New Posts New Posts RSS Feed - Mišićna masa - ŽENE
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mišićna masa - ŽENE

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 14:44
ovo me sad sve skupa nasmijalo do suza..valjda nisam trenutno pri tri ciste..ali razmisljam trenutno o krumpiru koji se ne uklapa u koncept
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 15:31
o pommesfritu ili pireu?
"Ubung macht den Meister"
Back to Top
MidnightRun View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Listopad 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MidnightRun Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 16:43
Brojanje kalorija je nekome nuzno, nekome nije. I ne uzima gust uzivanja u hrani. Ako si na reduciranoj prehrani, nije isto jel jedes 2000 ili 1600. I onda npr.prodje mjesec bez da smrsavis. I onda se pitas u cemu si pogrijesio, a nemas pojma. Neki, ko ja npr. Vole imati kontrolu nad takvim procesima pa da znaju objektivno zbog cega se nesto nije desilo. Stvar prakticnosti. Isto tako za dobivanje mase. Nekome tko je iskusniji je lakse odokativno odrediti kolicinu i vrstu hrane. Pa mozez tako i uzimati premalo hrane i onda se cudis zasto kile ne idu gore.

Kako kome odgovara :) A ocito sam sam dosla na krivu temu posto nitko nema konkretan odgovor na plan/pitanje.

Kod mrsavljenja u mojem slucaju nisam pazila na makronutrijente i retrospektivno mislim da nisam uzimala dovoljno proteina te se desilo da na dosta nisku kilazu ostalo previse bod fata. Vrlo vjerojatno bi bio malkice nizi

Edited by MidnightRun - 18 Listopad 2015 at 16:44
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 16:46
Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

o pommesfritu ili pireu?


ne, ne..o onom sirovom jos neoguljenom s nekim cudnim oblikom
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 18:18
Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

 

e to je druga stvar sto se netko malo trudi :)

zbunjivanje?
kako moze biti zbunjivanje nesto sto je prirodni tok?

idemo ovako; ako covjek izbaci smece iz svoje prehrane i pocne jesti pravilno i kvalitetno, pocet ce prirodno mrsaviti, zar ne? naravno... a ako uz tu prehranu ubaci i redovito vjezbanje, da li ce to vjezbanje pomoci u izgradnji misica? naravno da hoce ->i onda dolazimo do toga da ta osoba ustvari u isto vrijeme gubi salo i gradi misice...

a ovo kako mnogi rade, po nekoliko puta godisnje izmjenjuju masa-defka...tek to po mom misljenju nije dobro za tijelo. npr. sad cu malo jesti 3000cal, pa malo 2200, pa ajmo opet malo 3000 i td..




ne ne...u početku je itekako moguće iskoristiti najbolje što se može od svake promjene u prehrani. naravno, ako se osoba počne zdravo hraniti i ne pazi na kalorije već jednostavno jede npr. šaka-dlan-palac i uz to vježba snagu, održava mišićnu masu dok mršavi a tu i tamo se provuće kalorija pa se i izgradi jer u tom periodu hormonalni status se jako izmijeni i tijelo dobija stimulanse za izgradnju jer percipira mišiće kao neophodne za opstanak (pogootovo ako je osoba u kalorijskom deficitu znajući ili neznajući nevažno)
dok na duge staze..kad se tijelo navikne i kad osoba počne težiti većim i "boljim" rezultatima...kod BB šema, gdje se tjelesni sastav konstantno izmjenjuje periodima i planiranim jelovnicima, kao ta kila krumpira na masi i ništa krumpira na defki (zakaj sve doslovno shvaćate XD) tijelo u tako dugom periodu neće više biti u anabolnom stanju konstantno jer je naviklo na stimulans mišića, hormonalni raspored je drugačiji, tjelesna kompozicija i velika spremišta glikogena za masu zahtjevaju veliku količinu energije (uh, masti) da bi se proteini koristili za daljnju izgradnju.
no opet, 365 dana u godini, osoba jede kvalitetno i trenira, održava mišićnu masu, lagano mijenja sastav bit će itekako zadovoljna rezultatima....kvalitete će biti, ali zavidne veličine teško. 
tvrdnje su isprobane na meni, hebe se meni za znanstvenu (fantastiku) i nekakva pravila. kao što sam rekla, prvu godinu je išlo...no dalje kad su finese bile u pitanju, moralo se malo jače uprijeti.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 18:21
i da nije to naglo mjenjanje kalorija...zato postoji i reverse diet gdje se postepeno opet pojačavaju obroke..pa masa krene gore...i kad si zadovoljan masom, opet lagano spuštaš .....normalno imaš i periode gdje održavaš stanje i malo se opustiš pa se opet vratiš....nikakva daljnja filozofija nije neophodna.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 18:48
Originally posted by israela israela wrote:

