New Posts New Posts RSS Feed - Još sam vam samo ja falila
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Još sam vam samo ja falila

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Mjau View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjau Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2014 at 19:34
Zdravoo ljudiii, citam ovo i shvatam da mozda i ja gresim
potrebna mi je pomoc i savet, nadam se da mozete da mi pomognte :O
Imam problem. Pocela sam da vezbam jos prosle godine, ali ne vidim rezultate. I ne znam gde gresim. 
Imam 17 godina i visoka sam 168. I imam 58 kg, sto smatram da je previse za moju visinu, a i sama se ne osecam dobro. Zelim da smrsam jedno 6-9 kg . Problem mi je ishrana, ja mogu na primer nista da ne jedem, samo voca, i brzo da smrsam (to sam i radila ) ali posle par dana se kg vrate. I znam da to nije dobro ali nikako drugacije ne mogu da smrsam. 
Da li mozete neki plan odprilike da mi kazete, kako bih mogla da smrsam i da skinem salo? 
Sta vi mislite ? 

Moj drugi problem su vezbe. 
Treniram po 1-2 sata
i to ovako:

  • 10 min- zagrejavanje na Elipicnoj spravi
Stomak
  • radim trbusnjke 3 serije po 20 
  • 3 serije po 20 leg raises
  • Radim takodje i masinu za trbusnjake ( sa 20 kg) 

    Zelela bih da imam "plocice" ali znam da moram prvo salo da skinem da bi one bile vidnjive, zato sam vas i pitala za ishranu 

Noge i zadnjca
  • Radim cucnjeve 3 serije po 50 ( sa 3 kg)
  • Mrtvo dizanje 3 serije po 20 ( sa 3 kg) 
  • Hip thrust 3 serije po 20 (5 kg)
  • Quad hip extension 3 serije po 20
  • Abdukciju i adukciju 3 serije po 20 ( sa 20 kg)

    I na kraju 30 minuta na elipicnoj spravi 

Hocu da zategnem noge i podignem zadnjicu ali se plasim da radim nozni potisak i iskorake, zato sto mislim da tada radi kvadriceps, i da cu tako rasiriti noge, i dobiti izrazen kvadriceps, zato sto hocu da mi butine budu tanje. Kao kod ove cure na primer https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/10245323_228312677368437_8757413950825100265_n.jpg?oh=702ae07db7601e69798fda8b4905c2ad&oe=548ABE43

I zelim da vas pitam, da li mi je dobar plan koji trenutno radim, ako nije sta trebam da dodam ? 
Da li su ovo dobre vezbe ili ne ? 

Jos nesto bih htela da vas pitam, izvinite sto vas smaram ali imam puno pitanja.. 

Ja ne vezbam ramena, ledja i ruke,  htela bih da pocnem, ali se plasim da mi se ne rasire i to bude ruzno. Pa bih vas pitala koje sprave smem da koristim, a da se ne rasirim, da samo lepo napravim ruke, ramena i ledja? 

I jos jedno pitanje: Da li postoje vezbe da se jos malo izduzim, tj. da porastem jos par cm. Posto imam duge noge ali sam kratka u gornjem delu 

Hvala vam unapred.

