New Posts New Posts RSS Feed - Ocajna sam :(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ocajna sam :(

 Post Reply Post Reply
Author
tonka19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tonka19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ocajna sam :(
    Posted: 29 Kolovoz 2014 at 19:34
Heeeeeelp CryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCry
Dosta mi je, stvarno je da imam 19 i ne oblacim robu koju zelim jer u nju ne stanem.
Vjezbala sam, kupila i bicikl, krenulo mi je, stvarno je. I opet me posao doveo na staro.
Ujutro prerano pocinjem da bi doruckovala, nemam pauzu na poslu. (radim na kiosku), a tamo sam okruzena svim onim smecem. Ne znam vise kaj da radim. Trebam skinuti puno kila i ne zuri mi se, znam da za to treba vremena. 
:( 
Back to Top
eXpertise View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 200
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote eXpertise Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 20:01
Bok, daj tu napiši svoj plan prehrane u jednom tjednu odprilike da vidimo kako se hraniš kada i kako.
I plan vježbanja napiši :)

Back to Top
tonka19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tonka19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 20:19
Vegeterijanka sam 9godina skoro, tako da nista meso i riba.
Cesto radim smjene od 10, 11 sati i jedem kasno kad dodjem doma.
Ne jedem slatko jer ne volim,
Ubiti zivim na povrcu, ali mi se prehrana do prije par mjeseci jako bazirala na tjestenini i pekari jer to je na brzinu, za kaj sam imala vremena,
Ne znam kako da si slozim prehranu s vremenom, to je moj problem.
Trcala sam i odustala (uzas...znam)
Kupila sam bicikl, vozim stalno, ali ne pomaze to meni bas 
Mozda mi je sudjeno hahaah :D

Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (2) Thanks(2)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 08:42
Najlakse je reci da je sudeno. ;)
Sve se moze isplanirati. Kupi si neki kvalitetniji kruh, napravi sendvic od toga i posnog, dzema sa stevijom, ako volis slanutak, mozes napraviti namaz od njega..
Jedes li jaja? Iskombiniraj i njih..
Napravi shake sa mlijekom, zobenima, nekim vocem, sjemenkama.. Nosi to na posao. Vjerujem da bi uspjela u svom naumu da se malo vise potrudis :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 08:58
Pozdrav .... ajoj da je meni bilo kakav posao... i sa ovakvim bih bio sretan....

Evo ovako... 10 sati radiš.... ajmo reći od toga spavaš 7.... koliko još ti ostaje ? 7 sati.... dovoljno i previše.... za trening sa prirediti sve.... i vremena za ostalo...(djeca muž, kave itd....)

Ne možeš pre rano početi da bi doručkovala... ja sam se dizao u 15 do 4 ujutro 5 do 4 već je paket zobi bio u mom želucu .... stvar je navike....a ako želiš promjenu... onda navike moraš i promjeniti....ako je to nemoguće onda ostani na pekarskim proizvodima u kiosku .... 

Nemoj misliti da sam bezobrazan sada ili neki nadobudan... no želim da shvatiš da za neki rezultat...nije dovoljno kukati i čekati lagan način da dođeš do rezultata....

Znam priču gdje žena je radila 2 posla... plus novorođeno dijete... i vrhunski rezultat je postigla.... znači moguće je....

Tvoj problem nije hrana....koliko ne kretanje....okej ako nemaš pauzu i 10 sati si u kiosku.... no 7 sati ti ostaje za aktivnosti...za kvalitetan trening...za dodatne šetnjice..trčanje..rekreacija... i možeš odlične rezutlate napraviti...

Lagano je napisati da je suđeno...a ne shvatiti svoje radne navike :) Svoju aktivnost...svoju prehranu.....

Promjeni prehranu..promjeni život... trudi se biti jača...brža....  stabilnija...disciplinirana.... zar je pekarski proizvod jači od tebe?  

Organizacija je ključ.... kuhaj pripremaj si obroke dan prije...ako ne stigneš tokom dana....