i da nije to naglo mjenjanje kalorija...zato postoji i reverse diet gdje se postepeno opet pojačavaju obroke..pa masa krene gore...i kad si zadovoljan masom, opet lagano spuštaš .....normalno imaš i periode gdje održavaš stanje i malo se opustiš pa se opet vratiš....nikakva daljnja filozofija nije neophodna.


misnjenja sam da osoba treba imati dijetu (ishranu) koju ce prakticirati konstantno, znac, bit ce mu nacin zivota, a ne, malo ova, pa malo ona dijeta..

cekaj, ako netko dode do zadovoljavajuce mase, sta ima onda spustati? i onda kad spusti, kaj ce onda opet dizati? ;)
sta je nemoguce doci do necega sta zelis i to konstantno odrzavati? zar nije to ustvari neki cilj, biti na onome sa cim si zadovoljan?
"Ubung macht den Meister"
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 18:52
Originally posted by gabrijela gabrijela wrote:

Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

o pommesfritu ili pireu?


ne, ne..o onom sirovom jos neoguljenom s nekim cudnim oblikom


ovo su sad vec postali ozbiljni razgovori haha

"Ubung macht den Meister"
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2015 at 10:48
meni isto nije jasno zasto nesto dizati pa spustati da bi se opet dizalo
ali stvarno
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2015 at 13:44
Originally posted by MidnightRun MidnightRun wrote:

Pozdrav. Nakon dugog premisljanja odlucila sam odraditi jedan bulking/cutting ciklus. Nakon perioda mrsavljenja i odrzavanja kilaze, trenutno sam na 54.5kg/168cm. Odokativno sam na kojih 21-23% bodyfata te bih ga htjela smanjiti na kojih 18%. Cilj mi je odraditi lean bulk kojih 4 mjeseca pa onda cutting kojih 3-4 mjeseca. Prehrana mi je sredjena, no nisam sigurna oko postotaka/gramaze makronutrijenata. Trenutno testiram tdee da si vidim bazu. Zasad je 2100 kalorija za odrzavanje.

Plan mi je za bulk povisiti za 200-250 kalorija i biti na cca 25/40/35 za proteine/uh/masti. Za cutting smanjivati za po 200, a omjer probati 35/25/40. Ici cu polako da se ne zeznem ko prosli puta kada sam na 500 kalorija deficita izgubila i dosta misica (ergo tolko bfa na tezinu).

Vec kojih 4 mjeseca radim treninge snage s jednorucnim utezima od 2.5 i 5kg svaki. Za bulk namjeravam vjezbati kod kuce (teretana me ne privlaci) s promjenjivim jednorucnim do 20kg svaki i to program Body Beast sa Beachbodya (utezi 6x tjedno,razlicite misicne skupine od po 35-45 min) uz 1-2 kraca hiit tjedno. Mislim da ce mi za period bulka biti dovoljna kilaza za neko progresivno opterecenje. A za cutting cu isto snagu, ali malo povecati cardio.

Zanima me vase misljenje oko plana? Je li realan? Trebam li sto promijeniti? S obzirom da sam zena i ne moze nabiti toliko misica koliko muskarci u tom periodu. S definicijom ruku i ledja sam zadovoljna, a htjela bi srediti trbuh i noge. Hvala unaprijed. LP


Najbolji odgovor će ti dati ogledalo Smile Mi možemo samo zurit u brojke i pokušat procijenit odgovor tvog tijela, prema nekim teorijama ili prema vlastitom iskustvu...iskustvu drugih oko nas...a niti jedno od toga ne mora biti točno ;)

Što manje kompliciraš, prije ćeš uspjeti. Ako znaš kako trenutno jedeš samo gledaj, prati, rihtaj na gore ili dolje....gramaže diži ili spuštaj lagano, dopusti tijelu da se navikne...što si sklonija debljanju to u pravilu trebaš ići polaganije. Ja osobno volim dizati na tjednoj bazi...primjer zobenih recimo -  + 5-10g iz tjedna u tjedan pa pratim kako ide....ni ne opterećujem se previše postocima makronutrijenata, samo iz neke svoje baze kako inače jedem dižem laganini...