Pozdrav Emoji
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2014 at 19:37
Aha ok :D
Sutra odmah krecem u akciju, i jedva cekam :D
Pomenula sam par puta da radim u trgovini, koja je u centru carsije, gdje je guzva non stop, znaci nema sjedanja, moram spomenuti da i tu potrosim dosta kalorija, pogotovo kad je u pitanju nosenje paketa soka, brasna, secera, tako da mi je radno mjesto samo dodatna motivacija, jer nema sjedenja ni onim danima kad nisam u teretani :)
Sad me interesuje sta je s cardiom? Hocu li ga ubaciti samo na pocetku za zagrijavanje i koliko vremenski ili da i na kraju vjezbi trcim nekoliko minuta?
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2014 at 14:09
Ja bih bas da vidim tvoju sliku, ako ti smatras da si sa 168 cm visine debela a imas 58 kg
Opet mozda grijesim, mozda su ti lahke kosti, ali mislim da tebi mozda i fali koja kg :D
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2014 at 16:07
Broj na vagi cesto zna da bude misleading i da nista ne znaci, moze da deluje po brojki da imas vise nego sto imas ili manje nego sto zapravo imas...Ali da smrsas 6-9 kg na svoju visinu pa kakva god ti je konstitucija je za tebe daleko ispod normalne kilaze - znaci ti bi negde da imas oko 50 na 1,68 visine? Ja na svoju visinu od 1,55 imam 53 kg pa ne bih rekla da imam ''visak'' niti sam gojazna, mnogo zavisi od cega te kile dolaze, mozes ti da imas 50 kilograma na tvoju visinu i da to bude samo kost i koza i idalje da imas masti i da nemas taj zategnuti izgled koji zelis vec da budes samo mrsava...Vise se fokusiraj na ono sto vidis u ogledalu nego na kile jer u tvom slucaju nema realnog viska kilograma vec samo estetki momenat koji bi ti da poboljsas, oduzmes, dodas, zategnes i tako dalje.

Sto se tice nogu ove devojke sa slike tu ima vise faktora zasto ona tako izgleda, dosta toga je genetika - ti ces sama vremenom videti kako je prirodno tvom telu da se razvija i sta mozes da napravis od njega a da nemas brdo truda, muke i odrzavanja. Ova devojka je jako lean prirodno, razvija takve misice, pritom mislim da radi dosta cardia da drzi bilo kakav anabolizam pod kontrolom i mnoooogo mnogo ponavljanja (pretpostavljam sa laksim tezinama). Ali shvati da ona i neka druga devojka mogu da rade isti program i imace skroz drugaciji izgled nogu zbog individualnih razlika u konstituciji i izgledu.
Obzirom na to da je procenat zena koje su mezo i prirodno lako bujaju i prirodno su jake dosta mali (a ironicno svaka zena prilicno neobjektivno smatra da je ona upravo TA sa tom prokletom konstitucijom) mislim da nemas razloga da se brines, kreni da vezbas i obracaj paznju na to kako ti telo reaguje. A sa zdravstvene strane i pitanja izbalansiranosti tela - ne preskaci da jacas kvadriceps kao i sve ostale nozne misicne skupine, ne znaci da ce ti se nabudziti i da ces nabujati ;)

Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2014 at 17:33
Evo i mene, nakon vjezbi, puna energije, mozda se nikad bolje nisam ni osjecala, unatoc tome sto misici zatezu i noge mi djeluju teske 100 kg :D
Danas su odradjene neke promjene,a na vama je da mi kazete jesam li opet nesto pogrijesila :D

Prvo sam povecala tezinu, i sama sebe iznenadila, nisam vjerovala da mogu, a sad mi se cini da mogu jos vise :D

Ovako sam provela vrijeme u teretani..

Bench press sipkom 3x15 (20 kg, do sad bilo 15kg)
Goblet squat 3x15 (5 kg bucica)
povlacenje na lat masini naprijed 3x15 25 kg
podizanje kukova iz uspravnog polozaja 3x15
cucanj na smith masini 3x15(20 kg, do sad je bilo 10)
povlacenje sajle jednom nogom prema drugoj u lezecem polozaju 3x25 25 kg
zenski sklekovi 3x10
Iskorak sa bucicama 3x20 bucice po 5 kg (hodala sam i pravila iskorak svakom nogom, tako da sam brojala korake, nadam se da time ne pravim gresku)

Eto to je danas odradjeno, ali zato nisam radila cardio, nakon iskoraka noge su mi klecale, tako da nisam imala snage popeti se na traku.

Evo radi lakse usporedbe, prijasnji plan rada..

