New Posts New Posts RSS Feed - Što jesti?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Što jesti?

 Post Reply Post Reply
Author
stec View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote stec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Što jesti?
    Posted: 23 Sijecanj 2016 at 02:25
pozz,
imam 85 kg, 180 cm visine, idem u teretanu 5x tjedno (3x anaerobni) (2xaerobni). Takodjer 2x tjedno imam nogometne treninge u trajanju od 1h i 15 min.
anaerobni- 10 min zagrijavanja na bicu ili na traci pa zatim vjezbe s utezima za odredjenje dijelove tijela rasporedjenje kroz tjedan.
aerobni- trcanje na traci u trajanju od 40 min ili voznja bicom u trajanju od 40 min

zanima me nacin na koji bi se trebao hraniti, za sad sam potpuno izbacio kruh i slatko, ali me zanima na koje namirnive bih trebao posebmo obratiti pozornost a koje izbjegavati.

cilj mi je postici 75-76 kg, znaci izdefinirati se.
hvala unaprijed i naravno ako netko misli da nesto dobro ne radm neka slobodno prokomentira.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2016 at 11:37
pozz..

teško da ćemo misliti da nešto ne radiš dobro kad o tebi znamo samo da treniraš 5x tjedno i ne jedeš kruh i slatko Wink

Kako trenutno jedeš, što voliš i ne voliš, kako si jeo prije....važeš li hranu ili koliko uleti uleti...slijediš li neku shemu jelovnika ili jedeš kako ti padne na pamet.....piišii piišii............

.....ii da...od cijelog portala i tone postova ovdje i dalje tražimo poželjne i nepoželjne namirnice... Smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
stec View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote stec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2016 at 01:45
pozz,

treniram zapravo 7X tjedno jer i treniram nogomet a i + 1 tjedno imam utakmicu tak da i tu istrcim 30ak min.
prije sam se vecinom hranio tako da sam unosio mnostvo ugljikohidrata jer nisam mogao zamisliti obrok brz kruha cak i uz juhu, te sam znao dnevno pojesti cijelu cokoladu ili neke kekse cega vise nema. takodjer sam
cesto narucivao (sendvic od piletine, pizza, hamburger)
sada ne važem nesto pretjerano hranu ali izbacio sam kruh i slatko, jedine ugljikohidrate sto unosim su 1h-1h:30min prije treninga i to je riza ili šakica integrirane tjestenine ili pak zobene koje cesto doruckujem pa ako idem ranije u teretanu to je jedini uglj u danu.
primjer mog jelovnika je
dorucak: 50ak grama zobenih+2 jajeta uz casu kave bez secera i mrvicom mlijeka
1.rucak(prije teretane 1-1:30h)150-200 grama pilecih prsa s 60ak grama rize uz svjezi krastavac
2. rucak (poslije teretane 1h) 150-200 grama pilecih prsa s salatom od rajcice, zelene salate i krastavaca.
vecera(2-3 sata prije spavanja) 200 grama posnog sira s svjezom paprikom
poslije treninga popijem dozu proteina (30g proteina + 0,3 mlijeka (0,9%masnoce)

sada u ovaj jelovnik kroz tjedan rotiram tunu i svinjetinu(nemasnu), vecinom ide 4xpiletina, 2xtuna i 1xsvinjetina ili teletina.
od priloga rotiram takodjer integriranu tjesteninu, kuhani ktumpir i razne salate
jednom dnevno vecinom popijem i salicu zelenog caja
u medjuobrocima pojedem katkada i jabuku ili mandarinu, cesce jedem
jabuke.

od pica koristim vodu i navedeno mlijeko.

jedino sto jos trenutno nemogu izbaciti je to da si jednom u 15 dana popijem za vikend... :(

nadam se da sam ti dao neke odgovore :))
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2016 at 08:50
pa meni ovo izgleda prilicno ok...jedino sto moras izracunati kalorijski dnevni unos...
ja to nisam racunala koliko ovo sve ima, ali mozda jedes premalo jer puno treniras,
izracunaj TDEE pa pogledaj otprilike koliko kalorija pojedes...

ja bih izbacila svinjetinu definitivno, i taj alkohol jednom u 15 dana LOL
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2016 at 08:50
cek rekao si da jedine uh koje unosis su u rucku, a naveo si u dorucku zobene?Confused
Back to Top
stec View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote stec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2016 at 17:35
istina, ali ako doruckujem zobene onda ne jedem uglj uz rucak nego salatu, jedino utorkom i cetvrtkom jedem i uz dorucak zobene i uz rucak rizu jer idem poslije dorucka u teretanu a poslije rucka na nogometni trening, je li to pravilno ili?
Back to Top
stec View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote stec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2016 at 17:37
i problem je sto nemogu vise jest od ovog jedn nisam gladan, je li i tl problem xD
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2016 at 21:45
to je malo ugljikohidrata za citav dan...moguce sada da se organizam navikao na taj nizak unos
pa sad vise ne ide...recimo ja sam visoka kao i ti...ali UH jedem i ujutru i za rucak i u snackovima je voce.Navece ne.
Ovo sto ti jedes nije ni 100 grama uh, to je premalo.
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2016 at 21:46
ovo za visinu je bilo samo da ti uporedim... da jedem 160 grama uh sad na defiiciji naravno pocetna je faza
prve 3 sedmice su tek prosle...ali od neceg moras poceti onda poslije kad budes smanjivao nemas sta smanjiti
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.