New Posts New Posts RSS Feed - (Početnik)Mršavljenje i teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

(Početnik)Mršavljenje i teretana

 Post Reply Post Reply Page  <1234 10>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2015 at 07:50

Apsolutno se slažem, pogotovo u vezi treninga preko 60 minuta....to me već pomalo posjeća na ono ne jesti poslije 19h ;)

Na kraju je najbitnije kako se taj trening odradi i koliko se energije iz hrane pokupi. Ovaj prvi jelovnik je bio slab, sad malo ide prema boljem samo su meni ove kombinacije voća i oraha nepotrebne nakon treninga - odi doma i pojedi dobar obrok, kvalitetne uh-e i proteine. Biraj zdrave namirnice većinu vremena da imaš što više hranjivih tvari na raspologanju i ne brini oko svih tih sitnica, samo prati kako napreduješ pa prilagođavaj po tome ne po kalkulatorima. S obzirom da si označio težak rad na treningu nadam se da i je tako ;) jer se razni biceps pregibi, triceps ekstenzije i tako to baš i ne mogu svrstati u to :)

Inače, ja bez problema pojedem nekad jabuku ili naranču prije treninga ali pod uvjetom da je kojih 2h prije bio konkretan obrok koji će me držati na treningu.....ovo je samo za lagani boost energije neposredno prije :)





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2015 at 12:13
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Apsolutno se slažem, pogotovo u vezi treninga preko 60 minuta....to me već pomalo posjeća na ono ne jesti poslije 19h ;)




hehehe, tak nekak. Kad se uhvatis tih serviranih internet informacija u teoriji na temu istrazivanja i slicno ,koji su uvijek plasirane od uskog profila ljudi iz interesa uglavnom (nebi ulazio u detalje PS. ne pišaj di jedeš :) )  tek tad si se zakopao i sam sebe ograničavaš u znanju .
Da ne ispadne da uvijek Fortitudu pametujem :) Nisam ja nis manje se hvatao činjenica na papiru, iz istrazivanja, iz ovog iz onog, iz bb krugova koji cesto nemaju nikakve veze s realnim i normalnim rezultatima i ljudima. To je uvijek borba s time i danas. Onda na fax dođeš  najpametniji , svi su mi glupi, nitko nis ne zna, nije u toku i uopce ne spominju stvari o kojima se tu piše, kakvi su to profesori, ovo, ono (da puno ih je loših zaista)  i onda dobis samarcinu , par pitanja od osobe koja je vrhunski stručnjak daleko van granica HR i skuzis da sve to kaj si pokušao uletiti da ispravis profesora ili sugestiras nesto , ne možeš argumentirano objasniti, poduprijeti u jednoj  ipak stručnijoj raspravi kad na svako tvoju teoriju dobiješ protuodgovor "a zašto je to tako"? pa ak i promucaš nekaj, na iduće "zašto ili kako funkcionira ovo ili ono da to tvrdiš" se možeš samo sjesti i poklopiti ušima jer uvidiš da je tvoje znanje temeljeno na filtriranim, nepotpunim , u svrhu određenog interesa interpretirane informacijama na internetu koje u praksi ne igraju često i da pričaš o stvarima koje su dalkeo iznad tvog razumjevanja jer nemaš nikakvu bazu i temelje znanja u osnovnim podurčijima kinezilogije i funkcioniranju ljudskog tijela d abi se upustio u ozbiljan, smislen razgovor.
 Čak i ono kaj znaš više ne govoriš jer nisi siguran i da je to točno pošto znaš da iza svake tvoje pametne dolazi pitanje a zašto je to tako kolega  :)
Nije da ne treba znati i pratiti informacije, no treba ih znati interpretirati, primjeniti ili uzeti samo kao informaciju, a nešto zdravo za gotovo da je to u praksi tako ili da bi to trebalo primjenjivati sa Štefom kaj ti je poslje posla došel malo skinut sala.
tak da 3x zašto mi je vrijedilo više nego bilo koja informacija tamo......jer kak je meni fortitudo rekel, "ako je to i gram mišićne mase puno je" , ili pretpostavka da bi valjda anaerobni trening jedan u teretani trebao isprazniti glikogen pa bi kao doslo do katabolizma" je ništa drugo nego nabacivanje hrpe raštrkanih pročitanih i smješanih informacija i pretpostavki pročitanih negdje i sklapanih u nekakvu svoju sliku koju ti drugi slažu. pa kad na jedno konkretno pitanje sve što možeš odgovoriti je čuo sam, pročitao sam tako, piše u istraživanju,trebalo bi biti tako,  dakle bacaš prepostavke onda shvatiš da je pametnije ne govoriti o nečemu što ne znaš.
Pa kad dođe živa osoba pred tebe , plati , a ti udri po fitness postulatima( iz savršenog svijeta i uvjeta bez uključenih životnih faktora, obaveza, individualnosti)  i istraživanjima uvedeš 125 pravila da ga gurneš do rezultata i evo ga odjednom čovjek ima obaveza, ne stigne više, nakupilo se posla i sl i odustane radi "iznenadnih obaveza"....koliko tvoja istraživanja onda vrijede ? dal si ti onda dobar trener ako je odustao zbog tvojih metoda, koje možda u teoriji jesu postojane, ali nažalost u praksi su nepotrebne ili nedokaziove. Neodogovorna osoba će reći nije mu stalo do toga pa je odustao, sam je kriv i uzeti novog klijenta, odgovorna će se zapitati gdje je on pogriješio i dal je trebao dugačije....

Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2015 at 15:46
Tako je.Tek kada se isprobaju različite metode, može se doći do saznanja što individui najviše odgovara.Na netu možeš pročitati i kako upravljati raketom, a da li bi uspio...
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2015 at 16:03
E hvala vam svima mnogo, puno mi znači ovo
Što se tiče moje ishrane, nakon treninga odsad jedem hranu sa dovoljno proteina, ali ne pretjerujem. Npr 200g pilecih prsa pojedem sa snitom integralnog hljeba koji ima malo vise UH. Orašaste plodove više ne jedem poslije treninga. Odmah nakon treninga pojedem jednu bananu, i dok dođem kući i odmorim, prođe oko 40 min i onda uzmem pileća prsa(kada imam novca, kada ne uzmem grah ).

Što se tiče treninga, radim npr. prsa u 7-8-9 vježbi, 3 serije po 12(ili manje)ponavljanja, sve zavisi koliko mogu da izdržim i koja je vježba.
Takođe, odlučio sam sedmično raditi 4 anaerobna treninga i 2 aerobna, subotu sam oslobodio za odmor. Petak i ponedjeljak su dani za aerobni trening, pa se nadam da sam ovo fino uskladio..

Jedino što me opet brine je to što sam svjestan da unosim oko 800 ili manje kalorija, a preporučljivo je maksimalno -500 unositi ako već želim da smršam..
Ali ne osjećam se loše i ne znam da li da ostanem tako..?Čitao sam takođe da je moguće da dođe do pretreniranosti.. Šta da radim?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 09:19

A reci što radiš u sljedeća 3 treninga, isto to?

Pretreniranost je isto malo precijenjena stvar. Ti tek počinješ i trening ti nije toliko jak da biš trebao strahovati od toga. Ali ako svaki put budeš radio isto, drljao po istim skupinama i istim vježbama, tijelo bi se moglo pobuniti i na druge načine. Kao i brzo adaptirati na uvijek iste podražaje.  Još gore ako ti je prehrana manjkava. Hoćeš reći da jedeš oko 800 kcal dnevno? 

Kako kardio izgleda?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 09:25

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:


 Čak i ono kaj znaš više ne govoriš jer nisi siguran i da je to točno pošto znaš da iza svake tvoje pametne dolazi pitanje a zašto je to tako kolega  :)


LOL Zato puno puta ostanem van rasprave Big smile Nekad imam čisti osjećaj da nešto mora biti ovako ili onako ali da me pitaš pozadinu khm....čista intuicija koju držiš za sebe dok joj ne postaviš temelje Big smile


No na kraju, dobro staro iskustvo....zato i sam i jučer u drugom postu napisala da je jedno od rješenja manje lajati, a više isprobavati. Ja iz iskustva sebe i drugih tvrdim da se rezultati postižu i sa debelo preko 1h treninga ako je sve dobro posloženo, bez obzira što me na svakom internet uglu šamara podivljali kortizol nakon 45 min. Kao i kardio nakon treninga, kardio natašte.....sve to ima svoju teoriju za i protiv ali brate mili....probaj, prati, zabilježi....i znaj jednom zauvijek Smile


Edited by Gym_girl - 16 Sijecanj 2015 at 09:25
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 15:32
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:



A reci što radiš u sljedeća 3 treninga, isto to?

Pretreniranost je isto malo precijenjena stvar. Ti tek počinješ i trening ti nije toliko jak da biš trebao strahovati od toga. Ali ako svaki put budeš radio isto, drljao po istim skupinama i istim vježbama, tijelo bi se moglo pobuniti i na druge načine. Kao i brzo adaptirati na uvijek iste podražaje.  Još gore ako ti je prehrana manjkava. Hoćeš reći da jedeš oko 800 kcal dnevno? 

