New Posts New Posts RSS Feed - Žene i teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Žene i teretana

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2015 at 17:12
Ma ne kazem da ste vi to rekle ovde, da se izvucem sad Kazem jer vidim da u poslednje vreme bas vlada to forsiranje da zene dizu tesko i ako zene tako ne treniraju ili ne idu u teretanu odmah se osipa paljba i kao da su lenjivice koje nista ni ne treniraju Ali kao i sve ostalo u fitness industriji to je sve samo pitanje lobiranja, a ja sam valjda alerigcna na sve sto se bezumno forsira svima koliko god to nesto imalo benefita. Inace sam bas misljenja da sve od treninga treba isprobati i da sve ima neko svoje mesto i vreme kad ce da se iskoristi u nekom ciklusu, tako da ja ne odbacujem ni rad na maksimalnoj snazi ali ni pilates i milion ponavljanja :D A mislim da su od tog forsiranja mnoge zene upale u mindset ''moram da radim sa tonom opterecenja'' i da se totalno gubi neki balans u trenaznom procesu ali da se gube iz vida i ciljevi zasto se to nesto uopste radi...Druga krajnost tome je naravno milion i milion sati kardia, izgladnjivanje i bezanje od cucnja ili skleka...Mada opet, svako svojim ciljevima

Da se moze sve kad se hoce, to je apsolutna istina i slazem se da to treba zapravo da bude poenta price kada su u pitanju ove brojke :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2015 at 17:36
Big smile Nije istina Big smile Ne bih rekla da se forsira išta , stvar je u tome da neke sredine rijetko ima. Ono što ja oko sebe vidim nije trening, kakve god ciljeve imao. Kao što si ti alergična na ta forsiranja (ok, i ja) tako sam ti ja alergična na doživljavanje žene kao lista na vjetru Smile Ono...ako digneš više od 10 kg muško si, i šta će ti to, i ostale fore...borim se i sama s tim. Svatko svojim ciljevima, da, samo što mnoge idu krivim stazama do tih ciljeva.

Ma to čak nije ni pitanje nekih preferencija, šira je to tema.....nekad teretane nisu ni trebale. Kakvo god opterećenje da je, samo da je, samo da nekog izazova ima, u tome je poanta. Usput, mislim da bi puno više žena bilo zainteresirano za dizanje da ih netko u to uputi, ohrabri i pokaže da se itekako može ostati žensko uz to Wink

Tako da se ne slažem s tobom da se forsira to što kažeš, nego opet ponavljam daje primjer pa ko hoće :) A da sve ima svoje mjesto i vrijeme, naravno...ja nisam protiv ničega što ima neku korist i hrani dušu i tijelo :) No svaki i cijeli trening proveden na orbitreku ili lamatanje nekim bezveznim bučicama (osim ako je težina zbilja korektna za određeni period) teško da to može ostvariti, to je samo linija manjeg otpora - tu se slažemo :) 






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
patsy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote patsy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2015 at 15:24
Ja sam postavila to pitanje ovdje jer me zanimalo koliko zene koje ozbiljno vjezbaju dizu. A tema se svela na teoretiziranje. Naravno da znam da svatko treba trenirati prema svojim mogucnostima, ciljevima i ogranicenjima, bez daljnjega.

Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2015 at 22:47
Znaci kad bi ja isla u teretanu u Hrvatskoj onda bi cijela teretana zujila u mene kad bi me samo vidjeli na leg press, leg curl, leg extentions od 25 do 30 kila. Sigurno bi zavrsila u Guiness knjizi. Hahahahahah
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2015 at 08:05
ahahahaha evo primjera da stvar bude gora :) pošto sam do nedavno imala anoreksiju (nebitno sad zašto i kako) bila sam dakle jako mršava i izgubila sve mišiće koje sam prethodno jako teško stjecala......čim sam ja krenula jesti i vježbati volumen se počeo rapidno vraćati (pogotovo ruke) i to sa težinom od svega 15 kg. čula sam ja za mišićnu memoriju, ALI LOKALNE KONOBARICE NISU :P i sad gledaju one mene iz dana u dan i ne vjeruju svojim očima a taman su si one htjele u teretanu prije mora (dijeta dva dana prije ljeta) i ništa više od teretaaane ahahaha i onda sam spomenula kako ja uopće neidem u teretanu (money issue) već sve radim doma sa lijevanim utezima od staroga.....e onda je krenula još veća polemika da se i doma može prebildat (naravno ahaha) ali ovisno o radu i trudu a ne o težinama. sada ne da nisu krenule u teretanu...već se boje nositi tacnu ako je na njoj više od tri pive.....AHAHAHAHA što reći? koju posluku porati? 
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2015 at 16:55
pa reci im da u svakoj ruci nose dvije tako da im samo jedna strana nije nabildana nego obadvije, hahahaha
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2015 at 19:16
hahaha ne ne reći ću im da im neće trebati tacna jer će im se dupe toliko raširit da će pive na dupetu nosit! i neka trčkaraju malo u slobodno vrijeme, i neka ne jedu ništa a pogotovo špinat, da im podlaktice nebi od silnih pivi ojačale!
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2015 at 03:35
E moja Israela to ti je to kada je biti in xs ili xxs. A ne m ili l zdrava I misicava. I puna samopouzdanja. Lijepo bi ja u tim svim casopisima gdje su jos mlade cure imala fitness kutak gdje bi pisali o zdravoj prehrani I vjezbanju sa utezima. Npr Ok I Teen.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2015 at 07:23
hehe onako subliminalno bi ti njima nametnula ideju dok su još u razvoju, kad su najosjetljivije ...pa slažem se, ali slike moraju biti malo starijih cura od 13 godina koje dižu utege (barem 17) zbog rasta i razvoja kostiju...ali da im se nametne ideja da počnu vježbati i zdravije jesti- naravno
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2015 at 02:13
Naravno, I da postave slike cura koje su u formi. Njihovu tezinu I visinu. Cuj gle I jos par recepti I kako to skuhati onda bi cure vec znale kako to napraviti.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2015 at 17:54
uvela bih kutak o prehrani - recepti za zdrave slastice, kako rasporediti obroke i zašto, kad mama kuha domaće što izbjegavati pa navesti mamu da ne poha osliće neg da ih marinira u limunovom soku i maslinovom ulju .) i nikakve druge protein-filozofije za djecu. isto sa treninzima- slike mladih ženski sa bučicama i osmjehom preko kojeg lagano kapa znoj, rastezljive trake za razvijanje guze i bokova, lakše spravice, ...obavezno objašnjenja o pravilnom izvođenju vježbi i sve moguće slike sretnih i zdravih žena..i majka i cura....D slika mame kako kuha zdrav ručak a klinka stepa po kauču....obavještaji cura preko pisama magazinu o napretcima i osjećajima..D xy ideja, xy izlika da se to ne uvede....ovo bi sve mene motiviralo da pazim na težinu kad sam još Ok čitala i bila buci buc klinka koja je previše domaće kuhinje papala ahahah
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 02:17
E kad bi se sad to moglo I realizirati bilo bi super.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.