sto moze biti uzrok tome.

Posto imas nizak progesteron moguce da ti tijekom treninga brzo pada glukoza u krvi, sto takoder moze biti uzrok glavobolji, pokusaj tokom treniga pojesti nekakav izvor glukoze, cokoladicu ili sl.

Progesteron takoder vuce sa sobom manjak magnezija pa pokusaj prekontrolirati magnezij u krvi, mozda bi bilo dobro uzimati magnezij u obliku sumecih tableta ili sl.
Back to Top
Leya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2014 at 00:26
sto se tice vode, popijem je kad god ozednim tijekom treninga. moglo bi onda bit to drugo. hvala na savjetu Smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2014 at 09:02
Leya, je li to nakon svakog treninga ili u određenim fazama ciklusa?


Može lako biti pitanje vode, ali prije bih rekla da je povezano sa hormonima.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2014 at 09:39
Koliko su intezivni tvoji treninzi...? kao početnički?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2014 at 09:40
Glutamin magnezij...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
weak_mind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote weak_mind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2014 at 11:49
problem je jer kada vec ozednis ti je organizam u deficitu vode, pokusaj prevenirati taj osjecaj zeđi :)
Back to Top
Leya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Leya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2014 at 16:27
otprilike ovako izgleda moj trening: za zagrijavanje kombinirano hodam i trcim na traci 30 min, nakon toga odlucim na koje cu sprave i treniram dok se ne umorim. obicno mi trening traje ukupno 1-1.5h, na kraju se rastezem i tako svaki dan. zednim cesto jer mi se osuse usta. ali glavobolja se javi nakon oko sat vremena poslije treninga, ne svaki dan, ali svaki drugi ili treci. nemam sad zacrtano koji cu dio tijela definisat, zelim da smanjim kilograme i da postanem jaca jer sam inace slabasna. vise mi je dosta toga da moram nekog molit kad moram nesto podignut. ne zelim savrsenstvo, nego samo poboljsanje.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.