New Posts New Posts RSS Feed - Kako,kada,zašto,koliko?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako,kada,zašto,koliko?

 Post Reply Post Reply
Author
Zen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako,kada,zašto,koliko?
    Posted: 28 Sijecanj 2015 at 14:36
Dobar dan Vam želim!

Imam 37g.,visok oko 187cm.,težak 76kg.(kako koji dan) Djetinjstvo sam proveo kroz treniranje raznih športova.Od košarke,nogometa,odbojke,borilačkih sportova,itd... Naravno čovjek se s godinama opusti/zapusti,no moj glavni problem jest kaj sam boležljiv,nazovimo to tako.Metabolizam mi je takav da sam oduvijek izgledao rahitično/mršavo.Kronični sam asthmatičar (pušač),imam deformaciju prsnog koša( udubinu u sredini prsa),te tkzv. plieća prsa.Najgore mi je kaj umjesto da su mi najispupčenija prsa u gornjem dijelu torza,meni su na sredini ispupčena rebra,valjda.Uz sve to neispravno se držim cijeli život.Nedavno sam skužio da ne mogu dugo stajat na mjestu jer me lumbalni dio leđa ubija.Točnije imam bol u leđima konstantnu već duži niz godina,al sam oguglao na to.
Bio sam na nekim kontrolama,imam ravna stopala,desno rame mi je niže od lijevog,te naravno skolioza jer šljakam već 15g. u uredu sjedeći.
Zadnjih par godina sam išao po mjesec-dva u teretane,pa taman dojde ljeto-godišnji,pa me onda nema do zime,i tak već neko vrijeme.Međutim,početkom ove godine sam odlučio si jedan dio sobe pretvoriti u vježbaonu.Kupil sam si 4 tatami podloge,onaj kotačić s ručkama za vježbe,onu konstrukciju kaj se zabora u zid za zgibove,imam 2 utega od 3kg.
Zadnjih,neznam tjedan dana,radim ujutro prije posla te popodne iza posla serije po 25 čučnjeva,25 sklekova,5zgiba,te glumim nekaj s tim malim bučicama,oko sat vremena.Ali ni to nije baš svaki dan.No fino se umorim jer mi je kapacitet pluća manji nego večini Vas.
Kaj se tiče kilaže do prije pol godine sam imao 88kg.,no neredovitim vježbanjem,neredovitom prehranom,te velikom količinom stresa zbog okruženja na poslu,sad imam oko 76kg.
No uz sve svoje zdravstvene tegobe oduvijek sam bio borac i jednostavno sam takav,kad si nekaj zacrtam to i napravim.Razlozi zbog kojih želim promjeniti prehranu i način življenja po redoslijedu.Dosta mi je osjećati se slabim.Želim ta prsa koja kao da i nemam,dovesti u lijepše stanje.I želim se osjećati dobro.
Da se razumijemo,preko ljeta sam čitav život na biciklu,tako da sam sa listovima zadovoljan.Volim planinarit,šetat.Trčat ne,jer se brzo zapušem.

Prehrana : pa u periodu dok vježbam jedem po PS-u.:

ujutro oko 7h.malo vježbam pa popijem shake,dojdem na posao pa oko 8:30h. pojedem zobene+mlijeko+banana/grožđice,oko 10h. navalim na kikiriki u ljusci,oko 12:30h.posni sir+tuna,16:30h.popodnevno vježbanje,17:30h.shake,18:00h.pileći/pureći file sa karfiolom ili nekim drugim povrćem,sve na maslinovom ulju.Te navečer ubijem recimo kutiju domačica. :-) Da,znalo mi se to desit.

Uglavnom to je to.

Pa sad ako netko ima kakav stručan savjet - bez okolišanja molim!

Svima Vam želim ugodan ostatak ovog sunčanog dana. Wink
Back to Top
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 18:01
Sta znaci "shake"?koji su sastojci?
Definitvno fali ugljikohidrata,jedino vidim zobene.Ugljikohidrati su glavni izvor energije i povecaj ih.Nema dovoljno uglj u povrcu pogotovo ako treniras,zelis se udebljat i ako si musko.Naravno da neide jer ti prehrana nije ok.Ubaci palente,razeni kruh,pastu,krumpir,rizu,jecam-ovisno sta volis.
P.S. moj decko kad bi se htjeo udebljat jeo je jaffa kekse navecer jer su bomba po njegovom za debljanje a on nije skoln debljanju
The only bad workout is the one that you didnt do
Back to Top
Zen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 11:34
Tina,fala na javljanju!

