New Posts New Posts RSS Feed - Medicinski (aktivni) ugljen - good / bad
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Medicinski (aktivni) ugljen - good / bad

 Post Reply Post Reply
Author
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Medicinski (aktivni) ugljen - good / bad
    Posted: 02 Studeni 2015 at 08:10
Pozdrav ljudi pomagajte!
Samo da ukratko napišem iz kojeg razloga.
Prije 3-4 godine sam išla kod dr. Sakomana na psihoterapiju (nevezano za drogu, on je neuropsihijatar i ne liječi samo ovisnike) radi depresije koja se vukla godinama sa sumanutim mislima i anksioznošću.
Da ne duljakam previše, Sakoman je u Hrvatsku uveo narkotik Subutex/Buphrenorphine kao no 1. za liječenje ovisnosti........međutim, kako je bio ponosan na taj opijat,odlučio je pokušati meni prepisati to sredstvo jer je vjerovao da protiv moje depresije nije dovoljan antidepresiv. Tako da sam 3 godine na buprinorfinu i prije tri tjedna sam se išla na suho skidati. Nikad ništa više uz pomoć doktora hehehe, dakle prošlo je najgore- drhtavica, respiratorna depresija, bicikl u nogama, češanje, grčenje, tonjenje u krevet, onda osjećaj kao da izlazi iz svake kosti i zgloba (a i osteo je tu) plus dodatno oslabljenje kostiju zbog apstinencijske krize, malo proljeva, lupanja po ormarima griženje usnice........bitno je bilo napomenuti da se vidi ozbiljnost ovisnosti. E sad, ostao je osjećaj psiho/fizičke depresije koja je gora nego ikad. Navodno kriza od Buprinorfina traje do godinu dana,te za može ponovno javiti za 10-ak godina. The damage is done. Ovisnost nije samo prolazno stanje već recidivirajuća bolest mozga.
Ali što je tu je, idemo tuđe krive drine ispravljati, pa me zanimalo DALI MEDICINSKI UGLJEN POMAŽE PROTIV OVAKO OZBILJNOG "TROVANJA" TIJELA? Da jednom tjedno koristim aktivni ugljen, koliko dugo i kako on djeluje i dali može pomoći pri izbacivanju usađenih supstanci narkotika? Ako da, dali utječe na apsorpciju nekih mikronutrijenata, pošto nisam u povoljnoj situaciji da bih se igrala sa manjkom istih. Dali je pametno i koliko je štetan taj ugljen?
Molim vas ako itko zna nešto o tome, da napiše mišljenje. Unaprijed hvala. Jasno da doktore neću pitati .:D
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2015 at 08:55
Ne vjerujem da bi aktivni ugljen  odigrao ikakvu ulogu u ovom slučaju pošto se on ne absorbira u krvotok već pokupi otrove u probavnom traktu. Na isti način sigurno utječe i na absorpciju mikronutrijenata i lijekova. No ako ga budeš koristila jednom tjedno, ne vidim da može na bilo koji način ti ugroziti zdravlje ili stvoriti kronični deficit.

Protiv depresije... kiseli kupus, slanina. Pravo je vrijeme za sarmu i nemoj shvaćati život preozbiljno.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2015 at 10:17
Israela delas gluposti......velis nikad više uz pomoć doktora pa onda sama napraviš još veće sranje.......Da se nisi skidala na suho nebi imala polovicu ovih problema niti intenzitet istih, niti jedan doktor ne nebi skidao na suho da izbjegne hrpu nospojava a mozda i upravo sada osjecaj jos goreg stanja kojeg imas..... Ako ti nije pomagalo trebala si mijenjati doktora, pa tako i sada ti ovdje sigurno niitko ne moze dati strucan savjet kako da se rijesis problema.Ako ga lijecnik nije rijesio puno ozbiljnijim stvarima tesko da ce ti špek i zelje pomoći :) Iako Goranchero je to rekao više u šali i dobro rekao da malo previše k srcu uzimas neke stvari i preuveličavaš probleme u glavi te se na taj način dovodiš do problema.
Nemoj koristiti aktivni ugljen, ne znam kaj si mislila postići njime? Problem je neurološki, odnosno zivčane stanice, neurotransmiteri, a nikakav otrovkojeg bi mogla izvlačiti nečime. Možeš si samo dodatne zdravstvene probleme navuči kad ti svakakve gluposti padaju na pamet i nastaviš sa pokušajima bizarnog samolječenja.


