New Posts New Posts RSS Feed - Što radim krivo?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Što radim krivo?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
glados View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote glados Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Što radim krivo?
    Posted: 28 Sijecanj 2015 at 16:35
Bok znalci!

Jedan početnik pun pitanja traži vaše mišljenje i savjete.
Nakon 8 godina atrofiranja pred monitorom sam se odlučio nešto učiniti za sebe, da se osjećam i izgledam bolje, a bogami, i da imam neki ventil za stres.
Pošto sam iz Osijeka, krenuo sam na funkcionalne treninge u cityfitnessu (ako to išta znači :D ) prije dva i pol mjeseca (2-3 puta tjedno).
Od kada sam počeo vježbati, pazim i na prehranu. Problem je u tome što sam očekivao da ću u tih dva i pol mjeseca izgubiti koju kilu, a ono ništa...
Imam 27 godina, 185 cm i još uvijek 91kg.
TDEE mi je 2400 a BMR 1746 (ako je to ono što se izračuna preko kalkulatora na netu :D )
prosječan dnevni unos je oko 1700-1800 kcal, primjer dana:
doručak (08:00)- banana, 60g zobenih, 3dcl mlijeka
ručak (na poslu, cca 12.00-13.00)- 500g posnog sira (koji mi se već ogadio a ne znam čime ga zamjeniti)
večera (cca 18:00) - 250g "salate" - smiksam kuhano jaje, konzervu tune, kukuruza i graha
Često tijekom dana krknem i bananu jer budem gladan ko vuk.
Problem kod prehrane mi je taj što nemam ideje što još mogu jesti, a da ne trebam pripremati duže od 5min, tempo mi je takav da uvijek negdje žurim :(

Molim pokoji savjet u vezi prehrane/treninga/štomislitedabihtrebaoznati?
Puno hvala unaprijed!!! Smile

Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 17:20
u dorucku ti fali protein...rucak je prejednolican moras unosit raznoliku hranu-probaj skuhati noc prije rucak za sutra tako ja radim, u ovome sto si nabrojao nema 1700 kcal nema sanse
ubaci orasaste proizvode- ljesnjake orahe, bademe :)
Back to Top
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 17:51
Meni je preslab i nema rezultata sa ovakvom prehranom.rucak 500gposnog? Ubaci neko laganije voce-jabuke i narance, ubaci jogurt, piletinu, rizu, palentu...
Kukuruz u konzervi je pun secera pa ti bas ne preporucujem to u fazi mrsavljenja.Organiziraj se malo-skuhaj vise rize/krumpira/palente i stavi u frizider moze stajat 2-3dana.Skuhaj par jaja,skuhaj mahne,grasak,brokulu itd pa stavi u staklenke u frizider taoder na 2-3 dana pa imas spremno.To je otrprilike 2-3 puta tjedno pripreme za obroke koje traju 45min.Pokusaj se malo bolje organizirat i pregledat recepte takoder
The only bad workout is the one that you didnt do
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 18:05
...šta radim krivo?!...glados...gladanBig smile... prvo radiš krivo šta ti TDEE nije 2400 nego 3000kcl..ako si nono stop u muvingu i treniraš onda je skoro 3500kcl....po tvom jelovniku jedeš skroz malo...metabolizam ti krene pa stane a triba bi ga držat non stop pokrenutim da bi kili išli doli.... prvo naučit pojest svoje dnevne kalorije...5 -6obroka po 500-600kclBig smilesvaka 2.5...3 sata ..biti na.zdravoj prehrani ...balansirani obroci...puno vode...i nema gladovanja.......nauči tijelo jesti onda će ono bez problema dati salo....
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
glados View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote glados Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 22:10
puno hvala na savjetima
nisam toliko aktivan fizički koliko nisam nikad doma i zato ne stignem ništa spremati Confused (a bogami, ni ne znam spremiti većinu navedenog kuhanog)
trebaju mi neki obroci koje mogu kupiti i maznuti sa nogu a nemam pojma što je dozvoljeno u koje doba dana...
dat ću sve od sebe da stignem pripremiti obroke unaprijed, samo da nađem što :)
Back to Top
aaalennn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2015
Location: Munchen
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aaalennn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 11:29
Samo ti papaj i neboj se nicega ako ces trcati, trcati i trcati...
Procitaj moj post u novom topicu koju sam otvorio da sad ne pisem opet.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 12:07
A što se kuhanja tiče, počni učiti ;)
nitko se od nas nije rodio kao kuhar - prvi put će ti biti boljutavo, drugi put prepečeno, a treći put taman. NIje to baš neka silna mudroat da odmah odbacuješ mogućnost kuhanja.
Be healthy, be happy.
Back to Top
aaalennn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2015
Location: Munchen
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aaalennn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 12:17
Ma stas se ucit kuhat. Ozenis se pa nek ti zena kuha... :D
Back to Top
glados View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote glados Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2015 at 12:02
eh da, nije problem nešta pripremiti nego imati ideju i vremena to pripremiti...
malko sam promjenio prehranu, ne znam jel u boljem ili lošijem smjeru :)
jutro - zobene, mlijeko, banana
ručak1 (11h) integralno pec 70g + 70g pilećih prsa
ručak2 (14h) integralno pec 70g + 70g pilećih prsa
ručak (18h) 150g posnog sira, 3 jaja ili tuna, 150g posnog ili 3 jaja i tuna ili 150g piletine (ili pilećih prsa), 150g posnog i 2 jaja
večera (21h) 100g posnog sira