Moje isprike,pod shake sam mislio na Delicious Whey.Ne baratam baš previše sa tim stručnim nazivima koji su Vama koji dugo vježbate pod normalno.
Kaj se tiče "udebljavanja",hmm,pa nije baš da se želim udebljat.Znači,meni ne smeta ova kilaža koju imam trenutno.Nadam se da pod "udebljat" mislimo na mišićnu masu?!? Jer dok sam imao 88kg.,s obzirom na moju građu,koju sam u prvom postu naveo,izgledao sam pa zapravo ko trudnica. Disapprove
Jer su mi prsa skroz na skroz bila ravna,onda na sredini torza izbočene kosti od urođene deformacije i onda trbuh ko da sam progutal kuglu za kuglanje. LOL
Za razliku od tada,sad imam još jaaako mali trbušćić,no to sve naravno ovisi o mom držanju.Dok sam pogrbljen imam trbuh,kad se ispravim nemam.Kužim kroz vježbanje da me ispravlja i sve više tjera na uspravno i normalno držanje,no naravno da je nemoguće to promjenit odjedanput kad si čitav život "pogrbljen".
E sad kaj se tiče suplementacije,ja niš o tome ne znam.Čitam u zadnje vrijeme, kako o tome tako i o svemu ostalom,no nije baš štivo koje razumijem. Kaj se tiče recimo ruku,one su mi u predjelu nadlaktice iste ili čak tanje nego podlaktica.Kod dizanja utega,rukama pojedinačno,recimo sa 8kg. bućicama,s desnom rukom odradim seriju,a lijeva ko da je nemam.LOL
A kaj se tiče prehrane,hvala na preporukama kaj da ubacim u prehranu.Al stvarno.
Zapravo jedna mala opaska opčenito(NE NAPAD): često dok čitam na forumima o večini stvari, ljudi koji "znaju" jer vježbaju već neko vrijeme,opisuju pojedine teme kao da je osoba koja ima upit u treningu - poput njih,a zapravo su ljudi koji nemaju pojma poput mene.
I onda, primjer :
1. Imam lošu prehranu,što da jedem?
Odgovor: trebaš više ugljikohidrata toliko puta dnevno,proteina toliko,masti toliko.

2.Počeo sam vježbat u teretani,koje vježbe da ubacim u trening?
Odgovor: prvo aerobni trening,zatim dipseve,pa bradford press,itd...

Da li me razumijete?

Ne,ne pravim se ja pametan ni glup,ako to sad nekom ide po glavi.Već jednostavno ćemu onda forumi i raspodjela informacija,te pomoć,kad to ne pomaže.Znam,netko bu rekao:kaj ti sad glumiš,plati si trenera,plati program,plati ovo plati ono.Al nije stvar u tome.Ja živim život na način da pomažem kako god mogu drugima,a ne odmažem.Znam nisu svi takovi,nisam egotriper da se razumijemo.

Do slušanja!

Back to Top
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 11:51
"ujutro oko 7h.malo vježbam pa popijem shake,dojdem na posao pa oko 8:30h. pojedem zobene+mlijeko+banana/grožđice,oko 10h. navalim na kikiriki u ljusci,oko 12:30h.posni sir+tuna,16:30h.popodnevno vježbanje,17:30h.shake,18:00h.pileći/pureći file sa karfiolom ili nekim drugim povrćem,sve na maslinovom ulju.Te navečer ubijem recimo kutiju domačica. :-)"
Prvo sto mi upada u oci je razmak od 12:30 do treninga.Znaci ti od 8ujutro na jedes ugljikohidrate i onda treniras u 16:30.I OPET nakon treninga su vecinom proteini u igri.Misicima trebaju proteini naravno, ali proteini ne funkcioniraju bez uglj nakon treninga.
Za podebljanje misicne mase ne trebas vjezbati svaki dan-jos po 2puta?
Za suplementaciju ti nemogu puno rec, ja jedino konzumiram whey i to ne svaki dan.Samo nakon treninga.Prehrana mi se zasniva na namiricama i to je to.
Za taj rucak pogotovo ako je par sati prije treninga pojedi jos neki uglj(napisala sam prije primjere), takoder nakon treninga, ubaci u onaj obrok pureceg/pileceg file rizu,ili nesto slicno.
Nadam se da sam makar malo pomogla
The only bad workout is the one that you didnt do
Back to Top
Zen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 12:02
Jedna od nevolja današnjeg svijeta jest što se sugovornik uvijek osjeća napadnuto,iako sam velikim slovima napisao(NE NAPAD).
Ja recimo cijenim kaj si mi se javila na prvu poruku i to je to,cjenim te.Pomogla si,naravno.

Jesi,napisala si primjere i zahvalan sam na tome.

 Kak izgleda tvoj dan/prehrana?!


Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.