Edited by The Phoenix - 02 Studeni 2015 at 10:17
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2015 at 11:17
ali mene je sako prije neg je otišao u penziju prebacio na odjel za ovisnike i rekao da kada se budem skidala sa subutexa da poslušam njegov savjet: uvijek na suho, pošto je on antagonistički nastrojen prema gotovo svim sedativima, antidepresivima ili nedaj bože nečim ilegalnim. bilo bi veselo da sam krenula u nabavku prozaca po odjelu strefilo bi me nešto. međutim, doktorica kod koje sam prebačena zna da sam odlučila prestati sa buprinorfinom i da dođem za mjesec dana da mi se prepišu antidepresivi (I DA PUŠIM MALO MARE, zamisli doktorica). koristim ja doktore, samo ih više ne shvaćam ozbiljno. isto kako sam bila prisiljena trošiti lijekove od kojih su mi se kočile noge ruke i vilica pa su nakon nekoliko tjedana tek skužili da nemogu hodati i maknuli mi to, kako uopće itko može očekivati da ja ne delam gluposti. 
vjeruj mi za subutex/ buprinorfin da je jedini način micat se na suho, 2 godine sam se mučila sa postepenim smanjivanjem pa je to kretalo u šokove i halove čim bi uzela dozu (npr. nakon dva dana).
on ostaje još dugo vremena u receptorima i trebaju mjeseci da neurotransmiteri normalno izlučuju  serotonin dopamin i endorfin u realnim situacijama bez supstance koja ih je pokretala. baš kao što je slučaj sa post amfetaminskom depresijom i sličnim stvarima koje iscrpljuju neurotransmitere. ali imam pozadinu depresije otprije pa me to muči.
a iz tijela također treba izaći, prošlo je tek tri tjedna i čeka me još ohohoho izbacivanja toksina, pijenja čajeva black outova i hvatanja zraka, pa sam mislila da bi medicinski ugljen jednom tjedno mogao pomoći.
jedan narkoman koji se skidao sa toga je isto pio ugljen i toplo preporuča da što prije izvuče svaki ukorjenjeni trag tog narkotika. između ostalog, ugljen se i koristi u te svrhe ne? neznam više ništa a trebam pomoć
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2015 at 23:19
aaa ljudi, ja se dvoumim dali da kupim sad taj ugljen pa da ga povremeno koristim, bez obzira na ovisnost ali prvenstveno zbog toga, prošlo je tri tjedna i nebitno što je najgore prošlo, dolazi ono neizbježno a to je godina dana da svaka stanica zaboravi. dali bi ugljen barem malo potpomogao? ja mislim nastaviti sa fitnesom i neželim propasti zbog toga zauvijek i želim ići na defke i jesti proteinsku hranu ali ništa od toga nesmijem jer sam puna otrova od svega.....doktori neće ništa reći o ugljenu jer ne ide na recept...jeesus ovo je strašnije od pajdanja..hoću izbacivat!
ima li itko iskustva u primjeni i kakve su "nuspojave"? stvarno mislim da bi mi dobro došao detox 
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2015 at 00:04
ne znam što će ti tuđe iskustvo pomoći, nismo ni isti ni u istom stanju. ja sam trošio med.ugljen i nisam imao nuspojave, ali se slažem sa Goran...om da ti on u detoksikaciji na celularnom nivou neće baš ništa promijeniti. Troši puno sezonskog voća i povrća, ljekovitih čajeva,negdje sam čitao da i neki začini i ljuta hrana mogu pomoći, kad možeš satima se šetaj ili trčkaraj u prirodi, lagani umor i čisti zrak mogu pomoći, smirena psiha, visokointezivne vježbe manje kao i živciranje i borbenost. Slažem se i sa Phoenixom, a fitness život hrpu proteina i definiciju koju spominješ zaj...bi dok ti zdravstveno stanje ne bude u redu. Neki mudri čovjek je rekao da ne možemo izravno mijenjati svoju sudbinu, ali možemo promijeniti sebe pa ćemo tako mijenjati i sudbinu. A da mijenjaš sebe, moraš se bolno iskreno pogledati u špiglu...

Edited by iver - 06 Studeni 2015 at 00:14
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2015 at 10:07
nekako spontano mi je došlo da pijem čajeve i šećem u prirodi, čak nastavljam i vježbati samo lagano tektoliko da ne atrofiram a i da bolje iznojavam. i ne živciram se uopće na ništa i nikoga, hipnoza mi pomaže i meditacija, bit ću ja dobro ali moram biti fighter bez toga ništa...nema ni mjenjanja sebe na bilo kakvom nivou ako se ne angažiram oko toga što želim....a želim upravo ovo što sam rekla, ne nužno sada i u najdublje krajnosti, već kad zdravstveno stanje da znak da smijem tj. više me muči da neću imati MOGUĆNOST da mjenjam sebe, da se gradim i da se unaprijeđujem a to mi je strast, bez obzira na odraz u ogledalu, želim opet trčati po livadama, ići na boks bez straha da mi se kosti ne slome, želim moći se obraniti u opasnoj situaciji bez da slomim nogu ili kuk..........odraz je samo fasada, završni rad i nešto što dolazi sa time i vanjski manifestira moć i sposobnost tijela da me podsjeti dokle sam uprela sve snage. nisam mislila na nikakve natjecateljske fore i probavanja i igranja sa time više ikada, samo normalno aktivno i zdravo
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.