Kako kardio izgleda?





Na koja 3 treninga misliš?

Nisi me shvatila, TDEE mi je 3400 kcal, a ja dnevno uzmem maksimalno 2500-2700 kcal..Možda čak i manje, ne računam tačno nego otprilike kažem zato što sam provjerio sadržaj i količinu namirnica koje svakodnevno unosim.

Kardio: Nekoliko vježbi za trbušne mišiće u trajanju od 20 min. Nakon toga, trčanje na traci 25 min, brzina 7.0 do 10.0km/h, u zavisnosti koliko mi tijelo dopušta. Svakih 5 minuta podesim nagib trake za 5%. Nakon toga, radim na steperu 12 minuta.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 18:36
Jedan trening ti je ovaj kojeg si opisao, prsa, ruke i to....rekao si da ih imaš 4 anaerobna pa te pitam koja su ostala 3 Smile

Ok, jasno za kcal Smile Ako vidiš da kilaža pada prebrzo povisi malo. 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 21:35
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Apsolutno se slažem, pogotovo u vezi treninga preko 60 minuta....to me već pomalo posjeća na ono ne jesti poslije 19h ;)


Dobro Gym ovo je već potvrđeno da je samo mit Tongue


Edited by Fortitudo - 16 Sijecanj 2015 at 21:35
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 21:38
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Apsolutno se slažem, pogotovo u vezi treninga preko 60 minuta....to me već pomalo posjeća na ono ne jesti poslije 19h ;)




hehehe, tak nekak. Kad se uhvatis tih serviranih internet informacija u teoriji na temu istrazivanja i slicno ,koji su uvijek plasirane od uskog profila ljudi iz interesa uglavnom (nebi ulazio u detalje PS. ne pišaj di jedeš :) )  tek tad si se zakopao i sam sebe ograničavaš u znanju .
Da ne ispadne da uvijek Fortitudu pametujem :) Nisam ja nis manje se hvatao činjenica na papiru, iz istrazivanja, iz ovog iz onog, iz bb krugova koji cesto nemaju nikakve veze s realnim i normalnim rezultatima i ljudima. To je uvijek borba s time i danas. Onda na fax dođeš  najpametniji , svi su mi glupi, nitko nis ne zna, nije u toku i uopce ne spominju stvari o kojima se tu piše, kakvi su to profesori, ovo, ono (da puno ih je loših zaista)  i onda dobis samarcinu , par pitanja od osobe koja je vrhunski stručnjak daleko van granica HR i skuzis da sve to kaj si pokušao uletiti da ispravis profesora ili sugestiras nesto , ne možeš argumentirano objasniti, poduprijeti u jednoj  ipak stručnijoj raspravi kad na svako tvoju teoriju dobiješ protuodgovor "a zašto je to tako"? pa ak i promucaš nekaj, na iduće "zašto ili kako funkcionira ovo ili ono da to tvrdiš" se možeš samo sjesti i poklopiti ušima jer uvidiš da je tvoje znanje temeljeno na filtriranim, nepotpunim , u svrhu određenog interesa interpretirane informacijama na internetu koje u praksi ne igraju često i da pričaš o stvarima koje su dalkeo iznad tvog razumjevanja jer nemaš nikakvu bazu i temelje znanja u osnovnim podurčijima kinezilogije i funkcioniranju ljudskog tijela d abi se upustio u ozbiljan, smislen razgovor.
 Čak i ono kaj znaš više ne govoriš jer nisi siguran i da je to točno pošto znaš da iza svake tvoje pametne dolazi pitanje a zašto je to tako kolega  :)
Nije da ne treba znati i pratiti informacije, no treba ih znati interpretirati, primjeniti ili uzeti samo kao informaciju, a nešto zdravo za gotovo da je to u praksi tako ili da bi to trebalo primjenjivati sa Štefom kaj ti je poslje posla došel malo skinut sala.
tak da 3x zašto mi je vrijedilo više nego bilo koja informacija tamo......jer kak je meni fortitudo rekel, "ako je to i gram mišićne mase puno je" , ili pretpostavka da bi valjda anaerobni trening jedan u teretani trebao isprazniti glikogen pa bi kao doslo do katabolizma" je ništa drugo nego nabacivanje hrpe raštrkanih pročitanih i smješanih informacija i pretpostavki pročitanih negdje i sklapanih u nekakvu svoju sliku koju ti drugi slažu. pa kad na jedno konkretno pitanje sve što možeš odgovoriti je čuo sam, pročitao sam tako, piše u istraživanju,trebalo bi biti tako,  dakle bacaš prepostavke onda shvatiš da je pametnije ne govoriti o nečemu što ne znaš.
Pa kad dođe živa osoba pred tebe , plati , a ti udri po fitness postulatima( iz savršenog svijeta i uvjeta bez uključenih životnih faktora, obaveza, individualnosti)  i istraživanjima uvedeš 125 pravila da ga gurneš do rezultata i evo ga odjednom čovjek ima obaveza, ne stigne više, nakupilo se posla i sl i odustane radi "iznenadnih obaveza"....koliko tvoja istraživanja onda vrijede ? dal si ti onda dobar trener ako je odustao zbog tvojih metoda, koje možda u teoriji jesu postojane, ali nažalost u praksi su nepotrebne ili nedokaziove. Neodogovorna osoba će reći nije mu stalo do toga pa je odustao, sam je kriv i uzeti novog klijenta, odgovorna će se zapitati gdje je on pogriješio i dal je trebao dugačije....