kad imam trening onda je ručak u 19h i kresnem 150g sira, tunu i 3 jaja (nekad i malo kukuruza) ili 150g piletine 150g  sira i 2 jaja

eto, ako može netko dati natuknicu što tu valja, što ne valja i u kojem smjeru da nastavim?
Hvala svima na vremenu i savjetima
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2015 at 16:01
Po meni, premalo proteina, premalo kvalitetnih ugljikohidrata.
70g prsa po obroku? pa to je količina za dijete od 5 godina.
Vlakna si potpuno zaboravio? Zeleno lisnato povrće? Salata? Ovo će ti probavu zabetonirati na najjače.
Be healthy, be happy.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2015 at 21:13
Glados mene zanimaju tvoji treninzi? Željezo je željezo... Trebao bih ti sve povećati... 

Pošto si što bi rekli... iz moga "rodnog sokaka"  Imaš priliku jesti domaće....naleti u kupus grad po domaće meso...domaću mast... ubaci si tu još neke orašaste... Uh, opet gledaj da jedeš što bolje...ja barem tako u zadnje vrijeme Riža-Zob hehehe... Mada bi bilo odlično da se hvataš željeza pravog.... Čučnjaj 10 serija 2 puta tjedno..gledaj da imaš što više složenijih vježbi gdje ćeš upriti snagu... i da vidiš :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2015 at 08:14
Originally posted by glados glados wrote:

eh da, nije problem nešta pripremiti nego imati ideju i vremena to pripremiti...
malko sam promjenio prehranu, ne znam jel u boljem ili lošijem smjeru :)
jutro - zobene, mlijeko, banana
ručak1 (11h) integralno pec 70g + 70g pilećih prsa
ručak2 (14h) integralno pec 70g + 70g pilećih prsa
ručak (18h) 150g posnog sira, 3 jaja ili tuna, 150g posnog ili 3 jaja i tuna ili 150g piletine (ili pilećih prsa), 150g posnog i 2 jaja
večera (21h) 100g posnog sira

kad imam trening onda je ručak u 19h i kresnem 150g sira, tunu i 3 jaja (nekad i malo kukuruza) ili 150g piletine 150g  sira i 2 jaja

eto, ako može netko dati natuknicu što tu valja, što ne valja i u kojem smjeru da nastavim?
Hvala svima na vremenu i savjetima


glados krenuo si prežestoko, a nepotrebno. Pretpostavljam da je prehrana prije bila kaos - u tom slučaju je većinom najbolje prvo ju pročistiti, bez zanemarivanja ijednog nutrijenta. Nekad je i dobra fora krenuti sa nečim drastičnijim pa onda uletiti u ravnotežu kad se skine određeni višak ali to treba dobro isplanirati. Dok ne znaš osnove, bolje se držat ravnoteže.

Dakle....kalorije u minus, proteini u svakom obroku, što više vlakana (iz povrća, voća, cjelovitih žitarica, mahunarki..), nešto zdravih masti. Kreneš od toga pa gledaš što ti paše putem.