Kada sam radio na polju nosio sam hranu na leđima...sa litrama vode.... po 5-6 kila sam nosio na leđima gdje sam radio dodatno težak fizički posao....ni jednom nisam kukao kako mi je teško...nego sam bio sretan što mogu imati adekvatnu hranu ...što mogu imati vode kada hoću...dok su se drugi smijali.... kasnije su me žicali vode ...jer nisu više mogli raditi ... ;)

Zato ti kažem .... snađi se ... trudi se... ne odustaj... i doći će rezultati :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
tonka19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tonka19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2014 at 17:39
Hvala vam, to meni treba, netko ko ce mi rec nemoj bit debil i kreni. Skinula sam u 2 mjeseca 6kila tako nesto, ali citam ono ljudi skidaju 20kila u 2 mjeseca, kaj oni rade?? hahaha Meni kazu da je ovak moje odlicno jer nece biti jojo efekta. Ali nekako mi to sporo ide, Varira uzasno. Odlucila sam se vratiti trcanju
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2014 at 18:04
kad izgube toliko kila u tako kratkom periodu, izgube najviše vode, nešto mišića, najmanje masti, a cilj je gubiti masti, sve ostalo i ne toliko
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2014 at 19:19
Upravo to.

Ja sam u prvom mjesecu skinio 6, u drugom 9 kilograma tjelesne težine, no ne vjerujem da je od tih 15kg bilo više od 50% masnog tkiva. Glavnina izgubljene težine bila je voda zbog totalne promjene prehrane. S prehrane u kojoj su bili dominantni ugljikohidrati i dnevni unos oko 3000kCal sam prešao na prehranu u kojoj su ugljikohidrati činili oko 5% kalorija i dnevni unos 2000kCal. U idealnim uvjetima tijelo otpušta do 6% masnog tkiva u jednom tjednu. Brže ne ide.

Ne znam koliko kilograma imaš, no ne vjerujem da imaš toliko kg da možeš gubiti više od 1kg masnog tkiva tjedno. Postavi cilj, drž se plana i programa, ako procjeniš da stojiš na mjestu, doradi plan i program, ne očekuj brze rezultate, no dok god ustraješ rezultati će doći. Nisi se brzo udebljala, nećeš brzo ni smršavit. Pomiri se s time i nastavi prema cilju. DON'T PANIC
Back to Top
tonka19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tonka19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2014 at 19:23
Hvala :D
Svjesna sam da treba vremena, nadam se dobrim rezultatima
S obzirom da od 1.10 necu raditi, krecem na fax tako da cu imati i vise vremena za vjezbanje
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2014 at 20:47
Vjeruj mi da uz fax nećeš imati "više vremena" za vježbanje. Isto je kao i sa poslom, možda čak i nešto gore jer će se desiti situacije da si na fakultetu po cijele dane.

Kao što je jedan dobar momak gore rekao - treba promijeniti navike i pronaći vremena. Svatko to može, a malo tko to želi.

Ljudi koji gube tolike kilograme u tako kratkom periodu su uglavnom stvarno pretili ljudi, tako da za njih niti ne čudi što skidaju "tako puno kilograma". Ja ne vidim da si igdje navela koliko si visoka i koliko kila imaš... Brojka na vagi ne govori ništa, to je istina, ali može nama dati neko okvirno stanje tvoga tijela, eto.

Ja ti želim svu sreću da uspiješ, ali brze rezultate nemoj očekivati. Tijelo treba prvo steći povjerenje u tebe da ćeš mu davati potrebne stvari i da mu nećeš davati junk sa kojim ne može ništa. Jednostavno je - kad tijelo povrati povjerenje u tebe i kada mu daješ ono što njemu treba; tijelo će ti biti zahvalno i to će se vidjeti na tvom vanjskom izgledu.

Ionako, ništa što je vrijedno ne dolazi preko noći, pa tako ni ovo.

P.S. ako je tvoj cilj da "možeš oblačiti robu koja ti se sviđa" - odmah odustani. To nije long term goal koji će te držati na pravome putu, to je isprazan i totalno nebitan cilj u cijelom procesu, ali stvarno.

Edited by Freakusha - 31 Kolovoz 2014 at 20:48
Back to Top
tonka19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tonka19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2014 at 21:33
Nisam redovni student, zato sam to napisala :D

Kao sto rekoh, ne ocekujem brze rezultate, samo mi je to cudno, ta kolicina u tako kratkom roku. Imam nekih cca 15kila viska, samo kaj na mom tijelu se to ni ne vidi toliko, ne znam zasto. Cudno tijelo imam skroz. 