Phoenix kako sam već rekao prije ovo u vezi grama mišića nije rečeno doslovno,, ugl nadam se da znaš na šta sam mislio. Wink Glikogen se nikada ne može isprazniti do kraja, on ostaje u nekim količinama i do dosta daljnjih granica. Ja sam rekao da razina testosterona drastično pada, a ne da će se potrošiti sav glikogen i da će se od toga katabolirati. 

Ovo što sam pisao iskusio sam na sebi kao početnik zato sam i pisao o tome. Kad sam počeo s treninzima, mislio sam da je više bolje tako da sam znao raditi treninge od 2-2 ipo sata misleći da će rezultati biti bolji i brži.  Bolje je da ne govorim kakav sam bio zbog toga. Rezultati ne da se nisu vidjeli, nego ih uopće nije ni bilo, naprotiv izgledao sam gore nego kakav sam bio prije nego što sam počeo trenirati. Za idući trening nisam bio ni sposoban zbog umora, iscrpljenosti i bezvoljnosti, a to je baš ono što početnike deprimira i zbog čega ih 90% odustane. Rade treninge od dva sata i zbog tolikoga umora i iscrpljenosti ne da im se dignuti uteg narednih deset dana. I nažalost meni nitko nije mogao reći da tu griješim i ja sam dalje i dalje tako radio dok nisam pao u tešku depresiju jer uz naporan trening od 2-2 ipo sata dnevno rezultata uopće nije bilo. Zbog toga sam odustao od svega i tek kada sam naučio neke stvari (među kojima je da nije potreban toliki trening) opet sam počeo, sve što sam pročitao testirao na sebi i shvatio da više nije uvijek bolje. Wink

I naravno, apsolutno se slažem s vama da treba sve testirati na sebi, ali da bi testirao moraš znati što želiš testirati. Da je meni netko tada rekao da u tome griješim ne bih prestao s treningom i ne bi izgubio nekoliko mjeseci uzalud. Cry

A sad ako nekome odgovara raditi (pre)duge treninge, samo naprijed, ima sreću što je poseban u odnosu na većinu. Ja i dalje stojim da se za 60 minuta aktivnog treniranja može napraviti sasvim dobar trening, s dobrim rezultatima. Smile
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 23:34
Fortitudo, puno je tu faktora zbog kojih možda nisi imao rezultate. Ja ne mogu nista tvrditi, ali veliš da si bio početnik i veliš da to poečtnici često rade, trenirju treninge od 2 sata i da je tu problem.Možda si i ti radio ovako kako ću dolje opisat ......
Koliko ja gledam početnike, ma i one kaj su vec dugo po teretanama, ali i dalje početnci po radu nitko od početnika ne trenira kak spada. Pod dozirani intenzitet, tempo, vjezbe nikakve, pauze velke........realno i 3 sata mogu tako jer trening je nikakv, takav da taj trening je kriv i ne moze polučiti nikakvim transformacijskim promjenama. Ja jedino u tome vidim ključ svih problema u teretani.Jako, jako malo ljudi trenira dovolno dobro. 
Još k tome i nikakva prehrana i evo ti gubitka vremena.......
Zaista ne vidim problem u trenizima od 2h. Malo ozbiljniji sportaši treniraju i po 3-4 sata u komadu i savršenu su građeni, savršeno funkcioniraju a uopće im izgled nije ni cilj, samo nusproizvod treninga.
Danas sam sa sinom malo trenirao na hrvanju, samo kondicijski dio koji je bio krvav, pošteno sam hvatao zrak , kombinacija poligona , nošenja, trčanja, si sl, visok intenzitet.......e sad, ja sam otišao doma nakon tog dijela koji je trajao cca 90 minuta ......oni su ostali na glavnom dijelu treninga, hrvačkom gdje su ciljano nabijali tempo kratkim rundama, digli intenzitet isto jako visoko. Ne znam kad su zavrsili, al trening im je cca 2h mislim.........Izgledom natprosjecni , snagom jos vise...Nisu bilderi i fitness treneri i njihove teorije najpametniji, sport je daleko iznad neke teretanice, treninga radi malo kozmetike, sukladno tome i stručni timovi i treneri u klubovima. Čisto sumnjam da se nitko nebi sjetio ili rekao da nema treninga duzeg od 60 minuta i namjerno išao unazađivat svoje dragocjene sportaše  :) Tek tad počinje trening :)  svakako smijesno govoriti o katabolizmu ili gubitka necega opipljivog, bitnog  zbog dugog treninga. Ja ne velim da pad testosterona se ne desi, ali to nema nikakvo prakticno znacenje u stvarnosti. To je lijepa pričica za članak na nekim fitness portalima i bb forumima, da se eto ima o čemu razglabat , pametovat i razvijat teorije i od informacije naprvljen slon i teorija.


