New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc oko umora na treningu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc oko umora na treningu

 Post Reply Post Reply
Author
Ljemon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ljemon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc oko umora na treningu
    Posted: 25 Ožujak 2016 at 15:48
Mozee pomoc?
Prije dva tjedna sam se ponovo vratio u trening nakon 2 godine pauze i nakon sto sam smrsao 20 kg
Odlucio sam za pocetak raditi trening jacanja cijelog tijela uz to da namjeravam povecat tjelesnu masu.
Svaki dan treniram jedan dan teretana a jedan dan doma,no sad sam naisao na problem nakon dva tijedna treninga kao da sam oslabio-jucer sam odradio brutalan trening u teretani a danas vec ne mogu napravit niti 20 sklekova,kao da sam dozivio neki ogroman gubitak energije,ruke mi se jednostavno tresu dok ih radim.Savijet?Misljenje?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2016 at 19:41
Poz Ljemon

Ovo svaki dan moze cinit velike problem, jer tijelo svakako treba odmor i regeneraciju.
Tako da ukoliko je prehrana i savrseno poslozena, svejedno bi trebao tijelu dati odmori, 
jer takav rezim na duze staze vodi nikamo drugdje nego u pretreniranost, a ovo su sada
mozda samo prvi signali!

Kako se hranis, kako izgledas?
Koliko dugo treniras?


Edited by CeLe111 - 25 Ožujak 2016 at 19:42
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Ljemon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ljemon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2016 at 08:31
Prije 2 godine sam se bavio sportom redovno i profesionalno(u smislu da sam zivio tako ali nisam zarađivao od sporta),prehrana je bila uravnotezena ali sam onda smrsa 20 kg i prestao trenirat.
Danas 2 godine nakon vracam se,znanje o prehrani mi je 5+ jer sam po struci prehrambeni kemicar,ali nazalost imam osjecaj da sam svo veliko znanje o sportu izgubio(mozda umisljam) ali svakako zelim cuti sto vise tudjih misljenja jer dvije glave su pametnije od jedne,stoga hvala na savijetu 🙂
Imam 18 godina,173 cm i 48kg
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2016 at 17:01
Poz.

Koji je bio uzrok tolikog pada u KG.?
Ovo je veoma mala kilaza na tvoju visinu, pa pokusavam predocit kako izgledas.

U kombinaciji sa onim gore sto si naveo, dao bih zakljucit da je unos hrane jednostavno ne adekvatan, 
odnosno nedovoljan za takav pristup, pa je vrlo vjerojatno moguce da je i to uzrok u ovom slucaju. :)
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2016 at 11:18
Originally posted by Ljemon Ljemon wrote:

jucer sam odradio brutalan trening u teretani a danas vec ne mogu napravit niti 20 sklekova,kao da sam dozivio neki ogroman gubitak energije,ruke mi se jednostavno tresu dok ih radim.

Hello? Smile

Mislim da je očito da si malo pretjerao, pogotovo ako na svakom treningu radiš cijelo tijelo? Nikako dobro, niti potrebno...samo kontraproduktivno, pogotovo ako uz to kcal unos nije dovoljan. Bilo bi dobro da nam malo napišeš kako ti jelovnik izgleda....jer se bojim da ćemo tu puno propuha naći.

Kakav to trening odrađuješ doma?

48 kg na 173 cm...kažeš prehrambeni kemičar....što li te je to onda navelo da skineš 20 kg...gadan je to minus trebao biti, a ako znaš kako treba jesti, pitam se kako se to moglo desiti jer mi ovo već graniči sa ozbiljnom pothranjenošću. Jedino ako je u igri bio stres, odnosno neke teže životne okolnosti, pa je svo znanje ostalo negdje....zakopano.


Edited by Gym_girl - 29 Ožujak 2016 at 11:19
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ljemon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ljemon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2016 at 22:18
Bile su u pitanju zivotne okolnosti i stres ali bilo pa proslo :)
Back to Top
Lord_Nelson View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2014
Location: Belisce
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lord_Nelson Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2016 at 17:25
Ponekad je manje treniranja bolje :)
Ne smeta mi sto sanjam na engleskom samo me nerviraju njema?ki titlovi
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.