New Posts New Posts RSS Feed - Korekcijom prehrane i vježbanjem do -30 kg?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Korekcijom prehrane i vježbanjem do -30 kg?

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2015 at 22:36
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Quablock Quablock wrote:

River, hvala na savjetima! Smile

Danas je mjesec dana otkako sam otvorila temu, mogu se pohvaliti sa 5 kg manje. Embarrassed

Malo sam izgubljena zadnje vrijeme ali bravo, podupirem i čestitam Wink Kako jedeš trenutno?

Hvala Embarrassed Jedem kao na početku, pazim da unesem dosta proteina, puno povrća i voća za međuobroke. Pijem 1,5 l vode i vježbam kako stignem, sad sam promijenila posao pa malo teže ide, ali ide. Ne odustajem. Smile
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2015 at 22:44
Originally posted by fittyp fittyp wrote:

Zaboravi na to sa vagom.Imat ćeš period kad će ti tijelo čuvati vodu,i imat ćeš filing da stojiš na mjestu.Ako si sredila prehranu, i vježbaš, slikaj se iz dva tri kuta i nakon mjesec dana iz istih kutova pod istim svjetlom i na istom mjestu opet, i uživaj u razlici.Vaga je za one bolesnike na dijetama.Često krivac za odustajanje, pogotovo kod vas žena.

Thumbs Up

Da, svjesna sam toga da vaga nije jedini a ni najbolji pokazatelj, ali čisto mi okvirno daje neku sliku. 
Recimo u PMS-u zadržavam litre vode, pa se nakon dva dana sve pokrene brzinom munje. Slikala sam se mjesec dana prije početka "režima" a imam i nekoliko klasičnih, "krutih" hlača za sastanke (bez elastina) i vidim da mi sad, nakon skoro 2 puna mjeseca, već plivaju oko struka.

Jučer sam ušla u jedne takve hlače broj manje i to su mi stajale, onako, komotno. Smile Izgubila sam i jedan šlaufić ispod grudi, vidim po košuljama da mi puno ljepše stoje tako sam da sam zasad prezadovoljna. 

Jedino me muči što ponijeti na posao da mogu pojesti na brzinu... nemam nikakav hladnjak u koji bi stavila salatu, tunu, posni i sl. A i nemam 5 minuta za odvojiti, ma kako to ludo zvučalo. Od suhih stvari uzmem 1-2 Digestive keksa i jabuku ili bananu pa jedem na brzinu, u letu. 
Back to Top
Anaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2015 at 11:27
Konzervirana hrana (tuna, povrće, voće) ne mora stajat u hladnjaku.
Back to Top
orlanda View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote orlanda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2015 at 16:05
pozdrav
Evo i ja da se pohvalim sa 9 kg manje za 2 ipol mjeseca,Za to vrijeme propjesacila sam vise od 400 km.
Svaki dan skidam cca 500 kcal, oko 2 sata brzeg hodanja.
Ne gladujem, izbacila sam samo tjestave proizvode, ujutro jedan integralni tost s medom, to je sve od kruha.Svaki dan se pocastim sa 15 indijskih orascica.
Malo pogledam , vise znam napamet , koliko sto ima kcal, i to u glavi skontam
Nikakve muke, oko dijete, kad vidis napredak, presretan si, i pun elana za dalje
Samo treba u glavi posloziti sto je zdravo, a sto ne, to je lako jer nas svaki dan s time bombardiraju i sa tv a, i na internetu, i u zenskim casopisima
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2015 at 08:24
Originally posted by Quablock Quablock wrote:

Jedino me muči što ponijeti na posao da mogu pojesti na brzinu... nemam nikakav hladnjak u koji bi stavila salatu, tunu, posni i sl. A i nemam 5 minuta za odvojiti, ma kako to ludo zvučalo. Od suhih stvari uzmem 1-2 Digestive keksa i jabuku ili bananu pa jedem na brzinu, u letu. 

Što inače jedeš na poslu?

Što se salate tiče možeš i bez hladnjaka. Recimo neka miješana salata sa tunom može proći bez da stoji u hladnjaku. Meso isto nebi bilo problem, da ljeto ne dolazi Smile Što se svježeg sira tiče on je malo osjetljiviji (osim Milbone LOL) pa to preskoči, možda bi eventualno jogurt prošao. I da, jaja su isto super ;)

E sad...ovisno o tome što si dopuštaš jesti tu ti mogu dobro proći neki zdravi sendviči, razni smoothii, možda neke palačinkice i muffini od zobenih, pa onda malo orašastih ili sjemenki za međubrok, sa nekom voćkicom recimo ili bez?

Sve jednostavno i brzo za spremit, a zdravo i zasitno, bolje nego keksi Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2015 at 17:14
Originally posted by Anaaa Anaaa wrote:

Konzervirana hrana (tuna, povrće, voće) ne mora stajat u hladnjaku.

Ne mora, ali nemam gdje to pripremiti na poslu pa sve nasjeckano moram ponijeti od kuće a to mi nije zgodno ljeti.

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Quablock Quablock wrote:

Jedino me muči što ponijeti na posao da mogu pojesti na brzinu... nemam nikakav hladnjak u koji bi stavila salatu, tunu, posni i sl. A i nemam 5 minuta za odvojiti, ma kako to ludo zvučalo. Od suhih stvari uzmem 1-2 Digestive keksa i jabuku ili bananu pa jedem na brzinu, u letu. 