Ma to sam ovako navela bzvz. Skinem 2-3 kile vec nove hlace kupujem hahaha.
Back to Top
smrt_kilama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote smrt_kilama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2014 at 22:18
Freakusha ti je to zapravo divno napisala, ako misliš mršaviti samo zato da bi oblačila neku super odjeću koja ti se sviđa, to je jako isprazan cilj, trust me. Odjeća ne čini čovjeka, pravi te ljudi dožive na pravi način koliko god kila imao i to stoji, ma koliko zvučalo kao kliše.

E sad, ja nisam neki fitness expert, ali s obzirom da sam skinula 27 kg u tri godine, mislim da mogu ponudit neki savjet. A prvi je da bez promjene prehrane, nema prevelikih rezultata. Znači samo promijeni neke stvari, na početku bude teško kao i razbijanje svake navike, ali kasnije postane rutina. Znači umjesto da ujutro jedeš iz pekare, uzmi si posni sir, skuhaj jaja i ponesi si jaja, ona sadrže proteine i držat će te sitom dobar dio dana. Banane su dobre ali ne pretjeruj s njima, ujutro će biti ok jer će ti dati energiju. Probaj i sa palentom, nju ujutro skuhaš za pet minuta a dobar je doručak, iako i s njom kažu da treba oprezno jer sadrži ugljikohidrate. Kruh ograniči, meni je mršavljenje u jednom periodu stalo dokle god nisam skužila da je caka da i dalje unosim previše kruha. Znači male neke preinake čisto da stekneš te zdravije navike.

Drugo - da bi znao hodati, prvo trebaš znati puzati. I to vrijedi i ovdje. Nema ništa preko noći i ne treba biti, isto tako nema smisla u pretjerivanju, polako. Ne treba ti trčanje ako nisi u formi, počni više hodati. Ja sam ostala bez pokaza za tramvaj pa sam počela hodati, sve što sam ranije obavljala tramvajem, sad idem pješke. Liftom se ne služim, uvijek radije odaberem stepenice. Bicikl je ok, kako sam čitala na raznim stranicama, sa prevelikom težinom nije baš dobro trčati radi prevelikog opterećenja na zglobove, dok ne skineš određeni dio kilaže, počni sa hodanjem. Nevjerojatno koliko i ono koristi.

Treće - nikom nije suđeno ništa i sve se da promijeniti, samo je do snage tvoje volje. Nađi pravi motiv, ali taj motiv neka ne bude odjeća, jer ti je freakusa rekla i opet ću ponoviti - to je tako isprazan cilj. Više se osvrni na svoje zdravlje, ne treba ti dijabetes u 30tim ili 40tim, a vježbanje donosi toliko dobra da ti ne mogu opisati. Meni je sad nezamislivo da ne vježbam, postaješ manje trom, postaješ sretniji, zadovoljniji, pokretniji, ma da ne nabrajam sad... 

Educiraj se, čitaj, googlaj, postoji hrpa savjeta o načinima prehrane, određenim vježbama, režimima mršavljenja... Samo bih te savjetovala da se okaniš dijeta, one su mamac na koji se nažalost mnogi upecaju a djeluju kratkoročno. Samo stalna promjena režima prehrane i načina života će donijeti korist u dužem periodu.

Sretno! :) 
Back to Top
tonka19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tonka19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2014 at 23:21
Uhhh kazem, to sam napisala, tek toliko .D

Ozbiljno? 
palenta? Rekli su mi da ni zumanjak ne smijem jest, kamoli palentu. Mozda me zato strah svih tih promjena. Ne znam.
Trcanje mi ide bez teskoca, jer sam se bavila s
portom dosta vremena i kad sam prestala sve je palo u vodu. Moj decko zna reci da sam otkrila hranu hahaha
Bicikl vozim stalno, doma, posao, van, bilo di. Tj vozila sam dok nisam izgubila kljuc za ono s cim se veze i onda mi je kao to neka izlika, a samo sam lijena otic i uzet novi.
Hvala puno <3
Vidjela sam tu na forumu da je jedna cura skinula u 2godine 50kg, koristila je zelenu kavu i jos nekaj. Nisam fan i mislim da je bolje bez tih preparata, ali.....pomaze li to stvarno ili je kod nje bilo to kaj je bila na un dijeti i vjezbanje, a ovo je samo prividno kaj mislite? :OOO
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:11
Super ti je smrt_kilama napisala, drži se toga što ti je ona rekla i na konju si ;)

Odlično je što nisi redovan student, ali neka te to ne zavara. Nisam ni ja, pa sam stalno na predavanjima, drugačije se ne može studirati. Barem ne meni.

