New Posts New Posts RSS Feed - Mršavljenje, kako dalje ?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mršavljenje, kako dalje ?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 15:04
Originally posted by Dragi Dragi wrote:

Kontaktirao sam neke nutricioniste , ali bez nekog rezultata , kao tijelo se prilagodilo redukovanoj ishrani i itd , bez nekog pravog savjeta kako i šta dalje .


Krasno, to je sve što ću reći da ne puknem tipkovnicom u monitor od jada.


Dragi Smile, ne odriči se masti (onih zdravih, pravih), vrati ih hitno i povećaj kalorijski unos. Pomoglo bi vidjeti jelovnike ali u svakom slučaju ne radiš dobro. Velik si, jedi Wink 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Dragi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dragi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 18:26
Pozdrav , jedan dan za primjer.
doručak-zobene pahuljice,nemasni jogurt
užina -svježe voće
ručak -nemasno meso,pirinač,kupus salata
užina -energetska pločica
večera -svježi sir,svježa salata
ukupno oko 1500 kcal uz dodatak do 50gr proteina,vitamini , minerali , teoko 2 litra vode.Od masnoća trošim maslinovo ulje , ali vrlo malo samo za salate. Što se tiče vježbanja , ujutro vježbe rastezanja , zagrijavanje , 30 min sobni bicikl (intervalni trening),trbušnjaci , uveče 1 čas nakon večere 30 min sobni bicikl (opet isti intervalni trening) . Trčanje još uvijek izbjegavam jer sam prije tri mjeseca operisao meniskus . Ne boli me ali imam malo straha od nove povrede .
Sada nastojim povećati dnevni unos na oko 2000 kcal , uz sve navedeno .
Hvala na savjetima i pozdrav
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 19:52

Nisu naznačene količine pa je teško nešto reći u tom smjeru ali s obzirom na sumu kalorija nije teško zakjlučiti :) Obavezno povećaj unos masti, kako rekoh, od doručka (sjemenke, orašasti, omlet za drugu varijantu ili čak uz zobene...) do večere. Ovo bi i meni bilo premalo, a duplo sam lakša :) Umjesto energetske pločice ubaci još neku voćku i 2 šake orašastih. Ili pak svježi sir/jogurt sa nekim sjemenkama, voćem....pokoju palačinku od zobenih Wink Ili si napravi sam malo zdraviju varijantu energetske pločice...gooogleee :))

Ima tih varijanti i puno ih je već ovdje navedeno, kako god, ovo treba hitno povećati.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 23:32
Originally posted by Dragi Dragi wrote:

Ćao,imam 55 godina , 1.2. ove godine imao sam 132 kg i odlučio smršati . Pet umjerenih obroka dnevno , bez kruha , sa vrlo malo masnoća , voće povrće , mlijeko i mliječni proizvodi sa vrlo malo masti , juneće i pileće bijelo messo , bez kožice ,2 do 2,5 l vode...ukupno oko 1200 kcal dnevno .Nakon 5 mjeseci vaga je pokazala 107 kg !!! Procenat mišića se povećao , sala smanjio , bio sam prezadovoljan . U međuvremenu sam operisao meniskus , uspješno odradio rehabilitaciju , počeo sa vožnjom sobnog bicikla , vježbe , trbušnjaci , šetnje u parku ...ali salo je prestalo da se ''topi'' .Kontaktirao sam neke nutricioniste , ali bez nekog rezultata , kao tijelo se prilagodilo redukovanoj ishrani i itd , bez nekog pravog savjeta kako i šta dalje . Inače visok sam 183 cm , težak 107 kg , obim struka 99 cm , grudi 120cm ,fizička aktivnost oko 6 sati tjedno , unos oko 1500 kcal dnevno , 2 l vode ... ako neko zna šta bih trebao činiti kako skinuo višak masti , rado bih to primijenio , i bio vrlo zahvalan

