New Posts New Posts RSS Feed - Transformacija-in progress
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Transformacija-in progress

 Post Reply Post Reply Page  <1 141516
Author
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2018 at 09:03
Originally posted by NiksaV NiksaV wrote:

Justanyone,hvala ti za komentar.Da,u pravu si.Ja sam naveo amo reći neke stvari koje početnici griješe,tj većina ih krivo radi.Bilo bi dobro kada bi netko iskusniji pomogao početniku na treningu i vidio što i kako radi i naučio ga.Ja isto sam po sebi znam da ako nešto želiš jednostavno se moraš sam izboriti za to.Što se vježbanja tiče konkretno,ja nikad nisam imao nikoga da mi reče,to i to krivo radis i slične stvari.Sve što sam naučio,naučio sam sam jer me to zanjima.Svaki bolji trener će klijenta učiti raditi na slobodnim utezima i usvajanju pokreta.Ja nikad nisam imao trenera,i se vježbe sam morao sam učiti.Tako je isto sa svakim,nisam ja nikakav poseban čovjek pa da za mene vrijede druga pravila.
Stvar je što ti kod mašina,mašine odrade posao za tebe,niti upotrebljavaš stabilizatore za težinu,niti vježbaš toliko pokret.Jer početniku nije ispočetka bitno oće li on dignuti 70 ili 100 kg na čučnju.Bitno je da usvoji pokret,i tu se ispraksa.I samim time kada radi sa slobodnim utezima,vježba i balans,stabilnost,stabilizatore i sve ostalo.

Ali da,kao što si napisala,trebao bi se čovjek koji je postavio pitanje malo više raspisati pa da mu pomognemo ako treba =)


Ma imaš ti za 90% stvari pravo, samo za neke složenije pokrete treba DUGO da ih se nauči, a mišić se dotle na spravi može jačati i pripremati. To sam mislila. Ima ljudi koji ne mogu niti sa 2.5 kg bench press napraviti, sa nekim lakšim šipkama jedva. A neki ljudi teško sami nešto nauče, pa i sa istraživanjem. I mene su mnoge stvari zanimale, pa da mi nisu pomogli i to dosta u teretani u koju idem, ne bi se nikad makla s mrtve točke, jer sam u početku krivo neke stvari shvatila. A koliko ih je isto takvih.
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2018 at 09:37
A to se slažem s tobom.Netko je jednostavno prirodno u nečemu bolji netko nije.Ja sam recimo stvoren za teretanu,brzo sam usvajao pokrete jer sam jednostavno prirodno za to.Dok recimo dok sam trenirao prijatelja jednostavno nije imao onaj osjećaj za neku vježbu.Tako da je sve to individualno.Ali se slažem s tobom ovo što si napisala.Netko nikad ne nauči ali opet je to sve stvar volje pojedinca. :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.