Trcanje na traci 10-15 min.
Bench press sipkom 18 kg 3x15
nozna ekstenzija 3x10
nozni pregib 3x10
povlacenje na lat masini naprijed 3x15 25 kg
podizanje kukova iz uspravnog polozaja 3x10
cucanj na smith masini 3x10
povlacenje sajle jednom nogom prema drugoj u lezecem polozaju 3x15 25 kg.

Danas sam toliko snage imala, ne znam do cega je, cak me interesuje posto sam prije teretane jela kus-kus i pileca prsa kuhano u mlijeku, da li mi je to dalo snagu, do sad kus-kus nisam koristila, ali sam ga sinoc pronasla u DM-u prilicno je jeftin s obzirom koliko ima proteina, i kako je upotrebljiv na bezbroj nacina
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 16:11
Ima li neko da da komentar? :S

Nakon prekjucerasnjih vjezbi, misici mi otpadaju, ali nije mi ni zao, bar znam da se neke promjene desavaju :D
Sinoc cak nisam mogla ni spavati, jer me gluteusi bole od iskoraka.
Sad se bojim da ce mi samo noge napredovati, od silnih vjezbi a da cu u gornjem dijelu tijela ostati ista. Treba neko da mi kaze da li su uredu ove dosadasnje vjezbe ili moram jos poraditi na tome, da ubacim nesto jos za ruke, stomak, struk ili?
Back to Top
Mjau View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjau Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 16:25
Zdravo svima  :D Izvinite sto me nije bilo ovih dana. :(
Hvala vam svima na savetima, pogotovo Marrighon tebi :)
Nastavicu da vezbam, pa cu vam se javitii, i reci rezultate :D 
Pa da, ja bih 50 kg, ali videcu pokusacu da ostanem na ovoj tezini i samo vezbam :)) 
Ali se nekako plasim kvardicepsa, ali vezbacu naravno sa laksim tezinama :) 

Ej Didi, pa ti si super, dosta vezbas, ja mislim da su ti vezbe super, i da trebas da nastavis, ali naravno moras da imas i odmor, potreban je misicima da se oporave. Nastavi tako i bice super rezultata :) Samo napred 
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 19:15
Mjau, nemoj me pogresno razumjeti ali mislim da bi prije bilo kakvog skidanja kilograma trebala otici ljekaru, posavjetovati se sa strucnom (medicinski) osobom posto je s tvojom visinom tezina od 50 kg neuhranjenost i nemoj da zavrsis s nekim dugrocnim poremecajem u prehrani posto je jako lako izgubiti realnu sliku o svom tijelu, posebno u tvojim godinama. Treninzi i fizicka aktivnost su super stvar ali mislim da sa 50 kg vise neces ni imati snage da se bavis nekim fizickim aktivnostima.
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 20:42
50 kg na tu visinu je jednostavno premalo... Mislim da je pre u pitanju to da devojka nema toliko realnu sliku koliko je to koliko ona zeli da skine zapravo puno, pa samo 2 kg dole pravi ogromnu razliku a kamoli 9... Mislim da ce shvatiti u procesu da je toliko skidanje kilaze nepotrebno, plus kada vidi kako telo moze skroz pozitivno da se menja i nevezano za broj na vagi :D
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 23:54
Ma radim i ja sve za noge, da ih stanjim, i ne bojim se prosirivanja, mislim da mi je bitno da ih zategnem, a kad budu zategnute, i ako se rasire, nece mi smetati :P
Back to Top
Mjau View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjau Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2014 at 00:06
Pa svi mi kazu da ne bih trebala da mrsam i da je ovako dobro, ali nekako ja osecam da imam visak na butinama( unutrasnji deo) i to me mnogo nervira... :(  ali ne znam koje vezbe za to da radim, da bi se smanjile
i na stomaku ali malo, i to bih htela da skinem, zbog toga mislim da bi trebala da smrsam...
Hvala vam puno sto mi pomazete :*
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.