New Posts New Posts RSS Feed - savjet za debljanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

savjet za debljanje

 Post Reply Post Reply
Author
veky031 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veky031 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: savjet za debljanje
    Posted: 22 Lipanj 2015 at 00:45
Pozdrav svima imam 18god , imam problem koji me muči več dosta visok sam 185 , a težina mi je 59 kg za godinu dana sam smršao 7 kg ,jednostavno želim se udebljati vratiti se na istoj kilaži , ako treba i više ali jednostavno nmg..jednostavno sam svatio da sam kile izgubio zbog stresa i još jedne nevažne stvari , dali mi možete dati savjet kako da se udebljam jer ne želim upasti u tešku anoreksiju.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2015 at 09:03
A da....jedeš? Tongue

Što god jedeš, jedi više, i duplo sa ovakvom kilažom. A ako je baš neki junk u pitanju pogledaj malo naše jelovnike i prehranu vrti oko kvalitetne hrane + malo manje kvalitetne jer možeš i rješen problem.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2015 at 13:14
sve više muškaraca danas bira što će jesti :) pa di su pravi stari grci koji se okreću u grobu (skupa sa njihovim potomcima koji sada okreću vola) ništa nemoj izbirati previše, već se zna da se neke stvari ne preporučaju nikome neovisno o cilju tipa tovljenje slatkišima pizama hambićima....samo jedi ono kaj mama skuha i tovari repete, jedi više puta dnevno cca 5 obroka u svakom da je kruh krumpir tjestenina riža...meso ribu mliječnih proizvoda jaja.....peci na ulju manje prži....koju bananu dodaj u mlijeko i malo čokolade pa se time zaslađuj, skuhaj si domaći kakao sa medom ili pojedi koji redak kvalitetne crne čokolade da ti doda kalorije, jedi do sitosti što želiš mesa krumpira svega natrpaj, mahunarki....ništa u omjerima samo se drži domaće kuhinje, slobodno koji put pravi punomasni sir ili vrhnje, grickalice biraj kikiriki bademi indijski....sve to smiješ jesti i to neograničeno dokle god ne vidiš pomaka u kilaži, ako krene previše da se lijepi počni se više kretati i vježbati.....uživaj u blagodatima brzog metabolizma i jedi :)
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2015 at 14:02
Originally posted by israela israela wrote:

sve više muškaraca danas bira što će jesti :) pa di su pravi stari grci koji se okreću u grobu


Kakve točno ima veze muškarci ili žene? Uostalom, možda je životni vijek tih Grka s razlogom bio 35 godina...

Mislim da briga o prehrani nema veze sa spolom već sa odnosom prema životu i zdravlju...

Be healthy, be happy.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2015 at 15:21
naravno zorr, šalim se ja malo na stari hedonizam. a između ostalog, pogledaj starije muškarce, nema onog koji će ti reći da bi se čevapa odrekao. a žene neka jedu salate. na taj stav sam ja mislila....onda kad čujem da ih sve više prčka po prehrani i time su bolesniji jer rade krivo non stop kao što sam i ja....pa se nemogu udebljati i fali im svega i svačega ali mozga najviše- samo se sjetim kako sam bila u najboljoj formi i imala idealnu krvnu sliku prije 5 godina kad sam svako jutro pila mlijeko i jela gaudu pa išla na boks, no čim je počelo izbiranje i izbjegavanje nema povratka na instinktivno jedenje a posebno nakon prve vidljive tetive. poanta je da neka pravila sportske prehrane nisu ni približno prirodnome (kao npr. jedenje u omjerima svaki dan isto i u određeno vrijeme) i kad taj instinkt jednom izgubimo, teško da ćemo ikad više i jesti zbog gladi ili uživati u onome što jedemo ono što nam taj čas tijelo traži. ovo se ne odnosi na junk jer nije prirodan, ali na primjer da se meni baš danas jede malo više zobenih umjesto posnog sira, očito nije bez razloga i sigurno ću pojesti zobene. nema više tih pločica na svijetu zbog kojih bi ja riskirala glad i kompletno tjelesno propadanje. bitno mi je da sve što jedem bude iz dobrih izvora (a to je veoma široki spektar) i naravno da se od toga i najedem. upravo zato što sam ovako počela razmišljati, trenutno imam upola nižu razinu kortizola, tri puta višu dozu energije i fala bogu prirodniju kilažu! anoreksija haha vraga moga XD
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2015 at 18:28
israela, ni miješaj sportsku prehranu sa prehranom koja se preporučava na tzv fitness i bodibilding stranicama. Koliko god i sportaši(iz sportova gdje se mjeri rezultat) na neki način paze na prehranu, ali jedu skoro sve i ne broje kalorije sve dok se u nekom kraćem periodu ne treba skidati kg zbog promjene težinske kategorije, to ima jako malo veze sa onim što se čini u fitness svijetu gdje se rezultat mjeri izgledom. No svako će dijete puno radije prepisati jelovnik nekog modela iz časopisa(i marketinga koji to podržava) nego npr svjetskog prvaka u npr dizanju utega ili hrvanju. Kad vidim koliko ti mladići pojedu palačinki i šnita torti samo na dvotjednim pripremama, uvijek se u sebi nasmijem, jer pomislim da da prosječan fitness natjecatelj to ne pojede u svom čitavom natjecateljskom vijeku.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2015 at 23:01
ja govorim o fitnes prehrani, sama čujem svako malo (i vidim) kako se obžderu tih torti i palačinki kao za cheat i slične planske gluposti bez obzira jede im se to sada ili ne ali to je taj dan i nema toga naredne godine. ne govori se ovdje o takvoj krajnosti nego o onoj drugoj gdje se pazi na svaki gram hrane trpa se bez prekida visokoproteiskom ishranom radi izgleda uništava se zadovoljstvo rekreacije i sporta i to prelazi u opsesiju "čistog načina života" i u najgorem slučaju do bolesti. čista prehrana je ona lišena aditiva i tijelu nepotrebnih produkata, puna nutritivnih vrijednosti i pravilno izbalansirana prema individualnim potrebama INDIVIDUALNIM- bez računica, bez mjerenja i svaki dan jedno te istih obroka u jedno te istoj količini. profesionalni sportaši imaju iza sebe niz stručnjaka koji im slažu jelovnike na određeni rok dok se ne postignu rezultati i naravno da nakon toga otvore ispušni ventil i dopuste si hranu koju žele jer im je prioritet drugačiji.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.