I ovo što kažeš da je tu neka cura skinula 50kg u 2 godine. Blago njoj, bravo, odličan rezultat. Ali iskreno ću ti reć - način na koji je ona skinula te kile je sve samo ne zdrav. Nije promijenila svoje navike, oslanjala se na dijete i razne preparate... Vidjet ćeš za par godina što će joj se desiti.
I ovo ne pričam jer sam zlobna ili zavidna. Dapače, i sam sam bila u njenoj koži i skinula 25kg u 6 mjeseci.

Misliš da su ti kilogrami ostali dolje? Jesu, par godina. Ali to je to, počeli su se vračati. Isto sam bila na UN dijeti, pila zelenu kavu i svašta nešto. Kilogrami su se vratili (ne svih 25kg, ali nekih 15ak kila je). Zašto? Zato jer sam se oslanjala na kratkotrajna riješenja. Takva rješenja će ti dati upravo takve rezultate - kratkrotrajne.

I znam da ti naše riječi ne dolaze do glavice (ništa loše, nisu ni meni, vjeruj). Ali samo ti pokušavamo pomoći i ukazati ti na greške. Divno bi bilo da se svi sutra možemo probuditi i biti onakvima kakvima se zamišljamo, ali to tako ne ide. Ove tvoje kile nisu došle preko noći, isto tako neće niti otići preko noći i moraš se pomiriti sa time i biti strpljiva.

Znam da je frustrirajuće kad se trudiš i trudiš i trudiš, a kile stoje ili se ne miču. Naravno da ćeš posegnuti za bilo čime da bi što brže počele padati. ALI upravo takvim ponašanjem si još pogoršavaš stanje... Nesmiješ se oslanjati ni na kakve dijete, ni na kakve preparate za mršavljenje... Nepotrebni su i samo će ti zlo napraviti.

Najjednostavnije rečeno - probaj shvatiti da NIŠTA NE GUBIŠ ako ne pojedeš tu čokoladu, ništa ne gubiš ako ne pojedeš taj kolač... NIŠTA. Ljudi koji to jedu gube puno. Tebi to ne treba da bi bila sretna. Tebi treba zdrava, prava hrana da bi bila sretna, vjeruj mi. Ništa ne gubiš vježbanjem, samo dobijaš.

Probaj promijeniti taj state of mind koji imaš sad. Ne odričeš se ničega, a dobijaš tako puno.
Back to Top
tonka19 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote tonka19 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 03:36
Odlicni ste, hvala vam. To meni treba, bas ovo kaj mi svatko od vas kaze :D
Frendovi, decko i starci mi kazu da se ne zamaram jer njima izgledam dobro, izgledam i sebi jer stvarno se ne vidi moja kilaza, ne znam kako. Ali....sebi ne izgledam, a mislim da je to najbitnije od svega. Nadam se da cu kroz neko vrijeme moci tu reci i staviti svoju before and after slikicu :D
Vjerujem da su se vratile, i da su sve te stvari varka. Svi koje ja znam koji su bili na UN dijeti ili bilo kojoj, te kile su se kad tad vratile. 

Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 08:33
Originally posted by tonka19 tonka19 wrote:

Odlicni ste, hvala vam. To meni treba, bas ovo kaj mi svatko od vas kaze :D
Frendovi, decko i starci mi kazu da se ne zamaram jer njima iz<span style=": rgb251, 251, 253;">gledam dobro, iz</span><span style=": rgb251, 251, 253;">gledam i sebi jer stvarno se ne vidi moja kilaza, ne znam kako. Ali....sebi ne iz</span><span style=": rgb251, 251, 253;">gledam, a mislim da je to najbitnije od sve</span><span style=": rgb251, 251, 253;">ga. Nadam se da cu kroz neko vrijeme moci tu reci i staviti svoju before and after slikicu :D</span>
<span style=": rgb251, 251, 253;">Vjerujem da su se vratile, i da su sve te stvari varka. Svi koje ja znam koji su bili na UN dijeti ili bilo kojoj, te kile su se kad tad vratile. </span>
<span style=": rgb251, 251, 253;">
</span>


Samo polako i strpljivo :) Ne radi greške koje su neki od nas radili i na konju si :) Sigurna sam da će i kile, ali i samopouzdanje padati, odnosno rasti ;)

Želim ti svu sreću sa time :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.