Što inače jedeš na poslu?

Što se salate tiče možeš i bez hladnjaka. Recimo neka miješana salata sa tunom može proći bez da stoji u hladnjaku. Meso isto nebi bilo problem, da ljeto ne dolazi Smile Što se svježeg sira tiče on je malo osjetljiviji (osim Milbone LOL) pa to preskoči, možda bi eventualno jogurt prošao. I da, jaja su isto super ;)

E sad...ovisno o tome što si dopuštaš jesti tu ti mogu dobro proći neki zdravi sendviči, razni smoothii, možda neke palačinkice i muffini od zobenih, pa onda malo orašastih ili sjemenki za međubrok, sa nekom voćkicom recimo ili bez?

Sve jednostavno i brzo za spremit, a zdravo i zasitno, bolje nego keksi Wink 

Vozim 15-ak km do posla pa mi nekako sve mliječno (sad za ljeto) otpada, strah me po vrućini vući jogurte, sir i sl. Voće samo mi je ok, ali neodovoljno Confused Gledam da se ne krcam bananama svako malo, zaštopaju mi probavu. Big smile Neka voćka s orašastima zvuči dobro Smile

Palačinke i muffini su super ideja, to si isto mogu napraviti ujutro, hvala Smile


Edited by Quablock - 01 Svibanj 2015 at 17:15
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2015 at 17:17
Inače, vaga kaže 8 kg manje, a hlače iz 2010. stoje kao salivene Beer
Back to Top
Anaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2015 at 18:29
Originally posted by Quablock Quablock wrote:

Originally posted by Anaaa Anaaa wrote:

Konzervirana hrana (tuna, povrće, voće) ne mora stajat u hladnjaku.

Ne mora, ali nemam gdje to pripremiti na poslu pa sve nasjeckano moram ponijeti od kuće a to mi nije zgodno ljeti. ;)


Ja ne znam tko tu koga ne razumije. što trebaš pripremati i sjeckati ako želiš pojesti tunu iz konzerve?

Inače, super ti ide! Osam kila u dva mjeseca, bravo!

Edited by Anaaa - 01 Svibanj 2015 at 18:31
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2015 at 18:31
Ne mogu jesti samu tunu iz konzerve, uvijek joj dodam sjeckane krastavce, rajčice, slanutak, mozzarelu...
Back to Top
Anaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2015 at 09:17
onda ne znam!
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2015 at 09:36
Napraviš doma sendvič od raženog kruha, piletine ili tune ili kuhanih jaja, ubaciš koji list neke salate, začiniš kako ti već paše i to je to.
Kao da ne može sendvič stajati u torbi pol dana ajde. I ako tuna može stajat 5 godina u konzervi, može i 5 sati u torbi. Provjereno govorim iz iskustva, pogotovo ako smiksaš doma tunu, slanutak, krastavce... začine, uzmeš sa sobom jogurt i peliješ kad ideš jesti. Ne bude se ništa pokvarilo.
Ja čitav dan provedem van kuće s hrpom hrane u torbi i ništa do sad nije ostalo pokvareno. Jedino nebi riskirala s posnim sirom, ali samo zato jer ne volim topli sir, inače je jestiv :D
Ma sve je jestivo, to što nije fino kao kad je svježe napravljeno je već druga priča. I definitivno je bolja opcija nego keksi.
Također skuhana zobena kaša s voćem i orašastim može stajati koliko hoćeš i po vručini.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2015 at 17:30
Originally posted by Irija Irija wrote:


Također skuhana zobena kaša s voćem i orašastim može stajati koliko hoćeš i po vručini.


Sa malo wheya, jogurta, mlijeka itd ;) Upravo tako, kao i kaša od heljde, quinoe, amarantha....za malo raznolikosti Wink


Inače, volja, volja.....čuda radi! Star Quablock, napravi si namaz od tune (pa i piletine) pa će biti manje sjeckanja i više gušta Smile


Edited by Gym_girl - 02 Svibanj 2015 at 17:31
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2015 at 21:58
Dobro Gymka kaže, zaboravih proteine u kaši
Back to Top
shoda12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote shoda12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2015 at 08:07
Hej kako ide ?
Čitala sam sve postove
I ja se borim sa 30 kg i vise viska
Prehrana ke najvaznija ali i vjezbanje .. samo tako naprijed
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2015 at 08:32
Evo me nakon višemjesečnog izbivanja Big smile

S ljetnim vrućinama sam prestala vježbati, ali ne zato što nisam htjela, nego zato što mi posao odnosi 80% vremena u danu, ostatak se oporavljam i trudim se provesti ga u dobrom društvu. Pazila sam na prehranu i više-manje se cijelo vrijeme vrtila oko -12 kg.

Napokon, stigao je rujan i kako je posla/umora sve manje, tako se postupno vraćam orbitreku i hodanju, trčanju, planiram i plivati koliko mi vrijeme vani dopusti. U svakom slučaju, sretna sam što se kg nisu vratili Smile

shoda12, kakav je tvoj plan?


Edited by Quablock - 01 Rujan 2015 at 08:33
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.