New Posts New Posts RSS Feed - Molim pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
Infamous View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Infamous Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molim pomoc
    Posted: 25 Srpanj 2017 at 20:23
Pozdrav dobri ljudi,

Dolazim iz Varazdina, student, 22 godine, 92kg na 173cm visine.

Sa viskom kilograma se borim od malih nogu, i sad mi je stvarno prekipilo i zelim taj problem poceti rjesavati. U potpunosti zivim sjedilacki nacin zivota sto mi je i po mom misljenju najveci problem viska kilograma.

Cilj mi je doci do kojih 75kg bez obzira sto sve trebao napraviti da to postignem.

Trebam Vasu pomoc u savjetovanju da mi kazete koje vjezbe raditi kod kuce, kako povecati aktivnost, koje namirnice da izbacim iz prehrane...nisam uopce u formi ali sam spreman to promjeniti.

Takoder, ako postoji netko iz Varazdina ili okolice da ima volje i zelje krenuti zajedno samnom u ovu borbu slobodno neka se javi, vjerujem da je u dvoje lakse.


Unaprijed se zahvaljujem,
Lijep pozdrav
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2017 at 23:57
Pozdrav,

evo budem zalijepio tu nesto korisno sto sam bas prije par dana napisao u jednoj drugoj temi kao odgovor jednoj nasoj "clanici".

Ovo je nesto sto ce raditi vise manje SVAKOME tko krece u avanturu ka zdravijem, mrsavijem i boljem sebi, bez obzira na polaziste:

1. Hodaj barem 8000koraka dnevno.
2. Treniraj 3-4puta tjedno. Nije nuzno u pocetku, ali kasnije mozes uvijek ubaciti nekakav kucni trening ako ti teretana nije na ruku i ono sto zelis. <- Postoji hrpa vjezbi na internetu, dovoljno je da na Youtube upises Home BodyWorkout i malo si das vremena i vidis sto ti se svidja, sto ti pase. Naravno ako ces trenkat doma a ne u teret.!
3. Pomnozi svoju trenutnu kilazu sa 24. I okvirno se drzi tog unosa kalorija. npr. 80kg x 24 = 1920kcal.
4. Jedi 1.5/2gr. proteina po kilogramu tezine.
5. Jedi povrce u sto vise obroka u danu.
6. Imaj najmanje 7sati nocnog sna.
7. Pokusaj sto manje jesti procesiranu hranu.
8. Ukljuci u ishranu povremeno nekakav junk food po vlastitoj volji/zelji (npr. jednom tjedno), jedan obrok.
9. Makni iz kuce/stana svu losu hranu koja te mami i na dohvat ruke ti je.
10. Ako mislis da trebas psihicki/mentalni kick i poticaj oko citavog rezima, potrazi pomoc profesionalca koji ce te dovesti tamo gdje bi htio biti uz najmanje muke i na najefektivniji moguci nacin.


Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Infamous View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Infamous Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2017 at 16:40
Hvala na odgovoru :)

1) pokusat cu hodati cim vise dnevno, jer moj trenutni dnevni broj koraka mogu zaokruziti na oko 2000 sto je izricito premalo

2) za sad mi je plan vjezbati kod kuce jer trenutno ne mogu u teretanu..sto se tice vjezbi, pojma nemam odakle da krenem ali cu se potruditi pronaci

3) 92kg x 24 = 2.208kcal. Pokusat su sa MyFitnessPal aplikacijom da brojim kalorije jer drugacije ne znam kako

4.) Koja hrana sadrzi zadovoljavajucu kolicinu proteina?

5.) Ovo sam poceo raditi, dok sam prije u potpunosti izbjegavao svo povrce

6.) To je, oko 8 skoro svaki dan

7.) Na tome cu poraditi sto vise i zamjeniti je nekim zdravijim sastojcima

8.) Junk food me nikad nije privlacio, je da je fino, ali mogu bez problema izdrzati i bez toga

9.) Hocu cim se vratim kuci

10.) Pod time mislis na nutricionista? ili?

Hvala jos jednom
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2017 at 17:51
Pokusat cu odgovorit ovako, da nesto ne preskocim!

Hvala na odgovoru :)
NP

1) pokusat cu hodati cim vise dnevno, jer moj trenutni dnevni broj koraka mogu zaokruziti na oko 2000 sto je izricito premalo
TO STVARNO JE PUNO PREMALO, ALI NISTA NEOBICNO U DANASNJEM SVIJETU "NA DLANU" KOJI NAS OKRUZUJE. TIM VISE AKO IMAS SJEDILACKI NACIN ZIVOTA (POSAO ILI FAKS), ONDA JE STVARNO TESKO BITI DOVOLJNO AKTIVAN. =)

2) za sad mi je plan vjezbati kod kuce jer trenutno ne mogu u teretanu..sto se tice vjezbi, pojma nemam odakle da krenem ali cu se potruditi pronaci
KAKO SAM I REKAO. SAMO YOUTUBE I MALO SEARCHAJ, SIGURAN SAM DA CES NACI NESTO ZA POCETAK.

3) 92kg x 24 = 2.208kcal. Pokusat su sa MyFitnessPal aplikacijom da brojim kalorije jer drugacije ne znam kako
I JA JU KORISTIM. ODLICNA I POPRILICNO JEDNOSTAVNA!

4.) Koja hrana sadrzi zadovoljavajucu kolicinu proteina?
IZVORA JE MNOGO, A OVISI O TOME STO VOLIS ILI NE VOLIS (MESO, RIBA, POSNI SIR, JAJA...)

5.) Ovo sam poceo raditi, dok sam prije u potpunosti izbjegavao svo povrce
ODLICNO! TAKO I TREBA! ;)

6.) To je, oko 8 skoro svaki dan
ODLICNO, TO BI TREBALO BITI VISE NEGO DOVOLJNO.

7.) Na tome cu poraditi sto vise i zamjeniti je nekim zdravijim sastojcima
SVAKAKO.

8.) Junk food me nikad nije privlacio, je da je fino, ali mogu bez problema izdrzati i bez toga
ODLICNO, KADA TI DODE POVREMENO. NEMA POTREBE BJEZAT OD ISTOGA U POTPUNOSTI!

9.) Hocu cim se vratim kuci
POJEDI PA VISE NE KUPUJ! ILI DAJ NEKOJ DJECICI. =)

10.) Pod time mislis na nutricionista? ili?
OVISNO O TOME U CEMU ZELIS POMOC, I STO ZELIS POSTICI. 
NUTRICIONISTA, ILI AKO TREBAS KOMPLETAN PLAN TRENERA.

Hvala jos jednom  
KAO STO REKOH, NO PROBLEMO! 


Edited by CeLe111 - 29 Srpanj 2017 at 18:00
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Infamous View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Infamous Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2017 at 18:25
Puno su mi pomogle ove informacije :) i sad ce mi biti sigurno puno lakse zapoceti i krenuti u dobrom smjeru!

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2017 at 18:27
Drago mi je da je tako...
Samo jako i ustrajno.
Ovo drugo je uvijek kljuc uspjeha, bolje ikako nego nikako!
Tako da samo kreni po malo, i onda se u koraku prave izmjene i dorade kako budes bio bolji i bolji.

Pozdrav
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.