Edited by The Phoenix - 16 Sijecanj 2015 at 23:36
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 23:41
A da se trening može napraviti u 60 minuta sasvim dobar, odličan čak, svakako,ne osporavam to nikako,  može i u manje. Nikakv problem. Rijetko kad i osobno mogu više od toga,no ovi kaj po teretani treniraju 2h ti nit ne treniraju, hodaju okolo i zijevaju, zato i takvi rezultati, ne radi pada test ill rasta koritozla.......
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 22:52
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Jedan trening ti je ovaj kojeg si opisao, prsa, ruke i to....rekao si da ih imaš 4 anaerobna pa te pitam koja su ostala 3 Smile

Ok, jasno za kcal Smile Ako vidiš da kilaža pada prebrzo povisi malo. 

Imao sam obaveza pa nisam ulazio na forum nikako, izvinjavam se Evo ovako izgleda plan..

Ponedjeljak: Kardio
Utorak: Ledja
Srijeda: Prsa
Cetvrtak: Ruke(Biceps, triceps i podlaktice)
Petak: Kardio
Subota: Odmor
Nedjelja: Prsa
Back to Top
anel89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2014
Location: xxxx
Status: Offline
Points: 110
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anel89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 15:58
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Apsolutno se slažem, pogotovo u vezi treninga preko 60 minuta....to me već pomalo posjeća na ono ne jesti poslije 19h ;)

Na kraju je najbitnije kako se taj trening odradi i koliko se energije iz hrane pokupi. Ovaj prvi jelovnik je bio slab, sad malo ide prema boljem samo su meni ove kombinacije voća i oraha nepotrebne nakon treninga - odi doma i pojedi dobar obrok, kvalitetne uh-e i proteine. Biraj zdrave namirnice većinu vremena da imaš što više hranjivih tvari na raspologanju i ne brini oko svih tih sitnica, samo prati kako napreduješ pa prilagođavaj po tome ne po kalkulatorima. S obzirom da si označio težak rad na treningu nadam se da i je tako ;) jer se razni biceps pregibi, triceps ekstenzije i tako to baš i ne mogu svrstati u to :)

Inače, ja bez problema pojedem nekad jabuku ili naranču prije treninga ali pod uvjetom da je kojih 2h prije bio konkretan obrok koji će me držati na treningu.....ovo je samo za lagani boost energije neposredno prije :)

koliko god se mi ne slagali ali poslije 6-7 i ne treba nista jesti osim eventualno koju vocku ... 
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 16:23
Originally posted by anel89 anel89 wrote:



koliko god se mi ne slagali ali poslije 6-7 i ne treba nista jesti osim eventualno koju vocku ... 


Je li moguće da si ti ovo zaista napisao??? :palaunesvijest:
Be healthy, be happy.
Back to Top
anel89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2014
Location: xxxx
Status: Offline
Points: 110
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anel89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 22:23
Originally posted by ZorroRi ZorroRi wrote:

Originally posted by anel89 anel89 wrote:



koliko god se mi ne slagali ali poslije 6-7 i ne treba nista jesti osim eventualno koju vocku ... 


Je li moguće da si ti ovo zaista napisao??? :palaunesvijest:

padaj 2x al vecera u 9-10h je cista gluposti , nije metabolizam isti u 9-10-11h kao u pola dana . 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.