New Posts New Posts RSS Feed - Junk-Kako vi junkate
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Junk-Kako vi junkate

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2015 at 12:14
Sirovo:
http://nutritiondata.self.com/facts/cereal-grains-and-pasta/10355/2
Kuhano:
http://nutritiondata.self.com/facts/cereal-grains-and-pasta/10356/2

Paleo pšenica, no nije neko cveće, ako ćeš već džankat sa žitaricom, onda je kukuruzna krupica bolja. S palentom se mogu čuda. Iako, ako je palenta junk, onda je pitanje da li ima smisla hraniti se zdravo.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2015 at 12:36
Goranchero, ti si neki skeptik? ;)

Ma daj, tko je vidio junkati palentom! To se ne računa. Ja sam se nekidan sama sebi nasmijala kad sam poželjela junkati - slanim štapićima! If you junk, junk as its meant to be! :)
Be healthy, be happy.
Back to Top
veky81 View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2013
Location: Istra
Status: Offline
Points: 935
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veky81 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2015 at 12:37
Ma ne kužim se ja jako u te tablice i brojeve..daj nam pojasni zašto je palenta bolja od griza od pira ?? Pojednostavljeno molim te.Hvala :-))
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2015 at 13:06
Kukuruz je bezglutenska žitarica, pir je paleo pšenica i sadrži gluten. manje štetan i jednostavniji nego u modernoj pšenici, no ipak gluten. Ima još nešto negativno vezano uz pir, sam se ne mogu sjetit trenutno, prije pola godine sam proučavao pir kao namirnicu kad sam tražio prikladna low-carb brašna za eksperimentiranje.

Kukuruz ima nešto viši glikemijski indeks nego pir i zbog toga dosta negativnu reputaciju, ispadne da je kukuruzna krupica i kukuruzno brašno najnezdravije od svih integralnih.

Skeptik... pura(palenta) s lučnicom, tradicionalna hercegovačka hrana, kukuruzna krupica, maslo, kiselo mlijeko, češnjak, slanina... opasna kombinacija zasićenih masti i ugljikohidrata visokog glikemijskog indeksa s malo proteina. Ako te ne ubije nakon prvog zalogaja, možda poživiš i do 105-e.

Domaće slavonske kobasice na svinjskoj masti i vinu i bijela palenta kao prilog, i onda uz to još čaša dobrog Shiraza... dobar junk?
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2015 at 14:07
Junk i pol! Potpisujem! ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
headhunterz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 207
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote headhunterz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 01:38
Otkad sam se poceo hraniti IIFYM sistemom preporodio sam se, kako napredkom u svim segmentima tako i psihom, puno lakše sam all year round lean s tim sistemom nego da se patim svaki dan piletina i riža, pazi na tempiranje nutrijenata itd. bla bla bla bla bla. Dakle nemojte se ljudi patiti nekom clean ishranom koja se nameće svima nama svakodnevno, pojedite bez grižnje savjesti što god želite dokle god je to prilagođeno dnevnim kalorijama i pogađanju makronutrijenata. Onaj tko kaže da je loše unositi tipa UH iz vocnih jogurta naspram eto palente samo živi u uvjerenju da se zdravije hrani, ipak je na kraju dana količina ta koja stvara probleme, treba se dakle bazirati da se jede doslovno SVE, ali pod uslovom da se prati unos hrane, The End, živjeli. 
24/7
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2015 at 14:19
Ne bih ja to tako generalno, pogotovo ne da samo količina stvara probleme. 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.