New Posts New Posts RSS Feed - Torta sa sirom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Torta sa sirom

 Post Reply Post Reply
Author
 Rating: Topic Rating: 1 Votes, Average 2.00  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Torta sa sirom
    Posted: 24 Veljaca 2013 at 00:49
2 cijela jaja
1 bjelanjak
2 žl. malomasnog mlijeka
2 žl. wheya
po potrebi sladilo
2 male žl. praška za pecivo
par kapi soka od limuna
230ml malomasnog mlijeka
1 vrecica želatine
300g posnog
0,5dl mineralne

Napravite cvrsti snijeg od 3 bjelanjka i par kapi limuna (koji ce snijeg uciniti cvršcim).

Izmiksajte 2 žumanjka i 2žl. mlijeka, dodajte whey i malo sladila. U smjesu žumanjaka pažljivo dodajte snijeg od bjelanjaka (najbolje vilicom) i izmješajte. Kalup za tortu obložite papirom za pecenje i uspite smjesu. Pece se neki 25min na 170°. Peceno dobrooo ohladiti i prerezati po pola. Donji dio vratiti u kalup i na njega sipati kremu, te preklopiti drugom polovicom. 

KREMA:
Želatinu pripremiti prema uputama, posni dobro izmješati sa mineralnom, možete tu dodati i neku aromu (ja sam probala sa vanilijom i bilo je mljac!).
Mlijeko staviti da se ugrije (ne prokuhati!!). Dodati pripremljenu želatinu da se otopi. Maknuti sa vatre i u to umješati posni.



"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Ivica23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Rujan 2012
Location: Vinkovci
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivica23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2013 at 09:18
ajme kak fino izgleda, kolaci sa sirom su mi najdrazi, hvala :D
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2013 at 22:58
Osobno obozavam cheesecake, morati cu ovo probati! 
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2017 at 13:48
Ja sam ovaj kolac nekoliko puta radila uz nekoliko potencijalnih izmjena. Krema uvijek i bez greske ispadne odlicno i zaista mi je jedna od najdrazih recepata. Medjutim s tijestom sam imala problema. Ponekad mi ispadne doslovno slano-gorko? I to nimalo suptilno, dogodilo se par puta da sam odvojila kremu i bacila tijesto. Cak je i muz koji apsolutno sve jede bacio svoje tijesto sto je alarmantno..
Kvaka je najvjerojatnije u promjenama koje sam sama dodala no ne.mogu prokljuviti izvor. Mozda je netko imao slicnih problema? O:-)
Osnova je kako pise, probala sam s neutralnim wheyem najcesce, a povremeno bi prasak za pecivo zamijenila sa soda bikarbonom. Sladilo je stevia u prahu, ekstrakt.. pokusala sam dodati zobene ili kokosovo brasno da malo zakamuflira ali bezuspjesno. Ima li itko ideju zasto se ovo dogaadja? meni je sumnjivac soda bikarbona i njeno doziranje (ili prasak), iako opcenito ne volim kad je mjera zlicica jer ovisno koju uzmem i kako je napunim je ogromna razlika.
Pomozite jer me obeshrabruje ovo za daljnja eksperimentiranja, slican se fail dogodio i u jednim pogacicama,al one su slane i trebale biti pa su se bar pojele..
Back to Top
abbyov18 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote abbyov18 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2017 at 03:59
Latin shemales
http://dickgirl.replyme.pw/?post-reagan
shemla.com shemails freeshemale.com shemaled transvestite sex
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.