New Posts New Posts RSS Feed - D: Obrok poslije treninga - shvatite ga ozbiljno !
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Obrok poslije treninga - shvatite ga ozbiljno !

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2017 at 00:11
Originally posted by ruzohr ruzohr wrote:

Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

Originally posted by ruzohr ruzohr wrote:

Mogu li i cure pit klasicni pwm (sa prilagodenim makrosima) ili za njih vride druga pravila


Naravno da, da... 
Zasto ne ako se to slaze u tvoju rutinu i u skladu sa zeljenim ciljevima. Smile


Tesko je za njih pronac kvalitetne informacije jer sve zele smrsavit i izgledat ka kenijske maratonke. Kako mi zena naginje powerliftingu, nema smisla citat preporuke po internetu. Ipak, glupo mi je na njenih 60ak kg tezine utrpat 60g dexa iza treninga. Ispravite me ako grijesim

Ne da nema smisla, nego je totalni idiotizam, još jedan primjer kad ovca blene, čitavo stado ponavlja i to po čitavom svijetu. Bolje da pojede normalan obrok sa ponešto uggljikohidrata, grahom, krompirom, ili voće, itd... Neobrazovani fitnes idiotski ponavljači tuđih misli su to prepisali od pro bodibildera koji diže desetinu tona na treningu, pa se boje da ne izgube 3 grama mišića. Uzimanje dextrose ili bilo čega sličnog ima smisla kod više treninga dnevno, ili recimo na natjecanjima borilačkih sportova kao hrvanje, judo, jiu-jitsu, mma, kad ima više borbi dnevno i svaka je iscrpljujuća, i da se što brže regerira enegetski sitem za novu borbu. No, i tamo je jako individualno, recimo frend iz mladosti je olimp.pobjednik i svjetski prvak, u životu nije stavio visokoncentriran šećer u usta, i uz preko 6 borbi dnevno, ali znam i da mnogi jesu odmah poslije borbe otvarali vrećicu, mada im nije baš pomoglo. I ja sam probao u nadi popravka rezultata, bez efekta, jer nikakva dextroza ne može nadomjestiti kondicijsku pripremu, možda samo u nekim slučajevima za nijansu da više snage, ali to se odnosi na takve sportove i natjecanja, a ne normalni trening režim makar bio i 7 puta tjedno. A čitava pwm teorija se isto rascvjetala od pro bodibildera i anaboličkog prozora od 30 minuta, što je pregažena i promašena teorija. Ono što ima smisla, ako želi raditi na izgradnji mišića, više obroka dnevno u kojima ima minimum 20 grama proteina, za njenu težžinu od 60kg. I ono što hrpa prepisivača ne razumije, da se dobar dio razgrađenih proteina u tijelu opet iskoristi za sintezu proteina. Pardon, ispravak, ne samo prepisivači, nego nažalost i profesori na nekim trenerskim obrazovnim institucijama. Inače, kenijskim maratonkama baš jest potreban šećer, ali samo vrhunski maratonci izgledaju tako, osobno znam dosta mišićavih ljudi koji su istrčali maraton i ultramaraton, ali jasno ne sa vrhunskim rezultatom. Što misliš, kako bi se srce, jetra, bubrezi snalazili uz tu BRZINU na 42km i dodatnih 10 kg mišića? Umrli bi prije cilja. No neću ulaziti u teoriju o trčanju i maratonu, već jesam nekoliko puta.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.