New Posts New Posts RSS Feed - PMS
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

PMS

 Post Reply Post Reply
Author
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: PMS
    Posted: 19 Rujan 2015 at 13:32
Žene..koliko vam je jak pms i kako ga rjesavate?
Imam velikih problema s tim..i fizickih i psihickih, ali me vise naravno izbaci iz takta psiha, vise mi nije vazno hocu li dobiti koju aknu.
U par navrata pokusavala sam s maca kapsulama poboljšati situaciju ali se nista nije dogodilo. Na vježbanje se većinom prisilim i bude malo bolje, no nekad ne mogu ni to zbog izrazite tjeskobe koja zna biti toliko jaka da se osjećam spremnom za bolnicu.
Nije da ne mogu pretrpjeti par dana, ali ide mi na živce..
Back to Top
OneSmartCookie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OneSmartCookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2015 at 11:47
Kakva ti je prehrana? Meni je uvelike pomogla promjena prehrane, uz puuuno vode. I da, uz to, nikako nemoj preskakati doručak!

Hrana koja se bori protiv PMS-a je hrana bogata kalcijem; mlijeko - ja ga osobno ne pijem, ali ono od alpra isto može proći jer ima dodanog kalcija, jogurt, kelj, tvrdi sirevi; vitaminom D - riba Party ; magnezijem - bademi, smeđa riža, bundevine sjemenke, špinat, slanutak, cjelovite žitarice; vitaminom B6 - banane, piletina, leće, puretina, krumpir, špinat (opet), losos; tiaminom (B1 vitamin) - smeđa riža, grašak; i riboflavinom - bademi, piletina, jaja, špinat (Opet! Ha, ne jede ga Popaj bezveze Tongue).

Kalcij i vitamin D utječu na estrogen u tijelu (plus pomažu jačanju kostiju), magnezij opušta mišiće i, zajedno sa B vitaminima, pomaže pobojšati raspoloženje Hug

Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2015 at 10:17
Hvala na ovome..pazim na prehranu inače ali nisam baš sigurna da unosim sve ovo:)
iskreno, ne sjećam se kad sam zadnji put pojela špinat:).Ostalo ću pokušat pojačat, hvala na savjetu.
Back to Top
OneSmartCookie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OneSmartCookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2015 at 13:48
Nema problema! Znam kako ti je, i ja sam isto imala nepodnošljiva pms razdoblja (obično bi uključivala promjene raspoloženja i češće svađe s dečkom i obitelji)...
Ako ti sve od gore navedenog zakaže, uvijek postoji čokolada! :)
Naravno trebalo bi gledati da je to ona sa najmanje 70% kakaa, tako da bude guilt-free :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2015 at 14:02
Ma odmah na 99% Big smile

Ja inače nisam nikad imala baš prevelike oscilacije u tom raspoloženju i to, malo samo pojačanu osjetljivost i nervozu....ali sa pažnjom na unos navedenih nutrijenata (prvenstveno kroz hranu, jedino magnezij znam uzimat dodatno) zbilja se zadnje vrijeme lakše provlačim kroz sve to, nekad ni ne osjetim.....samo me glad podsjeti da je blizu :)

Mada moram naglasit da mi nekad upravo mliječni proizvodi znaju radit grčeve pa ih znam i izbjegavat u to vrijeme....zanimljivo, nekad da nekad ne :)

Dosta toga je i u glavi ;) Nekako se naviknemo očekivati taj period sa očekivanjem negativnih raspoloženja pa se tako i posloži....ja sam uvijek za fiksiranje tog dijela prije svega što unosimo izvana :) iako nekad i to što unesemo izvana može automatski potaknut bolje osjećaje pa da i počnemo razmišljat malo jasnije i pozitivnije... :)






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2015 at 14:14
točno tako..navikla da dolazi negativa pa valjda djeluje zakon privlačenja..pogotovo ako neke druge stvari ne štimaju trenutno u životu ili se desi neka stresna situacija..naravno najlakse se predati starom osjećaju pa makar bio i negativan, on je udoban i poznat..
Jučer i prekjučer izašla kao pobjednica..u trenutku kad sam najviše htjela leći,pokriti se po glavi, nestat za svijet i plakati..ustala..napravila sviježe cjeđeni sok od voća i povrća (pranje sokovnika ovdje moram naglasit-tko to radi zna o čem pričam:))..i nakon toga teškom mukom navukla sportsku odjeću i dobro se oznojila odrađujući trening..napredujem:)
Danas bih najradije naručila junk ali odlučit ću se za magnezij:)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.