postoji i dokazana je, teorija "setpoint"-a, vezana uz homeostazu, ali neću komplicirati, koja objašnjava da ne možeš izgubiti u komadu previše masnog tkiva, ako si ga dugo imao, jasno to i koliko je ovisno o osobi. Ali zato npr i trudnice koje ne izgube dobivenu težinu u cca prvoj godini nakon poroda, poslije teže gube ili naglo dobiju i natrag, kao i osobe koje su dulje vremena imale veći višak težine. Čestitke, izgubio si dosta, sad probaj neko vrijeme postaviti novi "setpoint" na trenutnu težinu par mjeseci, da ne dobiješ natrag, pa kreni ponovo. A to koliko jede netko tko ima puno manje masnog tkiva od tebe, mislim da ništa ne govori, jer se zaboravi da iz xx kilograma masnog tkiva imaš visok transfer energije, npr ako imaš 30kg masnog tkiva, biološka najviša vrijednost transfera kod ljudi iz tih masnoća je cca 1800 kcal za 24h, ako se dobro sjećam. To je isto osobno naravno, a kako gubiš masnoće mijenja se...Ne zaboravi plavu ribu par puta tjedno, možda pomogne, opet nismo svi isti... A kad vježbaš, ne zna što sve radiš osim bicikla, ubaci još neke bodyweight vježbe, npr burpee sa sklekovima, bez skaknja zbog koljena,(npr 10 minuta bicikla pa xx burpee i sklekovi koliko možeš, pa opet bicikl...) i neke vježbe snage koje se lako mogu i kod kuće,pa uz trbušnjake i varijante mosta, imah hrpa vježbi sa tijelom. Za 55 god. si napravio odličan rezultat :))
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 17:10
Zdravo svima :) Malo sam citala po forumu i skontala da je ovo mjesto za mene :)
Krenula sam sa 97 kg na visinu od 175 i 30 godina. Trenutno sam na 86 kg i za to mi je trebalo 50 dana (vodim svakodnevno dnevnik o tome sta jedem, kako se osjecam, samu sebe motivisem i zaista pali). Cilj mi je 72 kg, tako da sam otprilike na pola puta do cilja. Prije sam preskakala dorucak, a to mi je sad obavezan obrok i izbacila sam slatkise i hranu van kuće.

Za dorucak jedem muesli (razne vrste sa dodacima voca, cokolade, meda i sl.) sa obicnim ili vocnim jogurtom. Uzina je uvijek voce, uglavnom manja banana ili neka jabuka, kruska i sl. Rucak je kao i kod mojih ukucana, piletina, puretina, junetina, riba s prilogom krompira, rize, blitve ili neka integralna tjestenina (ne jedem bas povrce i to mi je veliki nedostatak). Vecera je opet neko voce, solja jogurta ili neki integralni keksic, a kad god osjetim glad izmedju obroka, uzmem 2-3 badema i pojedem (mislim da sam otprilike na oko 1000 - 1200 kcal dnevno). Tri puta sedmicno idem na fitness po 60 minuta. Nisam nikada gladna niti se lose osjecam a rezultati su bas vidljivi.

Zanima me vase misljenje, da li je prebrzo, da li je premalo kalorija, los izbor hrane i ono sto me najvise zanima, kada dodjem do zeljene tezine, kako prekinuti daljnji gubitak kilograma i kako se dalje hraniti.
 
Unaprijed vam hvala :)
Back to Top
Dragi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dragi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 19:13
Količine nisam unio ali ugrubo po kalorijama to izgleda ovako - doručak oko 250 kcal , užina 250 , ručak 500 , užina 250 , večera 250 , uz navedene dodatke tu su još omega 3 masne kiseline , tlak , masnoće , šećer sve u granicama , redovno kontrolišem .Pokušat ću sa većim unosom mislim oko 2000 kcal da ne bi bilo premalo , ali da nastavim sa skidanjem sala . Cilj mi je nekih 90 kg što bi s obuirom na moju građu bila dobra težina . Hvala na interesovanju i savjetima . Pozdrav !!!
Back to Top
Dragi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dragi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 20:51
Razumijem opiranje organizma velikim promjenama , ali nisam vjerovao da može toliko usporiti metabolizam i raditi na nekom ''minimumu'', jer uz redukovanu ishranu (samo kalorijama-vitamine,minerale,proteine uzimam kao dodatak) redovno vježbam,vozim bicikl (intrvalni trening oko 1 sat dnevno-oko 300 kcal).Vježbe snage mi predstavljaju mali problem . Od devetnaeste godine imam diskusherniju kralježnice,problem sa koljenom (riješen),te ramenom lijeve ruke (posljedica rukometa iz mlađih dana),tako da su mi sklekovi veliki problem , kao i sve vježbe sa utezima . Ostaje mi bicikl,trčanje,lakše vježbe . Nakon skidanja oko 27 kg težina mi ''miruje'' niti gore niti dole već oko tri mjeseca.Mislim da je vrijeme postaviti novi cilj koji bi mogao biti 90 kg u narednih 4-5 mjeseci . Uz primljene savjete nadam se dostižan . Veliki pozdrav !!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.