E sad...raspravljate zašto dizati i spuštati :) Samo mijena stalna jest :)) Osobno mislim da to nije loša taktika jer se tijelo brzo navikne na određeni režim i svaka promjena mu dobro dođe...u periodu neke mase nije loše na neko vrijeme spustiti kcal, malo se pročistiti i onda opet buknuti gore...da tijelo bolje reagira. Opet ima onih koji furaju naprijed i sve ok Wink Jednostavno treba pokušat sa svime i nać svoj faktor :)

Midnight - nisu ti već pomalo lagani ti utezi? Tongue



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
MidnightRun View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Listopad 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MidnightRun Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2015 at 17:53
Sklonija sam, da. Zato cu polako. Ma jesu :D 2.5 samo za neke rijetke koristim, a 5 mi je taman za neke, neke prelagan. Uskoro planiram uloziti u jednorucne promjenjive do 20 svaki da mi izdrzi bulking period nekoliko mjeseci
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2015 at 04:37
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:



Najbolji odgovor će ti dati ogledalo Smile Mi možemo samo zurit u brojke i pokušat procijenit odgovor tvog tijela, prema nekim teorijama ili prema vlastitom iskustvu...iskustvu drugih oko nas...a niti jedno od toga ne mora biti točno ;)

Što manje kompliciraš, prije ćeš uspjeti. Ako znaš kako trenutno jedeš samo gledaj, prati, rihtaj na gore ili dolje....gramaže diži ili spuštaj lagano, dopusti tijelu da se navikne...što si sklonija debljanju to u pravilu trebaš ići polaganije. Ja osobno volim dizati na tjednoj bazi...primjer zobenih recimo -  + 5-10g iz tjedna u tjedan pa pratim kako ide....ni ne opterećujem se previše postocima makronutrijenata, samo iz neke svoje baze kako inače jedem dižem laganini...

E sad...raspravljate zašto dizati i spuštati :) Samo mijena stalna jest :)) Osobno mislim da to nije loša taktika jer se tijelo brzo navikne na određeni režim i svaka promjena mu dobro dođe...u periodu neke mase nije loše na neko vrijeme spustiti kcal, malo se pročistiti i onda opet buknuti gore...da tijelo bolje reagira. Opet ima onih koji furaju naprijed i sve ok Wink Jednostavno treba pokušat sa svime i nać svoj faktor :)

Midnight - nisu ti već pomalo lagani ti utezi? Tongue



kad ja već nisam ovak elokventna, dovoljno je da samo quotam i boldam ono što gymka uvijek kaže.
................................. 
p.s. digla sam se točno u 3 ujutro...... and I remembered.... da bi trebala napisati Đavolje ždrijelo 2. sequence
u kojem će bit uključeno i igranje sa tijelom i prehranom i treningom i igrama gladi (spoiler)...pa malo da se reklamiram
samo mi je žao što nemam slike ali nadam se da će se pojedine ženske (i muški) naći možda u kojem djeliću tog pakla  pa se ipak zaželjet malo masnog tkiva
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2015 at 12:50
Originally posted by MidnightRun MidnightRun wrote:

Sklonija sam, da. Zato cu polako. Ma jesu :D 2.5 samo za neke rijetke koristim, a 5 mi je taman za neke, neke prelagan. Uskoro planiram uloziti u jednorucne promjenjive do 20 svaki da mi izdrzi bulking period nekoliko mjeseci

20 kg bi ti bila lijepa investicija Wink A dok ne uložiš u to vrijeme iskoristi tako da s  ovih 5 kg radiš malo polaganije, pa će ti se činiti teže ;)) Polagano spuštaj....time ćeš povećati vrijeme pod tenzijom pa će i tijelo osjetiti razliku...

Sad sve ovisi što točno radiš, to će ti uglavnom koristiti za vježbe gornjeg dijela tijela....a donji možeš pojačati time da radiš naizmjenično jednom pa drugom nogom (bulgarian squat npr), ili da iskoristiš nešto drugo kao teret....ovisno o tome koje vježbice koristiš :)


israela, itekako si elokventna...piši, piši.. Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.