New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav ljudi :D
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav ljudi :D

 Post Reply Post Reply
Author
dreamcatch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dreamcatch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav ljudi :D
    Posted: 25 Sijecanj 2015 at 18:31
Pozdrav svima, evo ja sam nova ovdje :)
Nadam se da ću se obrazovati i usvojiti nove informacije za postizanje što boljih rezultata. Imam 20 godina,počela sam se baviti sportom prije godinu dana i to pole danceom za ne faliti :D
Odustala sam prije 2 mejeca jer nemam mišića da kvalitetno radim leteće elemente pa sam se odlučila dovesti u top formu u teretani. Visoka sam 168cm i imam 70 kg. Trenutno sam na prehrani punoj proteina, a ugljikohidrate uzimam iz zobenih mekinja (2 žlice svaki dan) i svako drugi dan jedem povrće. U 20 dana sam skinula 3,5 kg čime sam zadovoljna :D I bila sam mjesec dana 4xtjedno u teretani na spravama i orbiteku. Ali nekako mislim da ću imati više koristi od grupnih programa. Sada mi je plan ići na grupne, ali mijenjati treninge da radim različite vježbe i različiti intenzitet i tako do ljeta. Što mislite, je li dobar plan? Naravno vježbat ću i preko ljeta, ali tada bih radije plivala jer ću biti na moru, pa onda opet nastaviti s teretanom u 10 mjesec :D
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2015 at 19:01
Pozdrav:)!
Nego, svaki drugi dan povrće, zašto tako?
Back to Top
dreamcatch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dreamcatch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2015 at 19:31
Ne znam šta mislite o tome, ali na Dukan dijeti sam pa se tako hrani na njoj. A čini mi se kvalitetno jer želim mišiće pa mislim da mi odgovara više proteina i manje ugljikohidrata i to konzumiram samo zdrave
If you don`t like where you are, move. You are not a tree.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2015 at 20:57
Neeeee, nemoj odustati od pole dancinga. Misli malo i na nas muške.

Osobno nisam bio na Dukanovoj dijeti, no dok sam bio na visoko-proteinskoj, nisko-ugljikohidratnoj, nisko-masnoj dijeti, tamo negdje od 10/2013 do 01/2014 svaki dan sam se šopao povrćem i gljivama, znao sam i po 500g šampinjona za ručak pojest. Možeš smanjiti šećer i škrob, no neki izvor vlakana trebaš, pogotovo ako škrtariš na mastima.
Back to Top
dreamcatch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dreamcatch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2015 at 21:46
E ova je manje-više takva. A računam da ima dosta vlakana u zobenim i povrću svako drugi dan :)
Hahaha nastavljam s tim kad dobijem mišiće
Sad ne znam jel bolje da udarim na grupne ili se vratim na sprave. Meni su sprave dosadne i mislim da stavljam prevelike ili premale težine i duži mi trening bude jer radim polagano pa zna trajati i tri sata
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2015 at 14:20
Pozdrav dreamcatch Smile

Ja bih se maknula sa Dukana, uravnotežila prehranu (sve u ravnoteži, ništa izbacivat, dovoljno kcal za neki optimalni deficit tipa 20% ispod održavanja), smislila dobar trening (ne sjedenje po spravama) i onda se otuda igrala sa nekim principima. Bojite se tih uh-a bez razloga :) I da kome smetaju prvo treba doći do toga, praćenjem reakcija tijela na dobre uh-e.....ne znam koliko bi ti škodilo malo žitarica, mahunarki, voća iz obroka u obrok, uz proteine...namjestiš lagani deficit i pratiš. Onda smanjuješ uh po potrebi...slabo će mišići samo sa proteinima :) a i metabolizam na duže staze...


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2015 at 16:15
Pozdrav :)

Posto sam i kolega plesac - doduse ne pole dancea, ali dosta sam toga isprobala, tako da mogu da zakljucim otprilike po kom principu sta funkcionise - zasto si batalila ples da bi ojacala? Da, slazem se da svi plesaci bilo cega trebaju nadopunjavati svoju disciplinu nekim generalnim fitnessom i treningom, ali isto tako znam koliko sam ples moze da izgradi neke specificne sposobnosti koje ne dobijas bas svakim opstim treningom... I svaki ples bi trebalo da bude koncipiran da kroz njegove nivoe steknes snagu za komplikovanije elemente..
Ako bas zelis da steknes snagu konkretno za pole dance, mani se sprava, barem nekih - jer ni u samom plesu nemas izolacije, telo radi harmonicno celo i samim tim ti ta celovitost u funkciji i snazi i treba... A orbitek ti tek ne treba za pole dance :D Skoncentrisi se na neki trening celog tela sa naglascima na problematicne delove (pretpostavljam - ruke i ledja i verovatno slab core), a sprave ako moras koristi isto za te neke momente, ali samo od sprava ces malo sta da dobijes... Vidim da je pole dance sav u polugama i vidim koliko ti treba jak trbusni zid sa ledjima, to ti sprave nece omoguciti, vec bas calisthenics vezbe koje nisu samo za snagu vec i za kordinaciju i balans, sto tebi treba za ples...Plus grade super telo, ipak :D