S ovim jelovnikom si na malo boljem tragu ali i dalje je to suhuparno i malo. UH-e nemaš nakon 14h (ne znam kad ti je trening?), za a početak ti to ne treba. Večera u 21 h ti je slaba, a ovo prije je malo razbacano jer svaki dan uneseš različite nutrijente pa i različit broj kcal...u određene dane si u debelom minusu sa kcal, čini mi se češće. Nije ni čudo da si ukopan sa kilažom :)

Kuhanje...nije ti valjda problem bacit piletinu na tavu? Ili ubacit u pećnicu na više dana? Kao i neku ribicu? Jaja mogu ići na više načina, napravi ih na salatu bar da neko povrće imaš. Povrće je najlakše pripremati, gotovo u tren, da ne govorim razne žitarice.....ne treba tu puno komplikacija, moji obroci su gotovi u max 15 min.

Samo treba srediti količine svega, uravnotežiti obrok i pratiti promjene. Pusti kalkulatore, gledaj na vagu/metar/ogledalo/odjeću. Ako se tu ništa ne dešava, što god kalkulator rekao - laže ;) Pogotovo ako već ovako duže jedeš... BMR je vjerojatno nešto manji.

Kad su ti treninzi, u koliko h?










Edited by Gym_girl - 07 Veljaca 2015 at 08:15
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
glados View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote glados Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2015 at 13:21
treninzi su u 17h utorak, četvrtak i ili subota ujutro ili nedjelja navečer, sat vremena traje, stalno sam na nekom rubu između klasničnog umora i upale mišića i cijeli se cijedim poslije treninga pa nekako kontam da sam na dobrom putu, nije mi cilj isklesati se ko apolon (za sada) nego smanjiti škembu :)
možda je u usporedbi sa vitlanjem metala to slabo ali ipak se dosta bolje osjećam otkad sam krenuo.
ostatak vremena provodim sjedeći i to je najveći problem pa zato pokušavam ne unositi previše kalorija
pošto sam tek krenuo paziti na to što jedem, trebat će mi neko vrijeme da si posložim u glavi što kada i kako mogu jesti i kako to spremiti. nakupovao sam sad piletine pa će ona lagano na tavu sa nekim smrznutim povrćem iz vrećice ili svježim u tortilju.
nisam nigdje pisao ali tijekom dana pojedem i pokoju bananu/kiwi/što mi dopadne pod ruku
rekli svi - orašasto, pa sam udario i po kikirikiju :D
najbolje od svega je to što nisam nikad gladan, non stop nešto žvačem, nisam navikao jesti više od 2 puta dnevno pa mi je ovo renesansa :) a i skeptičan sam prema tome da više jedem jer sam magnet za salo :(
ako sam dobro zaključio iz komentara - više proteina, puno više povrća i smijem jesti neko tijesto/rižu ponekad za ručak?

btw. super ste, i svima vam puno hvala što se trudite izvući me na pravi put ;)
Back to Top
glados View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote glados Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 13:14
Vraća se gladoš sa još pitanja :)

Koji supplement bi preporučili (ako uopće mislite da mi treba) da bi ovaj proces izgaranja sala sa sebe malko ubrzao?

Trening je ostao isti ali sam dodao još 30min trake odmah poslije (jer nisam do sada u ogledalu vidio neki napredak)
prehrana je i dalje vrlo slična onome gore:
ujutro: zobene+mlijeko+banana
pauza: 2 integralna peciva sa salamom (pileća prsa)
ručak: piletina na tavi + zamrznuto povrće, ili na dan treninga kad dođem doma oko pola8 navečer - 3 kuhana jaja+100injak grama pilećih prsa+150g posnog sira
Večera: 100-200g grama posnog sira
možda izgleda malo ali stvarno ne budem gladan :)
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 15:09
Mislim da nema nekog napretka jer je premalo hrane pa ti se usporio metabolizam i zabotonirao si masti koje se ne tope jer ti je tijelo u panici zbog malo nutrijenata koje dobiva.
Be healthy, be happy.
Back to Top
glados View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote glados Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 15:29
Ali ne mogu jesti više Confused svaki obrok mi je dosta da se najedem i budem dobar do idućeg obroka, zato i pitam za supplemente, jel ima nešta da popravi ovo stanje? Od obroka, eventualo što mogu podići je hrana pod pauzom, samo što sam lijen pripremati nešta posebno ujutro, sendviči su mi najjednostavniji
Mislim da nisam gubio kilažu (salo) zbog nedovoljnog treninga, nedavno sam tek krenuo na traku pa ću pratiti kroz mjesec dana jel bude nekakvog napretka.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.