I nemoj da brkas rast misica sa poboljsanjem njihove funkcionalnosti, i prvo razgranici kod sebe za sta ces da treniras, za funkcionalnost ili izgled - te dve stvari i ne moraju da budu odvojene ali mogu da naprave veeeliku razliku za tvoj trening...Ako je funkcionalnost i ako ti treba za ples onda zaista preporucujem trening celog tela sa sto bazicnijim vezbama i sa naglascima ne velike misicne grupe, pogotovo za stomak (gde su raznorazni izdrzaji i varijacije - planka - biblija za tebe kao plesaca), trbusnjaci sa visenja na sipci, l- izdrzaj, razni dipsevi za ruke, sklekovi, takodje pilates je jako dobar jer on ojacava gotovo sve najbitnije misicne grupe za ples jer gotovo sve vezbe pilatesa jacaju trbusni zid i ne samo trbusni zid vec uposljavaju illipsoas koji je medju najbitnijim misicima za plesace (zapravo za sve sportiste ali plesace posebno) - http://img.breakingmuscle.com/sites/default/files/imagecache/full_width/images/bydate/20140414/vsit.jpg)...Dakle mozes raditi i sa tegovima da negde dodas opterecenje ali konkretno za ples ti za neku pocetnu fazu to ne treba... A ako ti je cilj i estetika to je onda nesto drugo, mada i to mozes da dobijes sa full bodyem, zasto ne :D Licno mislim da je mnogo bolje iskoristiti jako puno od treninga celog tela, savladati vise varijacija i tu dobiti onu dobru, harmonicnu bazu pa se posle zezati na spravama, dodavati i oduzimati i tako dalje, jer bez te neke baze samo na spravama neces mnogo napredovati, opet ces imati neke propuste u funkciji i snazi tela, odnosno opet ces imati najverovatnije neki misicni disbalans i tako dalje...Za grupne programe ne znam sta da ti kazem, oni su okej za neke, ali ja ih nesto ne volim puno jer ima mnogo ljudi, retko kada neko stigne da te ispravi zbog toga pa moze da se desi da za neke vezbe mlatis u prazno, da ih radis pogresno i da nemas mnogo koristi od njih...Treba razviti tu mind muscle konekciju, da si uvek svesna pokreta, da mozes i sama modifikovati polozaj u nekoj vezbi kako bi pogodila sta treba i tako dalje, a to ne mozes nauciti na grupnim treninzima pogotovo u svoj toj brzini i hajpu :D

Edited by Morrighan - 26 Sijecanj 2015 at 16:30
Back to Top
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 21:37
Opet taj Dukan   
Procitaj malo iskustva ljudi, 90%njih se na kraju vrati izgubljenim kilogramima.Uglavnom, ugljikohidrati su glavni izvor energije za bilo koji trening.Za mrsavljenje ih se moze smanjit ili konzumirat samo prije i nakon treninga.
Plan mijenjanja treninga je super ideja ako mislis da ce ti tako biti zanimljivije.Najbitnije je imati naviku treninga i kretanja u zivotu.Pokusaj malo promijeniti tu prehranu (moje osobno misljenje).
The only bad workout is the one that you didnt do
Back to Top
dreamcatch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dreamcatch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2015 at 22:27
Da budem iskrena, na dane kad treniram mi fali nekako hrane pa uzmem malo više zobenih, a i udarim povrću. Sad dok ne uđem u neku rutinu ću ostaviti neke namirnice izvan jelovnika jer mi je lakše držati se plana.
I kile idu u prosjeku 1 tjedno (bar je tako u prva tri tjena) pa mi se i to čini taman.

Morrighan - hvala na trudu prije svega :D Odustala sam jer elemente cure rade bez problema, a ja ko mali Mujo bez ravnoteže i snage mogu samo zujat. Pa sam odlučila sve iz korijena promijeniti. Liniju, snagu, ravnotežu dovesti u red pa se vratiti plesu s većim potencijalom. Tek sad na grupnim vidim kako uopće nemam praktički core. Dok ostali rade vježbe ja stojim u izdržaju...padam i ustajem xD I da, na nekim programima su trenerice u filmo "brže, brže!!" pa cure ni ne znaju šta rade. Al kako sam na pole danceu naučila raditi sve ekstra sporo, sad mi nije problem odudarati i obratiti pozornost na ono šta radim, a ne koliko brzo. Da ne spominjem kontrakciju mišića, a mislim da dosta njih ne pazi na te stvari.
Jao, ovo http://img.breakingmuscle.com/sites/default/files/imagecache/full_width/images/bydate/20140414/vsit.jpg sam jučer radila i jedva par sekunda uspijem za sada, ali poboljšat će se valjda za koji mjesec :D Sprave mi nisu simpatične uglavnom radi te neprirodnosti, zato sam se okrenula radije grupnim...manje od dva zla :)
If you don`t like where you are, move. You are not a tree.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.